Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134734 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, durdomiro
je toho este vela, ani som neratal, ale vela
23. 08. v roku 2010, Snina - huby rástli, mahri
Dnes o niečo menej ,ale manžel bol hlavne na černice.
23. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, Eldžej
dva plne kose sosnacov a masliakov 5 suchohribov ale hlavne masliakov okolie mala ida dubrava
23. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, BOOBLE
Jánošíkovo dnes poobede - tie 3 bedle čo som tam nehal v sobotu ma pekne počkali a dorástli na správnu veľkosť. Ešte zopár kozákov, jeden hríb a more plávok. Malých moc nebolo vyzerá to na dočasný útlm ale možno sa mýlim, lebo som bol iba na jednom mieste a to len 3/4 hodinku.
23. 08. v roku 2010, Brezno - huby rástli, jaskyniar
20 ks Hríb smrekovy blízko pri ceste a včetko mladé....
23. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, man1AC
cca40 kozakov, par hribov hlivy, ale strasne sucho v lese uz by to chcelo nejaky ten dazd alebo dojdem s polievakom okolie straž
23. 08. v roku 2010, Dolný Kubín - huby rástli, toareg
v sobotu sa ešte dalo zopár pekných kúskov , ale úplne malé som nenašiel
23. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Habibi
Sekule, od 17h do18,30 parada to som ani nedufala 63ks dubakov a 7ks suchohrib hnedy vsaetky zdrave.rada chodim na hriby aj ked ich overujem v atlase.som spokojna s dnesnym dnom.
23. 08. v roku 2010, Trnava - huby rástli, peter.gasparovic
Cielena prechadzka za Vatovcami a predsa sa podaril jeden ulovok, ale asi uz posledny, v lese je dost sucho.
23. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, Hagrid
Suchý vrch,Macocha.Vela kozákov,zopár dubákov,kuriatka ametystové,bedle,modráky,začína vela rýdzikov,masliaky.
23. 08. v roku 2010, Ružomberok - huby rástli, jelen
Dunajská Lužná je plná húb. Pod každým konárom je dubák. Aj medvedie stopy. Ale bral som si aj toaletný papier, našťastie som ho nepotreboval. Dubáky sa sušia. Veľa!
23. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, romain
tak to v Hertníku je zlatej dúl...ako sa tam dá dostať ? a je to hlboko v lese či ani nie ? diky
23. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, jancek
Aku uz tradicne, vo Vratnej sme nasli asi 3kg kuriatok. Inych hub nebolo.
23. 08. v roku 2009, Medzilaborce - huby rástli, vladino
Oľka, prechádzka pri miernom daždi v inej časti lesa ako včera. Znova veľké množstvo rôznych druhov kozákov a hríbov ( jeden hríb kráľovský), plávky, niekoľko jeleniek a bedlí
23. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Dneska v Lutile 19 kozakov zltoporovych,9 kozakov osikovych,7 kozakov topolovych,jeden kozak dubovy,jeden hrib smrekovy,5 hribov priveskatych,3 suchohriby,bedla vysoka a jeden krasny trs peciarky trsovitej.
23. 08. v roku 2009, Poprad - huby rástli, mirecpp
Dnes poobede na Vernari sme 2 nazbierali 120 smrekacov a cca 1/2 vedra kuriatok
23. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, snakan
Kazdy kto zasiel do lesa s prevahou smreka a jedle nazberal plny kosik hribov. Mne sa podarilo najst aj 4 ks hluzovky, zrnitohlubikove hriby uz nikto nezbera a su ich neskutocne velke mnozstva.
23. 08. v roku 2009, Rajec - huby rástli, jurik
desať hríbov smrekových(aj mladé plodnice),záplava sliziakov lepkavých.
23. 08. v roku 2009, Oravská Lesná - huby rástli, TomanP
Mali sme akciu: Vône a chute húb na Oravskej lesnej úvraťovej železničke v Oravskej Lesnej huby rástli, len terba vedieť kde, 2 hodiny - 3x viac ako sto hríbov a rovnaké množstvo malých čaká na návštevu o 3-4 dni. Ostatné: žezlovky, lievikovec, pavučinovce a všetko ostatné !!!
23. 08. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby rástli, Marika14
Mlynky-Rakovec len pri zbere brusníc na okraji, 6 krásnych smrekáčov. V tejto oblasti určite teraz začnú rásť vo veľkom.
23. 08. v roku 2009, Poprad - huby rástli, PeterRet
Štrbské-Popradské pleso: množstvo prášnic, plávok, masliaky smrekovcové, niekoľko plodníc sliziakov mazľavých, sliziakov horských, suchohríbov hnedých
23. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, martin-9091
no nerastli ale na prazenicu bolo-5 masliakov,12 plavok,1 peciarka-oblast Sidlovec
23. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, SauceBox
Za Zlatou Baňou, Dubník a okolie: hríby smrekové, sosnové, suchohríby väšina s mäsom, v hrabinách kozáky hrabové. Sem tam kuriatko. Plávky všetky červané - škoda sa zohnúť.
23. 08. v roku 2008, Banská Štiavnica - huby rástli, aesculus
Bol som doobeda,zopár bedlí,nejake smrekáče a to bolo asi všetko.Skor som predobednú prechádzku ponad náš dom.aesculus
23. 08. v roku 2008, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, MartinB
Stará Turá, Pečiarka ovčia staršie aj mladšie ročníky..., cca 25 ks
23. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, kota333
Pre mňa je to až bomba -išiel som do Židovho lesa - pre 2-oma dnami sme tam aj s vnukom robili čuchacieho psa - no nič - dnes som odbočil 10m a našiel som 5 baraniaviek - trúdnik klobúčnatý - no dosť červikiavistých no aj tak BOMBA zajtra idem blúdiť tiež - nie je pravda, že poznáš miesta - ja ich spoznávam - no idem po pachu a výchadza to - Mám fakt nos hore, bo za 3dni nájsť bez poznania lesa 14 trúdnikov je pre mna super a a ver , že idem s košíkom okolo miestnej krčmy, aby som ukázal, že ja to viem. Zajtra dúfam, že som tu znovu.
Ináč ďakujem fotkám priatela - a idem podla nich - Ex....... dik. aj keď sme sa ešte nestretli .... zajtra ........ OBLASŤ BZENOV
23. 08. v roku 2008, Spišská Nová Ves - huby rástli, pali167
nazbieral som kuriatka,jelenky,hríby zrnitohlubikové aj hríby smrekové.
23. 08. v roku 2008, Žilina - huby rástli, doktor
Na moje prekvapenie po teplých a suchých dňoch huby vyrazili - suchohríby, hríby smrekové aj zrnitohlúbikové, kuriatka, sliziaky, všetko mladé a zdravé. Len plávky totálne zožraté.
23. 08. v roku 2008, Snina - huby rástli, fedy
Ladomirov. narychlo som presiel les 4 kozaky osikove a 1 dubak .
23. 08. v roku 2008, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl
huby rástli najmä hríby a plávky, bolo ich však oveľa menej ako v uplynulých týždňoch, ale väčšinou zdravé.
23. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, Dida
Tatranská Lomnica - na správnych miestach sa kozáky dajú kosiť, sypali sa mi z košíka!!!! Veľa síce červavých hláv,ale aj tak dosť!!!
23. 08. v roku 2007, Liptovský Mikuláš - huby rástli, ciky LATIBOR
V Lazisku sa to,len tak hemzi gribcami a rasek mi volal,ze aj na Podbanskom je na kasu,len mu nejde net tak nemoze zvestovat tie svoje ulovky,ze vraj okolo 500 ks uz nasiel
Lovu zdar hubari !
23. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, Crann
včera v medzeve (na návšteve) som išla až hambato neskoro - okolo 10.oo - a bola to moja škoda, lebo moje miestočko práve opúšťal pán s polovicou košíka dubáčikov :o)
tak sme s malým iba pozbierali zvyšky. dubáky tu práve vyrážajú, sú ešte skryté pod listami. z iných lokalít v tomto meste nosia už niekoľko dní.
23. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, Stanci
Včera Zlatá Baňa - Lúky cca 60 kozákov osikových a 20 dubákov. Hubárov bolo neúrekom a každý niečo mal.
23. 08. v roku 2007, Trnava - huby nerástli, Mirčo
Dnes sme sa boli presvedčiť na Jahodníku, či je tam ozaj taká bieda a môžme to len potvrdiť.Sucho,sucho!!!Žiadne huby,ani náznak.
23. 08. v roku 2007, Levice - huby rástli, ilusko
ľudkovia, je to tak. rastú krásne mladé dubáčiky. ja som ich dnes narátal 170 kusov. parádička. a to som prišiel do lesa dosť neskoro. ostatných, čo som stretával už mali plné koše.
23. 08. v roku 2007, Prievidza - huby rástli, platan
Dnes asi 30 kozákov topolˇových , 3 osikové. Neskôr som videl 2 hubárov, ktorí mali len bedle, ale každý pol košíka.














