Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134704Strana: |< << ... 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 ... >> >|
portret

20. 08. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, brojan14

Zlatnícko rastu stále ale pozor na muchotrávky


portret

20. 08. v roku 2010, Nitra - huby rástli, sgar1

samá plávka pár suchohríbou a dost uška osieho


portret

20. 08. v roku 2010, Vranov nad Topľou - huby rástli, pe.pa

v cabove uz pomaly koncia

vcera dvaja za 2 hodiny cca 40 dubakov


portret

20. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, peter115599

ziarska dolina plny batoh roznych hub povodne som isiel iba na cucoriedky len akosi sa to vymklo z pod kontroly :/


portret

20. 08. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, Kúďo

Huby rástli,dubákov menej,ale v lese bolo nádherne.Za zmienku stojí tento hríb žlčový.


portret

20. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, lubo17

Detvianska huta - prechadzka sice bola dlhsia ako obvykle a hub menej, ale boli smrekove, zrnitohlubikove, suchohriby hnede, kozaky osikove a smrekove, muchotravky cervenkaste a aj kuriatka (tych bolo hodne, ale najviac tak do 1 cm v priemere - taku pakaren som absolvovat nechcel...)


portret

20. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, brontosaurus

Vecerna prechadzka v Cajkove od 18.30 do 19.45 Rastli dubaky a hriby bronzove strednej generacie, obrovske mnozstva podpnovky bezprstencovej, vsetky mozne druhy plavok,muchotravky cervenkaste ,cisarske ale aj zelene a tigrovane, aj rydziky,zial len nejedle


portret

20. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, otteedidu

Mochovce...Nazbierali sme 10kg hríbov napriek tomu, že tam bola kopa ľudí už pred nami, suchohríby, dubáky, broznáky, kuriatka, masliaky, hríby zrnitohlúbikové.


portret

20. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, bambulka

Tomky - sucho, hodina v lese a dva suchohríby a pár kuriatok. Studienka pri komíne - vyzbierané. Za komínom ďalej smer Lakšárska, vlhšie, ale asi si ešte počkáme, jeden dubák a pár suchohríbov. Večer Kuchyňa - rastú bedle, kozáky, dubáky aj suchohríby, ale človek sa viac nahľadá a nachodí, dá sa nájsť, ale žatva to nie je. Za to je to úžasný relax . Úspešný lov želám všetkým hubárom


portret

20. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban

Nazbieral som peknú zmes-muchotrávky červenkasté,rôzne druhy plávok,rýdziky korenisté,surovičkové,dokonca jeden pravý,bedle,zopár kuriatok.


portret

20. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, ivo78

Kuchyna - rigle okolo potoka Javorinka. Kosik dubakov, hribov zrnitohlubkovych, par suchacov a jedno kuriatko. Pozitivne bolo, ze som nasiel aj mlade, ale bolo treba slapat na tie najstrmsie casti, ktore asi odradili ostatnych a neboli vyzbierane. Inac je to dost bieda, miestni to tam pravidelne cistia


portret

20. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, Shukuchi

Bedle , kuriatka a asi 10 dubakov ...ale uz to konci neskor pojdu rydziky aj dnes este idem pozriet ...


portret

20. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, majo

Jabloňovce-veľa dubákov, modráky, na jednom mieste do 50 ks kuriatok, kozáky,suchohríby,bedle, podarilo sa 2ks muchotrávky cisárskej, 2 satany, muchotrávka zelená akoby bola siata...krásne doobedie,


portret

20. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, jrk

dnes plne košiky dubakov a modrakov,väčšinou male,,lebo veľke dubaky boli červive


portret

20. 08. v roku 2009, Čadca - huby rástli, peter.juris

... ale málo. Je veľmi sucho.


portret

20. 08. v roku 2009, Martin - huby nerástli, dunčo

Turany - Trusalová u rybárov tzv.vaňový efekt / nástraha sa vhodí do vodou napustenej vane a čaká sa a čaká sa.........a nič.


portret

20. 08. v roku 2009, Snina - huby rástli, joe25sv

dnes 3 hodiny v lese dvaja 8 dubakov okolie sninskych rybnikov v lese strasne sucho potrebovalo by to dazd


portret

20. 08. v roku 2009, Snina - huby rástli, Janosv

Potvrdzujem,rástli.


portret

20. 08. v roku 2009, Námestovo - huby rástli, lettro

Na mojom hubovom poli opäť spokojnosť, veľa nových a malých hríbov smrekových, mal som aj hosťa z Námestova, údajne v ich okolí nerastie nič.


portret

20. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, jarokan

Babkagabka ma prehovorila, aby som ju zaviedol niekde kde aj v tomto suchu rastú huby. Tak sme to skúsili v Ľ. kúpeľoch, napriek suchu po dlhom chodení som našiel asi 10 hríbov dubových a smrekových, ona ako nováčik našla takmer 40. Hľa, trpezlivosť ruže prináša.


portret

20. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, strelec1512

Plný koš hríbov. veľa male.dufam že zaprši lebo nedorastu.


portret

20. 08. v roku 2009, Detva - huby rástli, busmen

Napriek tomuto suchu kozáky rastú na mokradiach pod brezami v hojnom počte.Sem tam to strihne smrekáč.


portret

20. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, ziacik

Ortúty nad Malachovom, rástli aj ked skoro vsetko bolo riadne "prolezlé" červami - nikolko kozákov brezových a osikových, niekolko masliakov, sliziakov a hríbov sinných, ale je to bieda...


portret

20. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, dudo

15 H.zrnitohlúbikových,2 Kozáky osikové,1 H.smrekový,cca 10 suchohríbov.

v stredu nerástli

v nedelu rástli,ale slabo spolu cca 10 ks


portret

20. 08. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, prasok

dnes som s kolegom skocil do Limbachu. Mysleli sme ze budu kozaky hrabove ale boli iba 4 - asi nam nase miesto niekto vybral. Ale zato sme nasli asi 50 kozakov bukovych, jeden dubak a jeden sinak. Bolo dost hribov cervenych. No a okrem toho 3 hriby cele zlte a na povrchu nahnedle - neviem ho poriadne urcit.


portret

20. 08. v roku 2008, Rožňava - huby rástli, lucnyk

Okolie Krásnej Hôrky - perfektná hubačka, rastie všeličo,doniesol som kôš krásnych zdravých hríbov sosnových s prídavkom pár kusov smrekových. V lese ostalo plno napadnutých.


portret

20. 08. v roku 2008, Žilina - huby rástli, oli52

Kuriatko jedlé trochu, ale kuriatko ametystové - nazbierali sme za 2 hodiny 4 kg!


portret

20. 08. v roku 2008, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, misobb

Jamník-priL. Hrádku-je sucho našiel som niekoľko masliakov,hr. zrnitohlúbikových,suchohríbov a jeden dubák všetko zdravé, ale aj hríby boli suché...


portret

20. 08. v roku 2008, Topoľčany - huby rástli, peter25

rastli,ale len kozaky a podpnovky.inak je sucho,sucho,sucho!


portret

20. 08. v roku 2008, Rožňava - huby rástli, lucnyk

Chcem trochu opraviť včerajšiu správu. Po rozrezaní plodníc asi 50 % odpad, a to aj mladých sosňákov!


portret

20. 08. v roku 2008, Stará Ľubovňa - huby rástli, kukovia

Včera sme sa vybrali okolo obeda na huby a na naše velké prekvapenie sme sa vrátili s dvoma košíkmi prevažne mladých dubáčikov ktorým evidentne toto suché počasie neprekáža


portret

20. 08. v roku 2008, Malacky - huby rástli, automoto

kuriatka pol kosika vela malich ale ked nesprchne tak zoschnu


portret

20. 08. v roku 2008, Medzilaborce - huby rástli, vladino

Okolie Oľky, huby rastú, ak hubár vie, čo má zbierať.V lese je veľké množstvo lievika trúbkovitého ( super praženička), jelenky poprehýbanej a ryšavej. Pomenej kuriatka, kozáky osíkové a brezové a zopár hríbov dubových. Už sú skoro bez červíkov. Taktiež ešte aj trudník klobúčkatý, ale už staršie kusy. A kto nezbiera tieto druhy húb môže využiť prechádzku na zber byliniek


portret

20. 08. v roku 2008, Trnava - huby rástli, chříbek

Modra : Je veľmi sucho, takže treba ísť hlbšie do hôr, tam je vlhko dosť. Z jedlých som našiel len dva kozáky a plný kôš lieviku trubkovitého. Inak krásne hríby satanské.. !


portret

20. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, dusan1488

V Sobotu v okoly Ruzina.V lese bolo dost mokro a aj napriek tomu som polovicu ulovku nechal v lese.Nazbieral som 20 hribov zrnitohlubikovych,15 hribov smrekovych a iba jeden jediny dubovy.Ostatne dubove cca 15 nadhernych kuskov bolo cervavych.


portret

20. 08. v roku 2007, Prešov - huby nerástli, candy

poradite? kde v blizkom okoli presova rastu kuriatka? a rastu vobec? (Cemjata, Kvasna voda, Dubrava..._ vdaka


portret

20. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, Srdcom_vychodniar

podhradik: 16ks hrib dubovy 11ks kozak brezovy 4ks kozak osikovy a 2 bedle


portret

20. 08. v roku 2007, Spišská Nová Ves - huby rástli, rebrick

18 a 19.8 okolie Habušíc, zopár kuriatok, kozáky osikové, masliaky obyčajné, zrnité a smrekovcové a hlavne vyše 160 bedlí ( za dva dni spolu). Všetky otvorené a čerstvé. Staré a množstvo zatvorených ostalo v lese. Rástli v skupinkách po 3 až 12. Ruky mám vyťahané ako orangutan


portret

20. 08. v roku 2007, Nové Mesto nad Váhom - huby nerástli, Margot

Bol som trocha prejsť lesy na Kamennej no je dosť sucho,chcelo by to výdatne popršať.Našiel som 2 bedle a to bolo všetko.


portret

20. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, laci MOLNAR

bol som dnes v Podbanskom.nasiel som 10 hribov smrekovych a 7 kozarov


portret

20. 08. v roku 2007, Sabinov - huby rástli, Rados3berny

Brezovica: Kurcata, Plavky, Suchohriby...atd. Proste rastuuu.


portret

20. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, jose

Dnes sme boli traja - oblasť Slanské vrchy - Zlatá Baňa - Dubník - Žehňa - asi 25 dubákov, zopár kozákov brezových a osikových. Námahavé hľadanie. Aj ostatní hubári, ktorých sme stretli, mali slušné úlovky.


portret

20. 08. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, Pavi

Horná Súča - Závrská .Rastú !!!


portret

20. 08. v roku 2007, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15

No konecne zase zacinaju.Dnes to bolo dost bedli,aj mlade aj rozprestrete,krasne mlade hriby smrekove,3 osikace,nejake masliaky,stare modraky a 4 uplne cervave priveskate,ale aj tak som velmi spokojny.....


portret

20. 08. v roku 2007, Ružomberok - huby rástli, aninka


portret

20. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, Marcelita

Dnes na Kojšovskej holi bolo hojne dubákov.


portret

20. 08. v roku 2007, Lučenec - huby rástli, hríbik

Za dve hodiny som nazbieral plný košík bedlí. Našiel som aj sýrovca, ktorého som nechal rásť ďalej a jednu zúboženú hlivu, ktorej už ani dážď nepomôže .


portret

20. 08. v roku 2007, Banská Bystrica - huby rástli, vlado(ZV)

V Kremnických vrchoch, vo výškach nad 600 m n.m., sa dá, čo to, teda pomenej, nájsť - bedle, kuriatka, muchotrávky a potešil, konečne, aj hríb horský.


portret

20. 08. v roku 2007, Banská Štiavnica - huby nerástli, Crann

tyzden dovolenky v banskej stiavnici - neskutocne sucho... aka skoda


portret

20. 08. v roku 2007, Žilina - huby rástli, dolnikju

Moc nerástli ale krásne prší takže rásť budú , mám radosť.


Počet: 134704Strana: |< << ... 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 ... >> >|