Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134720Strana: |< << ... 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 ... >> >|
portret

22. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, Macík

Budiš - záplava rýdzikov (na nepravú držkovú), kopa muchotrávok červenkastých, plávok všetkých druhov, pomenej suchohríbov a len zo 5 - 6 dubákov, tie akoby už končili.


portret

22. 08. v roku 2010, Krupina - huby rástli, lizbin

Dnes ich bolo podstatne menej ako inokedy , ale ešte rastú / Senohrad - H.Mladonice / .


portret

22. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, likero

Ahoj , dnes sme sa prešli okolo Vyšného Klatova a podarilo sa nám nájsť bedle , kozáre , suchohríby a aj dubáky .


portret

22. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, Alfred

Krasne kusky rastu.. V strede ten mega dubak nasla priatelka bol uplne bez cervika...


portret

22. 08. v roku 2010, Senica - huby rástli, sackett

Poppoludňajšia prechádzka na bikoch. Výsledkom bolo zopár dubákov a asi desať zdravých hríbov zrnitohlúbikovitých.


portret

22. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, PeterRet

Pri Borinke, zopár bedlí, nejaké suchohríby a veľmi veľa plávok.


portret

22. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Lubínek

Studienka - sobota 7:00 rano plny košik dubakov, Kuriatka dve kučierky. Tak hriby su len teraz len na vynimocnych miestach, vedel som kam ist. Bol tam fantasticky klud, potom tade preleteli akoze hribari ako stihacie letky, s velkym krikom na cely les, vsetko pokosili a bolo po hriboch...ale stihol som si prist na svoje. treba ist len hlbsie do lesov, lebo z kraja lesa to nema vyznam. Alebo potom obetovat cestu o hodinu dlhsiu smer topolcany a tam sa vam budu krasne zbierat huby ja som to tak urobil aplanuje ist este raz


portret

22. 08. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, pali167

Prakovce.rástli ale pomenej.kuriatka,plávky hríby smrekové a zrnituhlubikové


portret

22. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, baško

Solčany hrib dubovy za 2,5 hod plny košík.Rastu všetky druhy hub ako v rozpravke.


portret

22. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, moni244

Budiš - po asi 2,5 hodinách plný kôš. 50 dubákov, 104 hríbov s hnedou hlavičkou, pár suchohríbov, bedlí, sliziakov a kuriatok. Taká príjemná všehochuť


portret

22. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, Richi

Olichov,vela som pochodil,hribov je pomenej,zrejme si davaju pauzu,napriek tomu skoro za kos dubakov a suchacov.


portret

22. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, johny

Vo výškach nad 1200 mnm je ešte dostatok hríbov smrekových aj zrnitohlúbikových.Suchohríby už končia


portret

22. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, baruna

trošku obschnuté dubáčiky, menej ako pred týždňom, treba aby spŕchlo alebo bol niekto pred nami


portret

22. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, felix

Strelnica 40ks. dubák, suchohribov,muchot. červenkastá.


portret

22. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, sgar1

Mochovce tri koše dubákov suchohríbov boli aj modráky,podpnoviek strasne moc super nedela


portret

22. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, valky

Dnes som bol za Obycami a nasiel som 25 dubákov,niekoľko kozákov,sináky,suchohríby a kuriatka.Takže rastú a je veľa druhov pláviek...


portret

22. 08. v roku 2010, Sobrance - huby rástli, GabrielSO

Dnes som nazbieral podpňovky,plávky pomaličky začína útlm.


portret

22. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, kalapoš

Skároš Kuriatka plávky kozáky podpinky bezprstencové a mnohé iné.


portret

22. 08. v roku 2010, Stropkov - huby rástli, Marcel

V okoli Bukoviec veľa plaviek a lievika trubkoviteho.Našiel som aj pekne zdrave kozare a 2 hriby v brezovom lese.


portret

22. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, brunto2

oklieJanova-Bukonovec,kvašna voda 6 krasnych baraních hláv prevažne v bukovom ahrabovom poraste


portret

22. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, brunto2

okolie smerom na Bzenov nadherne "baranie hlavy"


portret

22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, raseki

Dnes ja s manželkou a dva psi kokavska kotlova popri zvažnici dubakov ako maku doložim aj fotku jeden bol červivy ostatok velke a zdrave ostalo vela na semeno --ak tam chceš ist chod od chaty spod Trstenika rasto


portret

22. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, busmen

ešte stále rastú na Látkach ale iba na vybraných lokalitách s ratingom AAA+ inde je to poslabšie.zastúpenie ako tradične hríby smreková,zrnitohlúbikové,sosnové,kozáky smrekovéa žltooranžové.


portret

22. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, brontosaurus

Nadherne dopoludnie v lese, dnes Tlsty Vrch , stale rastu, i ked dubakov uz pomenej.Zato nadherna druhova rozmanitost


portret

22. 08. v roku 2010, Stropkov - huby rástli, hanzo

Okolie Domaše - rástli baranie hlavy, zdá sa mi, že to boli už len dozvuky z minulého víkendu. Aj tak nájdených cca 10ks, zobraných 5ks 15-30cm.


portret

22. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, towdie

Pezinska baba cca o 16 sme boli len tak na vylet spolu s manzelkou a havkom a na Rybnicku spolu s havinom na voditku za hodinu 2dubaky a 20 modrakov je vela plavok a muchotravok


portret

22. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, skarb

dnes podbanske slabo hriby su na ustupe ale zato zatva na ruzovky


portret

22. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, And

Trnavá Hora. Rastú všade. Hríb dubový, zrnitohlúbikový, kuriatka, kozáky hrabové žltopórové, lievikovce, jelenky.


portret

22. 08. v roku 2010, Banská Štiavnica - huby rástli, Crann

tak som bola skontrolovat, ci ma serpico pravdu - a má :o)

dnes na hrebeni smer tanád - pár hríbov iba tak u cesty (lebo ked si na túre, nemozes vela pod nohy pozerat) :o)

ale konecne som si pošmakovala na bš masákoch a veru, majú také iné sfarbenie ako košické :o))

všetkého na mraky, a iste by aj hríbov bolo viac, keby sme mali čas sa tmoliť po lese.

o pár hodín návrat domov

vdaka, moje najmilovanejšie mesto


portret

22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, jojo28

Aj ked končia stale sa dá ešte niečo nájsť- treba sa však pripraviť že sa človek nachodí.

Ak nám však znovu zaprší,malo by sa to opäť rozbehnúť.


portret

22. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, guginač

Handlova 25 smrekačov vystavné kusky , 15 bediel,10 osikáčov,6 brezákov, 5 hrabákov,zopár rydzikov a suchohrýbov,celé stráne sú posplavované srašne veľa je vyvaleních stromov sú poničene lesné ,chodníky,mostiky .


portret

22. 08. v roku 2010, Štúrovo - huby rástli, zujo

stále rastú.....


portret

22. 08. v roku 2010, Spišská Stará Ves - huby rástli, figlar

Na Osturni húb pomenej. 5 dubákov, cca 30 kozákov osikových, kuriatka. Keď rastú nie je problém nájsť oveľa viac. Ale nejde o množstvo, ide o pôžitok zo zbierania a z peknej prechádzky...


portret

22. 08. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, xlorak

Ráno takmer dva koše bedlí, už som ani všetko nebral a k tomu trochu kozákov, rýdzikov, ba našli sa aj dubáky. Popoludní v inej lokalite kôš bedlí a pol koša suchohríbov.


portret

22. 08. v roku 2010, Lučenec - huby rástli, čerebľa

Píla - Hríby sosnové, smrekové, dubové, kuriatka a aj sme videli tri kráľovské - prvý krát na tejto lokalite.


portret

22. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, black

Zlatno - Velky Tribec: Velke mnozstvo Plavok roznych druhov, vela Muchotravok zelenych, nejake Suchohriby, 2x bronzak, 1 x dubak, ale v lese hodne sucho, takz az na jeden bronzak vsetko starsie kusy [casto cervive]. Pod vrcholom Siskovce supinate a na hrebeni hodne Bedli.


portret

22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, rudnan

pekné počasie, krásne dubáky a bronzové, a veľa muchotávok zelených, pozor na ne!


portret

22. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Váňa

Tatranská Štrba - v nedeľu len takzvaný dozber po sobote no aj tak paráda, asi 40 ks hríb smrekový. V lese to konečne vypadá ako v raji, tisíce rôznych húb, radosť sa prechádzať, Váňa.


portret

22. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, fonzi

Pezinska Baba, Laksarska nova ves: este sa nieco najde, ale akosi nedorastaju. Nasli sme suchohriby, dubaky, zrnitohlubaky, ale v trojici za 4 hodiny 1,5 kosa nie je ziadny zazrak.


portret

22. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, letlampa

treba viac chodit, uz to nie je ako pred tyzdnom ale stale sa daju najst katalogove kusy


portret

22. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban

Neskutočné množstvo Lievika trúbkovitého.


portret

22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, rudépírko

Mám ešte jedného hubára v zásobe. Má 4 a pol roka volá sa Oliver a vôbec sa nedal zahanbiť v lokalite Podbánske pri Permone na kopci čo voláme K2 . Síce to nebolo už také husté ako minulý týždeň , ale dali sa nájsť pekné kusky a hlavne krásny výlet.


portret

22. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Poldo21

tychto cca 70 smrekacov nepotrebuje ziadny komentar...


portret

22. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, maroš

V brezinách nad Hrochoťou cca 30 kozákov,prevažne brezových.Rástli len v tienistých miestach,kde sa udrží trocha vlahy.Inak všade zúfalé sucho...


portret

22. 08. v roku 2009, Brezno - huby rástli, mushroompeter

Ráno 100 metrov od chaty na Zlatne čarovný kruh asi 100 masliakov. Polovica červivá, ale aj tak som musel dať dole košeľu lebo košík nestíhal..... Na obed na Šumiaci asi 12 áut, 4 cigánske partie čučoriedkárov, no hotový Václavák. Výsledok jeden statný zdravý SOSNIAK a zodvadsať mladučkých masliakov. Poobede to risknem na opačnej strane. Tam snáď kobilky nebudú...


portret

22. 08. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, Hasič

Dnes košik kozakov za cca 1 hod.Odpad 30 percent.Priekopa okr.Sobrance.A hlavne mlade plodnice.


portret

22. 08. v roku 2009, Vranov nad Topľou - huby rástli, lcdmonitor1

Prechádzka Majerovským jarkom - zo 15 kozákov popolavých, zopár štítoviek jeleních, červivosť približne 30 %. Inak sucho! Chce to výdatný dážď. LOVU ZDAR !!!


portret

22. 08. v roku 2009, Humenné - huby rástli, fedy

2 kusi vatovec obrovsky na zahrade.


portret

22. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby nerástli, vrutcan

V Turčeku nepršalo 3 týždne .Hríby smrekové úplne zosušené , to isté plávky,nazbieral som si aspon liečivé rastliny.


portret

22. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15

Smer Slaska,velmi vela hribov priveskatych od mladych az po starsie plodnice,20 hribov smrekovych,16 kozakov topolovych,2 kozaky zltoporove,jeden kozak zltooranzovy,2 suchohriby a 2 modraky.


Počet: 134720Strana: |< << ... 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 ... >> >|