Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134705 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
19. 08. v roku 2008, Košice - huby nerástli, Rulík
Bol som nad Nižným Klátovom a okrem dvoch deravých suchohríbov nič
19. 08. v roku 2008, Košice - huby rástli, hapet
Najviac asi rastu pri chodnikoch a cestickach - bol som sa bicyklovat a opat hriby modraky - krasne zdrave. Pri asfaltovej ceste v lesoparku pri Furci som nasiel aj dubaka ako namalovaneho.
19. 08. v roku 2007, Trenčín - huby nerástli, FayloO
Skocil som vcera na bike, nedalo mi a zbehol som aj do lesa. Je strasne sucho, nerastie nic a ani neporastie
musi hodne poprsat.
19. 08. v roku 2007, Stará Ľubovňa - huby rástli, kukulienka
Pozdravujem vsetkych hubarov! Huby konecne rastu aj u nas !!! Je ich mnozstvo,roznych druhov. Urcite sa oplati ist do lesa.
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, koloman
Zlatá Baňa- dnes som tam bol prvýkrát a našiel som 82 krásnych hríbov dubových.
19. 08. v roku 2007, Snina - huby rástli, Janosv
Konečne.15 bukových.Nie je ich vela,ale vdaka aj za to.Stretol som jednu pani,mala plný koš,ale velmi vela prešla.Uvidíme cez týžden.
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby nerástli, laci MOLNAR
pre Kolomana a Mira 100.kurva nedristajte tu o hriboch ked je sucho!na zlatej bani nic nerastie!!!!je tam sucho a poznam tam vsetky lokality!!!nelakajte ludi do prazdneho lesa!!!a v podhradiku to iste!!!ked si naozaj nasiel 82 hribov tak ich odfot!!ale na 100% si ich nenasiel a len dristas kraviny!!!!
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby nerástli, laci MOLNAR
prvy krat si tam bol a hned 82 hribov. to je taka somarina ze az!!!!!
19. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, Srdcom_vychodniar
bol som dnes na tatranskej strbe.slabota!!!!az na par kozakov a plavok nic!!!sucho a les je bez hub!!!treba dazd
19. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, furčan
dnes na furci 25 cervenakov,4 kozaky,vacsinou starsie rasty plno masliakov,velmi cervave.strasne by to chcelo dazd.
19. 08. v roku 2007, Žilina - huby rástli, jozef33
....dneska som sa vybral s rodinkou do lesa poblíž obce Krasno nad Kysucou a milo nás prekvapili kuriatka jedlé.
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, koloman
ale laaaci MOLNAR, co sa rozculujes. co uz, ked ty si nenasiel... a vies, ako sa hovori: kdo umí, umí, kdo neumí, ať čumí.
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby nerástli, laci MOLNAR
koloman odfot tie hribi co si nasiel!preco ich neodfotis???vies preco???lebo si nasiel velke hovno!!!
19. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, Stronghold
Dnes v Jasove za 2 hod. plné koše bedlí a suchohríbov. Popri ceste cigáni už predávali dubáky. Kade len ich berú???
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby nerástli, korbačka
To množstvo hríbov v Podhradíku nám vyrazilo dych.Za štyri dni sa nám ani nepodarilo nájsť toľko húb dokopy-ani sme ich toľko nevideli.A prešli sme Dubovú horu po Mohylky a kusisko okolo strelnice a R.N.Vsi.No,čo už.Ale ak je to pravda.blahoželáme.
19. 08. v roku 2007, Zlaté Moravce - huby nerástli, kralik
kedy zacnu rast aj na zapade,alebo uz vobec nebudu?
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, kota333
Je večer - čítam neveriacich Tomášov - možno kolega prestrelil počet, ale ešte raz - ja som videl spolu za 3 dni /dnes už píšem 3 dni/ nielen červenáky, ale aj dubáky a sám som ich našiel v tráve - cca 7 + 4 na druhý deň - upozorňujem - bol som na lúkach a v lese cca 2 hodinky aj s presunmi z miesta na miesto a čo som dnes videl na vlastné oči na rybníkoch Rožkovany, čo našli
Sabinovčania - bolo pre útechu očí - kde? - na povedal, že v lese - podľa toho ako vyzerali v tráve. Teraz idem papať polievku hubovú, a mäso na hubách - lepšie povedané huby na mäse - pozývam neveriacich Tomášov .
Chlapci - ono to rastie, ale je pravda, že len na miestach s hodnou vlhkosťou - Giraltovčania mi povedali - choď na Slánske vrchy - okraj lesa - je tam kopec dubákov - takže poďme.
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby rástli, poison 1
V Hertníku v piatok , sobotu asi 110 červenákov, 30 dubákov a 10 hríbov siných. Hubári nosia plné košíky. po daždi v piatok v noci idú!!!! Radosť je ich zbierať. Dubáky maju mnôžky červivé, ale ostatné huby su uplné čisté a zdravé.
19. 08. v roku 2007, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Tatra
3 dni v lokalite Račková,začínajú ísť,cca60 ks rôznorodých smrekáčov
19. 08. v roku 2007, Prešov - huby nerástli, bacigala888
je tu niekto kto by bol taky ochotny a poradil mi kde rastu hribi?moja hubarska sezona 2007 je biedna a neviem co mam robit.dajte nejaky tip nejake konkretne miesto alebo dedinu pri ktorej to miesto je.diki moc
19. 08. v roku 2007, Detva - huby rástli, Juraj H.
Okolie Lomu nad Rimavicou - 40 mladych hribov smrekovych, zopar bedli, janiky.
19. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, ester
Bažiny na Tatranskej Štrbe konečne zarodili - dnes sme tam s manželom našli plný košík kozákov (leccinum cyanoebasileicum), rástli tam aj plávky jahodovočervené a chrómovožlté, v okolitom lese zatiaľ nič.
19. 08. v roku 2007, Svidník - huby rástli, ujo vilo
Žiadna výrazna zmena nenastala.Kozáky brezové,osikové sú,ak lesom v rojnici neprešli" profesionáli" z Hunkoviec a príľahleho okolia.
19. 08. v roku 2007, Spišská Nová Ves - huby rástli, birki
Tak sme boli Poráči a našli sme bedle, veľa kozákov, asi 6 X hríb smrekový aj kuriatka a sucho hríby na lúkach v lese nič
19. 08. v roku 2007, Poprad - huby rástli, džany
Dnes Važec -Jastraby - hríby smrekové, kuriatka,suchohríby,plávky lasičie, v bažinách kozáky brezové.Nekontrolovaná ťažba dreva, každý si reže, ako chce, ba dokonca aj zo súkromného pozemku môjho priateľa, množstvo haluziny ostane v neporiadku.Preto osvedčené miesta bez húb.
19. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, lucnyk
Poproč: Bedle všade, na každom kroku, kozáky osikové v slušnom množstve, pár topoľových, pár hríbov smrekových. Okrem toho nič, veľmi sucho.
19. 08. v roku 2007, Žilina - huby rástli, peter_p
Plávka lasičia, buková, kuriatko, suchohríb hnedý,hríb smrekový, a niekoľko druhov lupenatých húb, ktoré neviem určiť. Všetko v nadmorskej výške okolo 1000 m .
19. 08. v roku 2007, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl
Včera poobede som bol na huby. Les je dosť vlhký a prebúdzajú sa aj huby.Je veľa Kozákov osikových.Rastú aj Hríby smrekové a zrnitohlúbikové na svetlých okrajoch lesov, vo vnútri ešte nerastú, treba za nimi dosť chodiť, ale na jednom mieste je ich veľa a nazbieral som ich plný košík, okrem toho som na lúke našiel niekoľko bedlí, a na doma na záhrade ma potešila Hliva ustricovitá, ktorá rastie na naočkovaných klátoch.
19. 08. v roku 2007, Svidník - huby rástli, assan
Kozák hrabový,osikový,brezový vo veľkom množstve - vätšinou chrobačné.Bedlí veľa.Hríb dubový 10 ks,iba dva zdravé.Žiadne muchotrávky,plávky a rýdziky.
19. 08. v roku 2007, Ružomberok - huby rástli, VLADO*
Ruzomberok -Hrabovo, nasiel som okolo 60 Hribov smrekovych, viac drobnych ako velkych, po ocisteni bolo po radosti. Zostalo z nich tak do dvoch hrsti, vsetko bolo cervive, este ze som vzal aj dake Bedle mnam, mnam ![]()
19. 08. v roku 2007, Čadca - huby rástli, tOPsEEK
Oščadnica za posledné 3 dni: hojnosť kuriatok, sem-tam kozáky osikové a brezové (veľká časť červivá), staré nepoužiteľné suchohríby a zopár fajn hríbov dubových a smrekových (zväčša schované v ihličí). Ešte minimálne týždeň a viac... Videl som aj 2, slovom dve muchotrávky (jedna stará rubescencs a jedno úplne nové "vajíčko" patheriny).
19. 08. v roku 2007, Vranov nad Topľou - huby nerástli, miroj
Oblasť Davidov,časť Zadky.Veľmi sucho.Asi za dve hodiny som našiel 8 ks starších kozákov osikových a dve pečiarky.Žiadne iné huby v lese nerástli.
19. 08. v roku 2006, Veľký Krtíš - huby rástli, Palo70+
V okolí Krtíša rastú - dubáky červivé, kozáky všelijaké, hríby kráľovské ...
19. 08. v roku 2006, Liptovský Mikuláš - huby rástli, rakur
Liptovská Lúžna. Všetci okolo plné koše hríbov, len ja iba 3ks. Asi som slepý ale rastú.
19. 08. v roku 2006, Stropkov - huby rástli, saky1
Včera sme mali na hubačke fantastický zážitok.Huby rástli ako divé,radosť zbierať.Asi 80 dubákov a asi toľko kozákov hrabových a brezových.No super!Len doma to už bolo horšie,asi polovica červivých.Veľa šťastia.
19. 08. v roku 2006, Michalovce - huby rástli, miki
Poruba pod Vihorlatom: 20 dubákov, 30 kozíkov osikových a brezových, množstvo bedlí, 20 aut, 60 hubárov - každý má pomerne dobré úlovky.
Ďalší dôkaz, že nejestvuje súvis medzi splnom Mesiaca a výskytom húb. Ráno bol mesiačik ako úzke c-éčko. Huby nemajú optické senzory na nočné pozorovanie Mesiaca. Preto zabudnime na heslo: "Je spln - ide sa na huby!"
19. 08. v roku 2006, Levice - huby nerástli, pepan
Dnes ráno som bol v Jabloňovciach - dosť bieda, našiel som tak na dno košíka, akurát na raňajky. Je zaujímavé, že niektorí tu uvádzajú, že pri Bohuniciach rastú. Je to susedná dedina cez kopec a zdá sa, že je tu veľký rozdiel v raste húb.
19. 08. v roku 2006, Levice - huby rástli, DSLV
Ja som bol na huby vo štvrtok v Bohuniciach a skutočne rástli. Inak viac chodím do Jabloňoviec, takže neviem porovnať či rástli aj tam. Inak súhlasím s Trnkym, že Makina balamúti a je najväčší chválenkár na chate. Keď nikto nenachádza, ona má vždy plné košíky - smiešne. A potom tí, čo nenajdú sem nepíšu, takže informácie sú naozaj skreslené.
19. 08. v roku 2006, Martin - huby rástli, Corado
Už je to tady. Budis, niečo úžasné. Za dve hodiny si tam kazdy príde na svoje.
19. 08. v roku 2006, Ilava - huby rástli, škriatok88
Dnes s priateľmi v lesoch za Bolešovom.Rastie všetko a vo veľkých množstvách.Nazbierali sme za tri koše dubákov,kozákov hrabových,masliakov,suchohríbov,václaviek,je to proste paráda!!!
19. 08. v roku 2006, Levice - huby nerástli, makina
Dnes som bola v lese a nenašla som ani jeden hríbik... smiešne!...
19. 08. v roku 2006, Banská Bystrica - huby rástli, nokat
užasný zážitok, nádherné dubáky, radosť zbierať,
19. 08. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby rástli,
Valky pocet hubarov ale aj hub. Vacsina mala plne kose hribov bronzovych, dubovych, kozakov hrabovych, muchotravok cervenkastych, suchohribov. Objavili sa prve lieviky trubkovite. Bedle takmer neboli, plavok pomenej. Urcite je cas vyrazit do lesa na vychadzku.
19. 08. v roku 2006, Poprad - huby rástli, ester
Napriek tomu, že dnes asi išiel do lesa každý, na Troch studničkách sa mi podarilo nájsť neprechodený kúsok lesa a nazbierala som za košík hríbov smrekových, suhohríbov hnedých, sliziakov mazľavýh aj horských a plávok lasičích.
19. 08. v roku 2006, Snina - huby rástli, Janosv
Dnes v "Mexicu"3 plne kose a 2 tasky.Prevazne bukove a len zopar hrabovych a cervenakov.Rastu okolo celej Sniny.Velmi vela je na Starine a v Ruskom.
19. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, Košičan
Včera som doniesol 9 pekných a zdravých dubáčikov a 3 kozáky.Videl som aj bedle a zopár plávok, ale tie som nebral.Zopár suchohríbov a kozákov brezových som nechal, lebo boli plesnivé a červivé.Pre "durob-a" - za ZOO smerom k Družstevnej som včera stretol asi 10 hubárov a každý dačo mal a všetci viac ako ja /nepatrím k veľmi úspešným hubárom a ešte preberám-drobné huby a tie, ktoré neberiem necham nedotknuté/.
19. 08. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, dubček
Dnes po dlhsom vahani opat smer Dubodiel. Dubaky, i ked vcera boli zdrave, dnes vacsina cervivych, opat nejake bedle, masliaky, peciarky, no a vela motorizovanych zberatelov hub.
19. 08. v roku 2006, Prievidza - huby rástli, 950
Správy z obce Cígeľ. Včera v lese nad dedinou sa našli bedle a suchohríby.

