Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134663 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
18. 08. v roku 2022, Prievidza - huby nerástli, Ewiku
Dnes som naposledy zbehla na huby dala som si dobrých 10km je veľa flekov kde je neúrekom kozákov ,suchohríbov ,muchotraviek ( všetko nepoužiteľné ) našla som jeden dobrý kozačik a tri dubačiky ktoré boli v stave použiteľnosti ...Pri aute som ich nakrájala a na počudovanie hlavičky bez jedinej dierky ( bude do praženice )
18. 08. v roku 2022, Levoča - huby rástli, janton
Zopár modrákov a plávok. Tak na dno košíka. Dávam, že rástli, ale slabo.
18. 08. v roku 2022, Námestovo - huby rástli, Hribko
Klasické hríbovité : málo a takmer úplne červivé. Hríby zrnitohlúbikové a suchohríby ako tak, červivé na 30%.
18. 08. v roku 2021, Brezno - huby rástli, jaskyniar
V smrečinách už aj dosť starých a hlavné klobúky väčsinou cervivé 😢
18. 08. v roku 2021, Poprad - huby rástli, milan63
Pod Kráľovou sa dnes pochlapili smrekače,ukázali sa aj prvé mladé rydriky, masliačiky a zo dva slizňaky.Takže konečne je to o hubarčeni,no ale relax je stále veľký bonus.
18. 08. v roku 2021, Námestovo - huby rástli, patzo
3 hodinová hubačka. Rástli hríby smrekové, zrnitohlubikove, masliaky, suchohríby, kozáky.
18. 08. v roku 2021, Turčianske Teplice - huby rástli, šebega
Tohtoročná premiéra v tejto lokalite,na prekvapenie málo ľudí,ďakujem horičke(zdecimovanej) za krásne zážitky .
18. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby rástli, Lubosss
Smreciny od soboty idu krasnym stylom. Minimum hubarov a vela peknych hribov. Za posledne 4 dni sme si prisli s kamaratmi na svoje. Dvojkosikovka na ukazku ako to asi vyzeralo
18. 08. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes monitoring vlahy v Karpatoch dopadol dobre …
18. 08. v roku 2021, Nitra - huby rástli, dedušak
Dnes sa mi podaril pri hľadaní hub aj takýto foto zaber modlivky
18. 08. v roku 2021, Trenčín - huby rástli, Spiro37
Ešte sa dá niečo nájsť ale slimákov je tiež dosť.
18. 08. v roku 2021, Prievidza - huby rástli, jpalasthy
Zdravím všetkých milovníkov prírody.
Aj dnes sme sa vybrali na huby v zostave 4 penzisti a pes. A veru, že bolo super. Hora každému z nás nadelila plný košík. Našli sme všehochuť: suchohríby, dubáky, kozáky, modráky, rompy a plávky. Radosť behať po hore. Zabudol som si telefón a tak dám fotku spred niekoľkých dni. Snáď to nevadí!!!
18. 08. v roku 2021, Žilina - huby rástli, Fulvio
…úžasná pestrosť hríbovitých
…už dávno nebola v lete taká kvantita
a bezodpadovosť👍
18. 08. v roku 2021, Trenčín - huby rástli, Luki
Pohraničie z CZ dnes sa dovolenka oplatila krásne plné košíky, Hríby dubové + Hríby smrekové. Videjko z hladačky tu: https://www.youtube.com/watch?v=lDjMULda...
18. 08. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Po 9-ich dňoch opäť v lesoch Malých Karpát. Na miestach, kde som hľadal, hríbovitých výrazne ubudlo oproti nádhernej dubákovej "vlne", ktorú som zažil pri poslednej hubačke. Takmer zmizli dubové, nahradili ich smrekové a v lesoch sú dominantné hlavne muchotrávky červenkasté a plávky. Muselo tu byť poriadne sucho, vidieť to na popraskaných klobúkoch. Počul som ručať jeleňa, to je asi môj životný rekord, ešte nikdy som nepočul ručanie takto skoro.
18. 08. v roku 2021, Trebišov - huby rástli, KiMa
Konečne popršalo, huby rástli hlavne vyššie v lese.
18. 08. v roku 2021, Žilina - huby rástli, Fulvio
…čo som to odfotil?-pomôžte mi ich identifikovať;ĎAKUJEM.
18. 08. v roku 2021, Malacky - huby rástli, yoki
Jeden kôš je z Karpát a druhý z Rohožníka. Kozáky to potiahli.
18. 08. v roku 2021, Skalica - huby rástli, Pepo2
Asi 2 hodinky v lese. Dávam, že rástli, aj keď kozáky a zrnitohlúbikovité boli už staršie, ale napodiv nie až tak červivé. Okrem nich relatívne dosť muchotrávok červenkastých. Potom sme sa presunuli do lesov okolo Šišulákov - a tam absolútne nič, len sucho a táto kučierka a sírovec (aspoň myslím, že sú to oni - nezbieram ich)
18. 08. v roku 2021, Žilina - huby rástli, AndroidUser42087
Rástli kozáky brezové,hríby,suchohríby,kuriatka a bedle,sú na druhej snímke.
18. 08. v roku 2021, Zvolen - huby rástli, pubo
Taká všehochuť : Suchohríby , hrabáky , hlivy , kuriatká a tiež 6 dubákov . Všetko už staršie . Mladé po chladných nociach u nás nenarástli .
18. 08. v roku 2021, Považská Bystrica - huby rástli, Listonoška
Dvojičky,trojičky,dnes krasna hubačka
18. 08. v roku 2021, Detva - huby rástli, jopek
Dnes ma potešili dubáky ,ktoré začínajú konečne riasť v našom okolí !
18. 08. v roku 2021, Snina - huby rástli, Domojéger
No keďže v lese sa to začína podobať naháňačke, musel som sa vydať podvečer pre huby v poraste. Prekvapilo ma dnes po nájazde KOČOVNIKOV veľa poprevracaného hubového potešenia. Okrasa lesa rozkopaná, vytrhaná, rozdupaná! Ako by sa tam prehnali divé svine.
18. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby rástli, Tanka
Dobry den, dnes sme nazbierali vela krasnych dubakov/smrekace. Avsak doma mi zostalo tychto par, kde som trochu stratila istotu a neviem, ci nejde o horkac, podhrib zlcovy. Co myslite? Dakujem
18. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby rástli, Tanka
Dobry den, dnes sme nazbierali vela krasnych dubakov/smrekace. Avsak doma mi zostalo tychto par, kde som trochu stratila istotu a neviem, ci nejde o horkac, podhrib zlcovy. Co myslite? Dakujem
18. 08. v roku 2021, Banská Bystrica - huby rástli, Tanka
Pridavam este jednu foto k predoslemu komentaru.
18. 08. v roku 2021, Poprad - huby rástli, hoara
Rástli hríby smrekové, zrnitohlúbikové, lieviky,kuriatka...
18. 08. v roku 2021, Čadca - huby rástli, Nachzehrer
Rastú, ale je dosť pochodené a sú aj viac chrobavé. Dnes klasický mix, praváky, suchohríby, modráky, kuriatka. Rastie taktiež pestrá paleta rôznych muchotrávok a plávok.
18. 08. v roku 2021, Snina - huby rástli, Domojéger
Aj napriek postupujúcemu TALIBANU(slimačieho komanda) som, musel zvážiť evakuáciu baranín z letiska u hraboch.
18. 08. v roku 2021, Snina - huby rástli, Domojéger
Uvidíme zajtra či sa situácia neukludní. Plné koše každému.
18. 08. v roku 2021, Košice - huby rástli, cervenak
Poprsane je celkom slusne, ale zatial to je slabe...chce to navrat teplych dni a malo by sa to znovu nastartovat
































