Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134715 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
22. 08. v roku 2014, Malacky - huby rástli, Buki
v dubových lesoch plno muchotrávok červenkastých (sú aj staré, ale stále vyrastajú mladé ... ale takých riadnejších mäsitých by mohlo byť aj viac) / zopár suchohríbov / dubáky teraz neboli / dosť som videl muchotrávom zelených - dávajte pozor
22. 08. v roku 2014, Bytča - huby rástli, Lubek
Dcéru som prvý krát zobral na huby keď ešte nevedela chodiť. Niečo sme už po horách spolu pochodili. Dnes, keď už je "inženýrka z Prahy" sme spolu zažili hríbačku, akú sme ešte nezažili. Venovali sme sa iba hríbom smrekovým. Obdivovali ktorý je aký, aké koleso či skupina a vyberali iba tie, ktoré sme naozaj chceli. Úúúžasnééé. Ale predsa len sme "našinci", vzali sme viac a za košíčok sme darovali známim o ktorých vieme, že ich to potešilo. Boli hlavne v nízkom, hustom, vyschnutom poraste.
22. 08. v roku 2014, Michalovce - huby rástli, junito
netreba komentár hodinová prechádzka spokojnosť
22. 08. v roku 2014, Hanušovce nad Topľou - huby rástli, oresnica
asi 20 dubákov,15 kozákov osikových a plno kuriatok..
22. 08. v roku 2014, Turčianske Teplice - huby rástli, palo.pd
smrekace,jankovia kuriatka a prve tohtorocne bedle
22. 08. v roku 2014, Hlohovec - huby rástli, Melon
Vybehol som len tak sám poobede a rástlo tu skoro všetko: suchohríby,masliaky,modráky,kozáky,muchotrávky,plávky.. a to som bol len na krajoch,kde sa zvyčajne ani lístok nepohne - a tie mladučké masliačiky som (si) tam ešte nechal nabudúce...
22. 08. v roku 2013, Košice - huby nerástli, Ludevít
Šaca. Okrem mladého sírovca ešte dve staré, (tie tam ostali). Okrem toho vôbec nič - vypredané! Končím
22. 08. v roku 2013, Prievidza - huby rástli, Sleipner
Tak celkom dobre, kozáky topoľové a hríby zrnitohlúbikové , z nich aj 2 trojičky a nejaké plávky na lesných cestách.
22. 08. v roku 2013, Trenčín - huby nerástli, jardan
Za Horným Orechovým čo sa húb týka ani ň ani mäkké f. Aspoň pekná prechádzka a veľa černíc. Viacej viď: Hubásne 2013/2
22. 08. v roku 2013, Turčianske Teplice - huby nerástli, lubos8231
Turcianske Teplice a Mosovce vobec nic...ani muchotravka.
22. 08. v roku 2013, Žilina - huby rástli, Huby hríby hubári
dnes 7 hríbov smrekových 2 kuriatka jedlé 1 hríb zrnitohlúbikový a na prekvapenie aj menšia kučierka veľka
22. 08. v roku 2013, Prievidza - huby rástli, skaco
Dam ze rastli, viacmenej nakope sme nasli asi 20 drobnych masliacikov, 5 kozakov a 1 zrnitohlubikovy. V lese asi hodinu dokopy, vsade inac stale sucho.
22. 08. v roku 2013, Prievidza - huby rástli, emiliapd
V hore už nie tak veľmi sucho. Našli sme vyše 10 hríbov hlubikovozrnitých a 5 dubáčikov. Inak nič
22. 08. v roku 2013, Brezno - huby rástli, nitran97
pršalo...pri potokoch sa niečo našlo...zopár modrákov a dubákov
22. 08. v roku 2012, Košice - huby nerástli, Ludevít
Šaci zatiaľ úplne "odzvonilo..." Okrem tohto jediného hnedáka po troch hodinách vôbec nič !!!
22. 08. v roku 2012, Žiar nad Hronom - huby nerástli, mayo15
Dnes som vybehol do lesa, ale je to bieda. Nasiel som zopar kozakov (zltoporove a zltooranzove) a 2 trsy podpnovky bezprstenovej. Zato komarov a pavucin by bolo aj za 4 kosiky.
22. 08. v roku 2012, Prešov - huby nerástli, meeeee
Vydumanec- 1 kozak hnedy, 2 suchohríby aj to červive
22. 08. v roku 2012, Prešov - huby rástli, kota333
A slušne - červenáky, rýdzik korenistý, kozák .....
miesto Dubník
22. 08. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, fsev
Zimné duby v Devínskych Karpatoch
pečeňovce sa tlačia ako divé - nad novým lomom hádam na každom treťom dube - neberte to doslova - za pol hodinu som musel ísť domov, spolu s dobrým sírovcom som ich už nemal kam ukladať - fotografie dávam do mojej galérie
22. 08. v roku 2012, Hnúšťa - huby nerástli, PeterRet
Na Babinci v lese sucho a pusto, stráž drží len zopár osamelých mumifikovaných plávok smradľavých, ktorých životnosť sa skončila niekedy v éra faraónov
22. 08. v roku 2011, Brezno - huby nerástli, Ičko :-)
Fakr nechapem. Pod Kralovou Holou pise pan, ze rastu. Vselikde rastu. Ale u nas medzi BB a Breznom nic! Ani neboli tento rok.
22. 08. v roku 2011, Topoľčany - huby rástli, vilokmeto
nedelna prechadzka pri zrube a pod sekvojou,potom smerom na dekanovu chatu asi 12 hribov
22. 08. v roku 2011, Ilava - huby rástli, chelseadca
tak ten martin vysiel 50 dubakov ale vsetky zdrave par suchohribov.
22. 08. v roku 2011, Humenné - huby rástli, jm
...ešte rastu, za hodinku košík ...N.Ladičkovce -"briezky"
22. 08. v roku 2011, Košice - huby rástli, peterpalko
Dnes ráno na Klatovianke 42 zdravých dubáčikov...
22. 08. v roku 2011, Žilina - huby rástli, ždobec
rástli ale v malom množstve 6ks smrekové hríby,suchohríby začínajú.
22. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, Macík
Budiš - záplava rýdzikov (na nepravú držkovú), kopa muchotrávok červenkastých, plávok všetkých druhov, pomenej suchohríbov a len zo 5 - 6 dubákov, tie akoby už končili.
22. 08. v roku 2010, Krupina - huby rástli, lizbin
Dnes ich bolo podstatne menej ako inokedy , ale ešte rastú / Senohrad - H.Mladonice / .
22. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, likero
Ahoj , dnes sme sa prešli okolo Vyšného Klatova a podarilo sa nám nájsť bedle , kozáre , suchohríby a aj dubáky .
22. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, Alfred
Krasne kusky rastu.. V strede ten mega dubak nasla priatelka bol uplne bez cervika...
22. 08. v roku 2010, Senica - huby rástli, sackett
Poppoludňajšia prechádzka na bikoch. Výsledkom bolo zopár dubákov a asi desať zdravých hríbov zrnitohlúbikovitých.































