Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134710 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
18. 08. v roku 2011, Trenčín - huby nerástli, MirecJ
V hore dost sucho. Jeden dubak je dost malo aby som mohol dat ze rastu...
18. 08. v roku 2011, Banská Bystrica - huby rástli, Tatahub
Po 4-hodinovej prechádzke v lokalite Nemecká sme dvaja hubári nazbierali celkom slušnú zmes hríbov smrekových,zrnitohlúbikových,sosnových,suchohríbov hnedých,muchotrávok červenkastých.V danej lokalite sa vyskytuje množstvo horkého podhríbu žlčového,preto treba zvýšiť pri zbere pozornosť,aby vianočná kapustnica nebola vyliata do kanála.Prajem všetkým hubárov veľa šťastných nálezov.
18. 08. v roku 2011, Ružomberok - huby rástli, igi2150
Škutovky - 3 hodiny prechádzka...trebalo by trochu dažda ale ináč rastú kde sem-tam.
18. 08. v roku 2011, Nitra - huby rástli, romanbonus
Na moje oblubene miesta v okoli Nr,TO,ZM nic mot tak som isiel na huby pri Detvu Latky, a musim vam napisat krajsie miesta niesu,vela dubakou,a vela kuriatok fakt racej chodte niekam do hor na huby.dufam ze sprchne a budu aj tu.
18. 08. v roku 2011, Malacky - huby rástli, Papa Albano
Tomky. Dnes síce pomenej ako minulý týždeň, ale v lese bolo aj tak nádherne. Bola tam len naša partia. Najviac bolo kuriatok jedlých, sem-tam nejaké plávky modrasté a mandľové, zopár muchotrávok červenkastých,asi 3-4 suchohríby hnedé a po jednom hríbe smrekovom a zrnitohlúbikovom. Ale pozor !! Začínajú sa objavovať podhríby žlčové a muchotrávky zelené!!
18. 08. v roku 2011, Zlaté Moravce - huby rástli, denis77
boli masliaky obžraté dosť, bolo aj veľa plávok a kopec muchotrávok tigrovaných zelených
18. 08. v roku 2011, Žilina - huby rástli, Laco-Maco
Vreštiaky: Do tejto lokality som mal ísť pred niekoľkými dňami. Hríby,suchohríby,kozáky vhodných na konzum iba každý desiaty aj s tých som doma polovicu vyhodil. Takže tu rástli,ale už niekoľko dní nenarástlo nič.
18. 08. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, Danielka
kamzik pod lanovkou ktora nepremavala trosku dubakov a kuriatok
18. 08. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, MiroSKPK
...dubákov bolo len 8ks, ale toto bol pre mňa lepší úlovok o 16:30h.
18. 08. v roku 2011, Stará Ľubovňa - huby nerástli, hubar55
les je suchy ani chiru ani slichu po hube
18. 08. v roku 2011, Nitra - huby rástli, Prware
Bol som na vatovce a zopar kusov sa mi uslo vid. fotka. No rad by som siel pozriet hubovyte hriby.
18. 08. v roku 2011, Detva - huby rástli, babka Milka
Látky.Rástli hríby smrekové,suchohríby hnedé,kuriatka,hríby zrnitohlúbikové a rôzné druhy kozákov.Ale nachodili sme sa teda poriadne.Už je to poslabšie,ako minulý týždeň.
18. 08. v roku 2011, Žilina - huby rástli, johny
Našiel so spústu hríbov, ale väčšinou sú to boli semenáče smrekáčov a na použitie som zobral 5 hríbov, niekoľko kuriatok a plávok.
18. 08. v roku 2011, Poprad - huby rástli, ABO
Lučivna-smrekace,suchohriby,riziky.
Vela červivych...vela hubarov
18. 08. v roku 2011, Piešťany - huby rástli, Dado240
Dnes na mojich miestach slabota, ledva malý košík, sucho.
18. 08. v roku 2011, Nitra - huby rástli, pišta7
Dnes som vkročil do hory s malinkými nádejami no ako vždy, les dokáže prekvapiť. Dôkazom toho je nález cca 15ks Vatovca(škoda,že slimáci boli rýchlejší ako ja) a na záver ma potešil krásny Korálovec Bukový-už sa teším na zajtrajšiu držkovú z neho!!!
18. 08. v roku 2011, Prešov - huby nerástli, chiefwolf
žipov,slabota 4 dubaky 1 kurča,dubakov viac ale rozdžindžarete načisto
18. 08. v roku 2011, Piešťany - huby rástli, lemech
Dnes to bolo poslabšie. 5 kozákov, 2 muchotrávky červenkasté a nejaké plávky a ešte dva hríby, ktoré som neidentifikoval, tak skončili v koši. Ale fajn prechádzka a so srnkou sme si pozreli do očí.
18. 08. v roku 2011, Malacky - huby rástli, felix
Dnes krásna prechádzka po strelnici, rástli dubáky, sucháče žlto, muchotrávky červ.
18. 08. v roku 2011, Banská Bystrica - huby rástli, Miso33
Dnes večerná prechádzka spolu s mirom7101, lokalita Riečanské sedlo - smrekáče a brezáky, bez červíkov, asi kvôli suchu.
18. 08. v roku 2011, Topoľčany - huby rástli, wqrwqr
Za 2.5 hodiny som v okoli Partizanskeho nasiel 40 kuriatok, 9 jeleniek, 2 starsie dubaky, jeden hrib bronzovy a jeden hrabak. Huby teda ako-tak rastu, hriby uz velmi nie.
18. 08. v roku 2011, Banská Bystrica - huby nerástli, pavelhronec
Po dvoch hodinach motania sa v okoli Molci som nasiel jedno male kuriatko.
18. 08. v roku 2011, Trnava - huby rástli, peter.gasparovic
Na trase 37km som našiel 10ks dubákov a 4 krásne vatovce, 2 som musel vyhodiť lebo už boli riadne červivé. A tento raz som si prešiel kus lesa od horárne Zabité po Sklenú hutu malá sonda do revíru, kam bežne nechodím, aj tak podľa tých prejdených km to bola skôr turistika ako hubačka, ale našlo sa niečo, v tejto lokalite totiž posledná búrka nechala hodne vlahy čo sa o lokalite Jahodník nedá teda povedať, tam už huby končia.
18. 08. v roku 2011, Čadca - huby rástli, energicky
Čadečka - Po hodinke to najskôr to vypadalo na cca 20 suchohríbov,tak som skúsil zájsť ešte vyššie na kopec - dobré rozhodnutie. Za ďašiu cca hodinku sa pridalo zo 10 pravákov, zo 10 "kozákov", a na záver ešte liahnička kuriatok.Takže huby rástli ale skôr išlo o zabudnuté miesto ... pravda je,že už boli aj kapku červivé ... dnes je sparno ale chce to dážď...trvalejší
18. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, tomas2
zdravim vsetkych,Vcera hodne hribov Oblast klACany/Klacianska dolina,stratil som tam maskacovu vestu,bola tam penazenka cierny mobil okuliare a kluce s oranzovov snurkou,bude asi niekde v bukovom poraste po pravom svahu klacianskej doliny,mozno niekde pri potoku alebo nad nim v tom strmom svahu ak by to nejaky stastlivec nasiel ozvite sa prosim na cislo 0915 244549 alebo 0917 641466,v penazenke je okolo 30e ale to hned dam tomu kdo to najde ,ide mi hlavne o doklady a kluce.Dakujem Tomas
18. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, luskac12
včera dva plne košíky a dve tašky,,strašne vela dubákov
18. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, žaludˇ
včera Bukovec - pár bedlí,pár osikových kozákov,hríbov pomenej a takmer žiadné malé.
dnes Šaca-dúbrava - hríbov málo,hlavne letné podpňovky.
18. 08. v roku 2010, Brezno - huby rástli, lesná víla
KRPÁČOVO
14.8 okolo 50 dubákov
15.8 130 dubákov, nejaké tie kozáky, kuriatka a suchohríby, všetko väčšinou zdravé
16.8 100 dubákov, zhruba 10 kozákov
17.8 okolo 40 dubákov
18. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Anazuz
Lokalita Svaty Jur: dubaky pomaly ale isto koncia, dnes len 13 ks za vyse 2 hodiny, a po tych vikendovych najazdoch ludi sa ani necudujem. Zato plny les plavok, muchotravok, bedli a kadecoho ineho co ani nepoznam...
18. 08. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, popko
Od 02. 08. do 16. 08. som bol v Ružbachoch a výsledok - 06. 08. - 56ks dubákov, 10. 08. - 54ks dubákov a pár kuriatok a 16. 08. - 47ks dubákov, 10 kuriatok, 2ks brezáky a asi 10 masliakov. Všetko krásne mlade zdravé, dubáky tak od 3cm do 12 cm - nádhera. Fotky do galérie dodám neskôr.
18. 08. v roku 2010, Prešov - huby rástli, sasko
Na Cemjate plny kos - plavky, muchotravky, kozariky, suchohriby, pecenovce.
18. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Ančulka
Vybehla som nad Raču, našla som síce len 3 dubáky, ale aj ostatné huby potešili (suchohríby, masliaky, špičky, modráky).
18. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, miksy
Práve sme sa vrátili z lesa. boli sme dvaja, toto je výsledok. Nemám slov.
18. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, tony_lv
No boli sme aj my na tlstom vrchu, ale mne sa zdalo, že už to nie je to čo bolo, mladých bolo pomenej skôr sme našli pekných mackov. Plný koš bol, ale už to nie je ono.
18. 08. v roku 2010, Nitra - huby rástli, skratotriasok
Bol som si zabehat. Hora zasypana plavkami a muchotravkami cervenkastymi. Zobral som len jednu bedlu ako dazdnik, a jedneho dubacika (prvy nitriansky)
18. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, kahovec
Dnes na Výtokoch za dve hodiny plný kôš.Rastú,ale viac som sa nachodil.Našiel som dubáky, suchohríby,kozáky hrabové,masliaky,pečeňovec,strapačku,kuriatka,hríby kráľovské aj modrajúce a pôvabnicu fialovú.Rastú aj plávky veľa druhov ba aj rompy.Tie som dnes nebral,no inokedy nimi nepohrdnem.Z pečeňovca idem robiť držkovú,sám som zvedavý ako to dopadne.Dám vedieť.
18. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, kaško
Dnes prechádzka okolie Sokoloviec a potom Hubina asi hodinka bedle 2, 8 dubáčikov len mladých, 10 masliakov a 3 kozáky.
Už prestávajú rásť,lebo je plná hora plávok..
Inak pekný oddych.... Hore zdar.......
18. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, miro19
boli sme v obyciach , celkom OK , prosím o pomoc - viď foto , je to satan?(hríb satanský , obyce), díky
18. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, fofino
DNES SME BOLI NA BANKOVE HUBY RASTÚ.BOLO HLAVNE VEĽA PLÁVOK,SUCHOHRÍBOV, KOZÁKOV HRABOVÝCH,KURIATOK AJ PÁRU HRÍBOV DUBOVÝCH A NA POČUDOVANIE VŠETKO ZDRAVÉ MINIMUM ODPADU,ZREJME PO TÝCH CHLADNEJŠÍCH NOCIACH ALE NEMAJÚ ŠANCU VYRÁSŤ DO VEĽKOSTI ( STRAŠNE VEĽA HUBÁROV )
18. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, cigino
Výtoky- stále rastú ,len sa treba trochu viac nachodiť. Našiel som dubáky,sucháče,bedle,bronzáky,kozáky hrabové a bolo aj hojne muchotrávok cisárskych.















