Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134709 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
21. 08. v roku 2016, Poprad - huby rástli, Crolly
Prosim viete poradit ako sa vola tato huba? Rastlo to pod smrekom asi tak 600 mnm. Dakujem.
21. 08. v roku 2016, Michalovce - huby nerástli, Tokaj
Ak nerátam 7ks k.topoľovy,suchobríb,pečeňovec...Ináč mŕtvo.
21. 08. v roku 2015, Poprad - huby rástli, milan63
Po dovolenke som prešiel svoje miesta,už aj kuriatka minimum, trocha plaviek inak sucho ako celu sezónu.
21. 08. v roku 2015, Prievidza - huby nerástli, autogen
les plny plavok,snad 10 druhov,ale poriadneho boletusa nikde. mozno o tyzden
21. 08. v roku 2015, Prievidza - huby nerástli, jpalasthy
Zdravím všetkých milovníkov prírody!!!
Aj dnes som sa vybral so susedmi a psom plný nádeje, že snáď niečo bude. Ale nič. Okrem úžasnej prechádzky a jedinečného relaxu sme nenašli takmer nič, ale aj to poteší. Prikladám fotku celkom peknej drevokaznej huby.
21. 08. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Kajči
Rástli sirovce..začínajú pečeňovce...už sa to asi rozbehne.
21. 08. v roku 2015, Krupina - huby nerástli, Siska222
na starých overených miestach nič. Ani plávky. Hora mokrá, vonia podhubím, tak snáď do týždňa.
21. 08. v roku 2015, Revúca - huby rástli, Krahi
Minulý týždeň už len plávky a tzv. modráky, až mi ľavý bedrový kĺb odišiel, tak som sa nachodil, akoby tu ( okolo Revúcej) nebol nikto zaregistrovaný a napísal nechoďte zbytočne...
21. 08. v roku 2015, Turčianske Teplice - huby nerástli, AndroidUser42087
2x kucierka veľká aspoň myslím,2 modriny,sama plavka
21. 08. v roku 2015, Dolný Kubín - huby rástli, Maco51
Nájdené 8. 8. 2015 v zmiešanom lese - priemer cca 30 cm. Je to trúdnik, trsovnica, alebo...?
21. 08. v roku 2015, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, peterzrbk
Totálne suchá hora .Zrejme je to asi koniec tohtoročného hubárčenia.Našiel som totálne suchého modráka a hríb bronzový a zo 5 totálne vyschutých plaviek.Je mi smutno ako vyzerá Východná
21. 08. v roku 2015, Skalica - huby nerástli, pavel
Huby budu rast - za 4 dni /16-19.8/ spadlo v Holici 145 mm zrazok. Chce to len par dni pockat aby sa priroda zotavila z toho velkeho sucha - situacia je trochu podobna ako minuly rok...huby budu...
21. 08. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Don_SP
dnes po hodinovej prechadzke 3 sirovce, ale ostali na mieste, kedze ich nezbieram, po inych druhoch ani stopa
21. 08. v roku 2015, Snina - huby rástli, ORTON
Takmer všade úplne nič nerastie. No napokon predsa len sa niečo ukázalo, a to tento mladý, pekný sírovec obyčajný.
21. 08. v roku 2015, Liptovský Mikuláš - huby rástli, oktaz
Pisem,ze rastli,ale iba kuriatka a jeden kozacik.Plavky,ktorych je dost som nebral.
Zem je premocena len do cca 5cm a to je malo.
21. 08. v roku 2015, Žilina - huby rástli, Vladimír Ruska
2 hriby zrnitohlubikovite a asi za hrst plavok. V lese je tak strasne suchoy ze som vdacny aj zato.
21. 08. v roku 2015, Piešťany - huby rástli, mari1956
Rástli, ale celkom sa to neráta. Na našej lúke 60 ks šampiňónov. Pekný darček, dúfajme, na začiatok hubárskej sezóny. Od prekvapenia sme ich ani nepozbierali. Asi tam ešte stále rastú.
21. 08. v roku 2014, Svidník - huby rástli, andy7
Zo včerajšieho zberu mám polievku z kuriatok. Nuž, keď neprší (trúdniky klobúčkaté už nerastú), aspoň kvapká...
21. 08. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Laci365
Zdravim.
Mozte mi pomoct identifikovat tieto huby?
Rastli v pocetnych "rodinkach". Predpokladam ze je to suchohrib - len som si neni isty aky.
Dakujem
21. 08. v roku 2014, Žiar nad Hronom - huby rástli, bonbón
Už to nie čo pre týždňom. Prišli sme sem na prázdniny a u nás v Modre rastie hríbov oveľa viac...ale to je tak keď nevieme miesta domácich.
21. 08. v roku 2014, Banská Bystrica - huby rástli, Ondro29
Množstvo bedlí, kuriatka, jelenky, kozáky a napodiv na suchších miestach pod starými smrekmi aj zdravé hríby smrekové.
21. 08. v roku 2014, Svidník - huby rástli, hubiar
asi poslední baraní bratia v sezone ,na rast vyžaduje Trúdnik vysoké nočné teploty ale našiel som aj 10 oktobra baraniu hlavu už.
21. 08. v roku 2014, Bytča - huby rástli, sabinovcan1
Húb ako maku!!! Len škoda že červivé a to hlavne tie mini.
21. 08. v roku 2014, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
...rastie stále asi všetko...1 000 00 000 -dy, slovom ...miliardy... lievika trubkovitého (sťaby farmy existovali naň)...a čo ma potešilo najmä....100-ky maličkých "Jankov"...aj ako zápalková hlavička z rodinných väčšieho balenia a tých čo sú na tej dlhšej bakuľke, aj ako necht malíček, aj ako necht palcový...zajtra ráno to bude "vysilenie" od Jankov (hlavne tých tmavších, dubových, ale i klasické osikáče sa sem tam, a to "hrabčiaky" ani nespomínam
21. 08. v roku 2014, Detva - huby rástli, busmen
z bučín som sa presunul na smrečiny a po dvoch hodinách ma vyhnal dážď rastú hríby smrekové a kozáky smrekové sem tam sosnáč alebo kozák žltooranžový a iné.
21. 08. v roku 2014, Prievidza - huby rástli, luboen
dnes kvantum smrekacov, cistych resp. spracovatelnych cca 40 , nespracovatelnych 200 ? ..kazdych 10 metrov hrib, len skoda ze komplet cervave . Az ma tak pri srdci pichalo
21. 08. v roku 2014, Košice - huby rástli, likero
Dnes v daždi , niekoľko bedlí , hrabčákov a jeden dubák
21. 08. v roku 2014, Žilina - huby rástli, olis
Včera po dlhšom čase a košíkoch z oravy
sa tlačia aj tuná.
21. 08. v roku 2014, Poprad - huby rástli, Horal
Mokrá ale príjemná doobedná prechádzka lesom.Škoda že ma dážď vyhnal z lesa.Rástlo skoro všetko.Veľa starých no má to svoju výhodu,môžem sa tešiť na novú generáciu,chce to len teplo,lebo daždu je už hadam aj veľa.
21. 08. v roku 2014, Trnava - huby nerástli, surino
Dneska smer Jahodnik cca 8km, ale ani naznak , jedine muchotravky a par prasnic...a zopar pijakov.
21. 08. v roku 2014, Nové Zámky - huby nerástli, AndroidUser42087
na svojom mieste som nasiel len plavky



























