Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
19. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, Jankaaaa
H. dubový, H. zrnitohlúbikový aj chránený H. nádherný, veľa muchotrávok (červenkastých, zelených, cisárskych), plávky všetkého druhu, pečeňovce dubové, bedle. Je toho už pomenej ale to preto, lebo je tam veľa zberačov. Krásne huby ako strapačká, strmuľka veľká, herkulove kyje, ušiaky a kopec iných. Najhoršie je keď veľa hún okrem dubákov vidím poničených. Ináč teda paráda.
19. 08. v roku 2010, Modra - huby rástli, blaz
Bukový, priesvitný les. Vôňa prijemna. Bolo ich na každom kroku
19. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, Dushan
Dnes sme sa boli s koleginkou prejsť na Látky a je pravda, že sa ešte čo to dá nájsť, ale v lese chýbajú nové mladé kúsky. Snáď o pár dní.
19. 08. v roku 2010, Snina - huby nerástli, Janosv
Musím príspevok označiť,že nerástli.Oproti tomu čo sa nachádzalo minulý týždeň,dnes skoro nič.Zopár červeňakov a pár starých dubákov.
19. 08. v roku 2010, Modra - huby rástli, blaz
Rástli ešte vejárovec obrovský, kozák hrabový,
bedle, šiškovec šupinatí, suchohríby, muchotrávke, plavky,...
19. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, johny
Kuriatka,plávky,suchohríby,modráky. Krátka prechádzka, bude polievočka.
19. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, Školky
same dive huby plavky a podobne... zopar kozacikov (asi 10 za 2 hodiny) inak nic - vyzera to na koniec takze o niekolko dni - tyzdnov snad... oblast Fulianka okolie
19. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Palinkáč
Dnes sme boli v lese nad Svätým Jurom a výsledok - 177 suchohríbov veľkých aj malých, 3 masliaky, 9 bedlí vysokých, 16 muchotrávok červenkastých, 2 dubáky, hríb zrnitohlúbikový, veľa plávok a našli sme aj šiškovec šupinatý. Takže s úlovkom sme celkom spokojní a to dlhé chodenie po lese sa nám vyplatilo. Ešte huby našťasie stále rastú, ale dosť treba chodiť po lese.
19. 08. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl
Dnes som nazbieral košík hríbov a suchohríbov, bolo veľa červavých a 6 kíl zdravých kuriatok.
19. 08. v roku 2010, Krupina - huby rástli, Saki
Na tlstom vrchu už dubáky a kozáky ubudli, pribudlo veľa druhov pre zver. Mladých bolo málo. Treba si počkať na jeseň.
19. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, chrapun
Prechádzka Panošiná - Kľač.Magura: Všetky hríby nad cca.800m na 95% zdravé.
Včera pohorie Žiar. Veľké množstvo hríbov siných, zdravých na 100%
19. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, MiroSKPK
Limbach - dubáky končia, ale veľa iných druhov začína
19. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, bubko
rastú stále a hojne. Dubáčiky už majú jesennú podobu, ale rozmnožili sa nám parádne kuriatka. Za hodinku poriadny kôš - lenže potom do noci čistenie, krájanie, zaváranie, praženie - no a na večeru huby, na raňajky huby - na obed snáď niečo iné, lebo na večeru opäť huby
19. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, Ďurro
Krásne idú dubáky, hrabáky, suchohríby a masáky, našiel som aj muchotrávky cisárske.
19. 08. v roku 2010, Bardejov - huby rástli, stanob
huby rástli, kozáky brezové, plávky zelenkasté - holubinky, kuriatka. Našli sa aj dubáky, ale už ich je menej. Postrehol som nástup jesených húb - začali rásť hlivy, rýdziky, dubáky sú už tvrdé tmavé. Odpad je malý - červivých húb je minimum.
Ale čo sa týka počtu húb - už to nie tá "žatva" ako pred týždňom. Húb je menej.
19. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, kopapiesku
Svätý Jur: Hneď za dedinou v lese za 1,5 hodiny 27 dubákov a pár kozákov. Rastie všeličo, veľa suchohríbov kt. sme nezbierali.
19. 08. v roku 2010, Trnava - huby rástli, morak
Buková - Trstín, muchotrávky červenkasté, bedle, plávky zelenkasté a bukové, veľmi veľa pečeňovca dubového, suchohríby žltomäsové, kozáky hrabové, rastie veľa muchotrávok , hlavne zelených, kališník hnedooranžový a hodvábnica veľká. Prekvapilo ma neuveriteľné množstvo rýdzika - asi dubového, miestami sa nedalo kam stúpiť
19. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, sykor72
v Podhradíku, vlastne v lese nad dedinou som našiel kopu kuriatok, dubákov pomenej a aj to červivé
19. 08. v roku 2009, Senica - huby rástli, ahaihi
za kôš plávok, suchohríbov, kozákov, tri bedle. a ešte na skúšku trs húb, čo rástli pri množstve kmeňov- doma som podľa atlasu zistila, že sú nejedé až mierne jedovaté. Ale voňali pekne
19. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, korbačka
Do MYPO priniesli na určenie hríb príveskatý-nález-Matiaška.Na danej lokalite je v súčasnosti množstvo hríbov a kozárov.
19. 08. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, platan
Dnes 16 kozákov hnedých , 2 kozáky osikové a 1 plávka zelenkastá. A to som išiel až o 9 : 30.Aj druhí mali pekné.Stačí , preto dávam rástli.
19. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby nerástli, jozef19
Hrochoť , samozrejme že nerástli, ale objavili sme nové hubárske miesta kde by mohli rásť "keď sa vrátia z dovolenky"
19. 08. v roku 2009, Sabinov - huby rástli, marianzosabinova
Jeden vatovec a 26 kozákov osikových. Sto metrov od Imuny v Šarišských Michaľanoch.
19. 08. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, kozaroš
Pri Starom v hajkoch košík a taška kozákov topoľových.
19. 08. v roku 2009, Stropkov - huby rástli, flyki
Huby rastu lokalne, kto ma svoje miesto nech sa ide urcite pozriet. Dnes cca 100 dubakov. V dalsom okoli, skoro nic nerastie.
19. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl
Sedem hríbov smrekových a niekoľko kuriatok
19. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, delover
Hertnik- 160x hrib siny,19x hrib smrekovy,niet co dodat")
19. 08. v roku 2008, Michalovce - huby nerástli, deduško
Je spln Mesiaca a huby nerastú. Rekordy v nálezoch sa lámali počas novu Mesiaca. Zabudnime na poveru o vzťahu kvitnitia húb a splnu Mesiaca.
19. 08. v roku 2008, Banská Bystrica - huby rástli, pakito13
Dnes cca hodinová prechádzka okolo vleku na Králikoch, pekné veľké bedle pár modráčikov a jeden hríb smrekový. Ináč stále sucho.
19. 08. v roku 2008, Košice - huby rástli, dann
dnes som bol znovu pozrieť lokalitu Lodina, nad detským táborom Breziny. Bolo to už prechodené, no aj napriek tomu sme našli nejaké dubáky, kozáky, kuriatka, bedle, suchohríby ale hlavne dva plné košíky krásnych, veľkých lievikov trudnikových. Už sa všetko suší. V lese je už sucho a kuriatka zastali v raste.
19. 08. v roku 2008, Detva - huby rástli, janko2
Huby znovu začali rast,predovšetkym hrabovce,kozačiky a u nas nazyvane tzv.Janiky s červenov hlavičkou,doležite je predovšetkym to že každy hrib je zdravy,tvrdy a vonavy.
19. 08. v roku 2008, Košice - huby rástli, Miro L.
Okolie obce Poproč - Kozáky osikové, žltooranžové, hrabové, dubové, Kvetovce Archerove, nejaké to kuriatko, zopár bedlí a červivé hríby sosnové a dubové. Mladé ešte nevybehli. Počkáme.
19. 08. v roku 2008, Banská Bystrica - huby rástli, lubo17
Ponická huta - Povrazník - pôvodne bola plánovaná len "profylaktická" prechádzka, ale napriek suchu po hodine a pol niekoľko hríbov smrekových (zdravých - červavé som rovno nechával na mieste), kopa kozákov - osikové, smrekové, hrabové, za pol koša nádherných veľkých jeleniek a ako bonus krásne bedle...
19. 08. v roku 2008, Malacky - huby rástli, Jampi
Pomerne veľa kuriatok a dva hríby. Opäť to končí,je veľmi sucho
19. 08. v roku 2008, Malacky - huby rástli, frenkyboy
Z Lozorna do Stupavy, nasiel som 10 modrakov, 4 kozaky, lievik trubkovity a hlivu (asi bukova)
19. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, jefitto
Za dve hodinky asi košík, ale zo začiatku to bolo biedne. Veľa bolo červaveho, zase pomaly rastu huby, trebalo by aby zase popadalo. Ale ja som našiel tri take kusy, že sa z nich zaplnilo pol košika. A jeden som našiel taky daždnik (doslova) ale bol cely červivy.
19. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, jefitto
Ešte som zabudol dodať, že okrem hribov boli aj kuriatka a tri suchohriby. Okrem toho plaviek množstvo, rydziky sa daju kosiť a masliaky už tiež sa daju použiť. Len škoda, že všetko červive
19. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, poison 1
Dnes iba v blízkom okolí Hertníka 1 košík hríbov, kozákov osíkových a kuriatok. Veľký výskyt Jeleniek poprehýbaných - asi ich domorodci nepoznajú. Sused mi vybral 2 baranie hlavy.
19. 08. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, uchovec
Keďže dubáky a siniaky veľa nerastú, vybral som sa na Kozáky hrabové do Limbachu na moje osvedčené miesto. Oplatilo sa. Za necelé 2 hodiny som našiel 78 kozákoov, zopár bedlí a suchohríbov. (Foto doložím zajtra).
19. 08. v roku 2008, Košice - huby nerástli, Rulík
Bol som nad Nižným Klátovom a okrem dvoch deravých suchohríbov nič









