Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134734 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134734Strana: |< << ... 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 ... >> >|
portret

23. 08. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby rástli,

Lovce - S kamaratmi sme nasli asi 50 hribov bronzovych a dubovych, muchotravok cervenkastych je plny les, najdu sa aj bedle vysoke. Prave prsalo.


portret

23. 08. v roku 2006, Trnava - huby rástli, milo

Buková...zo vsetkého nieco, najviac kozakov hrabovych a hribov dubovych, su aj bedle, ale aj dost hubarov...


portret

23. 08. v roku 2006, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15

Zopar osikacov, a dost kuriatok, ale iba na overenych miestach, les je plny hubarov, a kazdy nesie plne kose.


portret

23. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico

Vcera po dazdi som bol na suchohriboch a teraz o piatej(rano) som skoncil so spracovanim(14 kg). Fantazia, na jednom mieste, priemer cca 5 metrov ,130 krasnych kuskov.


portret

23. 08. v roku 2005, Spišská Nová Ves - huby rástli, ivicek

ale hej zacinaju sa ukazovat aj tu bol som na ceste na mlynky a pri ceste mam jedno miesto nasiel som tam 5 hribov a 10malych som tam nechal


portret

23. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, saky1

Včera poobede opäť žatva.So synom Richardom sme našli 2 vrchovaté košíky dubákov a kozakov hrabovych. Zlepšil som osobny rekord.Nádhera! Všetko v hrubom lese takže prevažne zdravé.Robo pred Korunkovou vpravo.Čaves


portret

23. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, 1majko

Prievidzký lesopark-teraz som prišiel s plným košom.cca50dubákov(mladých)30kozakov,kuriatka, jelienky,pečiarkymladé a bedlí je toľko,že aj fúrik by mi nestačil.


portret

23. 08. v roku 2005, Medzilaborce - huby rástli, Šéfe

moj ujo chodi na huby v oblasti medzilborce-čertižne kazdy den. susime ich a uz nemame miesto lebo su vsetky pekne a ciste . huby tam rastu na kazdom kroku.


portret

23. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, vladi

Aj dnes som bral úrodu,teraz rozmýšlam čo snima urobím.Pozriem nejaký recept na omáčku.


portret

23. 08. v roku 2005, Poprad - huby rástli, LuMaX

Okolie Šuňavy - 3,5 hodiny, 85 kúskov hríbov (77 smrekových, 4 zrnitohlúbikové a 3 sosnové), zopár pláviek mandľových, zopár kuriatok, zopár bedlí. Hríbov zrnitohlúbikových som našiel podstatne viac, ale všetky boli značne červivé okrem tých 4-och vyššie zmienených.


portret

23. 08. v roku 2005, Lučenec - huby rástli, akkajka

Huby rastú! Dnes sme našli vyše 200 dubákov, zopár kozákov, bedlí a kuriatok. Dokonca sme videli aj 3 hríby kráľovské, ktoré sú chránené.


portret

23. 08. v roku 2005, Banská Bystrica - huby rástli, Mirik1

Namiesto obeda som vybehol na pol hodinku do lesa (vybehol je to prave slovo lebo som fakt bezal) no a za pol hodinu som nasiel 15 hribov smrekovych na nahneval som nejaku babku lebo si chudera myslela ze bude v lese prva a zacala na mna pokrikovat ze ci zbieram tie jej hriby kazdopadne si myslim ze nasla aj ona nieco lebo ja som aj po lese fakt lietal

co ma ale prekvapilo ze oproti nedeli uz boli 3 kusky trochu cervave


portret

23. 08. v roku 2005, Žilina - huby rástli, peter_p

Terény sú zaplavené hubami!!!


portret

23. 08. v roku 2005, Zvolen - huby rástli, jules

My sme chodili na huby hlavne Obce Michalková, Očová, Hrochoť všade rastú hríby smrekové, bedle, kozáky, masliaky smrekové a kuriatka už prestávajú rásť.


portret

23. 08. v roku 2005, Prešov - huby rástli, Ivs

To teda nie rástli, ale rastú. No čo je pod lesom to je tiež zážitok, keď som celý rok niekoho nestretol v meste dnes ho nájdem pod lesom.
Prestalo pršať - je l6,00 hod. prišiel som spod Dubníka - napočítal som 28 aut
od pamätníka po potočik, no každý mal rozžiarené oči - r a s t ú - všadial a najmä dubáky. Len jedno j smutné - zostatky,ktoré z aut vypadnú - teda papiere, vysypané popolníky, plastové flašky no verím, že sa to zmení.


portret

23. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, millo

1majko, kde v lesoparku ?


portret

23. 08. v roku 2005, Čadca - huby rástli, peterpauk

rastú


portret

23. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, 1majko

MILLO-od vodárne popri ceste smer brezany.


portret

23. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, yxo

1majko - po tej betonovej ceste po lavej strane ?


portret

23. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, 1majko

yxo-presne tam.ešte teraz vidím že stále nosia plné košíky.aj ked už toľko dubákov nemajú ako ja ráno.zase tam bola invázia ľudí.


portret

23. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, Drogba

Dnes Poobede Čermeľ
za 30 minút 23 Hríbov dubových (väčšina veľkých s priemerom klobúka okolo 20 cm ale aj mladé)
30 Kuriatok jedlých
2 Suchohríby žltomäsové
1 Kozák Hrabový
2 Bedle Vysoké


portret

23. 08. v roku 2005, Vranov nad Topľou - huby rástli, Vohes

Zatial iba bedle, zopar dubacikov, kozakov osikovych a hrabovych. Dnes u nas vydatne prsalo tak sa uz tesim na vikend.


portret

23. 08. v roku 2005, Vranov nad Topľou - huby rástli, bufo

Pri priehrade Domaša: Košík prevažne kozákov dubových, menej hrabových a 14 ks hríbov bukových. Išiel som až z práce o 16,00 hod. Sú malé, teraz vychádzajú.


portret

23. 08. v roku 2005, Michalovce - huby rástli, roška

každý deň donesiem,koľko unesiem-beriem iba hríby


portret

23. 08. v roku 2005, Trebišov - huby rástli, prognostik

Dňa 21.08.2005 som bol v lese pri obci Byšta a rástli hríbi, kozáky,kurčatá a našiel som aj hríba kráľovského. Taktiež v lesoch v okolí obcí Brezina a Malá a Veľká Tŕňa sú hríby. Boli nájdené aj muchotrávky cisárske. Kto zbiera bedle tak si príde na svoje.


portret

23. 08. v roku 2005, Malacky - huby rástli, marthula

Dnes to bolo celkom slušné. Boli sme v lesoch nedaľeko Malaciek. V košíku bedle, masliaky, suchohríby, prášnice a bol veru plný zachvíľočku... Ale ešte bude lepšie.


portret

23. 08. v roku 2005, Michalovce - huby rástli, Jožo

Aj ja som neodolal. Poobede som vyrazil na osvedčené miesta do Ruskej Bystrej, a oplatilo sa. Zbierali sme s kamrátom pokiaľ sme videli. Po dva košíky čistučkých dubákov.


portret

23. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, stefan

Dnes som telefonoval domov a otec povedal že vyrazil okolo obeda na sielnické lúky na dvojhodinovú prechádzku a doniesol okolo 50 dubáčikov. No asi skočím domov vo štvrtok aj ja.


portret

23. 08. v roku 2005, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, grizzly

V utorok na popoludňajšej prechádzke v Kálnici asi 50 dubákov, a skoro 200 kozáčikov všetko mladé a zdravé. Okrem toho veľa malých tak o dva, tri dni znovu


portret

23. 08. v roku 2005, Revúca - huby rástli, satan

rastú , rastú.....fantázia


portret

23. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, lubik

Opat tie iste miesta v Rackovej doline. Rano aj podvecer - kazdy raz okolo 30 dubakov, napriek mnozstvu hubarov v takom malom lesiku.


portret

23. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, dodo2438

Pekný upršaný deň, od 16,30 do 18,00 od Perneka smer Pezinok po ľavej strane cca 40 masliakov ( a ďalšie drobné som nechal dorásť...), pár bedlí, jeden krásny hríb dubový - veľký exemplár, zdravý, no predbehli ma slimáky a nechali mi len polovičku...


portret

23. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, fonzi

Pezinská Baba, Pernecká strana: ráno sme stretli dvoch mladých ľudí, ktorí z lesa niesli kôš a kýbel plný obrovských dubákov. My sme vo dvojici za 1,5 hodiny našli plný kýbel dubákov a záhorákov (hríb zrnitohlúbový) a pol tašky kuriatok. Potom nás dážď vyhnal z lesa, našli by sme viac. Ale na spracúvanie toho bolo až-až.


portret

24. 08. v roku 2025, Považská Bystrica - huby rástli, hribik 808

Kuriatka jedlé ametystové na jednej mikrolokalite pri podhorskom potoku, cca 900 m.n.m. inak sucho nikde nič


portret

24. 08. v roku 2025, Poprad - huby rástli, skarb

Napriek veľkému suchu a malému množstvu zrážok ktoré spadli sa ešte čo to dá nájsť 😉


portret

24. 08. v roku 2025, Žiar nad Hronom - huby nerástli, Hodmo

Správa zo včera... V hore po daždi, nebolo sucho, aj "to voňalo" ale chladné noci takže nič...


portret

24. 08. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar

Dnes krátky prieskum, po daždi sa začali ukazovať krásne mladé huby …


portret

24. 08. v roku 2025, Martin - huby rástli, dunčo

ako tak


portret

24. 08. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Hela

Pocasie ako stvorene na cyklovylet. Nedalo mi to a parkrat som sa zastavila v luznom lese zkontrolovat, ake hubky rastu. Dnes to bolo v znameni cervenej....🙂


portret

24. 08. v roku 2025, Partizánske - huby nerástli, JerryT

Absolútne nič. Hory úplne prázdne..
Vybehol som po dlhom čase, že potom daždi budú rásť. Chce to zrejme teplejšie noci. Tipujem tak týždeň, uvidíme.


portret

24. 08. v roku 2025, Ilava - huby nerástli, jpd

Našiel som síce asi pol kila hlivy a dve staré pečiarky, ale inak nič. Možno začnú.


portret

24. 08. v roku 2025, Púchov - huby nerástli, PistaB

...ale vždy niečo poteší, manželka mala šťastnú ruku... vlastnými očami by som ho nezbadal...


portret

24. 08. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, stefanskyy

vcera som takyto mlady pekny sirovec stretol


portret

24. 08. v roku 2024, Nitra - huby rástli, kovsoft

Rástli sírovce😁


portret

24. 08. v roku 2024, Poprad - huby rástli, skarb

Dnes som pozrel dve lokality na jednej modraky a zopár hribikov a na druhej kuriatka


portret

24. 08. v roku 2024, Zlaté Moravce - huby nerástli, Peko

Sírovec, zatiaľ. Keď vidím tú predpoveď, tak na poriadnu hubačku pôjdeme u mňa niekedy koncom septembra.Ak vôbec.


portret

24. 08. v roku 2024, Modra - huby rástli, Martin

V lese plno podpňoviek bezprsteňových, zberači týchto hromádok majú čo zbierať. Les je suchý, hríbovité nerastú.


portret

24. 08. v roku 2024, Košice - huby nerástli, FURBY

V lese sucho, na zemi nerastie nic ,ani dive huby.
Na stromoch sa nasli pecenovce dubove.
Kto ma zaujem rad sa podelim, piste spravu.
Osobny odber Kosice.


portret

24. 08. v roku 2024, Levice - huby rástli, fero666

Niečo málo sa už ukazuje (drevokazky a hnojníky)


portret

24. 08. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Norka

Pocas dnesnej turistiky potesil nalez pecenovca duboveho


Počet: 134734Strana: |< << ... 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 ... >> >|