Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134717 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 08. v roku 2013, Čadca - huby rástli, anemic
Osikáče a kuriatka na osvedčených miestách rástli... Po dlhej dobe príjemný zážitok...
23. 08. v roku 2012, Poltár - huby nerástli, Janko44
V lese je sucho ako na púšti, dokonca ani plávky nerastú. Našiel som len jeden starý vysušený trúdnik a torzo jedinej M.cisárskej. Vychádzka bola aj tak pekná, aspoň som si pozbieral 5 dozretých G.lucidum a jedna maličká (výška: 2cm, priemer 0,5 cm) práve začína rásť
23. 08. v roku 2012, Brezno - huby nerástli, roboml300
Dnes sme išli z Nitry na Hronec / okolo vleku /
4 hodiny a absolútne nič, čo sa týka húb !!!!!!!
Ale prechádzka to bola nádherná.
23. 08. v roku 2012, Liptovský Mikuláš - huby rástli, slodik
V okolí Východnej napriek tomu, že v lese je veľmi sucho, pekná hubačka, dosť "modrákov", suchohríbov, bedlí, kuriatok a 23 ks hríbov smrekových.
23. 08. v roku 2012, Poprad - huby nerástli, babka Milka
Kravany.V lese veľké sucho. Plávky, kuriatka a muchotrávky sme viacmenej nachádzali v sušenom stave. Po niekoľkých hodinách sme mali v košíku 2 kozáky a zopár oschnutých kuriatok.
23. 08. v roku 2012, Žilina - huby rástli, čmeliak
Ale je ich málo, Stránske pri ihrisku nič, pod Žiarom štyri kozáky brezové, jeden hríb smrekový, v Kunerade pri zámku štyri modráky a dve bedle asi za tri hodiny chodenia.
23. 08. v roku 2011, Zlaté Moravce - huby nerástli, valky
Vo Velčiciach huby rástli,ale také na zber nie.Je príliš sucho,ale na prechádzku prírodou to nevadilo.Príjemný relax v neznesiteľnom teple
23. 08. v roku 2011, Detva - huby rástli, busmen
huby sa presunuli do vyšších nadmorských výšok a tak napočudovanie aj v tomto teple smrečiny sú celkom zaujímavé.
23. 08. v roku 2011, Námestovo - huby rástli, pavol
Dnes som bol v hore a je to biedne. Aj keď je teplo, húb málo. Dnes len 7 hríbov, ale na sušenie bude. Zdá sa, že pravidlo hľadaj okolo hríba rodinku či bratčeka, prestáva platiť. Všade sa tlačí individualizmus.
23. 08. v roku 2011, Revúca - huby nerástli, girgas
dnes Telgárt, 7 hríbov za 3hodiny je to slabota, je velmi sucho.
23. 08. v roku 2011, Spišská Nová Ves - huby rástli, erik antony
asi 15 hribov, 10 modrakov, kuriatka. Celkom dobre za 2 hodiny.
23. 08. v roku 2011, Zvolen - huby rástli, Pubo
Zase som sa zatáral na Blažkovu jamu.Našiel som 51 hríbov smrekových (pomerne veľkých a polovica už mala nájomníkov-malých červíčkov),12 kozákov smrekových a 16 viac druhov suchohríbov.Je hrozne sucho a už aj spod ihličia sa vytráca posledná vlaha.
23. 08. v roku 2011, Prievidza - huby rástli, BORKI
huby rastú vo vyšších polohách v skalnatých terénoch včera som našla 28 sosnových a v roklinách v tieni včera kozáky dubové, osikové, hrabové aj mladučké plávky zelenkasté a pod malinčím veľa jelenok poprehýbaných
23. 08. v roku 2011, Košice - huby nerástli, lubo123
Ružín - nič. Ani len jedinká.. sucha až sa v lese práši.
23. 08. v roku 2011, Senica - huby rástli, Radoslav_M
na strelnici v Laksarskej novej vsi,asi 20 suchohríbov velmi zdravých ,zatial ziadny zberaci.....a jeden krásny vatovec cestou na Plavecký hrad...nato ze je tak sucho som dal rastli....
23. 08. v roku 2010, Trebišov - huby rástli, hento M.
velaty podpinky hriby suchohriby kozaky vtrnovskej bani masliaky a zacinaju ridziky
23. 08. v roku 2010, Trebišov - huby rástli, hento M.
velaty podpinky hriby suchohriby kozaky vtrnovskej bani masliaky a zacinaju ridziky
23. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, kuzmic
nad hradiskom hriby, plavky, bedle, rydziky, muchotravky
23. 08. v roku 2010, Banská Štiavnica - huby rástli, kuzmic
dolnohodruske jazero: v lese mraky hub to som este hadam ani nevidel.
23. 08. v roku 2010, Modra - huby rástli, ino
Včera huby ešte boli, niekoľko hríbov a suchohríbov, bedle
23. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, trubka
okolo 100 dubákov,nejaké kozáky hrabové,zopár bedlí a nejaké suchohríby
23. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, ABO
Dnes v Lučivnej traja 3 plné koše rýdzikov a zopár dubákov a bedlí
23. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, tonyz
Pekný deň prajem,
no tak na moje veľké prekvapenie po minulo- týždňovom "fiasku" v lese dnes to bola balada.
Myslel som si, že prestali rásť ale opak je zrejme pravdou. Po trojhodinovej prechádzke cez 120 hríbov smrekových, začínajú suchohríby, veľa je aj bedlí a najmä plávok(niektoré sú veľké ako satelity).
Takže krásna prechádzka, čistý vzduch, pokoj a aj krásny úlovok s ktorým sme veľmi spokojní!
23. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, artus1
Bol som dnes v sipkovej ale musim povedat ze v lese skoro nic nebolo. Nasiel som zmes hub 5 hribov asi 3 suchohriby, plavky, kozaky.
23. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, topvideo
V sobotu nad Krnčou, veľa dubákov a much.červenkastých. Pár suchohríbov.
V nedeľu nad Veľkým Klížom už pomenej ale rovnaké zloženie, pomaly končia, musí zapršať.
23. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, kongo
Ružín-po krátkej prechádzke,dubáky,brezáky,začínajú"červenáky"a veľa plávok.Len po nedeľnajších tiežhubárov veľa plávok rozšliapnutých nevedia do čoho kopú.
23. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, mameluk
Takmer do roka a do dňa sa ozýva Vernár,lokalita Predná hoľa.Mal som týždňovú dovolenku a trafil som sa na chlp presne.Od minulého víkendu po hrôzostrašných búrkach je to tam opäť jedna hubárska báseň.Hlavne okolo hornej lúky,aj keď tam vyhnali kravy na pašu,minulý pondelok po silnej nedeľnej búrke som mal dojem,že snáď rastú pod každým stromčekom...Niečo neskutočné.A mám informácie,že celá severná strana Nízkych Tatier od Vernára až po Boce je mimoriadne úrodná...A zajtra je spln mesiaca a hlasia búrky,uvidíme,čo to s tým urobí...PS:pozor na našich zvieracích obyvateľov lesa,hlavne v skorých ranných hodinách tam kľudne môžete naďabiť na diviakov a minulý týždeň sa tam objavila medvedica s mladým lanštiakom,ktorá takmer zaútočila na miestneho poľovníka...Možno staré nevybavené účty.A okolo ohrady pre kravy som objavil medvedie exkrementy,takže pastieri vedia,prečo tam majú nasadených protimedvedích psov...
23. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, durdomiro
je toho este vela, ani som neratal, ale vela
23. 08. v roku 2010, Snina - huby rástli, mahri
Dnes o niečo menej ,ale manžel bol hlavne na černice.
23. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, Eldžej
dva plne kose sosnacov a masliakov 5 suchohribov ale hlavne masliakov okolie mala ida dubrava
23. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, BOOBLE
Jánošíkovo dnes poobede - tie 3 bedle čo som tam nehal v sobotu ma pekne počkali a dorástli na správnu veľkosť. Ešte zopár kozákov, jeden hríb a more plávok. Malých moc nebolo vyzerá to na dočasný útlm ale možno sa mýlim, lebo som bol iba na jednom mieste a to len 3/4 hodinku.
23. 08. v roku 2010, Brezno - huby rástli, jaskyniar
20 ks Hríb smrekovy blízko pri ceste a včetko mladé....
23. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, man1AC
cca40 kozakov, par hribov hlivy, ale strasne sucho v lese uz by to chcelo nejaky ten dazd alebo dojdem s polievakom okolie straž
23. 08. v roku 2010, Dolný Kubín - huby rástli, toareg
v sobotu sa ešte dalo zopár pekných kúskov , ale úplne malé som nenašiel
23. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Habibi
Sekule, od 17h do18,30 parada to som ani nedufala 63ks dubakov a 7ks suchohrib hnedy vsaetky zdrave.rada chodim na hriby aj ked ich overujem v atlase.som spokojna s dnesnym dnom.
23. 08. v roku 2010, Trnava - huby rástli, peter.gasparovic
Cielena prechadzka za Vatovcami a predsa sa podaril jeden ulovok, ale asi uz posledny, v lese je dost sucho.
23. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, Hagrid
Suchý vrch,Macocha.Vela kozákov,zopár dubákov,kuriatka ametystové,bedle,modráky,začína vela rýdzikov,masliaky.
23. 08. v roku 2010, Ružomberok - huby rástli, jelen
Dunajská Lužná je plná húb. Pod každým konárom je dubák. Aj medvedie stopy. Ale bral som si aj toaletný papier, našťastie som ho nepotreboval. Dubáky sa sušia. Veľa!
23. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, romain
tak to v Hertníku je zlatej dúl...ako sa tam dá dostať ? a je to hlboko v lese či ani nie ? diky
23. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, jancek
Aku uz tradicne, vo Vratnej sme nasli asi 3kg kuriatok. Inych hub nebolo.












