Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
22. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, Macík
Budiš - záplava rýdzikov (na nepravú držkovú), kopa muchotrávok červenkastých, plávok všetkých druhov, pomenej suchohríbov a len zo 5 - 6 dubákov, tie akoby už končili.
22. 08. v roku 2010, Krupina - huby rástli, lizbin
Dnes ich bolo podstatne menej ako inokedy , ale ešte rastú / Senohrad - H.Mladonice / .
22. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, likero
Ahoj , dnes sme sa prešli okolo Vyšného Klatova a podarilo sa nám nájsť bedle , kozáre , suchohríby a aj dubáky .
22. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, Alfred
Krasne kusky rastu.. V strede ten mega dubak nasla priatelka bol uplne bez cervika...
22. 08. v roku 2010, Senica - huby rástli, sackett
Poppoludňajšia prechádzka na bikoch. Výsledkom bolo zopár dubákov a asi desať zdravých hríbov zrnitohlúbikovitých.
22. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Pri Borinke, zopár bedlí, nejaké suchohríby a veľmi veľa plávok.
22. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Lubínek
Studienka - sobota 7:00 rano plny košik dubakov, Kuriatka dve kučierky. Tak hriby su len teraz len na vynimocnych miestach, vedel som kam ist. Bol tam fantasticky klud, potom tade preleteli akoze hribari ako stihacie letky, s velkym krikom na cely les, vsetko pokosili a bolo po hriboch...ale stihol som si prist na svoje. treba ist len hlbsie do lesov, lebo z kraja lesa to nema vyznam. Alebo potom obetovat cestu o hodinu dlhsiu smer topolcany a tam sa vam budu krasne zbierat huby ja som to tak urobil aplanuje ist este raz
22. 08. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, pali167
Prakovce.rástli ale pomenej.kuriatka,plávky hríby smrekové a zrnituhlubikové
22. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, baško
Solčany hrib dubovy za 2,5 hod plny košík.Rastu všetky druhy hub ako v rozpravke.
22. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, moni244
Budiš - po asi 2,5 hodinách plný kôš. 50 dubákov, 104 hríbov s hnedou hlavičkou, pár suchohríbov, bedlí, sliziakov a kuriatok. Taká príjemná všehochuť
22. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, Richi
Olichov,vela som pochodil,hribov je pomenej,zrejme si davaju pauzu,napriek tomu skoro za kos dubakov a suchacov.
22. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, johny
Vo výškach nad 1200 mnm je ešte dostatok hríbov smrekových aj zrnitohlúbikových.Suchohríby už končia
22. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, baruna
trošku obschnuté dubáčiky, menej ako pred týždňom, treba aby spŕchlo alebo bol niekto pred nami
22. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, felix
Strelnica 40ks. dubák, suchohribov,muchot. červenkastá.
22. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, sgar1
Mochovce tri koše dubákov suchohríbov boli aj modráky,podpnoviek strasne moc super nedela
22. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, valky
Dnes som bol za Obycami a nasiel som 25 dubákov,niekoľko kozákov,sináky,suchohríby a kuriatka.Takže rastú a je veľa druhov pláviek...
22. 08. v roku 2010, Sobrance - huby rástli, GabrielSO
Dnes som nazbieral podpňovky,plávky pomaličky začína útlm.
22. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, kalapoš
Skároš Kuriatka plávky kozáky podpinky bezprstencové a mnohé iné.
22. 08. v roku 2010, Stropkov - huby rástli, Marcel
V okoli Bukoviec veľa plaviek a lievika trubkoviteho.Našiel som aj pekne zdrave kozare a 2 hriby v brezovom lese.
22. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, brunto2
oklieJanova-Bukonovec,kvašna voda 6 krasnych baraních hláv prevažne v bukovom ahrabovom poraste
22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, raseki
Dnes ja s manželkou a dva psi kokavska kotlova popri zvažnici dubakov ako maku doložim aj fotku jeden bol červivy ostatok velke a zdrave ostalo vela na semeno --ak tam chceš ist chod od chaty spod Trstenika rasto
22. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, busmen
ešte stále rastú na Látkach ale iba na vybraných lokalitách s ratingom AAA+ inde je to poslabšie.zastúpenie ako tradične hríby smreková,zrnitohlúbikové,sosnové,kozáky smrekovéa žltooranžové.
22. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, brontosaurus
Nadherne dopoludnie v lese, dnes Tlsty Vrch , stale rastu, i ked dubakov uz pomenej.Zato nadherna druhova rozmanitost
22. 08. v roku 2010, Stropkov - huby rástli, hanzo
Okolie Domaše - rástli baranie hlavy, zdá sa mi, že to boli už len dozvuky z minulého víkendu. Aj tak nájdených cca 10ks, zobraných 5ks 15-30cm.
22. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, towdie
Pezinska baba cca o 16 sme boli len tak na vylet spolu s manzelkou a havkom a na Rybnicku spolu s havinom na voditku za hodinu 2dubaky a 20 modrakov je vela plavok a muchotravok
22. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, skarb
dnes podbanske slabo hriby su na ustupe ale zato zatva na ruzovky
22. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, And
Trnavá Hora. Rastú všade. Hríb dubový, zrnitohlúbikový, kuriatka, kozáky hrabové žltopórové, lievikovce, jelenky.
22. 08. v roku 2010, Banská Štiavnica - huby rástli, Crann
tak som bola skontrolovat, ci ma serpico pravdu - a má :o)
dnes na hrebeni smer tanád - pár hríbov iba tak u cesty (lebo ked si na túre, nemozes vela pod nohy pozerat) :o)
ale konecne som si pošmakovala na bš masákoch a veru, majú také iné sfarbenie ako košické :o))
všetkého na mraky, a iste by aj hríbov bolo viac, keby sme mali čas sa tmoliť po lese.
o pár hodín návrat domov
vdaka, moje najmilovanejšie mesto
22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, jojo28
Aj ked končia stale sa dá ešte niečo nájsť- treba sa však pripraviť že sa človek nachodí.
Ak nám však znovu zaprší,malo by sa to opäť rozbehnúť.
22. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, guginač
Handlova 25 smrekačov vystavné kusky , 15 bediel,10 osikáčov,6 brezákov, 5 hrabákov,zopár rydzikov a suchohrýbov,celé stráne sú posplavované srašne veľa je vyvaleních stromov sú poničene lesné ,chodníky,mostiky .
22. 08. v roku 2010, Spišská Stará Ves - huby rástli, figlar
Na Osturni húb pomenej. 5 dubákov, cca 30 kozákov osikových, kuriatka. Keď rastú nie je problém nájsť oveľa viac. Ale nejde o množstvo, ide o pôžitok zo zbierania a z peknej prechádzky...
22. 08. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, xlorak
Ráno takmer dva koše bedlí, už som ani všetko nebral a k tomu trochu kozákov, rýdzikov, ba našli sa aj dubáky. Popoludní v inej lokalite kôš bedlí a pol koša suchohríbov.
22. 08. v roku 2010, Lučenec - huby rástli, čerebľa
Píla - Hríby sosnové, smrekové, dubové, kuriatka a aj sme videli tri kráľovské - prvý krát na tejto lokalite.
22. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, black
Zlatno - Velky Tribec: Velke mnozstvo Plavok roznych druhov, vela Muchotravok zelenych, nejake Suchohriby, 2x bronzak, 1 x dubak, ale v lese hodne sucho, takz az na jeden bronzak vsetko starsie kusy [casto cervive]. Pod vrcholom Siskovce supinate a na hrebeni hodne Bedli.
22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, rudnan
pekné počasie, krásne dubáky a bronzové, a veľa muchotávok zelených, pozor na ne!
22. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Váňa
Tatranská Štrba - v nedeľu len takzvaný dozber po sobote no aj tak paráda, asi 40 ks hríb smrekový. V lese to konečne vypadá ako v raji, tisíce rôznych húb, radosť sa prechádzať, Váňa.
22. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, fonzi
Pezinska Baba, Laksarska nova ves: este sa nieco najde, ale akosi nedorastaju. Nasli sme suchohriby, dubaky, zrnitohlubaky, ale v trojici za 4 hodiny 1,5 kosa nie je ziadny zazrak.
22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, letlampa
treba viac chodit, uz to nie je ako pred tyzdnom ale stale sa daju najst katalogove kusy
22. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban
Neskutočné množstvo Lievika trúbkovitého.
22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, rudépírko
Mám ešte jedného hubára v zásobe. Má 4 a pol roka volá sa Oliver a vôbec sa nedal zahanbiť v lokalite Podbánske pri Permone na kopci čo voláme K2 . Síce to nebolo už také husté ako minulý týždeň , ale dali sa nájsť pekné kusky a hlavne krásny výlet.
22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Poldo21
tychto cca 70 smrekacov nepotrebuje ziadny komentar...
22. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, maroš
V brezinách nad Hrochoťou cca 30 kozákov,prevažne brezových.Rástli len v tienistých miestach,kde sa udrží trocha vlahy.Inak všade zúfalé sucho...
22. 08. v roku 2009, Brezno - huby rástli, mushroompeter
Ráno 100 metrov od chaty na Zlatne čarovný kruh asi 100 masliakov. Polovica červivá, ale aj tak som musel dať dole košeľu lebo košík nestíhal..... Na obed na Šumiaci asi 12 áut, 4 cigánske partie čučoriedkárov, no hotový Václavák. Výsledok jeden statný zdravý SOSNIAK a zodvadsať mladučkých masliakov. Poobede to risknem na opačnej strane. Tam snáď kobilky nebudú...
22. 08. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, Hasič
Dnes košik kozakov za cca 1 hod.Odpad 30 percent.Priekopa okr.Sobrance.A hlavne mlade plodnice.
22. 08. v roku 2009, Vranov nad Topľou - huby rástli, lcdmonitor1
Prechádzka Majerovským jarkom - zo 15 kozákov popolavých, zopár štítoviek jeleních, červivosť približne 30 %. Inak sucho! Chce to výdatný dážď. LOVU ZDAR !!!
22. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby nerástli, vrutcan
V Turčeku nepršalo 3 týždne .Hríby smrekové úplne zosušené , to isté plávky,nazbieral som si aspon liečivé rastliny.
22. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Smer Slaska,velmi vela hribov priveskatych od mladych az po starsie plodnice,20 hribov smrekovych,16 kozakov topolovych,2 kozaky zltoporove,jeden kozak zltooranzovy,2 suchohriby a 2 modraky.


