Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134711 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
21. 08. v roku 2006, Snina - huby rástli, Janosv
vcera v Prislope 4 kose,2 tricka,1taska.Nieco nadherne.Dnes otec nad Rybnikami 2 kose bukovych.Keby to tak vydrzalo este aspon tyzden,bolo by super.Hriby z hrubeho lesa ciste ako slzy,z travy 70% odpad.
21. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, chillinko
Perfektne rastu
v piatok od 18,00 do zotmenia v lese - cca 250 dubakov
sobota rano od 4,45 - dva plne kosiky len dubakov
nedela rano od 4,45 - dva plne kosiky len dubakov
pondelok poobede od 12,00 do 14,00 - pol kosika dubakov ![]()
na rakosi rastu ako dive ![]()
21. 08. v roku 2006, Prievidza - huby rástli, lysik
V okolí Handlovej som našiel takmer 200 dubákov za 3 hodiny. Podotýkam, že nie som popritom vášnivý hubár, ale odteraz už budem!!!
21. 08. v roku 2006, Košice - huby nerástli, mikka
bol som v Druzstevnej nasiel som jeden dudacik,inac uplne sucho nad Budimirom to same.
21. 08. v roku 2006, Poprad - huby rástli, ester
Medzi Vikartovcami a Liptovskou Tepličkou sme v jednej smrekovej mladine našli monokultúru hríbov smrekových, väčšinou už odrastených, za hodinu sme museli skončiť, lebo sme mali plné košíky.
21. 08. v roku 2006, Žilina - huby rástli, prachy
Len sme vlastne išli na prechádzku na Straník a........ hríby smrekové, masliaky zrnité, pečiarky ovčie, bedle vysoké, suchohríby hnedé, prášnice bradavičnaté, len si vybrať.
21. 08. v roku 2006, Žilina - huby rástli, Wollverin
Turie-Hriby smrekove,zrnitohlubikove,dubove.Masliaky-obycajne.Suchohriby-hnede.Bedla-vysoka a Kozaky no proste je toho hodne.Turie vyborna oblast.
21. 08. v roku 2006, Prešov - huby nerástli, jarokan
Stefan pozdravujem. V okolí Prešova ti toho roku nikto nezaručí nazbieranie húb, preto si ani netrúfnem ťa pozývať. Ja chodím na huby ku Domaši, ty si sa pýtal na Prešov, ale ani tam to nie je bohviečo. Dnes som bol na Spiši, už tam začínajú, našli sme dvaja 5 hríbov a pát kozákov, po hodine nás odohnala búrka. Veľa hubáskeho zdaru prajem. Príľ niekedy na hubársky "chat" - čet, v menu na hlavnej stránke vľavo, porozprávame sa. Jaro.
21. 08. v roku 2006, Detva - huby rástli, mackopu
Okolie Hriňovej, prestávajú rásť. Dnes som našiel väčšinou už len staršie huby. Dcéra bola na inom mieste, taktiež väčšinou staršie plodnice.
21. 08. v roku 2006, Martin - huby rástli, michalm3
Dnes som prebehol Dubnú Skalu,bol to taký dozber po víkendovom návale,ale aj tak to bola paradička.No nezaškodil by taký 2-3dňový tichý dážd.
21. 08. v roku 2006, Stará Ľubovňa - huby rástli, rjelen
Huby rastú, už celý týždeň hojne idú hríby smrekové. Príroda je pre nás štedrá.
21. 08. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, Milan Trnka
Dnes 240 krásných, zdravých dubákov v Kálnici. Staré "plazáky" sme ani nebrali, dubáky sme si vyberali, brali sme len tie najkrajšie, tak to má predsa byť a zajtra beriem dovolenku a ráno vyrážame znova !
21. 08. v roku 2006, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, Milan Trnka
Dnes v Kálnici 240 krásných a zdravých dubákov, nič iné sme nebrali - nebolo kde. Staré "plazáky" sme nechali pre "nováčikov". Zajtra ideme znova. Lovu zdar !
21. 08. v roku 2006, Trebišov - huby rástli, dudi
Okolie Černochov Tokajská oblasť huby rastú. Veľa druhov aj Trúdniky klobúčkaté
21. 08. v roku 2006, Topoľčany - huby rástli, struko
21.8.2006, nemečky smer duchonka za dve hodiny 54 dubákov, rastú ale začínajú červavieť už je tam sucho a moc ľudí.
21. 08. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, ferero
Pri Studienke,nič moc. Zopár masliakov starých aj pekných mladučkých a jeden dubák. Všetko len na okraji lesa. V lese a v mächu nič - sucho. Naviac nás zastihla aj dažďová prehánka. Ale inak aspoň pekná hodinka v prírode. Poprší a porastú, zatiaľ je treba ísť na ryby!!!
21. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, lenivan
ahoj všetci tá to stranka ma upútala už davnejšie a pasívne ju sledujem už nejaký ten piatok ale zmena je život .huby rastú -suchohríby plno plno smerom od Marianky ,kde tu nejaký masliak a ako bonus dva velké kozáky ,s bedlami už tiež prasklo vrece takže do hory ![]()
21. 08. v roku 2005, Topoľčany - huby rástli, vladof
Včera sme boli v Kovarských a Bošanských horách pohorie Tribeč a našli sme okolo 120 dubákov,suchohríby,bedle vysoké
21. 08. v roku 2005, Trnava - huby rástli, riaditel
Zdravim vsetkych hubarov.Dneska od 9:00 rano sme boli na hubach na Prasniku.Huby rastu.Nasli sme neskutocne mnozstvo bedli.Nasli sme aj sampiony a par suchohribov.Po prechode do ihlicnateho lesa sme nasli vela masliakov smrekovcovych, ktore rastli vo velkych trsoch.S pozdravom hubary z VRBOVEHO.
21. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, Julo
Prečítal som si, že rastú bedle. Tak som zašiel na Bukovec. Rastú a je ich dosť.
21. 08. v roku 2005, Michalovce - huby rástli, roška
za 2 hodinky asi 15O hríbov na tých istých miestach ako včera,neviem,kam sme sa včera pozerali,paráda!!!
21. 08. v roku 2005, Stará Ľubovňa - huby rástli, HugoSL
Levočské vrchy - sever: 48 hríbov, okrem nich kuriatka, kozáky osikové a zopár suchohríbov.
21. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, mifune
Zochova chata-kvantum bediel a suchohribov, ale len 5 dubakov- cakal som viac
21. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
Rano 700 suchohribov a masliakov, teraz odpoludnia za 3 hodiny 17 kg dubakov.
21. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, dj
Boli sme pozrieť na Záhorí/Lakšarska N.Ves/ale uplne mrtvo.Tri červivé kozáky 1 velká bedla a 1 suchohríb hnedý - na 4 ludí dost málo.Tak sme sa presunuli do Pezinka na náš flek.Konecne začali rást bedle-od mikrofónov až po velké taniere. Dosť suchohríbov žltomäsových a modrákov, pod smrekovcami celé húfy mladých zdravých masliakov smrekovcových,zopár dubákov a 1 velký kozák hrabový. plno šiškovcov, prášnic.Prvýkrát som našiel lupeňopórovec.
21. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
Niektore komentare su charakteru:Vela aut, nie je kde zaparkovat!" Ja startujem o stvrtej pesi, a vraciam sa , ked vacsina prichadza. A odpoludnia! "Horarov syn vie, kde rastu."
21. 08. v roku 2005, Zvolen - huby rástli, tomo1
dnes 21.8.2005 dubáky, masliaky, modráky, bedle, sporadicky kuriatka
21. 08. v roku 2005, Dolný Kubín - huby rástli, šuvo
Opäť je v lese veselo, rastie všetko, hlavne hríby smrekové, kuriatka, kozáky a veľa bedlí.
21. 08. v roku 2005, Banská Bystrica - huby rástli, Mirik1
Za asi hodinku aj stvrt som nasiel 33 dubakov a hribov smrekovych. Vsetky absolutne zdrave.
21. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, E+T
JV od Lipt.Hrádku na 10 árov jedna rodina napriek Ne, každý našiel! Bože vďaka,všetko všade. Na 1 are aspoň 10 druhov jedlých. Kto chce konkrétne nech vyzve a doplníme.Netušili sme, že z východu ich "jupííí"je to tu!, je také jednoznačné!
21. 08. v roku 2005, Piešťany - huby rástli, ssissa
Dolny Lopasov: vela masliakov smrekovcovych a ludia niesli aj vela bedli, ale my sme ziadne nenasli, za to sme videli cele stado srniek aj s jelenom, kraaasa
21. 08. v roku 2005, Trenčín - huby rástli, Milko
Dnes poobede prechádzka po lese. Našiem som 77 dubákov, pekných, zdravých,rastie veľa mladých kozákov osikových, bedle, suchohríby, masliaky, plávky a iné. Proste paráda.
21. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, sarkan
Na Ruzine rastu. Brezaky, dubaky a kuriatka. Okolo vody pri Dlhych Nozoch.
21. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, Košičan
V okolí Košíc rastie skoro všetko čo by teraz malo rásť-bedle, hríby, kuriatka, suchohríby, masliaky, atď.Jediným problémom je, že ak je pekné počasie, tak v okolí KE iba v noci je v lese viac húb ako hubárov.Cez deň je garde obratené.
21. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, vladi
Už štvrtý deň chodím na hríby,len tak,nad moju záhradu,rastú tam 4 borovice a pod nimi masliačiky.Zatiaľ sa im chce íst von zo zeme.Nie je to pohldné?Bez auta!
21. 08. v roku 2005, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, riaditel
Dneska sme boli na huby, poobednajsich hodinach, v obci Hradok a nasli sme velky pocet mladuckych dubakov, ktorych bolo asi cca 60.Prikladam aj fotku do fotogalerie, ktoru si mozete pozriet.Okrem dubacikov sme nasli velky pocet masliakov,suchohribov,sampionov,kuriatok,bediel,kozakov.S pozdravom hubari z VRBOVEHO.
21. 08. v roku 2005, Zlaté Moravce - huby rástli, LarryFlynt
Caradicky les z motorestem, behem slabe hodinky nekolik dubaku a mraky prasivek.
21. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, elesdil
šalenstvo -hríbov- dnes za hodinku 60, plus aj kozáky a bedle.
NÁDHERA
pozdravujem pána Švehlíka s rodinou
21. 08. v roku 2005, Humenné - huby rástli, Fero
Dnes sme nazbierali piati v Kamienke presne 473 dubákov. Neskutočné množstvo bedlí. Taketo množstvo bolo už problém zaniesť ale stalo to za to!!!!!!
Foto v galérií Hanka ,Fero, Magda, Evka ,Fero II
21. 08. v roku 2005, Humenné - huby rástli, Fero
Dnes sme nazbierali piati v Kamienke presne 473 dubákov. Neskutočné množstvo bedlí. Taketo množstvo bolo už problém zaniesť ale stalo to za to!!!!!!
Foto v galérií Hanka ,Fero, Magda, Evka ,Fero II
21. 08. v roku 2005, Zvolen - huby rástli, Lubo
Nebol som extra v lese, ale z bicykla som ponachádzal kopu kozákov osikových a našiel som aj jeden hríb červený, pomerne dosť kuriatok.. všetko len okolo lesných ciest...
21. 08. v roku 2005, Trnava - huby rástli, lukimar
Huby rástli v hojnom počte. Našli sme: suchohríby, asi tak 150 ks, bedle sme ani nepočítali. Ďalej sa tiež vyskytujú šampiňóny, tiež dosť!!! Zriedka rýdziky i plávky. Dubáky sme zatiaľ nenašli, ale veríme, že aj tie prídu...
Lokalita zberu: Dechtice, Chtelnica, smer Dobrá Voda
21. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, Hrabky
Včera na Podbanskom plný košík - hríb smrekový , dnes v okolí Budiša napriek tomu že bolo pod lesom cca. 20 áut , asi po dvojhodinovej prechádzke opäť plný kôš dubákov. Rastú aj kuriatka, kozáky,brezáky, na lúkach je more bedlí.
...začínam mať obavu ,či Rusom zase nebuchol dáky Černobil...
21. 08. v roku 2005, Žilina - huby rástli, Maroško
V sobotu po 2-hodinách prechádzky s mojou 1/2 cez 60 ks hríbkov v nedeľu
po 4 hodinách cca 130 ks maličké su dosť červavé ,ale väčšie sú bez chyby...
A k tomu bedľe,plávky ,masliaky ...
21. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, lubik
Pri podvečernej prechádzke Račkovou dolinou sme aj po víkende našli okolo 100 dubákov, zopár suchohríbov, plávok, brezákov a kuriatok. Radosť vidieť a zbierať!
21. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, Smeagol
Okolie Zlatej Idky, húbky rástli ako divé. Po malej prechádzke som našiel 36 krásnych hríbov dubových a bedle jedlé. Odporúčam.
22. 08. v roku 2025, Nitra - huby rástli, fero666
Dnes v inom lese, uchovec, pár trsov hlivy bukovej a peniazovka dubová...
22. 08. v roku 2024, Žilina - huby rástli, AndroidUser42087
Ak riadne nezaprší tak to bude bieda,sírovec,plávky a jeden kozák.
22. 08. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Hela
...bolo pod mrakom, takze pecenovce a sirovce svietili v lese ako semafor......objavila sa hliva 😊


