Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134711 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
20. 08. v roku 2012, Gelnica - huby rástli, piporajanči
V Prakovciach hlavne plávky a kuriatka, ale aj hríby, zrnitohlúbikovité, muchtrávky, masliaky, nakoniec plný košík.
20. 08. v roku 2012, Detva - huby rástli, busmen
V hore sa práši tak je v nej sucho ,ale kozáky s tým bojujú celkom statočne.Najviac je žltooranžových ale nájdu sa aj osikové a dubové.
20. 08. v roku 2011, Nitra - huby rástli, skratotriasok
Tak som isiel na kratku prechadzku a bam: Vatovec. 1 , 2, 3. Prvy dokazal ze este budu, druhy ze boli a treti som odfotil pre ASTROLOGICKY VYSKUM. Este som zbalil jednu hlivu bukovu, a aj 3 plodnice muchotravky cisarskej cakaju na poryv vetra.
20. 08. v roku 2011, Brezno - huby rástli, mushroompeter
už týždeň som tu pod Kráľovou hoľou na chate a denne -4 koše smrekáčov a kuriatok...
dobrá sezóna...
20. 08. v roku 2011, Košice - huby rástli, Rastik_01
Zlata idka ... Od rana takyto ulovok 60 Dubakov...
20. 08. v roku 2011, Spišská Nová Ves - huby rástli, Pista011
Na Tepličke nič slavne ale za hodku a pol asi 10 hríbov a 5 kozačikov.
20. 08. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, macinko
Limbach - Rasti ale bolo to poslabsie. 6 hribov, 2 hrste kuriatok, par zrnitohlubikovych a suchacov
20. 08. v roku 2011, Martin - huby rástli, expert
Turany-Rapiková.Huby rastú ale dosť vysoko/900m/.Našli sme 2 koše malých aj velkých hríbov.
20. 08. v roku 2011, Košice - huby nerástli, cantona
ruzin sivec... sucho... 4 cervenaky jeden dubak....slabota
20. 08. v roku 2011, Spišská Nová Ves - huby rástli, duska
Ale slabo je sucho.Dva modráky,jeden kozák,dva rýdziky a asi 20 dg kuriatok.
20. 08. v roku 2011, Prievidza - huby rástli, zenon
Nad Kaniankou huby rástli...kuriatka,hlivy,suchohríby,masliaky,hríby,ale človek musí nabehat pár kilometrov...
20. 08. v roku 2011, Považská Bystrica - huby rástli, bedlicka
Púchov- Lachovec, Púchovská skala rástli brezovčeky, pár dubákov, bedle. cca 10kg
20. 08. v roku 2011, Liptovský Mikuláš - huby rástli, skorp
3-hodinova hubacka, suchohriby, dubaky, smrekove hriby
20. 08. v roku 2011, Žilina - huby rástli, edusho
Rastie velmi vela druhov jedlych hub.Pocetnost hribov na jednotlivych miestach je trochu slabsia,ale da sa nazbierat krasny ulovok.
20. 08. v roku 2011, Prievidza - huby rástli, ROMANNE1
Včera 2 hod. prechádzka, síce v hore sucho, ale niečo sa dalo ešte nájsť.
20. 08. v roku 2011, Ružomberok - huby rástli, Anči
V Ľubochnianskej doline rástli, ale v malom množstve suchohríby, hríby zrnitohlúbikové a plávky. O niečo viac sa vyskytli kuriatka lievikovité.
20. 08. v roku 2011, Prievidza - huby rástli, *Tulák*
Huby rastú,ale už začína byť v lese na niektorých miestach riadne sucho...
20. 08. v roku 2011, Piešťany - huby rástli, Matejpn
Tak vcera sme sa 4 prebehli po lese behom 1 hodiny asi 15 velmi velkych dubakov starsich ale peknych celkom. Inak neodporucam tam ist neraste vobec nic ani masliaciky. pokial nezaprsi trosku znova tak nebude nic ..
20. 08. v roku 2011, Liptovský Mikuláš - huby rástli, mivaka
Bolo to vcelku slabé, ale aj tak to stálo za to: cca 10 hríbov a pol košíka kuriatok.
20. 08. v roku 2011, Martin - huby rástli, kuzmic
pol hodinova prechadzka v jedlovinach, hodne plavok a muchotravok, a asi tak 6 suchohribov, skoda, ze som nemal tasku
20. 08. v roku 2011, Ružomberok - huby nerástli, igi2150
BOL SOM POZRET CI PO STVRTKU NIECO ISLO A NIC SUCHO SUCHO...
20. 08. v roku 2011, Liptovský Mikuláš - huby rástli, raseki
Nad zvažnicou 8 ludi 4 hod prechadzka niečo sa našlo ale už je to poslabšie
20. 08. v roku 2011, Modra - huby rástli, víkendár
Rastú už menej ale nájdu sa ešte stále takýto krásavci.
20. 08. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, Ančulka
V sobotu to aj mňa vytiahlo do lesa, je tam úžasne..., bolo síce viac hubárov, ale našla som 9 dubákov (prevažne zdravých), 2 suchohríby a zopár kuriatok. Vďaka aj za to.
20. 08. v roku 2011, Spišská Nová Ves - huby rástli, Váňa
Mlynky - oblasť RAKOVEC. Plný košík hríbov smrekových, v lese je veľmi sucho, ak nezaprší, tak sa to čoskoro skončí, Váňa.
20. 08. v roku 2011, Detva - huby rástli, Palio
Len tak sme si vyšli pred poludním, či náhodou ešte nejdú. A čuduj sa svete, čo som si myslel, že už bude sucho, tak asi 45 dubákov od 1 do 15 cm, úplne zdravé bez červíka !!!. Oblasť Budiná, smrečina. Kupodivu v hore vlhko, nikto tam predtým nebol, takže radosť. Aj nejaké rýdziky, hrabovce, janíky, muchotrávky "ružovky", proste za kôš.
20. 08. v roku 2010, Hnúšťa - huby rástli, mihaly87
Tisovec - Muránska planina, len 13 kusov hríba smrekového všetkých štádií, odpad ale vyše 50%. Vcelku prevažujú staré plodnice (viac už muselo zostať v lese), zrejme im neprospievajú chladné noci, lebo ináč je v hore mokro. Tiež 1 mladší podhríb žlčový (bude na "horec").
20. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, karas
Zničený les, všade v chrastí a vyššie popadané stromy aj s koreňmi,hrôza. Ale našiel som tmavohríby,plávky zdravé, nejaké suchohríby,bedle ale les je asi zničený
20. 08. v roku 2010, Trebišov - huby rástli, hento M.
podpnovky suchohriby sem tam kozaky a hriby roznych druhov. backovska dolina
20. 08. v roku 2010, Nitra - huby rástli, Jerry
Ešte posledne náznaky dubákov, staršie suchohríby, jeden hríb nádherný a more podpňoviek a plávok (Žirany - za vápenkov)
20. 08. v roku 2010, Revúca - huby rástli, lubošš83
Za necelé 2 hodiny sme našli takú malú úrodu dubákov okolo nášho krásneho mesta.
20. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, jurco
za dve hod. približne 30 dubakov a brezákov,kuriatka,plávky zelenkasté a pol koša lievika trubkovitého.
20. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - Kučišdorfská dolina: za 2 hodiny plný kôš - nádherné dubáky, modráky, kozáky a kuriatka. Škoda že nemôžem pridať foto, tento týždeň som bez foťáku.
20. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, chopper16
ulovok z dvoch predchadzajucich dni...krasne zdrave dubaciky
20. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, datel
rastú mladé hríby dubové,smrekové,sosnové a kuriatka.
20. 08. v roku 2010, Sabinov - huby nerástli, marianzosabinova
Hríby sú vyzbierané. Muchotrávky a plávky rozkopané. Ako keby sa cez les prehnalo stádo človeka divého.
20. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, Baca
ZA Hylovom, po troch hodinach vo vyromovanom lese, sice krasna prechadzka, ale zu skoro nic s toho co zbieram. Doniesol som si 4 kozaky brezove, 4 dubaciky (chrobacne asi), zopar kuriatok bledych aj oranzovych, asi kilo Lievikov Trubkovitych (tych rastie ze sa daju kosit) a nieco co povazujem za hlivu, ale mam pochybnost. Rastlo to spod zhniteho konara na zemi, ale nie z dreva, Koren (teraz uz odrezany mal tvar mladej cibulky) vonia to ako hliva. Foto prikladam
20. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, Ivuso
Dnes to bolo opet slabsie ako vcera , Horna Ves , hadam ledva 25 dubakov , ale nasiel som krastne trojicky .
20. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, brontosaurus
Asi 10 min prieskum pri Mochovciach, rastu hlavne plavky,bolo ich neskutocne vela a to hlavne travovozelenych, rydziky, muchotravky, najviac tigrovane ale aj cervenkaste, znovu zacinaju krasne mlade dubaciky, bronzaciky , peniazovky vretenohlubikovite a kuriatka desat minut ale radost velka.
20. 08. v roku 2010, Banská Štiavnica - huby rástli, gazda55555
v utorok boli dubaky, v stredu smrekace, dnes kozaky, bol som pozriet aj hriby brezove, ze spravim foto, bohuzial boli uz nefotitelne, hadam ich este vymaknem...
20. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, subp10
Lamač - 1,5 hodiny - nazbierali sme asi 10ks bedlí, 12 zdravých suchochríbov, no žiadne kozáky ani dubáky.
20. 08. v roku 2010, Trnava - huby rástli, peter.gasparovic
Dnes na trase 23.5km (Jahodnik a okolie) - 7 krasnych vatovcov plus nejake dubaky, ale uz je koniec sezony, je sucho.
20. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, rajoslav
Tesáre - huby (dubáky, kozáky, ričičáre, rompy, bedle, kuriatka) rástli, ale už im "dochádza para".
20. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby nerástli, jozef19
Hubárska lokalita v okoli Ponickej Huty. Nerástlo tam nič, teda nič čo by stálo za to,aby som mohol napísať že rastú
20. 08. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, senič
Noci sú chladné a hríbov pomenej.Ale stále sa niečo nájde a úplne zdravé.Už sa teším na jesenné hríby.







