Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134709 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
21. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, Widly
Turčianske Kľačany. Zo 42-och hríbov bolo iba 10 úplne zdravých, ostatné mali červivé nohy. Rástli aj kuriatka, suchohríby, bedle aj rýdziky.
21. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, bambulka
Borinka - Košariská - kozáky, suchohríby. Dlhá prechádzka, ale dajú sa nájsť ozaj pekné kozáčiky
21. 08. v roku 2010, Ilava - huby rástli, tomasenko80
!!!!!!!!!!!!!! v lesoch je velke mnozstvo muchotraviek zelenych !!!!!!!!!!!!!!!!!
21. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, helka
v Lamaci, na klanec, hodinova prechadzka , ani nie za hubami..plna kosela:bedle, suchohriby, m.cervenkasta
21. 08. v roku 2010, Bardejov - huby rástli, frantgaj
Raslavice Halaš. Rastu m.červenkaste,plávky,koz.hrab.a veľa lievikov trubk.
21. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, miksy
Bol som presne tam, kde v stredu. Bohunická dolina, hňeď za dedinou, rastie všetko ako píše brontosaurus. Dva krát som sa otočil s košíkom. Na každý košík zhruba 1 hod.
21. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, smajlik
Dnes som aj celkom váhal, či dať "rástli". Asi za dve hodiny v našej lokalite Veľké Leváre - Závod "iba" 2 suchohríby a 8 kozákov. A to sme dopadli ešte dobre, na stanici vo V. Levároch sme stretali z lesa sa vracajúcich hubárov, ktorí mali v košíku iba 2, či 5 kúskov. Celkom ma ešte dnes prekvapilo aj relatívne veľké množstvo podhríbu žlčového všetkých veľkostí.
21. 08. v roku 2010, Malacky - huby nerástli, Emil_1
Velké Leváre
Bol som sklamaný.
Sucho.
1 dubák, 3 suchohríby - staré, biedne vzrastom - Muchotrávky červenkajúce 6 ks - staré.
21. 08. v roku 2010, Zvolen - huby rástli, macojano
Treba veľa chodiť no dá sa nájsť pár dubáčikov,modrákov,bedľe,suchohríby.
21. 08. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, bobacisko
Nieco ich zastavilo ako ked letne koncia a zacinaju jesene.
21. 08. v roku 2010, Lučenec - huby rástli, Hríbok
Aj keď už nie v takom množstve, ale dá sa všetko nájsť ....
21. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, Scofeeld
Dnes v Poproči na J strane Kobyliej hory sme našli 2 hríby bronzové, 20 dubových, zopár suchohríbov, pekné bedle. Tak sa mi zdá, ako keby si hríby vybrali oddychový čas, a ukážu sa až v septembri. Kiež by som sa mýlil.
21. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Dnes nad Lutilou,zopar hribov smrekovych a dubovych,kozaky hrabove a osikove,velmi vela kuriatok ( roznych druhov ),masliaky smrekovcove,suchohriby,stavnacky plavkovite,strapacky koralovite a velke mnoztvo lievikov trubkovitych,zo 10 bedli a nasli sme aj muchotravky cisarske.
21. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, lubo17
Šachtičky - prechádzka s 5-ročnou dcérou - hubárov ako maku, ale hneď za hotelom za cca hodinku plný kôš - hríby smrekové, zrnitohlúbikové, suchohríby snáď všetky druhy, bedle červenejúce a veeeľmi veľa jeleniek
21. 08. v roku 2010, Medzilaborce - huby rástli, vladino
Hríb dubový, plavý. Kozík brezový, hrabový a osikový, kuriatka a jelenky. Začal rásť lievik trúbkovitý. Veľké množstvo plávok, ale aj muchotrávky zelenej. Zopár bedlí, najdený aj hríbnik gaštanavohnedý. Znova 6 ks trúdnik klobúčkatý.
21. 08. v roku 2010, Poprad - huby nerástli, vasek
dnes tri studnicky po biede 26 smrekacov neake kuriatka plavky ruzovky a suchohriby lipt teplicka koncia hriby
21. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, BOOBLE
Jánošíkovo dnes poobede - 10 hríbov, nejaké kozáky, kuriatka. 3 bedle, ktoré musia ešte dorásť. Konečne ustali nájazdy divokých Tatárov. Stretol som jediného človeka. Nové kanady otestované, na moje veľké prekvapenie bez jediného otlaku.
21. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, peteras
dnes na Podbánskom,slabota,viac hubárov ako húb!
21. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, Cantharellus
sucany - plna detska vanicka tj. okolo 40 (to sme nebrali vsetky leb niektore boli velmi stare a cervave) hribov a niektore velmi velke
21. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, milusa
... veľa modráčikov, pomenej hríbov dubových a smrekových a začínajú suchohríbky ...
21. 08. v roku 2010, Senica - huby rástli, ViBen
Dnes som bol len tak sondovať vo Voj. lesoch od Plaveckého Mikuláša smerom na Lakšársku Novú Ves...huby rástli, ale aj nerástli...nejaké tie dubáčiky (3) a suchohríby, zhruba štvrť košíka...je sucho a veľa komárov...
mimichodom horčáky sú krásne, ale škoda, že nejedlé...
21. 08. v roku 2010, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
...rastie uplne vsetko, a uplne vsetko v nenormalnych mnozstvach, lievika trubkoviteho za furiky, plavok na mraky, muchotravok cervenkastych neurekom, suchohriby zltomasove, plstnate, hnede, mnoho, "dubaky", "smrekace", "modraky"- hrib zrnitohlubikovy, velke mnozstva, kuriatka, "hrabaky"- nevycislitelne, popritom ciasky, uska, humaria polgulovita- 1000 ky, niet kam stupit bez "ujmy na konstrukcii ....krasne krasnoporovce, kozi, ovci, i zelenohnedy...potecha to velka pre oko a dusu gramotnych navstevnikov lesov, hor, hajov a grunov stiavnicka....
21. 08. v roku 2010, Stropkov - huby rástli, flyki
Bol som na skok pri Bystrej. Kozakov velmi malo,skôr stare a sem tam aj mlady. Kto zbera plavky mal by ist do lesa. Je ich v tomto čase dosť.
21. 08. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, bujanov
hrisovce.priblizne 20 hribov dubovych a vela malicke ktore som nebral.nech vyrastu.
21. 08. v roku 2010, Trnava - huby rástli, nussanty
Dlhá/Suchá nad Parnou - za hodinu plný košík podpňoviek, bedlí a masliakov.
21. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, towdie
Limbach a Pezinska baba asi 35 kozakov 10 dubakov nejake modraciky a videl som nadherne priveskace a strasne vela muchotravok a plavok no v lese je viac hubarov ako hub a len malo kto dodrzuje zakaz vjazdu motorovych vozidiel do doliny
21. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, Miles Leo
V sobotu 21.8.2010 v Henclovej pekné teoplé počasie, húb však pomenej, asi vyzbierané ....úlovok cca 40 ks kozák osikový, 10 ks hríb smrekový, 10 ks kozák brezový hnedý, 2 hrnce koriatok, ktoré zbova rastú ....
21. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, ivkad
Rástlo veľa podpňoviek, plávky, muchotrávka červenkastá, dubákov málo. Suchá hora
21. 08. v roku 2010, Michalovce - huby rástli, burizon
vsetko najdene v oblasti Klokočov (Zemplínska Širava) pri potoku na ploche 20x30metrov. Mimo danej ploch&y ani kus.
21. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Juraj Sestrienka
Nad kuchynov som nakosil dubaky, suchace, kuriatka, masliaky, modraky, stalo to zato. ale uz iba zbytky po predchadzajucom tyzdni. nie je dost vlahy. o tyzden uz budu iba okolo pramenov a potokov.
21. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, poslanec
Už je toho menej, ale niektoré kúsky stoja za to.
21. 08. v roku 2010, Michalovce - huby rástli, burizon
este raz pripajam fotku ulovku podpnovky bezprstenovej..v predchadzajucom hlaseni sa mi akosi stratila
21. 08. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, ruzza
Poobede zopár dubáčikov, krásne bedle, masliaky, osikáče, kozáky nám do košíka. Okrem toho preveľa plávok,rýdzikov, muchotrávok a iných jedlých i nejedlých druhov.
21. 08. v roku 2010, Považská Bystrica - huby rástli, viloK
Dubáky sú na ústupe , veľký výskyt rýdzikov ,plávok ,muchotrávok červenkastých ,ale aj muchotráviek zelených !!
21. 08. v roku 2010, Turčianske Teplice - huby rástli, Šimi
Dubove - dopoludnajsia prechadzka s detmi. Hriby smrekove, dubove, zrnitohlubikovite, plavky a rydziky - dva kose a taska. A kopec detskej radosti ...
21. 08. v roku 2010, Rimavská Sobota - huby rástli, Buki
sám som v lese nebol, ale jeden chlapík na žel. stanici niesol plné vedro vyberaných mladých hríbov - dobové, hrabové, bronzové ... vraj medzi Hodejovom a Mojínom
21. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, poison 1
V Hertníku v utorok 60 Hríbov smrekových a dubových, hríby zrnitohlubikovité, kozáky osíkové, kuriatka, plávky.
V stredu 80 hríbov smrekových a dubových, kozáky osíkové ,hríby zrnitohlubikovité, kuriatka, plávky, rýdziky pravé.
V štvrtok 65 hríbov smrekových a dubových, 35 kozákov osíkových ,hríby zrnitohlubikovité.
V piatok 25 hríbov smrekových a dubových, 25 kozákov osíkových ,80 hríbov zrnitohlubikovitých. Ale bol som len na hríby zrnitohlubikovité, zvýšok sa pritrafil.
Hubárov je už v lese dosť a zatiaľ skoro všetci nosia ...
21. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, miki
Pri kúpeľoch 6 hríbov smrekových (staršie červivé) a 10 zrnitohlúbikových. Pchajú sa von i mladé, ale je dosť sucho a teplo priaznivé pre hmyz
21. 08. v roku 2009, Stropkov - huby nerástli, voloďa
5 ks kozákov osikových, 1 ks kozák hrabový.
Možno teraz po tomto daždi.
21. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, dudo
tiež slabota 5 H.smrekových,1 H.zrnihlúbikový,všetko R.Teplice Kunerád
v stredu sme boli za Kamennou Porubou.
Doteraz najslabšia sezóna...
21. 08. v roku 2008, Sabinov - huby rástli, Kolarčík Rastislav
20.8.2008 večer som našiel košík hríb dubový a hríb sosnový. Avšak dosť červivé. Smer Pekľany.









