Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134711 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
20. 08. v roku 2006, Medzilaborce - huby rástli, tonicek
Huby rastli cez vikend ale vela chrobacnych a nie v mnozstve na aky som zvyknuty - nieco viac ako pol kosika najmä kozaky.
20. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, angel
Bankov - plný košík suchohríbov, kozáky hrabové, šampiňóny lesné, muchotrávky ružovkasté, nejaké jedle bedle a jeden starý dubák.
20. 08. v roku 2006, Medzilaborce - huby rástli, sali
Necelé 2 košíky - dubáky, ale väčšia polovica červivá. Zatiaľ slabota. V okolí Zbudského Dlhého rómovia predávajú dubáky (asi 10 košíkov a bolitam aj pekné barania hlavy)
20. 08. v roku 2005, Vranov nad Topľou - huby rástli, MUŠIAK
Včera 35 dubáčikov, hafo bedlí - asi 25 ks - to bude bašta. Cigáni konečne začali vo veľkom nosiť "červenáky".....
20. 08. v roku 2005, Vranov nad Topľou - huby rástli, MUŠIAK
Zabudol som doplniť - vśetko v Slanských vrchoch - Banské a okolie.
20. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, joko7
Jahodná,jeden plný košík kuriatok a jeden plný košík bedlí a pár suchohríbov
20. 08. v roku 2005, Levice - huby rástli, DSLV
Huby rástli, všetky druhy:Masliaky, bedle, pečiarky, hodne, suchohríby, zopár kuriatok, dubáčiky v menšom množstve - menšie len začínajú rásť, pri týchto teplotách však asi rýchlo skončia. Les je však plný hubárov, tiež veľké množsto aút v lese, treba hľadať na odľajších miestach.
20. 08. v roku 2005, Žilina - huby rástli, johny
Už to tak vyzerá, že je to tu znova. Ako už tradične po 15.8. začínajú rásť.Nazbieral som niekoľko pravákov rôznych veľkostí,zaujmavé je,že rastú v trsoch aj po 5ks. Ďalej kozáky brezové a krásne kozáky osikové,kuriatka a všetky druhy plávok, super zmes. Výborne som si zahubáril
20. 08. v roku 2005, Martin - huby rástli, Doktor
Aj dnes podľa predpokladu, t.j. po splne, huby rastú - a poriadným tempom... Na miestach, kde som bol vo štvrtok 18.8. som znovu našiel vyše 60 krásnych mladých pravých dubákov a hríby smrekové, veľkosť od cca 6 do 10 - 12 cm - sú ako z atlasu. Okrem toho slušné množstvo modrákov a doslova more zdravých masliakov a suchohríbov - cca 250 kusov. Všade je množstvo plávok červených, až sa na niektorých miestach hora priam červenie. Ale aj hubárov je veľa, na mieste, kde som bol dnes ráno nás bolo do 60 - 70 a autá, čo prišli neskôr, už nemali ani kde parkovať. Takže hubárske orgie v okolí Martina pokračujú a treba ísť aj zajtra, prípadne v pondelok, kým mesiac nezačne príliš cúvať...
20. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, pietrofilipi
Pohraničná oblasť Janíka, 4 osoby, 3 plné košíky kozákov, bedlí, kuriatok a masliakov. Výskyt najmä na lúčnych priestranstvách a popri lese, samotný les bol prázdny a pôsobil pomerne sucho.
20. 08. v roku 2005, Malacky - huby nerástli, Bea
Absolvovali sme krásnu prechádzku na Záhorí takmer bez húb. Náš úlovok za 2 hod.bol 10 suchohríbov. Prišli sme domov s dlhým nosom.Ale sa nevzdávame!
20. 08. v roku 2005, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, jarpav
Na to, že som bol v lese až neskoro poobede (cca o tretej), našiel som v Novoveskej doline asi 15 dubáčikov a asi 25 mladých kozákov - kameňákov, z ostatných húb z každého druhu. Len muchotrávok ružových bolo pomenej.
20. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
Vyse 500 suchohribov, 50 dubakov, asi 2 hodiny prevazne klacania. Dubakov malinkych su stovky.
20. 08. v roku 2005, Michalovce - huby rástli, roška
dnes sme doniesli asi 200 dubákov,bolo ich za 4 veľké koše,veľkosť optimálna na sušenie-okolo priemer klobúkov asi 6-8 cm ,hurá,začal sa šalenizmus,teraz budem v lese aj spať!
20. 08. v roku 2005, Zlaté Moravce - huby rástli, miri
Tak ako včera pri Skýcove, len smerom na Zlatno, v lese strašne veľa sucháčov a plávok vínovočervených,aj krvavých,zabudnutý kozák hrabový,bedle,kuriatka,asi kilový starý hríb bronzový a uchovec bazový,tak kilo.Začína to byť zaujímavé,škoda,že musím ísť na 10 dní preč.Jesenné šialenstvo začína!
20. 08. v roku 2005, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, riaditel
Dneska sme boli okolo 14:00 v kalnici na huby a nasli sme okolo 10.dubakov a mozem potvrdit, ze huby rastu, popri tom sme nasli neskutocne vela sampionov,kuriatok,rydzikov,bediel,prasnic,suchohribov a mnozstvo plaviek, ktore sice nezbierame.Taktiez je vela hribov, ktore sice nepozname a nezbierame.Tymto chem potvrdit, ze je tu vemi velky pocet hub.S pozdravom hubari z VRBOVEHO.
20. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, sajky
Ružin...10 dubakov,kozare,červenaky,kuriatka...uz sa to zacalo...jupiiii
20. 08. v roku 2005, Michalovce - huby rástli, Jožo
Paráda. Gratulujeme. Nám sa podarilo za košík dubákov, krásnučkých, čistučkých. Väčšie, menšie, už sušíme. V Ruskej Bystrej to tiež začína. Kamarát Ivan doniesol košík z Poruby. Ten spln tomu pomohol.
20. 08. v roku 2005, Levice - huby rástli, Dušan
V oblasti Jabloňovce huby rástli: Bedľe, dubáčiky malé, kuriatok hodne asi tak 1,5 kila, pravé masliaky, pár modrákov. Hríbárov aj nehríbárov strašne veľa. Bolo treba hľadať voľné miesto.
20. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, Rado
V Marianke maličké kozáky a dubáky, dosť suchohríbov, občas kuriatka a veľa bedlí.
20. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, robin
Preliezol som lesy nad Svätým Jurom - výsledok nula. Prešiel som na Záhorie,
v mladej dubine 4 dubáčiky, nejaké bedle, pár suchohríbkov ale červavých a prašivky ktoré mám rád a hovoríme im pýchavky.
20. 08. v roku 2005, Žilina - huby rástli, Lubek
Bytča - štiavnik.Od piatku chodím po lese každý deň. Veľa kozákov, bedle, zopár hríbov. Hríby vyššie v horách akosi nejdú. Nižšie v podhorí Javorníkov slušne. Ale kozáky sú parádne a je veľa masliakov.
20. 08. v roku 2005, Čadca - huby nerástli, Lubek
Vychylovka - skoro nič. Rozmlátená hora, kopresory, stavbári, buldozéry, tatrovky a 12 hríbov.
21. 08. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Po poflakovaní sa niekoľko dní na pobreží Jadranu som sa už vrátil a vybehol do Karpát. Dnes len ľahká prechádzka cca 1hodinka popri potoku… dá sa niečo nájsť
21. 08. v roku 2023, Prievidza - huby rástli, pluckar
Veľa hríbov. Mladé sem tam, ale sú všetky červivé. Veľké plodnice sú oveľa zdravšie.
21. 08. v roku 2023, Košice - huby rástli, Tono2
Jeden zdravý kde sa vzal tu sa vzal zopár kuriatok a plavok ostatné proteínov prechádzka fajn
21. 08. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, lesos
No napisem ze rastu ale suchoty velke....nase horuce místečka nieco ponukli ale velka bieda aj ked na júl aspon nieco..tak užime si este trošku hic a výpeky a nech sa dari✌️
21. 08. v roku 2023, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Kajler
Dnes popri zbere cuciek. Griby rastu vo velkom, no kvalita stale ta ista. Miestami je uz aj dost sucho. Chcelo by to asi dobry lejak aby ich nestoplo.
21. 08. v roku 2023, Malacky - huby rástli, Pištinko
Dnes v lese ani vánok a tridsaťpäťka. Totálne prepotené nielen tričko. Huby sú však moja vášeň. Pre dnešok stačilo - amen! Bolo to úmorné.
21. 08. v roku 2022, Nitra - huby nerástli, mistersommer
Bolo celkom vlhko ale žiadne huby sme nenašli. Možno treba počkať na výdatnejšie zrážky ?
21. 08. v roku 2022, Martin - huby rástli, hurtik
Dnes prechadzka v lese, zopar vyrastenych modrakov, nejaky suchohrib a kvietok na pniku😁, v hore celkom mokro, tak dufam ze uz pojdu viac…
21. 08. v roku 2022, Poprad - huby rástli, Florenka
Pre Košičanku roh hojnosti! Rastú hríby zrnitohlúbikovité, kuriatka, hríby smrekové, kozáky osikové.
21. 08. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, PetoZ
V lese je pusto a prázdno ale objavil som sírovec. Takže už nerastie len pri Morave či Dunaji kde som ho za posledný týždeň videl viackrát.
21. 08. v roku 2022, Banská Bystrica - huby nerástli, dlw
Prieskum až na Blatištia, nič ani podhubie iba sírovec.
21. 08. v roku 2021, Trebišov - huby nerástli, paress
Za hrst hlivy bukovej aj 2 ks hriba priveskateho.
21. 08. v roku 2021, Martin - huby rástli, Harvepíno
Ešte sa dá niečo nájsť,aj napriek nájazdom tzv. hubárov, čo rozkopú všetko, čo nie je hríb...
21. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby nerástli, romkoko2
Ani tuk. 1dubak za hrst kuriatok. Par modrakov
21. 08. v roku 2021, Liptovský Mikuláš - huby rástli, icevan
Dnes malá prechádzka a stále zdravé, väčšinou modráky.
21. 08. v roku 2021, Poprad - huby rástli, skarb
Dnes pribehli kamaráti z dolniakov na huby a myslím ze boli spokojný






















