Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134734 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
22. 08. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Mišo
jeden chutný mladý sírovec a táto huba ktorú nepoznám. Prosím o identifikáciu, ďakujem.
22. 08. v roku 2015, Bratislava - huby nerástli, Rad0
Ani tuk. V else sice vlhko a vonavo, ale nicovate nic.
22. 08. v roku 2015, Malacky - huby rástli, Machur
Krásna prechádzka v prírode. V lese je zatiaľ ticho. Našli sme zopár kusov reishi - leskokorka . Inak nič. Uvidíme po splne. Ja tomu verím každý rok.
22. 08. v roku 2015, Čadca - huby nerástli, Lienka77
Aj keď pršalo nič nerastie. Len nejakých pár plávok aj tie červivé.
22. 08. v roku 2015, Trenčín - huby nerástli, simkr
Absolútne nič, overené miesto ale nenašla som ani jeden.
22. 08. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Maja75
Luzny les uplne premacany, vonavy. Neuveritelne vela drevokaznych hub, jedly len uchovec bazovy. Doteraz vyskyt kde tu sporadicky, teraz tam vybuchla uchovcova bomba a je to nadhera . Za 4 hodiny motania sa = 3/4 kila cerstvych uchovcov . Pozor ale na velke vyvratene stromy ktore so sebou strhli aj tie okolo, neriskovat, drzia na sebe len silou vole. No teraz je to tam ako v nadhernom pralese. No a kliestov je stale dost, doniesla som si domov aj tie .
22. 08. v roku 2014, Košice - huby rástli, jeffonz
podarilo sa vyse 30 ks. bedli,1 dubak,jelenky,suchohriby a kuriatka s tanecnicami polnymi..
22. 08. v roku 2014, Poltár - huby rástli, AndroidUser42087
z kazdeho nieco bolo aj suchohrib aj kuriatka aj dubak
22. 08. v roku 2014, Poprad - huby rástli, milan63
Po týždni prestávky v tom istom lese-ihličnaté podhubie v hustejšom poraste a pod stromami
22. 08. v roku 2014, Snina - huby rástli, JOKO
Prevažne mladé kúsky. To znamená, že sa konečne rozbehli. Prekrásne, mohutné, zdravé kozáky osikové, dubové a brezové.
22. 08. v roku 2014, Bytča - huby rástli, golgolik
Ešte som dnes vybehol a rástlo všetko, hríby smrekové, kozáky osikové, kozáky brezové, kozáky smrekové, kozáky hrabové, hríby zrnitohlúbikové, suchohríby hnedé, suchohríby plstnaté, suchohríby žltomäsové, bedle vysoké, jelenky ryšavé a poprehýbané, kuriatka lievikovité, kuriatka žltohnedé, kuriatka jedlé... Kuriatok ale asi najviac, hlavne lievikovité a žltohnedé, tých som videl keď nepreženiem aj 10 000. Kde som sa pozrel, tam boli... Paráda, babka bude mať čo robiť
22. 08. v roku 2014, Košice - huby rástli, georgy
2 hodinky v lese.
Dnes z lesa nikto neodíde na prázdno
22. 08. v roku 2014, Skalica - huby nerástli, Jafa
V lese vlhko, ideálne podmienky, ale po hubách ani chýru...
22. 08. v roku 2014, Levice - huby rástli, candát
Nádhera nič roskopané a húb za tašku,dubákov pre mna dost,ale je ich tam ovela viac
22. 08. v roku 2014, Levice - huby rástli, AndroidUser42087
81 ks - dubaky, masliaky, suchohriby, topolovce a 1 bedla. 2 hubary - 2 hod.
22. 08. v roku 2014, Krupina - huby rástli, remus
Huby rastu prekvapivo je po hore vela kraloviek ktore su vsak chranene a velmi "cervive" inak rastie strasne mnozstvo suchohribov a aj vela dubakov a plaviek
22. 08. v roku 2014, Žilina - huby rástli, maros10
Našiel som zväzok kľúčov žilina - šibenice 22.8 ak niekomu chýbajú ozvite sa... Inak huby rástli hríby smrekové, veľa rýdzikov, kozáky, suchohríby
22. 08. v roku 2014, Martin - huby rástli, BOOBLE
Vstal som o piatej ráno. Otvorím okno - zima. Pozrem na teplomer 8°C. Otvorím okno ešte raz, ešte aj hmla. Dobrú noc. O pol desiatej mi to nedalo a išiel som na Bukoviny. Trocha vyššie ako naposledy. Popri ceste masliaky a rýdziky. Hore takým úvozom na jednom mieste vyše kila kuriatok. Tak som sa len otočil, že stačí. Kúsok od bajku nádherný hríb na 3/4 sita a výstavná bedľa. Maximálna spokojnosť.
22. 08. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, jakub11
Rastli prevazne suchohriby zltomasove,no vatsina zhnitych alebo cervavich,zopar suchohribov hnedych,vela mladych pecenovcov kusok sirovca a mam podozrenie aj na zlcak ale nie som si isty.
22. 08. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, jakub11
Zlcak?poprosim skusenejsich hubarov o identifikaciu.
22. 08. v roku 2014, Žilina - huby rástli, arap
Rastie úplne všetko, veľa hríbov je červivých, ale dve tri hodinky a koše sú plné. Veľké množstvo kozákov a krásne stavaných suchohríbov. Víkend to istí.
22. 08. v roku 2014, Žilina - huby rástli, severan
Kozák dubový(Kŕemenáč krvavý) alebo Kozák hrdzavejúci?
22. 08. v roku 2014, Poprad - huby rástli, Horal
Rástlo skoro všetko,ale už je v lese cítiť,že sa hubárske hody pomaly budu končiť.
22. 08. v roku 2014, Malacky - huby rástli, palokm
len na chvilu som vybehol.....par osikacov a mladucky sirovec....ale,inak nic moc,vela plesnivych
22. 08. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, taxikar
Pezinok:21.8.dubáky,modráky!(mala vzorka v galérii)
22. 08. v roku 2014, Žiar nad Hronom - huby rástli, poslanec
Za dve popoludňajšie hodinky po práci . Košík bol preplnený. Niektoré exempláre vzorové ... Odfotený na obrázku má 700 g po očistení .
22. 08. v roku 2014, Banská Bystrica - huby rástli, kajobb
Dnes prechádzka v lokalitách Malachov a okolie Suchého vrchu.Na určitých miestach hojne kuriatok a cestou späť aj zopár kozáčikov,hríbov a suchohríbou.Už je to ale na dlhšie chodenie aj keď závisí od lokality.A v celku fajn by bolo keby každý z nás zobral okrem húb z lesa aj nejakú tú pet fľašu.Čo poviete?Zdar hubárom
22. 08. v roku 2014, Žilina - huby rástli, Fulvio
...konečne začali aj moje najobĺúbenejšie- rýdziky surovičkové.
22. 08. v roku 2014, Žilina - huby rástli, Fulvio
...túto sezónu si prídu na svoje aj nehubári/kto by už pri tomto mnohopočetnom výskyte húb-vo všetkých lokalitách nič nenašiel,tak nebol v lese.../
22. 08. v roku 2014, Martin - huby rástli, dunčo
Tiež som vstal o piatej a išiel do práce a o 14.30 som išiel na Trusalovú, rastú hríby, modráky a bedle
22. 08. v roku 2014, Malacky - huby rástli, Papa Albano
Dávam, že rástli. Nebolo toho toľko, čo minulý týždeň, ale aj tak sme sa so synom zabavili. Najviac bolo suchohríbov hnedých, potom kuriatok jedlých (za hrsť), plávok modrastých (tiež za hrsť, ale bral som len mladé), 2 hríbniky gaštanovohnedé a 2 hríby zrnitohlúbikové. Okrem toho sa v lese začínajú vytŕčať podhríby žlčové a je kopa pestrecov. Pre informáciu, tesne pred obedom boli medzi Malackami a Studienkou zaparkované 3 autá a za Studienkou smerom na Tomky vrátane mňa 8 áut.




































