Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
22. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, elesdil
ĽUBO, ŠVEHLA REžTE HET NA HUBY. kORUNKOVá BRUTAL
asi 200 nádherných hríbov sme nazbierali boli sme s Katkou a záhoŕakmi ( šaleli)
a dve 15 litrové koše dovrchu kozáčikov, čistých mladých
pošlem fotky...... bolo to najviac v živote na jednom mieste aj 15 dubákov, Švehla tam kde sme boli pred rokom na dubáky pred Korunkovou.....
22. 08. v roku 2005, Medzilaborce - huby rástli, Šéfe
huby rastu velmi pekne a dubakov je po milu jarmilu
22. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, slange
Prechádzka dnes poobede bola vydarená.Pochodil som si okolo Hodkoviec a Nováčan a huby som nezbieral,ale hľadal.Húb nebolo veľa,skôr tu končili,ale druhová rozmanitosť bola nádherná - dubáky,kozáky hrabové a osikové,kremenáče,masliaky,lieviky trubkovité,prášnice ,bedle,pečiarky lesné,plávky....atď.Nakoniec z toho bol slušný košík s pestrou hubovou zmesou.Všetko však ešte len vypukne!!
22. 08. v roku 2005, Martin - huby rástli, Doktor
Včera, t.j. v nedeľu, skoro ráno som vyrazil do tej istej hory ako vo štvrtok a sobotu, aj keď som si myslel, že po sobotnej invázii hubárov a po splne to bude ako vyplienené, avšak veľmi som sa mýlil. Za cca 2 hodiny som nazbieral 57 krásnych zdravých dubákov, veľkosť od 5 cm do cca 12 - 14 cm, z nich len štyri boli červivé, okrem toho aj kopu suchohríbov, masliakov a dve bedle - jedna z nich mala výšku 45 cm a priemer klobúka ako veľký tanier. Dnes popoludní okolo 17,20 hod., keď prestalo pršať, som znovu vybehol do tej istej hory a za dve hodiny som zase našiel more dubákov a niekoľko hríbov smrekových - presne 82! Všetko zdravé, krásne, radosť sa dívať! Malé som ponechal na zajtra - myslím, že ešte aspoň 3 - 4 dni bude hubárska/hríbová úroda! Len treba ísť a kochať sa pohľadom na ne, ako učupené čakajú v machu a ihličí na svojho budúceho majitela a konzumenta....
22. 08. v roku 2005, Zlaté Moravce - huby rástli, Husi
Ahojte hubári. Nedeľa ráno - Žikava - dlho dlho dlho nič, potom jeden krásny kozák dubový, potom zrazu 15 dubákov a zopár suchohríbov. Bedle síce boli ale už v dôchodkovom veku. Zlatno - o čosi lepšie - 20 dubákov (väčšinou červivé), suchohríby a kuriatka. Ale také hody, aké spomínate v iných krajoch to určite neboli.
22. 08. v roku 2005, Bardejov - huby rástli, danysk
Včera 2 košíky hríbov v lese, dnes 2 košíky červenákov a kozákov pri lese....v okoli Hažlína
Kto chce plávky a ostatné "čudné" huby tak nech si do lesa zoberie kosu ![]()
22. 08. v roku 2005, Trenčín - huby rástli, dubček
Dnes sme sa vybrali na huby do okolia Dubodiela a to, co sme videli, bolo az neskutocne realne, velmi vela bedli, masliakov, suchohribov, peciarok, dubakov pomenej, par kozakov i kuriatok, vsetko zdrave a krasne. No proste nadhera. Len vela dazda.
22. 08. v roku 2005, Lučenec - huby rástli, Vandrák
Bol som dneska na hriboch presiel som asi 1 hodinku v lese a nasiel som okolo 35 hríbov smrekových.Ja zbieram iba tieto huby.Sú vynikajuce na susenie.Odporúcam ich vysusit na zimu.Nálezisko bolo Kokava/nad Rimavicou.
22. 08. v roku 2005, Veľký Krtíš - huby rástli, jana
V okr. Velky Krtíš huby rastli, dubaky, masliaky, bedle,suchohríby
23. 08. v roku 2025, Žilina - huby nerástli, Rasťo
Dnes veľké staré jedince všetkých druhov (nepoužiteľné) a horkých plná hora, jak keby ich nasial
Akurát plávky sa stále tlačia.
23. 08. v roku 2025, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Wisky z LM
Síce sme mali málo času, ale podarilo sa nájsť.
23. 08. v roku 2024, Poprad - huby nerástli, Mato
Nerástlo takmer nič , na moje prekvapenie som našiel veľký trs podpňovky.
23. 08. v roku 2024, Poprad - huby rástli, milan63
Aj pod Kráľovou čakanie na dubáky, aj keď u mňa sa stále niečo do košíka nájde.
23. 08. v roku 2023, Brezno - huby rástli, jaskyniar
rastú hlavne kozáky v tomto prípade vo väčšine žltooranžové, mladé pri týchto teplotách ešte v pohode, boli aj kuriatka jedlé, bledé a ametystové.
23. 08. v roku 2023, Malacky - huby rástli, Pištinko
No dnes nič moc. Kuriatka a ostatné len solitéry.
23. 08. v roku 2023, Banská Bystrica - huby rástli, Katka
Ako keby nikto nechodil na huby. V lese plno hríbov smrekových obrovských rozmerov, samozrejme s vysokým obsahom proteínov, mladé hríby zrnitohlúbikové, kuriatka jedlé ametystové, rôzne druhy suchohríbov, plávky všetkých farieb, sliziaky, húževnatček ulitovitý, atď.
23. 08. v roku 2022, Poprad - huby rástli, milan63
Dnes pod Kráľovou trochu kuriatok,ale len trochu,inak nič.
23. 08. v roku 2022, Nitra - huby rástli, fero666
Po trojdňovom daždi sa pomaly ukazujú rôzne hubky ...
23. 08. v roku 2022, Svidník - huby rástli, andy7
Aj baranie hlavy (trúdniky klobúčkaté) sú huby, takže platí, že huby rástli...
23. 08. v roku 2022, Poprad - huby rástli, ISLAVA
Dobrý deň, prosím,poradíte mi? Je to jedla huba?Po prekročení stmavla
23. 08. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, thaarm
Jeden pečeňovec v dobrom stave + boli sírovce už po zenite.
23. 08. v roku 2022, Spišská Nová Ves - huby nerástli, Terézia
2 hod. do kopca.....ani medvedica s dvoma mladými, ani žiaden hríb, či kozák....žiadne vzrušo....
23. 08. v roku 2021, Zlaté Moravce - huby nerástli, roland
V lese sucho, zacinali podpnovky, boli vsak este moc malicke.
23. 08. v roku 2021, Košice - huby rástli, arris2411
Dávam že rastu i keď 80 % dosť napadnuté hlavičky počet cca 80ks. 1,5 hodiny . gps 48.556923 21.393472.
23. 08. v roku 2021, Snina - huby rástli, Domojéger
Tie schopné už budú na polievočku. Plné koše trpezlivosti prajem.
23. 08. v roku 2021, Košice - huby rástli, hubár
Les bol plný muchotrávok červenkastých a aj krásnych plávok. Hríbov je pomenej ale ešte stále sa niečo nájde.
23. 08. v roku 2020, Nitra - huby rástli, skratotriasok
Začínajú masliaky v borinach a prasnice sú všade. Dokonca aj jeden bronzový namieste kde rastú raz za 5 rokov
23. 08. v roku 2020, Zlaté Moravce - huby rástli, 33jonko33
Kopa kuriatok a aj jeden dubák, vlastne bukač
23. 08. v roku 2020, Brezno - huby rástli, Pupík
Aj keď boli búrky a vlhkosť dobrá - húb je pomenej, dubaky žiadne iba kuriatka a zopár kozákov. Na druhej strane ale prechádzka výborná -relax ako sa patrí



































