Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134704Strana: |< << ... 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 ... >> >|
portret

19. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, Jankaaaa

H. dubový, H. zrnitohlúbikový aj chránený H. nádherný, veľa muchotrávok (červenkastých, zelených, cisárskych), plávky všetkého druhu, pečeňovce dubové, bedle. Je toho už pomenej ale to preto, lebo je tam veľa zberačov. Krásne huby ako strapačká, strmuľka veľká, herkulove kyje, ušiaky a kopec iných. Najhoršie je keď veľa hún okrem dubákov vidím poničených. Ináč teda paráda.


portret

19. 08. v roku 2010, Modra - huby rástli, blaz

Bukový, priesvitný les. Vôňa prijemna. Bolo ich na každom kroku


portret

19. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, Dushan

Dnes sme sa boli s koleginkou prejsť na Látky a je pravda, že sa ešte čo to dá nájsť, ale v lese chýbajú nové mladé kúsky. Snáď o pár dní.


portret

19. 08. v roku 2010, Snina - huby nerástli, Janosv

Musím príspevok označiť,že nerástli.Oproti tomu čo sa nachádzalo minulý týždeň,dnes skoro nič.Zopár červeňakov a pár starých dubákov.


portret

19. 08. v roku 2010, Modra - huby rástli, blaz

Rástli ešte vejárovec obrovský, kozák hrabový,

bedle, šiškovec šupinatí, suchohríby, muchotrávke, plavky,...


portret

19. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, johny

Kuriatka,plávky,suchohríby,modráky. Krátka prechádzka, bude polievočka.


portret

19. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, Školky

same dive huby plavky a podobne... zopar kozacikov (asi 10 za 2 hodiny) inak nic - vyzera to na koniec takze o niekolko dni - tyzdnov snad... oblast Fulianka okolie


portret

19. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Palinkáč

Dnes sme boli v lese nad Svätým Jurom a výsledok - 177 suchohríbov veľkých aj malých, 3 masliaky, 9 bedlí vysokých, 16 muchotrávok červenkastých, 2 dubáky, hríb zrnitohlúbikový, veľa plávok a našli sme aj šiškovec šupinatý. Takže s úlovkom sme celkom spokojní a to dlhé chodenie po lese sa nám vyplatilo. Ešte huby našťasie stále rastú, ale dosť treba chodiť po lese.


portret

19. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, magurka

3 hodiny 3 ludia na Magurke


portret

19. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, luskac12

dnes zas hojne,,,,sobota dubove to isti


portret

19. 08. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl

Dnes som nazbieral košík hríbov a suchohríbov, bolo veľa červavých a 6 kíl zdravých kuriatok.


portret

19. 08. v roku 2010, Krupina - huby rástli, Saki

Na tlstom vrchu už dubáky a kozáky ubudli, pribudlo veľa druhov pre zver. Mladých bolo málo. Treba si počkať na jeseň.


portret

19. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, chrapun

Prechádzka Panošiná - Kľač.Magura: Všetky hríby nad cca.800m na 95% zdravé.

Včera pohorie Žiar. Veľké množstvo hríbov siných, zdravých na 100%


portret

19. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, MiroSKPK

Limbach - dubáky končia, ale veľa iných druhov začína


portret

19. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, bubko

rastú stále a hojne. Dubáčiky už majú jesennú podobu, ale rozmnožili sa nám parádne kuriatka. Za hodinku poriadny kôš - lenže potom do noci čistenie, krájanie, zaváranie, praženie - no a na večeru huby, na raňajky huby - na obed snáď niečo iné, lebo na večeru opäť huby


portret

19. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, Ďurro

Krásne idú dubáky, hrabáky, suchohríby a masáky, našiel som aj muchotrávky cisárske.


portret

19. 08. v roku 2010, Bardejov - huby rástli, stanob

huby rástli, kozáky brezové, plávky zelenkasté - holubinky, kuriatka. Našli sa aj dubáky, ale už ich je menej. Postrehol som nástup jesených húb - začali rásť hlivy, rýdziky, dubáky sú už tvrdé tmavé. Odpad je malý - červivých húb je minimum.

Ale čo sa týka počtu húb - už to nie tá "žatva" ako pred týždňom. Húb je menej.


portret

19. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, kopapiesku

Svätý Jur: Hneď za dedinou v lese za 1,5 hodiny 27 dubákov a pár kozákov. Rastie všeličo, veľa suchohríbov kt. sme nezbierali.


portret

19. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Dida

Presne aj ja včera od 17-19.00 Teplička ! FAJNE


portret

19. 08. v roku 2010, Trnava - huby rástli, morak

Buková - Trstín, muchotrávky červenkasté, bedle, plávky zelenkasté a bukové, veľmi veľa pečeňovca dubového, suchohríby žltomäsové, kozáky hrabové, rastie veľa muchotrávok , hlavne zelených, kališník hnedooranžový a hodvábnica veľká. Prekvapilo ma neuveriteľné množstvo rýdzika - asi dubového, miestami sa nedalo kam stúpiť


portret

19. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, sykor72

v Podhradíku, vlastne v lese nad dedinou som našiel kopu kuriatok, dubákov pomenej a aj to červivé


portret

19. 08. v roku 2009, Snina - huby rástli, sorsi

Kozáky a hríby v lieskovom lese v okolí Pčoliného.


portret

19. 08. v roku 2009, Senica - huby rástli, ahaihi

za kôš plávok, suchohríbov, kozákov, tri bedle. a ešte na skúšku trs húb, čo rástli pri množstve kmeňov- doma som podľa atlasu zistila, že sú nejedé až mierne jedovaté. Ale voňali pekne


portret

19. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, korbačka

Do MYPO priniesli na určenie hríb príveskatý-nález-Matiaška.Na danej lokalite je v súčasnosti množstvo hríbov a kozárov.


portret

19. 08. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, platan

Dnes 16 kozákov hnedých , 2 kozáky osikové a 1 plávka zelenkastá. A to som išiel až o 9 : 30.Aj druhí mali pekné.Stačí , preto dávam rástli.


portret

19. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby nerástli, jozef19

Hrochoť , samozrejme že nerástli, ale objavili sme nové hubárske miesta kde by mohli rásť "keď sa vrátia z dovolenky"


portret

19. 08. v roku 2009, Sabinov - huby rástli, marianzosabinova

Jeden vatovec a 26 kozákov osikových. Sto metrov od Imuny v Šarišských Michaľanoch.


portret

19. 08. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, kozaroš

Pri Starom v hajkoch košík a taška kozákov topoľových.


portret

19. 08. v roku 2009, Detva - huby rástli, busmen

ešte stále rastú v Jasenine a stojí to za to!


portret

19. 08. v roku 2009, Stropkov - huby rástli, flyki

Huby rastu lokalne, kto ma svoje miesto nech sa ide urcite pozriet. Dnes cca 100 dubakov. V dalsom okoli, skoro nic nerastie.


portret

19. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl

Sedem hríbov smrekových a niekoľko kuriatok


portret

19. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, delover

Hertnik- 160x hrib siny,19x hrib smrekovy,niet co dodat")


portret

19. 08. v roku 2008, Michalovce - huby nerástli, deduško

Je spln Mesiaca a huby nerastú. Rekordy v nálezoch sa lámali počas novu Mesiaca. Zabudnime na poveru o vzťahu kvitnitia húb a splnu Mesiaca.


portret

19. 08. v roku 2008, Sabinov - huby rástli, abc

nasiel som baraniu hlavu obec cervena vo


portret

19. 08. v roku 2008, Sabinov - huby rástli, abc

nasiel som baraniu hlavu obec cervena voda


portret

19. 08. v roku 2008, Banská Bystrica - huby rástli, pakito13

Dnes cca hodinová prechádzka okolo vleku na Králikoch, pekné veľké bedle pár modráčikov a jeden hríb smrekový. Ináč stále sucho.


portret

19. 08. v roku 2008, Košice - huby rástli, dann

dnes som bol znovu pozrieť lokalitu Lodina, nad detským táborom Breziny. Bolo to už prechodené, no aj napriek tomu sme našli nejaké dubáky, kozáky, kuriatka, bedle, suchohríby ale hlavne dva plné košíky krásnych, veľkých lievikov trudnikových. Už sa všetko suší. V lese je už sucho a kuriatka zastali v raste.


portret

19. 08. v roku 2008, Detva - huby rástli, janko2

Huby znovu začali rast,predovšetkym hrabovce,kozačiky a u nas nazyvane tzv.Janiky s červenov hlavičkou,doležite je predovšetkym to že každy hrib je zdravy,tvrdy a vonavy.


portret

19. 08. v roku 2008, Košice - huby rástli, Miro L.

Okolie obce Poproč - Kozáky osikové, žltooranžové, hrabové, dubové, Kvetovce Archerove, nejaké to kuriatko, zopár bedlí a červivé hríby sosnové a dubové. Mladé ešte nevybehli. Počkáme.


portret

19. 08. v roku 2008, Banská Bystrica - huby rástli, lubo17

Ponická huta - Povrazník - pôvodne bola plánovaná len "profylaktická" prechádzka, ale napriek suchu po hodine a pol niekoľko hríbov smrekových (zdravých - červavé som rovno nechával na mieste), kopa kozákov - osikové, smrekové, hrabové, za pol koša nádherných veľkých jeleniek a ako bonus krásne bedle...


portret

19. 08. v roku 2008, Martin - huby nerástli, dunčo


portret

19. 08. v roku 2008, Trenčín - huby nerástli, lubjur

Chocholná - ani mäkké " f " v lese....


portret

19. 08. v roku 2008, Malacky - huby rástli, Jampi

Pomerne veľa kuriatok a dva hríby. Opäť to končí,je veľmi sucho


portret

19. 08. v roku 2008, Malacky - huby rástli, frenkyboy

Z Lozorna do Stupavy, nasiel som 10 modrakov, 4 kozaky, lievik trubkovity a hlivu (asi bukova)


portret

19. 08. v roku 2008, Žilina - huby rástli, johny

Informácia pre "baču", naozaj ešte narastú.


portret

19. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, jefitto

Za dve hodinky asi košík, ale zo začiatku to bolo biedne. Veľa bolo červaveho, zase pomaly rastu huby, trebalo by aby zase popadalo. Ale ja som našiel tri take kusy, že sa z nich zaplnilo pol košika. A jeden som našiel taky daždnik (doslova) ale bol cely červivy.


portret

19. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, jefitto

Ešte som zabudol dodať, že okrem hribov boli aj kuriatka a tri suchohriby. Okrem toho plaviek množstvo, rydziky sa daju kosiť a masliaky už tiež sa daju použiť. Len škoda, že všetko červive


portret

19. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, poison 1

Dnes iba v blízkom okolí Hertníka 1 košík hríbov, kozákov osíkových a kuriatok. Veľký výskyt Jeleniek poprehýbaných - asi ich domorodci nepoznajú. Sused mi vybral 2 baranie hlavy.


portret

19. 08. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, uchovec

Keďže dubáky a siniaky veľa nerastú, vybral som sa na Kozáky hrabové do Limbachu na moje osvedčené miesto. Oplatilo sa. Za necelé 2 hodiny som našiel 78 kozákoov, zopár bedlí a suchohríbov. (Foto doložím zajtra).


portret

19. 08. v roku 2008, Košice - huby nerástli, Rulík

Bol som nad Nižným Klátovom a okrem dvoch deravých suchohríbov nič


Počet: 134704Strana: |< << ... 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 ... >> >|