Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134734 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, rudnan
pekné počasie, krásne dubáky a bronzové, a veľa muchotávok zelených, pozor na ne!
22. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Váňa
Tatranská Štrba - v nedeľu len takzvaný dozber po sobote no aj tak paráda, asi 40 ks hríb smrekový. V lese to konečne vypadá ako v raji, tisíce rôznych húb, radosť sa prechádzať, Váňa.
22. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, fonzi
Pezinska Baba, Laksarska nova ves: este sa nieco najde, ale akosi nedorastaju. Nasli sme suchohriby, dubaky, zrnitohlubaky, ale v trojici za 4 hodiny 1,5 kosa nie je ziadny zazrak.
22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, letlampa
treba viac chodit, uz to nie je ako pred tyzdnom ale stale sa daju najst katalogove kusy
22. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban
Neskutočné množstvo Lievika trúbkovitého.
22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, rudépírko
Mám ešte jedného hubára v zásobe. Má 4 a pol roka volá sa Oliver a vôbec sa nedal zahanbiť v lokalite Podbánske pri Permone na kopci čo voláme K2 . Síce to nebolo už také husté ako minulý týždeň , ale dali sa nájsť pekné kusky a hlavne krásny výlet.
22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Poldo21
tychto cca 70 smrekacov nepotrebuje ziadny komentar...
22. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, maroš
V brezinách nad Hrochoťou cca 30 kozákov,prevažne brezových.Rástli len v tienistých miestach,kde sa udrží trocha vlahy.Inak všade zúfalé sucho...
22. 08. v roku 2009, Brezno - huby rástli, mushroompeter
Ráno 100 metrov od chaty na Zlatne čarovný kruh asi 100 masliakov. Polovica červivá, ale aj tak som musel dať dole košeľu lebo košík nestíhal..... Na obed na Šumiaci asi 12 áut, 4 cigánske partie čučoriedkárov, no hotový Václavák. Výsledok jeden statný zdravý SOSNIAK a zodvadsať mladučkých masliakov. Poobede to risknem na opačnej strane. Tam snáď kobilky nebudú...
22. 08. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, Hasič
Dnes košik kozakov za cca 1 hod.Odpad 30 percent.Priekopa okr.Sobrance.A hlavne mlade plodnice.
22. 08. v roku 2009, Vranov nad Topľou - huby rástli, lcdmonitor1
Prechádzka Majerovským jarkom - zo 15 kozákov popolavých, zopár štítoviek jeleních, červivosť približne 30 %. Inak sucho! Chce to výdatný dážď. LOVU ZDAR !!!
22. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby nerástli, vrutcan
V Turčeku nepršalo 3 týždne .Hríby smrekové úplne zosušené , to isté plávky,nazbieral som si aspon liečivé rastliny.
22. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Smer Slaska,velmi vela hribov priveskatych od mladych az po starsie plodnice,20 hribov smrekovych,16 kozakov topolovych,2 kozaky zltoporove,jeden kozak zltooranzovy,2 suchohriby a 2 modraky.
22. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, poison 1
Dnes v Hertníku 32 Hríbov smrekových a dubových, 60 hríbov zrnitohlubikovitých, 26 kozákov osíkových.Do lesa som sa dostal až o pol druhej, ale za 1,5 hod. to stačilo. 1 stredný košik.
22. 08. v roku 2009, Medzilaborce - huby rástli, vladino
Oľka, poobedňajšia kontrola lesa. V lese veľmi sucho, ale aj tak veľké množstvo kozákov , niekoľko hríbov a jeden krásny kus hríba plavého
22. 08. v roku 2009, Stropkov - huby nerástli, lc_lubko
staskovce v lese velmi sucho vobec nic no na kraji lesa 4 cervenaky ... viac nic...
22. 08. v roku 2009, Snina - huby rástli, popko
Piatok, sobota, okolie Stariny síce suchšie, ale v lese keď vieš kde - kopa dubákov, osikových, brezáky- veľa červivých a starých asi 40%, ale dá sa, takže rastú.
22. 08. v roku 2009, Poprad - huby rástli, Marika14
V Starej Lesnej, len blízko pri chate 6 kozákov. Do lesa sme nešli, pršalo celý čas.
22. 08. v roku 2009, Námestovo - huby rástli, Aneri
Hríby, kozáky, jelenky a jelenkovce rástli v Oravskom Veselom v nadmorskej výške cca 800 m n.m. Vo výške 855 m n.m. som našla iba jelenkovky a jelenkovce.
22. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, mbolek
Chodievame pod Prednú hoľu z južnej alebo východnej strany. Boli sme 19.8. po splne, bolo vyzbierané, ale našli sme pár asi 9 dubáčikov. Našli sme veľa hríbov červených, ale tie sú nejdedle, resp. mierne jedovaté.
22. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, mbolek
V jednej staršej knihe je opísaný hríb červenohlubikovitý, ktorý je na rozdiel od hr. červeného jedlý. Neviem čím sa rozlišujú (snaď okrem chutí).
22. 08. v roku 2008, Detva - huby rástli, Vepor
Detvianska Huta...Tak to vyzerá, že lesy si tu hore dali prestávku medzi letom a jeseňou. Všetky druhy polavili, jedine smrekovce na Táňove idú, ale 95% červivých, aj tie najmenšie plodnice.
22. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, poison 1
Dnes iba v blízkom okolí Hertníka 1 stredný košík hríbov, kozákov osíkových, hríbov zrnitohlubikovytých a kuriatok a 1 mala Kučierka veľká.
22. 08. v roku 2008, Brezno - huby nerástli, tika
Čučoriedková - po hodine len jeden dubák a to i červivý .pokračovanie Bacúch - len červivé suchohríby.
Držte palec zajtra budu sondovat na Balogu.
22. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, kota333
Čertov kamen
2x baraniavka-trudnik , klobučnaty
voniL Na sto hovonov - tak som ho našiel a TO SI ZO mna robia psíka čuchacieho - n o nech -baraniavka fakt vonia dnes už som v tejto lokalite bez konkurencie
22. 08. v roku 2008, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
Nad Cervenou studnou-hniezdo masliakov-cca 20 kusov, par plavok, bedla, a rydziky smrekove-ako kost-uschnute na koreni. V hore Sahara,kratka prietrz pred par dnami hned stiekla do dolin.
22. 08. v roku 2008, Zvolen - huby rástli, vlado(ZV)
Okrem klasických rýdzikov korenistých sa v týchto suchších podmienkach začali objavovať kozáky žltopórové.
22. 08. v roku 2008, Banská Bystrica - huby rástli, maroš
Včera v Slovenskom rudohorí cca za 1hod. košík krásnych kozákov brezových.
22. 08. v roku 2007, Bratislava - huby nerástli, MiroSKPK
Ale nám z rána pekne pršíííííííí!!!!!!
Už sa to blíži - vydržíme a potom hurá na to.
22. 08. v roku 2007, Žilina - huby rástli, peterbiely
Rajecka Lesna - Konecne rastu! Bedle vysoke, hriby a suchohriby hnede. Vcera som sa vratil domov zo slusnym ulovkom, dnes idem znova.
22. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, barri
V okolí Zlatej Bane vo veľkom množstve prevažne hríby a len pár kozákov
22. 08. v roku 2007, Martin - huby rástli, Doktor
Dnes ráno 11 hríbov dubových a smrekových, zo 20 suchohríbov hnedých, za hrsť kuriatok a niekoľko hríbov zrnitohlúbikových, všetky zdravé, krásne, asi 20 malých dubáčikov som nechal dorásť na víkend, ak mi ich niekto nevyzbiera skôr. Po pondelňajšom lejaku som ale myslel, že bude v hore vlhkejšie, ale nebolo, aj v mlákach bolo menej vody ako pred týždňon.
22. 08. v roku 2007, Žilina - huby rástli, carlos
No v lese bolo viac hubarov ako hub,,,par osikacov, par hribov smrekovych a masliakov. Ale ziadny super ulovok a masliaky vacsinou cervive.
22. 08. v roku 2007, Spišská Nová Ves - huby rástli, jethro
Včera asi 100 hríbov smrekových, dalej masliaky smrekovcové, kozáky brezové i sliziaky. Všetko vo vyššej nadmorskej výške ale super.
22. 08. v roku 2007, Prievidza - huby nerástli, aknaj
Bola som pozrieť v Bojniciach a vôbec,vôbec nič...ani náznak a veľké sucho.
22. 08. v roku 2007, Rožňava - huby rástli, lamatoja
Rastúúúúúúúú !!!!!!!!!!!!
Dnes sa začali tlačiť zo zeme. Krásne kúsky.
Ešte to nie je naplno (práve začínajú) , ale počítam tak v sobotu, alebo najneskôr začiatkom budúceho týždňa to vypukne naplno.
22. 08. v roku 2007, Námestovo - huby rástli, saxaca
dnes ráno s kamarátom v Bobrove dva koše dubákov, dosť červivé...hneď potom v Oravskej Polhore ďalšie štyri koše, ale tam boli nepomerne zdravšie
22. 08. v roku 2007, Bratislava - huby nerástli, Gabeš
neska sem bil v panonskem haji po hubach ani stopi len par zeschnutych sirovcu hadam o par dni sa to zmeny ked ne odstahujem sa na vychod k cernym spoluobcanom ty ich maju dost jak teho dreva konec
22. 08. v roku 2007, Detva - huby rástli, busmen
Látky Prašivá tam sa to už odtrhlo nájdete kolko chcete...Dobrá správa velmi málo červivých.
22. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, ester
Dnes po práci sme chceli ísť na Tri studničky, ale nad Tatrami hrozila búrka, preto sme šli do Vernára. V Hranovnici som popri ceste narátala 26 Romov, každý dva plné košíky, predávali dubáky. My sme našli hlavne veľa masliakov smrekovcových a obyčajných, asi 12 hríbov smrekových a nejaké kozáky a bedle vysoké
22. 08. v roku 2007, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Tumil
Asi 100ks smrekačov,skoro vsetko zdrave...........
22. 08. v roku 2007, Žilina - huby rástli, johny
Škoda,že viac pozerám internet ako chodím do lesa,pretože som stále pozeral že nerastú a dnes o 16,00 hod som neodolal a výsledok dubáky, smrekové, borové a podbrezáky a strašne veľa starých a červivých. Mal som ísť minulý týždeň,je to dochodené po 15. auguste jednoducho rastú.
22. 08. v roku 2007, Stará Ľubovňa - huby rástli, rjelen
Je to krása vôjsť do lesa. Sezóna sa rozbehla naplno. Dnes som mal pekný úlovok, nemohol som sa ani uniesť. Plný kôš, rupsak, a ešte aj za tričkom. Rastú hríby, kuriatka, kozáky... Ja som zbieral len hríby, lebo iné sa mi už nezmestili. Našiel som vyše 150 hríbov. (smrekové, dubové) Prajme všetkým bohatú hubačku.
22. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, milonl
Dnes Tatranská Štrba
Hore nad chatou v bažinách celkom slušná úroda kozákov15( ale boli aj zožraté ), hríb smrekový 5 ks, modrák 2 ks, pár kuriatok.
Musím však poznamenať že bola poobedňajšia hodina a pracovný týždeň hubárov plný les.





