Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134721 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
25. 08. v roku 2023, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, zlaťáčka
Dnes tento fešák, poslušne som ho tam nechala, nech kraľuje inak prázdnemu lesu.
25. 08. v roku 2023, Košice - huby rástli, kalapos
Dobrý deň všetkým ,ktorý sa dobre cítia v lese ,ale nemusí to byť práve Skároš . A tam sa kuriatkam skutočne ešte stále darí . Veľa šťastia toho nášho hubárskeho.
25. 08. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Mousik
Dnes som sa vybral so susedom na chvíľu do hory.. 😅 Mohol som doma zabudnúť košíky? 😂😇 Jasné že mohol, ale napokon sme to nevzdali a stavili sa v Lid... 🙏🥳 Zopár kúskov dozber, zopár mladých sa aj tlačilo von ale to sucho a slimáky.. Chcelo by to dažde! 🙏 Na praženicu a niečo aj do sušičky sa predsalen našlo.. Sused si splnil sen. Našiel konečne svoj rekordný dubák. Takže bolo aj vela radosti dnes. 🌳💚🍀☀
25. 08. v roku 2023, Modra - huby rástli, uchovec
Dnes spolu s Lacom Gembešom... Zamerali sme sa sa na podpňovky bezprsteňcové...
25. 08. v roku 2023, Košice - huby nerástli, cervenak
2 kozaky topolove, 1 suchohrib topolovy - slabota
25. 08. v roku 2023, Hnúšťa - huby rástli, Michal H.
aj keď u nás už poriadne nepršalo 3 týždne, vybral som sa na lokalitu, kde sú v prevažne bukovom poraste (sem-tam aj breza či osika...) na prechodnej báze strmého svahu početné prameniská a jarky a oplatilo sa - vďaka mimoriadnemu dusnu a teplým nociam na týchto mikrolokalitách začala nová vlna sviežich hríbov dubových, kozákov hrabových, sem-tam aj kuriatok...
tieto "nové" hríby dubové vyrastali prevažne jednotlivo popri viac-menej početných skupinách prestarnutých a rozkladajúcich sa plodníc starších hríbov aj mimoriadnych rozmerov (aj cez 25 cm)... príjemne prekvapila relatívne nízka červivosť nájdených plodníc hríbov a kozákov (okolo 35 %), 2 už urastené kozáky osikové boli úplne bez červíkov... celkovo toho nebolo veľa (zo 10 pekných dubákov a kozákov), ale myslím, že na takýchto miestach to v tomto počasí ešte porastie, čiže treba dobre poznať terén, lebo na veľkej ploche lesov je na povrchu už sucho a zasychajú tam aj odolnejšie druhy húb (napr. rýdziky korenisté...)
25. 08. v roku 2023, Košice - huby nerástli, keiyeti
Toto vyrástlo švagrovi v pivnici na kúpenej dubovej kôre. Nevedeli sme to identifikovať. Niektorý pavučinovec? Vie mi to niekto určiť? Vopred ďakujem.
25. 08. v roku 2022, Prievidza - huby rástli, REMKO
Konečne popršalo. Moji nedočkaví priatelia hubári chodia na kontrolu do lesa každý deň. Zatiaľ sa mi neprišli pochváliť s úlovkami, až na jedného, ktorému sa podarilo nájsť pekný exemplár hríba zrnitohlúbikového. Včera popoludní som aj ja neodolal. Postupne som našiel v lese, tri plávky z toho dve zelenkasté. Aj jednu plodnicu suchohríba, ale nedala sa dobre identifikovať, bola premočená. Na pokraji lesa na lúke som ešte objavil niekoľko prášnic bradavičkatých a zopár tanečníc poľných. Možno sa už les u nás prebudí...
25. 08. v roku 2022, Humenné - huby rástli, joe75
Augustové prekvapenie. Treba nájsť okraj lesa ideálne vlhký a tienistý.
25. 08. v roku 2022, Zvolen - huby rástli, frogy
Priatelia. 13.06. som predpokladal dlhý hubársky pôst. Pôst bol dlhý, 2 mesiace.
Ale posledných päť dní sa blýskalo na lepšie časy. V niektorých lokalitách okolo Zvolena napršalo 100 mm a viac. Tam si v priebehu 1ť - 20 dní naplníme svoje hubárske sny.
Chystajme nožíčky a košíčky.
luku pekne rodia už tretí deň.
25. 08. v roku 2022, Nitra - huby rástli, Jacob Bateman
Bol som sa pozriet po dlhom daždi a našiel som par suchohribov a dubakov.
25. 08. v roku 2022, Žilina - huby rástli, AndroidUser42087
Pri pätnásťminútovom chodení v tomto suchu akurát tak plávky,dalej som ani nešla,nič nerástlo.
25. 08. v roku 2022, Považská Bystrica - huby nerástli, Listonoška
Jedna jediná na lúke,v hore sucho😢
25. 08. v roku 2022, Humenné - huby nerástli, Lessy
... ja som bol za posledné 2 týždne asi 3 x pozrieť "v prírode" a okrem týchto konzumných stvorení som nenašiel nič, vôbec nič ... 😢
25. 08. v roku 2022, Banská Bystrica - huby nerástli, romkoko2
Na lúkach len 2 prašivky, v lese ani divá. Prešiel som miešane smrekové listnaté. Vôbec nič
25. 08. v roku 2022, Žilina - huby rástli, Lubek
V smrekovej hore. Bolo toho na 10 kusov. Od veľkosti 2€ po veľkosť presso podšálku. Skúsil som to opatrne zodvihnúť, bolo to fixované v zemi.
Inak okrem toho zopár plávok, jeden sinák a jeden úplne zožratý hríb smrekový.
25. 08. v roku 2022, Banská Bystrica - huby rástli, Zazulienka
Bola som kuk v zmiesanom lese pri BB, les sice pomerne vlhky, ale nerastie nic, ale ze vobec nic.
25. 08. v roku 2022, Prievidza - huby rástli, Ewiku
Čo dodať kto behá každý deň ten nájde ...Dnes 25km v 4 rôznych dedinách ,osem hodín v teréne až do zotmenia a plný košík dubákov nielen krásnych na pohľad ale aj krásnych zvnútra ,žiaden odpad ,nožičky nádherné čisté ...Som rada že konečne som trafila miesto kde idú ...
25. 08. v roku 2022, Malacky - huby rástli, Pištinko
Po výdatnom daždi samé na konzum nesúce, ale
blýska sa na lepšie časy. Bolo by žiaduce, aby sa
ten lejak zopakoval. Potom by mohli byť hody.
25. 08. v roku 2022, Banská Bystrica - huby nerástli, fogo
Prvý tohoročný prieskum, nerastie zhola NIČ. Ešte že potešili pekné černice.
25. 08. v roku 2022, Nitra - huby rástli, fero666
Včera som zmenil lokalitu a:: rástli tanečnice poľné a pečiarky
25. 08. v roku 2022, Ilava - huby rástli, jpd
Skúsil som zopakovať tú hlivu a niečo tam zasa bolo.
Nič iné.
25. 08. v roku 2021, Malacky - huby rástli, TOMO
Po hriboch ani stopy v nížinách. Ale za to začali vo veľkom baranie hlavy a kuriatka.
25. 08. v roku 2021, Poprad - huby rástli, Palo
Dnes z rána už dosť chladno cca 10.c stupňov, v lese vlhko ale hríbovité už nachádzam obmedzene 9 ks smrekových aj to vo vyššie položených miestach takže asi chvílu bude pauza…ale aj lesy hodne prechodené takže niet sa čo čudovať…známe miesta okupované po celé 2 týždňe takže ani nestihnú dorásť pri tom počte hubárov…
25. 08. v roku 2021, Detva - huby rástli, jopek
Dnes super počasie ,veľa hubárov ,ale stále sa dajú najsť pekné hríby !
25. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby rástli, Evka1
Dnes dozber starších, ale
zdravých hríbov.
25. 08. v roku 2021, Trenčín - huby rástli, bencrop
Dobrý deň, po dažďoch, silnom vetre a prudkom ochladení temer nič schopné. Najviac bolo plávok, muchotrávky zelené a rýdziky korenisté. Chce to teplejšie noci. Veľmi poškodené od slimákov. Bolo trošku na polievku.
25. 08. v roku 2021, Malacky - huby rástli, Pištinko
Ako som predpokladal, po dažďoch sa u nás časy
menia /našťastie k lepšiemu/. Okrem hríbov dubových
"rožky vystrkujú" aj kozáky, modráky a kuriatka.
25. 08. v roku 2021, Humenné - huby rástli, háj73
Išiel som pre trúdnik k., od pondelka povyrástol slabo. Po ceste som ešte pozbieral čo prišlo pod nohy. M. červenkastých je plno. Tu ich málokto zbiera. Na dvoch miestach malé trúdniky som nechal.
25. 08. v roku 2021, Žilina - huby rástli, AndroidUser42087
Tie chladné noci nepriniesli nič moc,kuriatka jeden hríb a jeden modrák.
25. 08. v roku 2021, Humenné - huby rástli, Jan233
Rástli hríby, kozáky, plávky , suchohríby a trúdniky
25. 08. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Mám pocit, že modrákov bolo ešte menej ako predvčerom, ozaj len kde-tu. Ale mykodiverzita sa nádherne prebúdza, s nových druhov som videl hríby červené, muchotrávky plavohnedé, šiškovec šupinatý, prášnice bradavičnaté a viacero druhov kuriatok. Rastú aj kozáky hrabové a stále hojne m. červenkasté a plávky.
Vybehol som dnes vyslovene, kvôli závistlivcovi Mirkovi a jeho škaredým správam. Idem mu nejaké modráky zaniesť a som zvedavý, či sa zachová ako čestný chlap a zoberie svoje slová späť.
25. 08. v roku 2021, Dolný Kubín - huby rástli, Maco51
Hríbov smrekových dnes oveľa menej ako pred pár dňami
25. 08. v roku 2021, Prievidza - huby rástli, cyril
Aj keď je to v bukovom poraste biednejšie, ihličnatý les a v ňom "smrekáče" nesklamali. Moja prvá "hubačka" s 8-ročným vnukom sa teda vydarila.




























