Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134711 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
21. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, dudo
tiež slabota 5 H.smrekových,1 H.zrnihlúbikový,všetko R.Teplice Kunerád
v stredu sme boli za Kamennou Porubou.
Doteraz najslabšia sezóna...
21. 08. v roku 2008, Sabinov - huby rástli, Kolarčík Rastislav
20.8.2008 večer som našiel košík hríb dubový a hríb sosnový. Avšak dosť červivé. Smer Pekľany.
21. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, kota333
Včera 3 x, dnes 1 x trudnik klobučnatý teda po nasom -baraniavka- a celkom bez červiačikov - kuriatka, aj keď sú súper , som nemal čas zbierať - asi zajtra
no rastú hodne sú pekné.
miestu Čertov kamen - Cemjata
21. 08. v roku 2008, Žilina - huby rástli, KatkaP
V okolí Bytče rástli. suchohríby, rýdziky poprehýbané, aj pár hríbov a masliaky.
21. 08. v roku 2008, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
Par masliakov smrekovcovych, kozaky osikove, asi najhojnejsi zydzik korenisty, plavky-ale uz po zenite-obschnute, bedle-prevazne stare, par zrnitohlubikovych, sucho, ale krasne.
21. 08. v roku 2008, Považská Bystrica - huby rástli, tonino
Cca 30 hríbov smrekových, zvláštne, že hlavne
mladé plodnice boli veľmi červavé. Veľa mladých sa ešte len tlačí zo zeme. Okrem toho
nejaké kuriatka, plávky, bedle. Ak cez víkend
zaprší, môže to byť celkom zaujímavé.
21. 08. v roku 2008, Bardejov - huby rástli, berty
Bardejov, Koligrunt a Mihaľov - zopár starých hríbov a niekoľko kozákov hrabových, poškodených od slimákov. Nastal útlm rastu.
21. 08. v roku 2007, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
Styri bedle, cca pol kila hlivy. Sucho.
21. 08. v roku 2007, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Strasne vela krasnych mladych sirovcov,dost priveskatych,a stare velke nepouzitelne dubaky....1 bedla....v lese je paradne vlhko...
21. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, Srdcom_vychodniar
dnes vo Vazci 64 hribov smrekovych!!!ale som sa nachodil ale stalo to zato aj 10 na jednom mieste!!!vacsinou boli ciste.odporucam nastivit vazec su v kazdom lese aj pri vleku!
21. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, bacigala888
bol som kuknut do vazca ze ci rastu a bol som milo prekvapeny!nasiel som 26 hribov!!!!
21. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, laci MOLNAR
bol som na huby v tatrach.v strbe som nasiel asi 5 hribov a vo vazci 34 hribov.vo vazci rastu viacej.
21. 08. v roku 2007, Detva - huby rástli, busmen
Potvrdzujem okolie Lomu n. Rimavicou , Sihla tam to vyzerá zaujímavo.Za dve hodiny 87 smrekáčov a 6 kozákov smrekových a spokojne sem tam poprší.
21. 08. v roku 2007, Košice - huby nerástli, hubopet
V Jasove sa hrubý les práši,niet tam ani "šupinky"
21. 08. v roku 2007, Oravská Lesná - huby rástli, Karoľka
Dnes 150 dubákov a okolo 40 kozakov, rastú ako "po daždí" ani včerajšia smršť im neuškodila, pozrí fotto.
21. 08. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, Margot
Dnes(útorok) som sa vybral s funtomasom pozrieť ako sa správajú huby v Drietome-Majeri.V lese je veľmi pekne popršané,našli sme zopár kozákov,dva dubáky v rozklade,zopár druhov muchotrávok a na prekvapenie 1 dubák a 17 sosnákov.Napriek tomu sme z lesa odchádzali mierne sklamaní pre výrubanie lesa na našich obľubených hríboviskách.
21. 08. v roku 2007, Levice - huby rástli, Cerák1
Včera poobede dva veľké košíky dubákov-pri čistení som ich napočítal 206 a kamarát ktorý bol so mnou ich mal určite dobre vyše 100.Čašť mala napadnuté nožičky červami a museli sme ich zrezávať až po klobúčik.Rastú aj masliaky, kozáky hrabové a začínajú aj suchohríby.A koreňov z dubákov som videl dobre vyše 500, len na 1m2 som ich napočítal 52 po tých čo boli pred nami.
21. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, mjazga
na Zlatej idke to zacalo hojne rast 35 dubakov smrekovych na zopar trebalo vyrezavat nohy boli uz napadnute ale inac oko to potesi
21. 08. v roku 2007, Piešťany - huby nerástli, pepob
s mojim malym titim a s bobom sme doslova prečuchali pekny kus lesa, ale až na jeden prestarnutý pravdebodobne hríb jamkatý nebolo ničoho. ale podhubie sa po daždoch prebúdza a začína rozvoniavať
21. 08. v roku 2007, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
Bedle rastu v desiatkach, hlivy, a krasne kozaky.Uz "citit" les hubami.
Prave odchadzam-smer Levice- na osvedcene miesta.
21. 08. v roku 2007, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Atlantis
Je to paráda, teplo, prší a hlavne r a s t ú !
21. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, džany
važec - Jastraby, Kopy - rastú hríby smrekové, much. červenkasté, suchohríby, kuriatka, " modráky", plávky lasičie.
21. 08. v roku 2006, Nitra - huby nerástli, sajner
Stitare - huby ani náhodou.CELÉ LETO JE LES SUCHÝ AKO PÚŠŤ.Iba v záhrade nám nevedno prečo aj v tom suchu rastie jeden vatovec.
21. 08. v roku 2006, Zvolen - huby rástli, gural
V piatok sme sa traja vybrali na Kyslinky pod Polanu a nazbierali sme 96 dubákov, vela kozákov a bedle. V sobotu po telefonáte od kamarátov z chalupy pod Javorníkmi som tam včera nazbieral plný velký kôš čistých hríbov. Všetky sitá mám plné.
21. 08. v roku 2006, Topoľčany - huby rástli, ičo
18.8. Brodzany smer Krásno 27 + 30 dubákov, 19.8. Nemečky 54+34 dubákov, 20.8.Nemečky 44+17 dubákov. Rastú a toje dobre. Horšie všakje že to vyzerá ako v autobazáre a v lese ako na skládke. Okrem toho ľudia hučia ako vlak a kričia ako malé deti. Inak po dažďoch hádam ešte budú rásť ?! Ičo a Boťko
21. 08. v roku 2006, Snina - huby rástli, sorsi
Vcera 3 kosiky bukovych z Osadneho. Mlade ciste, starsie 40% odpadu.
21. 08. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, mortimerko
Cez vikend - Laksarska Nova Ves - vo vojenskych lesoch... ANI TUK!!! les je suchy, vobec necitit nikde hubovu vonu, videli sme par mladych prasiviek, pan, ktoreho sme stretli bol uplny frajer, lebo mal v kosiku asi 10 mladych malickych masliacikov... Dufam, ze bude hojne prsat aj na zahorackej strane malych karpat, aby zacali aj tam poriadne rast... No ale co, aspon sme mali peknu prechadzku..
o siestej rano.. ![]()
21. 08. v roku 2006, Trnava - huby rástli, felčo
V sobotu som vybehol na Jahodník a hríby veru rástli ale bolo aj hodne hubárov. Rástli predovšetkým bedle, ale začínali schnúť na stopkách (je tam už veľmi sucho). Ďalej som našiel nejaké suchohríby, masliaky obyčajné, pečiarky, pečenovce, kozáky hrabové, hríby zrnitohlúbikové a dubové. Domov som niesol dva plné koše.
Ak však dobre nezaprší bude po hríboch.
21. 08. v roku 2006, Žilina - huby rástli, lola
Huby rastú a poriadne, včera Lutiše -boli sme dvaja 195 pravých cca za 3 hodiny,
tak sme už teraz konečne v sezóne, tak si ju užívajme
21. 08. v roku 2006, Žilina - huby rástli, mirodca
Včera sme boli s kamarátom v Gbeľanoch a našli každý za kapsu pravákov. Takže rastú v plnom prúde.
21. 08. v roku 2006, Čadca - huby rástli, hanz
V nedelu rano okolie Turzovky hubarsky - orgazmus. Rastli skoro vsade. Asi za tri hodiny
okolo 300 hribov, krasnych,zdravych. K tomu zopar modrakov a suchacov. Jednoducho
hubarsky raj. Prispeli k tomu urcite aj miestne hody lebo hora bola prazdna, len my a
oni. Bolo by toho omnoho viac ale nebolo uz ako zmysluplne odniest. Jednoducho na tento den budeme s manzelkou este urcite dlho spominat.
Lesu a hubam zdar - Jano a Evka S.
21. 08. v roku 2006, Martin - huby rástli, Miťko
Malá Fatra - Lipovec - nedeľný dozber - pekné hríby s tmavými aj svetlými klobúkmi / das 38 ks / a 5 jankov.Musím priznať,že spracovanie mi trvalo skoro 2 hodiny.Neviem si predstaviť spracovať tak 200 ks.To je na odpadnutie,s nožíkom v ruke.
21. 08. v roku 2006, Žiar nad Hronom - huby rástli, fták netopír
Vo vrchoch nad Kremnicou je úplný dubákový boom. Každý nazbiera toľko, koľko unesie. A sú čisté, zdravé.
21. 08. v roku 2006, Senica - huby rástli, Aneri
V lesíkoch nad Jablonicou rástu bedle a masliaky. Bolo ich dosť.
21. 08. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Zochova chata: Konecne ulovok. 42 dubakov. To je na Male Karpaty super. Bol som v horach nad Papernickou, resp. v lokalite Tanierkárová. Potvrdzujem postreh Vladoz-a.
Machy prazdne, v listi ... Stovky bedli, rastu hlivy (holubie?), sirovce, sinaky. Zaujimave, ze absentuju suchohriby.
21. 08. v roku 2006, Prešov - huby rástli, Stanci
19. 8. - Zlatá Baňa - 15 ks hríbov (dubových a brezových), 30 ks kozákov osikový a 2ks kozákov brezových, ale chcelo by to ešte dážď.
21. 08. v roku 2006, Martin - huby rástli, Doktor
Dnes včasne ráno som vybehol na hodinku do hory a našiel som krásne dubáky aj hríby smrekové, suchohríby hnedé a žltomäsité a rástlo aj množstvo plávok celistvookrajových (hnedých) - dohromady okolo 30 hríbov (aj pekné veľké kusy) a zo 30 suchohríbov. Paráda! Škoda, že je v hore dosť sucho a navyše všetko bolo vyplienené po víkende. Trochu dažďa by hubám pomohlo...
21. 08. v roku 2006, Martin - huby rástli, Doktor
Dnes včasne ráno som vybehol na hodinku do hory a našiel som krásne dubáky aj hríby smrekové, suchohríby hnedé a žltomäsité a rástlo aj množstvo plávok celistvookrajových (hnedých) - dohromady okolo 30 hríbov (aj pekné veľké kusy) a zo 30 suchohríbov. Paráda! Škoda, že je v hore dosť sucho a navyše všetko bolo vyplienené po víkende. Trochu dažďa by hubám pomohlo...
21. 08. v roku 2006, Malacky - huby rástli, rudépírko
V sobotu som bol pozrieť zo synom naše miesta v kopcoch za Rohožníkom. Spústa bedlí, zopár masliakov a na záver vďaka synovi 6 krásnych dubákov , ale len na jednom mieste . Ešte to bolo o náhode ale tie krásne trojičky cez 2 kg úplná nádhera a bez jediného červíka. Ja som našiel iba jeden dubák aj to som sa priživil pri synovi. Deti maJú šťastie, berte ich na huby.
21. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, Sirko
Pri Kos.N.V.rástli,ale hlavne kozáky. Nasli sme asi 50 kusov.Dubáky pomenej. Uz ma asi skalní predbehli... Na niektorých miestach zacína byt riadne sucho. :: ![]()
21. 08. v roku 2006, Brezno - huby rástli, HubarJanci
V piatok a v sobotu som nasiel spolu 550 dubakov, krasnych zdravych. Radost zbierat. Len horsie ich cistit a krajat, to je hotove utrpenie
21. 08. v roku 2006, Topoľčany - huby rástli, mess
V piatok 18.8. od horárne Podsláče smerom na Skýcov spolu 56 dubákov, zopár kozákov a muchotrávok červenkastých. Hojne rastú aj suchohríby. Modrákov by bolo aj za dva koše, ale tie nezbieram. Včera dobre popršalo, huby budú rásť aj ďalej.
21. 08. v roku 2006, Piešťany - huby rástli, Maro
Za 30 min. 20 dubákov a 14 bedlí na Výtokoch. Tie vyprážané klobuky má rada celá rodina. Po riadnom daždi by toho malo byť ovela viac... Veľa šťastia !
21. 08. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, mathos
v okoli kamzika 55 dubakov... pohodicka
asi uz rastu
21. 08. v roku 2006, Topoľčany - huby rástli, Chovatel
Sulovce,za pol hodiny 7 kg dubakov .Nikto nejde na prazdno.
21. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, Wildik
Nedela-Byster-velmi vela hubarov,velmi vela kozakov
(ale vacsina uz starsich),10 dubakov,asi 100 kozakov,ale les uz potrebuje vlahu,vodu nic ine nepomoze




