Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134720Strana: |< << ... 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 ... >> >|
portret

22. 08. v roku 2006, Trnava - huby rástli, ajkazabka

jahodnik iba za nasou chato som nasla 15 dubakov tych bolo najviac.....atd


portret

22. 08. v roku 2006, Poprad - huby rástli, Dida

Dobrý deň Ester, prosím nevedela by si mi poradiť, ty máš perfektný prehľad a skúsenosti s hubárčením /aspoň podľa tvojich príspevkov/. Napr. ako s tou smrekovou omladinou... Ako vieš kde tie hríby budú, že musíš za chvíľu skončiť lebo ich už nemáš kde ukladať ?? To budú asi roky skúseností?


portret

22. 08. v roku 2006, Prievidza - huby rástli, marmis

Nad Diviackou Novou Vsou huby rastú, ale už len na niektorých mokrejších miestach, našli sme mladé kozáky a masliaky. Dúfam, že čoskoro poprší.


portret

22. 08. v roku 2006, Martin - huby rástli, Miťko

Malá Fatra - Medveďovo - Dušan a dvaja mladíci z Ostravy - 120 ks hríba smrekového.Treba dážď,bo skončia.


portret

22. 08. v roku 2006, Trnava - huby rástli, Siwo

Po stredajšej nádielke bedlí cez víkend dva koše dubákov,niektoré napadnuté červami ale väčšinou zdravé. Po včerajšom daždi by sa mali ešte v najbližších dňoch ukázať...


portret

22. 08. v roku 2006, Liptovský Mikuláš - huby rástli, barunka

Gribec, tak sme sa aj my dočkali! Kôš hríbov smrekových, presne 63. Krásne, zdravé, stredne veľké. Okrem toho modráky, pár kuriatok,osikáčov aplávky. Odpad veľmi malý.


portret

22. 08. v roku 2006, Liptovský Mikuláš - huby rástli, barunka

Zabudla som napísať, že v Lúžnej. Sorry.


portret

22. 08. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, fonzi

Na Pezinskej Babe sme za hodinu vo štvorici našli tri koše dubákov. V mladšom bukovom lese. Aby sa nám vošli, museli sme už na mieste oddeliť nohy od klobúkov, inak by sa nám to nepomestilo. Okrem toho asi 20 zrnitohlúbových každej vekovej kategórie. Bedle sme nebrali, videli sme ich zo pätnásť.


portret

22. 08. v roku 2006, Poprad - huby rástli, ester

Dnes Vikartovce - Deščanky - hríbov smrekových menej, zato plný kôš kuriatok a skvelých plávok lasičích a ešte brusnice, čučoriedky a maliny. Dida, ak máš záujem o hubačku, poď do nášho Podtatranského mykologického klubu, je tam dobrá partia a hlavne, vždy sa nájde niekto ochotný ísť do lesa. Môj mail je [email protected].


portret

22. 08. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, mathos

Zochova Chata:Dnes som nasiel na na Zochovej Chate 11 dubakov,12 bedlí a zo 10 suchacov.


portret

22. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, Julo

Na Zlatej Idke táto vlna dubákov končí. Väčšina dnešných mala byť nájdená v nedeľu. Na terajšie dažde (hapčí !!!!) už reagujú kuriatka, suchohríby, ružovky a kozáky. V smrekovom lese hojný nástup bedle červenejúcej.


portret

22. 08. v roku 2006, Poprad - huby rástli, ester


portret

22. 08. v roku 2006, Piešťany - huby rástli, Maro

Výtoky - po nočnom daždi už znova úroda, ako keby sa tie huby dohodli - kozáky, dubáky, suchohríby. Spolu plný kôš. Všetko zdravé. Hubám zdar!


portret

22. 08. v roku 2006, Liptovský Mikuláš - huby rástli, gribec

dnes v l. lúžnej za dve hodiny dva plné koše strednych a menších hríbov,ine sme ani nebrali všetky zdrave ako repa...nechali sme si aj na zajtra zdravím barunky konečne to fachčíííííííííííííí....živo...


portret

22. 08. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, caLLimero

ahojte chalani nemate niekto cas s kym by som mohol ist na huby!??!som hubar uz 13 rokov a tiez poznam dobre miesta len nemam skym chodit a vodicak tiez nemam a este aj rybar som vasnivy
ked by to niekoho neotravovalo tak napiste sem alebo na mail [email protected] dakujem Vam


portret

22. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, mjazga

dnes som bol na rudniku a oplatilo sa 45 dubackov a 20 kozakov


portret

22. 08. v roku 2006, Bratislava - huby nerástli, caLLimero

chalani prosim zlutujte sa niekto ja by som stel ist na hriby


portret

22. 08. v roku 2006, Topoľčany - huby rástli, johney

Nemecky,stale rastu,len je uz menej mladych a su dost cervave... za 3 hodky sme styria nasli cez 160 dubacikov...


portret

22. 08. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, dubček

Akosi malo Trencanov pise... no neva. Dnes bolo toho viac, v Jastrabskych horach nula bodov, nad Mnichovou Lehotou taktiez, ale coskoro pojdu, v lese je prijemne vlhko, a nedaleko Mitic, v krovinach vela masliakov, na jednom mieste. Dva plne kose zachvilu. Nechce niekto?


portret

22. 08. v roku 2006, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Kappo

Opet som vyskusal moje lokality uz to nebolo ako minule 135 a 185 ale dnes "iba slabych" 70 Dubakov 22 Modrakov 10 Suchohribov !!! Dubaky vsak boli viac ako prieemrne velke predchadzajuce dni boli mensie takze aj dnes parada .. cca 3 hodiny 2 ludia !!! Hubarov bolo dost ale dost vela takych ze utek co najdalej aby sme nasli co najviac.


portret

22. 08. v roku 2006, Humenné - huby nerástli, Alina

Už končí letná sezona - už len stare a červivé huby


portret

22. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, dann

dnes som prešiel 3 lokality na Izre. Slabota, sucho, ja 3 dubáky, priateľ 9. Okrem toho som mal nejaké suchohríby. Sem tam vidieť plávku. Treba poriadny dážď.


portret

22. 08. v roku 2006, Prešov - huby rástli, kota333

tEDA SOM Z pREšOVA, ALE DNES SOM SI DAL OKRUH - Korunková, Solník, Zamutov, Dubník, Zl.Baňa
výsledok: 06.00 začal v Solníku - nič moc - skôr velmi málo v tráve a pod smrečkami spolu cca 8 vč. kozárikov, dubáky len staré, Korunková - hrubý les cca 15 dubákov - starších a pár kozárikov - prechod cez Dobrú Detrich - nezastavil som sa lebo všadial plno aut - zbierali najmä kozárikov hrabových - prechod do Zamutová - aut neúrekom - 12 velmi starých dubákov a 6 malých - Dubník + Zl. Baňa nedalo sa poobede vystúpiť z auta - lialo - nohy mám utrmácané, ale som rád - že som si urobil svoj prehľad, aj keď trošku rýchlejšie chodenie po lese, ale za sezónu raz aj toto treba skúsiť.
Teraz zas leje a verím tomu, že aj v okolí Prešova sa objavia také množstvá ako čítam
u Liptovčanov - resp. B.Bystričanoch- a Tatrancoch - nože nám niečo pošlite aby aj nám tu vyrástlo,
srdečný pozdrav


portret

22. 08. v roku 2006, Čadca - huby rástli, Kvido

Pri Novej Bystrici za 3 hodiny plny kosik hribov - 92kuskov prevazne mlade az stredne, asi 20 modrakov, rydziky, suchohriby...celkom ujde :D


portret

22. 08. v roku 2006, Trenčín - huby nerástli, Tatra

Dnes okolie Mn.Lehoty,ani záber,sucho


portret

22. 08. v roku 2006, Nitra - huby rástli, kovsoft

Dnes som bol na slivky mimo lesa vedla pola v Krškanoch pri Nitre popri oberani som našiel 4.vatovce obrovske(obrovske neboli každý mal prierez cca 13.cm) no nevadi jedlo booolo dobré sme sa zalizovali (tatárska,americké zemiaky)(som robil všetko ja ; však varím už 15 rokov a nie som vyučený kuchár ma to bavííííí )Cca 3 dni dozadu som našiel v tomto našom údolí aj suchohríby,bedle(aj červenkasté ale boli hnilé ale také som v živote velké nevidel a tolko naraz 30 kusov a cca 30 cm vysoké !!)dalej pečiarky ovčie.Eto zatím vsjo no stačí nie )))


portret

22. 08. v roku 2006, Nové Mesto nad Váhom - huby nerástli, jarpav

Preliezli sme s kámoškou úvodných 10km hôrčanskej doliny, no keby nenašla zopár veľkých, tak ani neviem ako dubák vyzerá. Zopár pečeňovcov a inak nič.


portret

22. 08. v roku 2006, Prievidza - huby nerástli, štalo

V Porube za cca dve hodiny dvaja 19 dubákov. Takmer všetky už boli pomerne staré. V lese už je veľké sucho.


portret

22. 08. v roku 2006, Zvolen - huby rástli, jules

Tak ako gural Kyslinky 80 prevažne hríbov smrekových, avšak myslím, že prestávajú rásť, našli sme prevažne väčšie plodnice.


portret

22. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, Feri11

Vo Vyšnom Lánci rastie tiež veľké množstvo suchohríbov, ale veľa z nich je plesnivých, našiel som niekoľko kusov hríbov dubových, a aj kozáky hrabové. Najviac je plávok a muchotrávok červenkastých ako aj rýdziky. Treba dážď.


portret

22. 08. v roku 2005, Levice - huby rástli, miksy

V sobotu 20.8. som bol so synom v mojej rodnej obci Bohunice. Našli sme krásne dubáky v lokalite Vrchy, na Chlieviskách ich bolo menej,ale v celku som bol spokojný.
Podarilo sa nám najsť aj veľa kuriatok,suchohríbov a masliakov. Bedle sme ani nebrali,lebo som ich priniesol spústu deň predtým z Čankova. Takže rastú. Zberu zdar!


portret

22. 08. v roku 2005, Trenčín - huby rástli, FeroTN

V okolí Hornej Súče záplava masliakov , krásne bedle , 5 Osikáčov, 2mladé dubáčiky , ale veľa malých tak 1cm. Konečne to začalo.


portret

22. 08. v roku 2005, Poprad - huby rástli, LuMaX

Šuňava 19.8.2005 - neskutočné množstvo hríbov smrekových. Malé červivejšie ale veľké zdravé. Kuriatok už pomenej, v tejto oblasti už pomaly končia. Plávky mandľové požehnane. Na rýdziky ešte nie je ten správny čas, ale už sa začínajú objavovať. Je na škodu pre rýdziky, že je strašne málo vypasených plôch.


portret

22. 08. v roku 2005, Humenné - huby rástli, Evča

Rastú, ja som našla bedle a suchohríby. Dubák nevidím, hoci by bol veľký ako slon .


portret

22. 08. v roku 2005, Levice - huby rástli, Cerák1

V piatok 2 košíky kozákov osikových, v sobotu košík mladučkých dubáčikov a košík kozákov osikových a brezových, v nedeľu košík dubákov- spolu tak cez 40 kg.Rastie aj množstvo plávok, bedlí, kuriatka, satany, hríby siné, hríby kráľovské,
rôzne druhy muchotrávok.Videl som okolo 20 ks muchotrávok cisárskych, len ma mrzelo, že nejaký "tiežhubár" ich 5 vytrhol zo zeme a nechal ich pohodené.
V lese to začína vyzerať ako po nájazde divých hord, veľa húb aj jedlých je vytrhnutých, alebo vykopnutých, prípadne rozšlapaných.


portret

22. 08. v roku 2005, Trnava - huby rástli, felčo

V sobotu som bol na Jahodníku (pri smoleniciach) a hríby rástli. Nazbieral som za kôš bedlí (potom som sa tváril, že ich už nevidím - bolo ich neúrekom) okrem toho prekrásne mladučké a zdravé (nečervivé) masliaky, suchohríby, pečiarky a aj dva dubáky - tie ešte asi chvíľu potrebujú. Pozor v pomerne hojnom počte rastie muchotrávka zelená (výstavné kúsky).


portret

22. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, dedko 1

Vrátil som sa z dovolenky a oznamujem všetkým že v Žiarskej doline je veľa masliakov,hríbov smrekových,kuriatok.Treba vyraziť. Rapid.


portret

22. 08. v roku 2005, Trenčín - huby rástli, pemja

Kubra v sobotu rano.
V lese je obrovske množstvo bedlí a masliakov, rastú plávky, sem tam nejaký suchohríb, pečiarka a našiel som aj jeden osikáč. Dubáky sa zatial v tejto lokalite neobjavili.


portret

22. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, saky1

V sobotu na obed, 3 hodinová prechádzka v lese, kataster korunkova, plný košik dubákov a kozákov hrabovych,bedli neurekom.Ludi v lese ako maku, no prevažne ide domov každý spokojný. Radosť zbierať.Zdravim Lubka.


portret

22. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, robbb

najprav ta zdravim Marcel (saky) inac vcera som bol v Krišlovciach a´takisto super hubačka, krásne dubáky, bolo ich ozaj neurekom plus pekne uz take jesenné kozáky a červenáky takze treba chodit,


portret

22. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, 1majko

650DUBAKOV štyria za dve hodiny na budiši.okolo prievidze rastú všade-dubáky


portret

22. 08. v roku 2005, Levice - huby rástli, makina

Veľa, veľa hríbov dubových, sosnových, smrekových ,kuriatka, bedle. Rastú!!!


portret

22. 08. v roku 2005, Malacky - huby nerástli, grizzli

V piatok 19.08.2005 sme prešli od Hasprunky ( Studienky ) až po Lakšársku Novú Ves. Našli sme v borine masliaky . Suchohríby ešte nie . Našli sme zriedkavú hviezdovku a plno pestrecov.


portret

22. 08. v roku 2005, Čadca - huby rástli, cotojetohle

Oščadnica/kulturné stredisko/ po modré na Raču.
Rostou hlavně Kozáci...Podhříbky,Lišky..Já sem to štěstí neměl ale jeden místní -plný koš Dubáků.


portret

22. 08. v roku 2005, Malacky - huby nerástli, bekam

V sobotu za 3 hod v lese okolo Studienky cca 2 kg suchohríbov a masliakov. Ešte je zavčasu.


portret

22. 08. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, pepe

V sobotu som bol pozrieť orientačne či už rastú nejaké hríbovité huby a nič . Jediné čo rástlo boli bedle a prašnice, takže treba ešte vydržať.


portret

22. 08. v roku 2005, Prešov - huby rástli, Ivs

To čo sa dá zažiť v lese od piatku je radosť, trošku sa pokazí, keď dubáky začnete čistiť.
Piatok - 12 kg čistej hmotnosti - ale len dubáky v sobotu čistej hmotnosti 14 kg
opäť len dubáky- kde ? no predsa v lese - len v dubovom - hrubom a všade v okolí Prešova.


portret

22. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, svehla

Okoli obce Solník rastú dubáky, pekné kozáky a sem tam aj červenák. Bedlí je neurekom. Zdravím Kaja a Katku a tiež aj Ľuba.


portret

22. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, lalo

Neodporúčam ísť do Važca, lebo som tam bol pred nedávnom na hubách a nad motorestom som videl medveďa. Museli sme teda utekať.


portret

22. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, Drogba

Dnes
Ráno
Oblasť okolo Vyhliadkovej veže
20 Suchohríbov
5 Bedlí
5 Kozákov Osikových
Poobede
Oblasť okolo Alpinky
8 Dubákov
3 Hríby Hnedofialové
9 Bedlí
30 Kuriatok
celkovo hodnotím deň ako mimoriadne vydarený na môj vkus, keďže niesom veľký hubár


Počet: 134720Strana: |< << ... 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 ... >> >|