Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
20. 08. v roku 2010, Vranov nad Topľou - huby rástli, pe.pa
v cabove uz pomaly koncia
vcera dvaja za 2 hodiny cca 40 dubakov
20. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, peter115599
ziarska dolina plny batoh roznych hub povodne som isiel iba na cucoriedky len akosi sa to vymklo z pod kontroly :/
20. 08. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, Kúďo
Huby rástli,dubákov menej,ale v lese bolo nádherne.Za zmienku stojí tento hríb žlčový.
20. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, lubo17
Detvianska huta - prechadzka sice bola dlhsia ako obvykle a hub menej, ale boli smrekove, zrnitohlubikove, suchohriby hnede, kozaky osikove a smrekove, muchotravky cervenkaste a aj kuriatka (tych bolo hodne, ale najviac tak do 1 cm v priemere - taku pakaren som absolvovat nechcel...)
20. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, brontosaurus
Vecerna prechadzka v Cajkove od 18.30 do 19.45 Rastli dubaky a hriby bronzove strednej generacie, obrovske mnozstva podpnovky bezprstencovej, vsetky mozne druhy plavok,muchotravky cervenkaste ,cisarske ale aj zelene a tigrovane, aj rydziky,zial len nejedle
20. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, otteedidu
Mochovce...Nazbierali sme 10kg hríbov napriek tomu, že tam bola kopa ľudí už pred nami, suchohríby, dubáky, broznáky, kuriatka, masliaky, hríby zrnitohlúbikové.
20. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, bambulka
Tomky - sucho, hodina v lese a dva suchohríby a pár kuriatok. Studienka pri komíne - vyzbierané. Za komínom ďalej smer Lakšárska, vlhšie, ale asi si ešte počkáme, jeden dubák a pár suchohríbov. Večer Kuchyňa - rastú bedle, kozáky, dubáky aj suchohríby, ale človek sa viac nahľadá a nachodí, dá sa nájsť, ale žatva to nie je. Za to je to úžasný relax . Úspešný lov želám všetkým hubárom
20. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban
Nazbieral som peknú zmes-muchotrávky červenkasté,rôzne druhy plávok,rýdziky korenisté,surovičkové,dokonca jeden pravý,bedle,zopár kuriatok.
20. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, ivo78
Kuchyna - rigle okolo potoka Javorinka. Kosik dubakov, hribov zrnitohlubkovych, par suchacov a jedno kuriatko. Pozitivne bolo, ze som nasiel aj mlade, ale bolo treba slapat na tie najstrmsie casti, ktore asi odradili ostatnych a neboli vyzbierane. Inac je to dost bieda, miestni to tam pravidelne cistia
20. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, Shukuchi
Bedle , kuriatka a asi 10 dubakov ...ale uz to konci neskor pojdu rydziky aj dnes este idem pozriet ...
20. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, majo
Jabloňovce-veľa dubákov, modráky, na jednom mieste do 50 ks kuriatok, kozáky,suchohríby,bedle, podarilo sa 2ks muchotrávky cisárskej, 2 satany, muchotrávka zelená akoby bola siata...krásne doobedie,
20. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, jrk
dnes plne košiky dubakov a modrakov,väčšinou male,,lebo veľke dubaky boli červive
20. 08. v roku 2009, Martin - huby nerástli, dunčo
Turany - Trusalová u rybárov tzv.vaňový efekt / nástraha sa vhodí do vodou napustenej vane a čaká sa a čaká sa.........a nič.
20. 08. v roku 2009, Snina - huby rástli, joe25sv
dnes 3 hodiny v lese dvaja 8 dubakov okolie sninskych rybnikov v lese strasne sucho potrebovalo by to dazd
20. 08. v roku 2009, Námestovo - huby rástli, lettro
Na mojom hubovom poli opäť spokojnosť, veľa nových a malých hríbov smrekových, mal som aj hosťa z Námestova, údajne v ich okolí nerastie nič.
20. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, jarokan
Babkagabka ma prehovorila, aby som ju zaviedol niekde kde aj v tomto suchu rastú huby. Tak sme to skúsili v Ľ. kúpeľoch, napriek suchu po dlhom chodení som našiel asi 10 hríbov dubových a smrekových, ona ako nováčik našla takmer 40. Hľa, trpezlivosť ruže prináša.
20. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, strelec1512
Plný koš hríbov. veľa male.dufam že zaprši lebo nedorastu.
20. 08. v roku 2009, Detva - huby rástli, busmen
Napriek tomuto suchu kozáky rastú na mokradiach pod brezami v hojnom počte.Sem tam to strihne smrekáč.
20. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, ziacik
Ortúty nad Malachovom, rástli aj ked skoro vsetko bolo riadne "prolezlé" červami - nikolko kozákov brezových a osikových, niekolko masliakov, sliziakov a hríbov sinných, ale je to bieda...
20. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, dudo
15 H.zrnitohlúbikových,2 Kozáky osikové,1 H.smrekový,cca 10 suchohríbov.
v stredu nerástli
v nedelu rástli,ale slabo spolu cca 10 ks
20. 08. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, prasok
dnes som s kolegom skocil do Limbachu. Mysleli sme ze budu kozaky hrabove ale boli iba 4 - asi nam nase miesto niekto vybral. Ale zato sme nasli asi 50 kozakov bukovych, jeden dubak a jeden sinak. Bolo dost hribov cervenych. No a okrem toho 3 hriby cele zlte a na povrchu nahnedle - neviem ho poriadne urcit.
20. 08. v roku 2008, Rožňava - huby rástli, lucnyk
Okolie Krásnej Hôrky - perfektná hubačka, rastie všeličo,doniesol som kôš krásnych zdravých hríbov sosnových s prídavkom pár kusov smrekových. V lese ostalo plno napadnutých.
20. 08. v roku 2008, Žilina - huby rástli, oli52
Kuriatko jedlé trochu, ale kuriatko ametystové - nazbierali sme za 2 hodiny 4 kg!
20. 08. v roku 2008, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, misobb
Jamník-priL. Hrádku-je sucho našiel som niekoľko masliakov,hr. zrnitohlúbikových,suchohríbov a jeden dubák všetko zdravé, ale aj hríby boli suché...
20. 08. v roku 2008, Topoľčany - huby rástli, peter25
rastli,ale len kozaky a podpnovky.inak je sucho,sucho,sucho!
20. 08. v roku 2008, Rožňava - huby rástli, lucnyk
Chcem trochu opraviť včerajšiu správu. Po rozrezaní plodníc asi 50 % odpad, a to aj mladých sosňákov!
20. 08. v roku 2008, Stará Ľubovňa - huby rástli, kukovia
Včera sme sa vybrali okolo obeda na huby a na naše velké prekvapenie sme sa vrátili s dvoma košíkmi prevažne mladých dubáčikov ktorým evidentne toto suché počasie neprekáža
20. 08. v roku 2008, Malacky - huby rástli, automoto
kuriatka pol kosika vela malich ale ked nesprchne tak zoschnu
20. 08. v roku 2008, Medzilaborce - huby rástli, vladino
Okolie Oľky, huby rastú, ak hubár vie, čo má zbierať.V lese je veľké množstvo lievika trúbkovitého ( super praženička), jelenky poprehýbanej a ryšavej. Pomenej kuriatka, kozáky osíkové a brezové a zopár hríbov dubových. Už sú skoro bez červíkov. Taktiež ešte aj trudník klobúčkatý, ale už staršie kusy. A kto nezbiera tieto druhy húb môže využiť prechádzku na zber byliniek
20. 08. v roku 2008, Trnava - huby rástli, chříbek
Modra : Je veľmi sucho, takže treba ísť hlbšie do hôr, tam je vlhko dosť. Z jedlých som našiel len dva kozáky a plný kôš lieviku trubkovitého. Inak krásne hríby satanské.. !
20. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, dusan1488
V Sobotu v okoly Ruzina.V lese bolo dost mokro a aj napriek tomu som polovicu ulovku nechal v lese.Nazbieral som 20 hribov zrnitohlubikovych,15 hribov smrekovych a iba jeden jediny dubovy.Ostatne dubove cca 15 nadhernych kuskov bolo cervavych.
20. 08. v roku 2007, Prešov - huby nerástli, candy
poradite? kde v blizkom okoli presova rastu kuriatka? a rastu vobec? (Cemjata, Kvasna voda, Dubrava..._ vdaka
20. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, Srdcom_vychodniar
podhradik: 16ks hrib dubovy 11ks kozak brezovy 4ks kozak osikovy a 2 bedle
20. 08. v roku 2007, Spišská Nová Ves - huby rástli, rebrick
18 a 19.8 okolie Habušíc, zopár kuriatok, kozáky osikové, masliaky obyčajné, zrnité a smrekovcové a hlavne vyše 160 bedlí ( za dva dni spolu). Všetky otvorené a čerstvé. Staré a množstvo zatvorených ostalo v lese. Rástli v skupinkách po 3 až 12. Ruky mám vyťahané ako orangutan
20. 08. v roku 2007, Nové Mesto nad Váhom - huby nerástli, Margot
Bol som trocha prejsť lesy na Kamennej no je dosť sucho,chcelo by to výdatne popršať.Našiel som 2 bedle a to bolo všetko.
20. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, laci MOLNAR
bol som dnes v Podbanskom.nasiel som 10 hribov smrekovych a 7 kozarov
20. 08. v roku 2007, Sabinov - huby rástli, Rados3berny
Brezovica: Kurcata, Plavky, Suchohriby...atd. Proste rastuuu.
20. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, jose
Dnes sme boli traja - oblasť Slanské vrchy - Zlatá Baňa - Dubník - Žehňa - asi 25 dubákov, zopár kozákov brezových a osikových. Námahavé hľadanie. Aj ostatní hubári, ktorých sme stretli, mali slušné úlovky.
20. 08. v roku 2007, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
No konecne zase zacinaju.Dnes to bolo dost bedli,aj mlade aj rozprestrete,krasne mlade hriby smrekove,3 osikace,nejake masliaky,stare modraky a 4 uplne cervave priveskate,ale aj tak som velmi spokojny.....
20. 08. v roku 2007, Lučenec - huby rástli, hríbik
Za dve hodiny som nazbieral plný košík bedlí. Našiel som aj sýrovca, ktorého som nechal rásť ďalej a jednu zúboženú hlivu, ktorej už ani dážď nepomôže .
20. 08. v roku 2007, Banská Bystrica - huby rástli, vlado(ZV)
V Kremnických vrchoch, vo výškach nad 600 m n.m., sa dá, čo to, teda pomenej, nájsť - bedle, kuriatka, muchotrávky a potešil, konečne, aj hríb horský.
20. 08. v roku 2007, Banská Štiavnica - huby nerástli, Crann
tyzden dovolenky v banskej stiavnici - neskutocne sucho... aka skoda
20. 08. v roku 2007, Žilina - huby rástli, dolnikju
Moc nerástli ale krásne prší takže rásť budú , mám radosť.








