Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134703 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
19. 08. v roku 2021, Poprad - huby rástli, ipspol
Rástli kozáky, kuriatka, suchohríby a hríby smrekové. Hríb na foto neviem určiť, porodil by som o pomoc.
19. 08. v roku 2021, Malacky - huby rástli, Pištinko
Dnes sa pod listnáčmi objavili kozáky osikové, zopár
hríbov smrekových, kuriatok, suchohríbov a plávok.
V ihličnanoch čistá nula. Satisfakciou boli na lúke
tanečnice poľné aspoň na polievku.
19. 08. v roku 2021, Malacky - huby rástli, Bedľa 10
Rástli hlavne v dubinách. Miestami sa človek až potkýnal o suchohríby. Avšak boli to hlavne suchohríby plstnaté a žltomäsové, hnedých a zamatových bolo pomenej. Do zmesi sa našli aj dubáky, plávky a modrák.
19. 08. v roku 2021, Trenčín - huby rástli, margaretka
Rástli poskromne. Dubáky končia, suchohríby objedené slimákmi, kozáky ešte dosť hojne, ale prevažujú kozáky seniori. Ale aj mladá rodinka kozákov sa našla.
19. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby nerástli, romkoko2
Dnes som bol po búrke pozrieť ako to hore vyzerá. Najbližší rok sa na huby neoplatí ísť, vačšína starých smrekovo jedľových hôr je vyváľaná, po zvážniciach sa ani prejsť nedá. Tipujem že začne o chvilu ťažba kalamity. Niečo strašné
19. 08. v roku 2021, Zlaté Moravce - huby rástli, Igino12
Poprosím o pomoc pri určení. Rástli v dubovom lese pod skupinou smrekov. Hlúbik aj klobúk na reze slabo modravie.
19. 08. v roku 2021, Zlaté Moravce - huby rástli, Peko
Hríbovité žiadne.Dalšia štvordňová vlnka rastu hríbov je za nami.Rástli pekné much.červenkasté ale najhojnejšou hubou bola prekvapujúco much.cisárska.V lese desiatky plodníc od vajíčok až po dospelé plodnice.
19. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby rástli, Zazulienka
Po všetkých tých pekných košoch som sa rozhodla ísť opáčiť svoju obľúbenú horičku a veru to nebola veľká sláva 🙈
Praženica a kulajda bude 💪 ale ak nezaprší nemá sa čo rozbehnúť. V hore sú len staršie kúsky, mladé hoci aj modráky sa vôbec netlačia.
19. 08. v roku 2021, Snina - huby rástli, Domojéger
Podvečer bol ešte čas na dozber po kočovnom kmeni domorodcov. Čosi ostalo no hlavne kopa... PVC. Fliaš, kelimkov, obalov z cigariet, poprevracaného hubového stvorenstva.
19. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby rástli, Žabo
Tento kúsok bol dnes najkrajší😍 mladé sú na ústupe,
kopa starých ostala v lese ale domov sa nešlo s prázdnou😉
19. 08. v roku 2021, Brezno - huby rástli, Mimo 333
Smrečina asi 20-30 rokov, kopa starých kúskov, aj z toho čo som zobral asi tretina odpad. 🐾✋
19. 08. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, dedo55
Veĺa druhov muchotrávok, veĺa všelijakých plávok, veĺa drevokazov, veĺa hríbov červených, pomenej zrnitohlúbikových a dubových - ale prechádzka nádherná!
19. 08. v roku 2021, Spišská Nová Ves - huby rástli, Váňa
Dám rástli, ale aj tak je to slabé. Oveľa menej húb, ako v iných lokalitách. Váňa.
19. 08. v roku 2021, Trenčín - huby rástli, MajoTN
Rástli hlavne suchohríby, dubáky a kozáky. Veľmi ma potešil nález asi 10 plodníc muchotrávky cisárskej, ktoré samozrejme zostali v hore.
19. 08. v roku 2021, Košice - huby rástli, Pitkin
.. síce bez hríbov, ale les bol obsypaný muchotrávkami červenkastými . Paprikáš bol výborný !
19. 08. v roku 2021, Modra - huby rástli, maco698
Huby nerastu. Nasiel som len 1 zrnitohlubkovy a asi 10 suchohribov.
Pozor, nad Dolanmi sa pohybuje medved. 500m od Zabiteho a pod Klokocinou pri modrom turistickom chodniku su jeho stopy
19. 08. v roku 2021, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Hubárka
Pred ca týždňom.. Prevažne dubáky a suchohríby...
19. 08. v roku 2020, Prievidza - huby rástli, irma
V dvojhodinovom dazdi na smyklavom svahu som si bola nahnat dalsiu robotu ale nevadi. Okrem kuriatok nic nerastie
19. 08. v roku 2020, Banská Bystrica - huby rástli, Milan
Kučierka jedľová si rastie ďalej. Dnes zväčšila svoj obvod na 128 cm. Dúfam, že dožije na svojom mieste.
19. 08. v roku 2020, Trebišov - huby rástli, paress
V lese velmi mokro, rastu mlade plodnice kuriatka jedleho, kozaky zltoporove ale hribovite len sporadicky (3 plodnice) treba este pockat
19. 08. v roku 2020, Banská Bystrica - huby rástli, JohnCenaWWE
Zmoknuty do nitky,ale oplatilo sa,darované susedovcom
19. 08. v roku 2020, Košice - huby rástli, kurca
strapačka žltá
jelenka poprehybaná
kozáky topoľové
kozák popolavý
19. 08. v roku 2020, Veľký Meder - huby rástli, Peli
Dnes zo 15 kozacikov hrabovych, 3 boli kraasne, tak 40 - 50 deka, zacina to..Absolutne neboli cervive.Fotka je z archivu, neodfotil som..
19. 08. v roku 2020, Zvolen - huby rástli, pubo
Vyšiel som pozrieť po tých štyroch zapršaných dňoch či nezačali rásť kuriatka. Začali : 1,05 kg kureniec a 5 rozmočených hrabákov . Na budúci týždeň by mohli už rásť aj hríby .
19. 08. v roku 2020, Trenčín - huby nerástli, margaretka
Nerástli. V lese mokro, teplo a okrem zopár muchotrávok zelených úplne nič.
19. 08. v roku 2020, Prievidza - huby rástli, cyril
Dnes som natrafil na mladé masliačiky, veľa drobných som nechal dorásť. Okrem toho asi 20 hrabákov a cca 0,50 kg lievika trúbkovitého. Dávam fotku už očistených. U nás je neskutočne napršané.
19. 08. v roku 2020, Snina - huby rástli, Domojéger
Dážď urobil svoju prácu a teda idú nové kuriatka i hrabové...
19. 08. v roku 2020, Žiar nad Hronom - huby rástli, And
5ks, jednu som zobral, 4 čakajú na ostatných
19. 08. v roku 2020, Dunajská Streda - huby rástli, Úradník Ľuboš
Podľa makroznakov by to mala byť poľnička topoľová aj keď nerástla na topoli. Najväčší klobúk mal priemer asi 10 cm, hlúbik dlhý o hrúbke do 2 cm s prsteňom, lupene išli do škoricovej farby. Dávam že rástli, lebo rastú aj tanečnice v okolí.
19. 08. v roku 2020, Košice - huby nerástli, Maxi
ani ťuk, a ani mydlo som si nezobral..... Ale po týchto dažďoch oteplenie, snáď sa naštartuje 2. vlna.... (len dúfam že nie Corony...)
19. 08. v roku 2020, Tvrdošín - huby rástli, rudolf
pod brezou ma čakal hríb podbrezový , bol už načatý
19. 08. v roku 2019, Stropkov - huby nerástli, voloďa
Začínajú. Prešiel som 11,7 kilometra. Minimálny odpad.





























