Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134715 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 08. v roku 2020, Dunajská Streda - huby rástli, Úradník Ľuboš
Dávam že rástli, našiel som asi 20 kozákov topoľových, 2 trsy trúdnika šupinatého a pár suchohríbov.
23. 08. v roku 2020, Dunajská Streda - huby rástli, Úradník Ľuboš
No túto hubu na spadnutom strome nepoznám.
23. 08. v roku 2020, Levice - huby rástli, fero666
Rástli hlavne kozáky topoľové, osikové, brezové a jeden žltopórový....
23. 08. v roku 2020, Trenčín - huby nerástli, margaretka
Okrem zopár jeleniek nerástlo vôbec nič. Zato na pravé poludnie sa lesom i tesne popri ceste pokojne prechádza zver. Poteší.
23. 08. v roku 2020, Veľký Meder - huby rástli, Peli
Dnes zo 25 kozacikov, boli take vselijake.. zas som nefotil, kamos ich zobral... Foto z archivu.
23. 08. v roku 2020, Žiar nad Hronom - huby rástli, Hodmo
Viac menej popoludňajšia prechádzka...ale zdá sa, že by sa to mohlo rozbehnúť, mladé huby aj hríby sú toho prísľubom ![]()
23. 08. v roku 2020, Liptovský Mikuláš - huby rástli, klingacik
Dám že rástli, ale v tomto lese len kuriatka a horkáče. Inak absolútne nič iné.Foto z rána, druhá fotka z poobedia a druhého lesa z Boce v ďalšom príspevku ...
23. 08. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, uchovec
Dá sa niečo nájsť (hliva buková, zrnitohlúbikové, hrabáky), ale ešte to nie je ono...
23. 08. v roku 2020, Liptovský Mikuláš - huby rástli, klingacik
Asi pomali začína druhé kolo tejto sezóny. Druhý les na Boci, všehochuť no zatiaľ len po troške
23. 08. v roku 2020, Prievidza - huby rástli, emiliapd
Dnes nás zas potešil plný košík kuriatok (sliepky - veľké kúsky). Zopár dubáčikov, tmavých suchohríbov. Oplatilo sa ráno vstať
23. 08. v roku 2020, Banská Bystrica - huby rástli, jozo m.
Zacali znovu rast kuriatka. Celkom dobre.
23. 08. v roku 2020, Malacky - huby rástli, starky1
pred večerná prechádzka,dávam že rástli, ale je to len pre potešenie.
23. 08. v roku 2020, Skalica - huby rástli, Smety2602
Máme videjko ? !
V Rohatci je to naháňačka s komármi ??.
Jak sa zastavíte a nechodíte... Majú Vás ?
Repelent vystriekaný ... nepomohol ?.
Každopádne, všetko tam je nachystané na vlnu suchohríbov v listnáčoch
Dnes len pár karmínových a pár plstnatých a nádherné plávky zelenkasté a iné
.
Každopádne, som konečne trošku zručnosti dostal s Adobe Premiere Pro a spravil prvé video z hubačky 8. a 22. augusta
.
Plánujem s nimi v blízkej dobe pokračovať , snažiť sa Vám poradiť, ako hľadám/zbieram huby, spoznať nové druhy atď. Uvítam akúkoľvek spätnú väzbu. Kľudne môžte svoje otázky pridávať do komentárov, odpovediam na ne sa budem snažiť venovať v nasledujúcich videách
.
V prvom videjku na konci má pre Vás darček manželka v podobe jednoduchého receptu na našu polievku ? výbornú ?
Tak nech sa páči odkaz na prvé video ![]()
Budem rád ak sa Vám bude môj zámer páčiť ak kliknete na odber ![]()
Pekný večer prajem všetkým
https://www.youtube.com/watch?v=4b3V3B6_...
23. 08. v roku 2020, Prievidza - huby nerástli, panasonic1
Milý Cyril to je devastácia lesa to čo si predviedol
23. 08. v roku 2020, Brezno - huby rástli, majster N
ak viete, buďte niekto taký dobrý a dajte vedieť či by to mohla byť strmuľka hrboľková...srdečná vďaka!
23. 08. v roku 2020, Trenčín - huby rástli, Ignac
Dubáky staršie aj mladé tie staršie skoncili v odpade boli červivé, kozáky, kuriatka aj vela jelienok v lese
23. 08. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, xantia
Nedeľná vychádzka v lese,mokro je dosť. Hríby pomaly vykukujú, ale tých komárov by mohlo byť aspoň o polovicu menej.
23. 08. v roku 2019, Žilina - huby rástli, Daldo
Huby rástli, veľa hríbov,plávok a aj suchohríby, dosť bolo červivých
23. 08. v roku 2019, Žilina - huby rástli, Nini a Vlado
Rástli hriby, rydziky, plávky, bedle je sucho.
23. 08. v roku 2019, Ružomberok - huby rástli, kefo
Huby rastú a zasa trochu zdravšie. Množstvo hríbov, kozákov, modrákov, plávok a iných druhov, radosť zbierať.
23. 08. v roku 2019, Humenné - huby rástli, Lessy
... pokračovanie tam, kde som včera skončil, malý dozber...?. Ostalo ešte pre všetkých, ktorým sa nelení navštíviť tento chotár...?
23. 08. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Matvej
Rástlo z každého rožku trošku, ale najviac ma potešil hríb plavý. Teda ak je moja identifikácia správna ?
23. 08. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, palokm
neskutocne vela modrakov...dalo by sa ich ratat na 100...stare,mlade,nepouzitelne .....a naslo sa aj par dubacikov,niekto predomnou vyzbieral dost bedli,ostali len nozicky
23. 08. v roku 2019, Turčianske Teplice - huby rástli, palo.pd
obrovske mnozstvo modrakov a suchohribov zltomasovych,velmi slusne isli aj hriby dubove ale cervivost 100% !!! skusil som odhadom 20/25 nadhernych plodnic,bohuzial cerviky boli rychlejsie uz nech idu teploty dole a ta haved pokape,dalej sa nasli sampiony,bedle,kuriatka ametystove,suchohriby smrekove,dva kosiky takze spokojnost
23. 08. v roku 2019, Banská Bystrica - huby rástli, Muro09
hojne začali rást zrnitohlúbikové, suchohríb hnedý, jelienka, a aj rýdzik.
23. 08. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, superpeter
davam ze rastli - ale velmi uboho..po vcerajsom hubarskom raji na Liptove som to opat skusil na pre mna "zakliatej Pezinskej babe" a nejak tu dlhorocnu smolu v tejto lokalite neviem prelomit. Nachodenych 9km po lese, 3,5 hodiny a vysledok 10ks hrib dubovy - pouzitelny iba jeden, 5ks hrib zrnitohlubikovy, nejaka ta bedla a plavky - ale tie nezbieram..nevzal by ma niekto zo znalcov tejto lokality na poriadnu hubacku? Ked vidim tie vase plne kose, cloveku sa ani verit nechce..











































