Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134709 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
21. 08. v roku 2012, Sobrance - huby rástli, Hasič
Treba kosu....Ked toto moj syn nazbieral tak asi rastuuu.))))
21. 08. v roku 2011, Poprad - huby rástli, skarb
huby rastli na podbanskom vela chodenia pomenej hribov ale dalo sa nazbierat
21. 08. v roku 2011, Námestovo - huby rástli, lettro
všetky huby rastú len v malom a obmedzenom množstve, Mikloš asi urobil škrty aj v prírode
21. 08. v roku 2011, Košice - huby nerástli, soty-r
zelený dvor sucho huby žiadne ........... neoplatí sa tam ísť na huby
21. 08. v roku 2011, Trebišov - huby rástli, richard reicher
bačkovska dolina sem tam kozák , sem tam suchohríb ale podpiniek je ako po daždi....
21. 08. v roku 2011, Gelnica - huby rástli, novyj
rastú,ale nič moc,človek sa nachodí dosť,ale na druhej strane je v lese kľud a ticho. Až začíná chýbať krik " Janoooooo gze šíííííí??? Máš necooo??? Hubááááááááj sem tu súúúúúúú." Našiel som 16 hríbov ,ale 12 ks.červavých. Začíná byť úplne sucho,pokiaľ nepoprší tak skoro nebude nič. Dúfajme,že jeseň to vvnahradí.
21. 08. v roku 2011, Poprad - huby nerástli, daja
Kvetnica a okolie: na známych miestach za 1 hodinu sme našli 2 staršie hríby + 1 modrák ,1 kuriatko a zopár mladých plávok .Už sa nedá napísať že rastú. Ale v inej lokalite, napr. Vernár ,Hranovnica ich je hojno vo veľkých vedrách okolo hlavnej cesty :D
21. 08. v roku 2011, Žilina - huby rástli, johny
Rastie hádam všetko, ale v obmedzenom množstve.Chcelo by to trocha vlahy.
21. 08. v roku 2011, Brezno - huby nerástli, tulak 1
Už by aj spŕchnuť mohlo.Dnes to nestálo za veľa.Spokojná iba priateľka.Ju potešilo tých pár bedlí.Strašne sucho po hore.
21. 08. v roku 2011, Žilina - huby rástli, Baskja
Veľké Rovné: Po 3-hodinovej prechádzke 10 suchohríbov, 7 hríbov smrekových a 2 kuriatka. Suchohríby na kompletku červivé, v lese neskutočne sucho. Samozrejme neskutočné množstvo plávok, muchotrávok a masliakov.
21. 08. v roku 2011, Čadca - huby rástli, Slavius
Na Kysuciach je krásne letné počasie,ale bohužiaľ hríbov je veľmi málo.Snažím sa nasušiť už teraz,mám pocit že jeseň bude tiež slabučká.Dnes za štyri hodiny 10 smrekových čo sa dali použiť,6 zrnitohlúbikových a pár kuriatok...
21. 08. v roku 2011, Poprad - huby nerástli, hubar117
dnes v zaľubici úplne nič,je veľmi sucho možno ked poprší tak budu
21. 08. v roku 2011, Turčianske Teplice - huby rástli, zenon
Tak dnes sme boli na budiši...v takej strašidelnej smrekovej húštine,našli sme asi sto hríbov smrekových,ale boli sme štyria...a par suchohríbov a nejaké kuriatka...bol tam aj takýto skrútený exemplár čo sa chystal asi navrátit do zeme
21. 08. v roku 2011, Žilina - huby nerástli, Recept
Nesluša - žiadne mladé, iba veľmi staré nepoužitelné plodnice, v lesoch uz chyba vlaha, ešte je veľa miest kde hríby tento rok ani nezačali rásť
21. 08. v roku 2011, Poprad - huby rástli, skorp
Pri troch studnickach, dva a pol hodinky, super dnes bolo.
21. 08. v roku 2011, Banská Bystrica - huby rástli, eso
Povrazník - aj keď je dosť sucho, ešte rastú smrekové a modráky. Mladšie plodnice celkom zdravé. Ale je to menej ako posledné dva roky.
21. 08. v roku 2011, Detva - huby rástli, babka Milka
Látky.Ešte stále rastú hríby smrekové,zrnitohlúbikové,kozáky,kuriatka a plávky.Niektoré hríby boli aj staršie,ale všetky boli zdravé.
21. 08. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, MiroSKPK
...ešte niečo rastie...7dubákov, 15modrákov, kuriatka
21. 08. v roku 2011, Banská Bystrica - huby nerástli, radiogo
ani besny hrib nebol dneska, suchota!!
21. 08. v roku 2011, Martin - huby rástli, Domi245
Lipovec, rástli ale aj rastú, našli sme hlavne kozáky a hríby :P
21. 08. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, vladoz
Rastie všeličo. Našiel som dnes asi 30 modrákov rôznych veľkostí, ale viac bolo mladších. Nejaké dubáky, krásne muchotrávky červenkasté, plávky, kozáky osikové i hrabové a najmä veľa korálovca bukového. Aj tam zostal, ako vidieť na foto. Ale čo bolo najúžasnejšie, nestretli sme s kamarátom nikoho...
21. 08. v roku 2011, Ilava - huby rástli, chelseadca
vselico a potroche uz je sucho
hojne len plavky a jelenka poprehýbaná asi ich zacnem zavarat.
21. 08. v roku 2011, Brezno - huby rástli, Juliana
Lesík nad Rohoznou. Pekná vychádzka, sucho v lese. Ale niečo sa predsa len našlo.
21. 08. v roku 2011, Martin - huby rástli, kuzmic
podobne ako vcera,ale tentoraz aj s taskou,a navyse k tomu 6 malych hribov
21. 08. v roku 2011, Nové Zámky - huby rástli, fero666
dnes rano,hodinova prechadzka po istych miestach ,šurany 10 kozakov topolovych plus pečiarka lesna. spolu maly košik plny.
21. 08. v roku 2011, Medzilaborce - huby nerástli, tonicek
Sucho, 10 kozárov, zopár kuriatok a 1 bedľa., ale to len dozber na vlhkejších miestach. Rástli ešte hojnejšie Jelenky a rýdziky korenisté, ktoré sa v tejto oblasti nezvyknú zbierať
21. 08. v roku 2011, Nová Baňa - huby rástli, Peter Uhrin
Malá Lehota - všelikde . Skúšali sme nové miesta ,ale nič . Ale v osvedčených lokalitách tak za pol koša suchochríbov a dva malé dubáčiky .Foto žial nemám,stihli sa spracovať skor ako som si to vsimol.
21. 08. v roku 2011, Levice - huby nerástli, danncer
Jablonovce- Les bol suchy, malo hribov, momentalne nerastu, prednedavnom som na tychto miestach nazbieral kosik dubakov, teraz len kusok hlivy a 2 bedle- cize nic
21. 08. v roku 2011, Banská Bystrica - huby rástli, Hagrid
Lubietová.Za pol košíka húb.Hríby smrekové,kuriatka,muchotrávky červenkasté,osikáč a jedna bedla.
21. 08. v roku 2011, Trenčín - huby rástli, juhár
Krásna dolina. Žiadna divičina,ale bolo vidno všeličo a rástli aj krásavci.
21. 08. v roku 2011, Prievidza - huby rástli, magy1979
Za 5 hod. hľadania sa to oplatilo, vybehol už aj Turček. Zdravím hubára Mirka Holuba
21. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, valky
No ešte niečo rastie,ale nie tak ,ako pred tyždňom....
21. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, dedko1
Zlata Bana dubaky letne koncia len 6 velke mlade vobec nerastu ..Rastu plavky suchohriby kozaky a lievik trubkovity ...Bunetice vela letne Podpnovky
21. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, davladona
v lese som si pripadala ako v rozpravke ,mrazik´tolko druhov hub som este nevidela a take mnozstva naozaj ako rozpravka
21. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Kappo
25 hribov smrekovych, vela plavok, nejake tie suchohriby,osikace a kuriatka. 2 Ludia 3 Hodinky (Podbanske).Smrekove hriby sme nasli aj gigantickeho rozmeru takze radost bola opravnena na druhej strane ja zjavne ze vlna rastu hub upada za tyzden nebude po hriboch ani stopy.
21. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Jazwec
Traja hubari sa dnes vybrali na pezinsku babu, ze donesu plne kose hribov a ak by neschovali kosik asi by ich vysmiali.. nasli sme jeden pekny dubak, a po 3 hodinach sme to vzdali.
21. 08. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, baski
Kamienka niekoľko smrekáčov a modrákov akurát aby sa to stihlo spracovať. Začali sa objavovať rýdziky tak už sa teším tak o 10 dní.

















