Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134677 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
17. 08. v roku 2010, Martin - huby rástli, dunčo
Turany - Trusalová, hríby smrekové jeden, zrnitohlúbikové zopár
17. 08. v roku 2010, Vranov nad Topľou - huby rástli, kveta55555
Dnes okolo 14 hodine kapitálny úlovok Trúdnik klobúčkatý váha - 295g.
17. 08. v roku 2010, Senica - huby rástli, baranka
dnes na Buroch za 3hod.skoro plny kosik suchohribov
17. 08. v roku 2010, Sabinov - huby rástli, marianzosabinova
Našiel som polovicu košíka hríbov. Pekné suchohríby, plávky, muchotrávky... Dva hríby kráľovské rozkopané. Našiel som aj trúdnik klobučkovitý (barania hlava). Nemohol som ho odfotiť - došla mi elektrina.
17. 08. v roku 2010, Žilina - huby rástli, johny
Smrekové pravdepodobne skončili a podhubie sa potrebuje nadýchnuť do ďalšej vlny. Dajú sa ešte nájsť, ale už len staré a červivé,treba ísť nad 800 mnm.
Napriek tomu v lese teraz rastú hríby zrnitohlúbikové a borové, suchohríby, kuriatka a skoro všetky druhy plávok.
17. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, sono
Obyce dnes ráno sme boli 4 a každý sme mali plný kôš dubáky,kozáky,masláky pekná zmeska.
17. 08. v roku 2010, Galanta - huby rástli, perseus
rastu pečiarky lesné,krasne sírovce,pečeňovce dubové,pečiarky páchnuce,vatovce,bedle vysoké,trúdniky šupinaté dokonca uchovce bazove sa najdu
17. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, rumko 1
Spisske Vlachy-Zahura 10 hriby smrekove jeden hrib dubovy a 7 hriby zrnitohlubikove ktomu suchohriby hnede a kuriatka neskor nas odohnal dazd
17. 08. v roku 2010, Vranov nad Topľou - huby rástli, zapach
Vážení "HUBARI",hríb kráľovský je chránený na celom území Slovenska,teda aj v Zamutove.Preto doň nekopte,ani inak neničte!Ak ho nepoznáte,zoberte si do lesa atlas húb.
17. 08. v roku 2010, Komárno - huby rástli, svecvlado
V hurbanovských hájoch sú suchohríby.
Na Skýcove veľa veľkých dubákov, plávok toľko, že sa nedá stúpiť a pekné mladé lieviky trúbkovité.
17. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, jozef19
Dnes na Kališti. Veľa ľudí, rastú, ale už menej ako pred týždňom
17. 08. v roku 2010, Trebišov - huby rástli, tomike
Dargov - nespocetne mnozstva podpnoviek. Hojny vyskyt suchohribov, kozakov a dubakov pomenej.
17. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, kongo
Ružín-dubáky, brezáky, už ubudajú ale sú.
Ja som sa zameral na holubienky-bukové a mandľové-MŇAM.
17. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, busmen
rastú hojne všetky druhy,ale okrem kuriatok všetko červivé
17. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, Eagle
Hub su plne lesy. Kto sa orientuje aj na ine huby ako hriby, urcite si pride na svoje.
POZOR, dnes boli nad Skliarovom cerstve medvedie stopy.
17. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, mylty
Foto hovorí za všetko a neviem kto píše že na záhorí rastú iba suchohríby, dnes 2 hodinova prechádzka.Lokalita Bílkové Humence
17. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, bystren
Rastie všetko ale pridávam fotku škoda že len fotená mobilom krásna muchotrávka cisárska a nebola len jedna.
17. 08. v roku 2010, Trebišov - huby rástli, pijacik
Luxusna hubacka!!! Rastie hadam vsetko... Skratka hubarsky luxus, hriby kralovske, priveskate, bronzove, dubove, plavky, podpnovky, suchohriby...
17. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, ujo miro.
Aj som zmokol ale stálo to za to. Dnes som to zvážil.je toho 220gram. perfektne usušených v pekárni na peci. Ujo Miro.
17. 08. v roku 2010, Nové Zámky - huby rástli, black
Na stabilnom mieste Peciarka trsovita. Vyrastlo ich hodne, ale drviva vacsina boli cervive.
17. 08. v roku 2010, Považská Bystrica - huby rástli, drass
Dubáky, kozáky 4 druhy včítane osikových, bedle, muchotrávky červenkasté aj muchotrávky červené, suchohríby, masliaky, veľmi veľa plávok a nejedlých rýdzikov, prášnice a mnoho ďaľších húb, ktoré nepoznám.
Les bol naozaj živý
17. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, fonzi
Išiel som nad Marianku na rýdziky. Hneď na kraji lesa som stretol dve dôchodkyne s dvoma plnými taškami rýdzikov a ja som sa v lese len smutne musel pozerať na odrezané rýdzikové nohy. Tie baby museli mať asi detektor na rýdziky, tak dôkladne to bolo vyzbierané.
17. 08. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, ruzza
Manžel naplnil jeden stredný košík dubákmi strednej veľkosti, pridal dajaké masliaky a bedle.
17. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, peve04
Okolie Klatovianky, dubáky 17 ks ( 14 úplne zdravých )suchohríby, kuriatka, kozáky hrabové, osikové, muchotrávky červenkasté, bedle, hliva buková. Dážď prišiel o pár dní neskôr, ale nové huby sú zdravé, dokonca aj muchotrávky červenkasté.
17. 08. v roku 2010, Štúrovo - huby rástli, zujo
rastú - hríb bronzový,kozák dubový,hríb dubový - mladé plodnice, konečne bez červíkov.
17. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, semisoft
17.8.2010 sme našli 25 krásnych hríbov smrekových a 1 kus hríb dubový, 20 suchohríbov hnedých a 26 kuriatok, 6 malých masliakov
17. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Fafrn
Skusili sme na miestach za Studienkou a na pocudovanie aj napriek zlym ohlasom sa nam podarilo najst zo 40 kuskov. Suchohribov hnedych zatial pomenej, dubacokov zopar..., super premocena prechadzka plna nadhernych emocii
17. 08. v roku 2009, Gelnica - huby nerástli, Miťko
Oproti Rolovej huty 4 kuriatka a jeden červeňák.
17. 08. v roku 2009, Vranov nad Topľou - huby nerástli, martin 31
jeden Kozak topoĺovy,inak nič.Veĺmi sucho.
17. 08. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, E+T
Nízke Tatry, Jánska dolina, huby nerastú ani vysoko v horách ani na lúkach. Je veľmi sucho. Nájdu sa plávky prevažne staré a plesnivé, alebo zoschnuté suchohríby. Ale vychádzka je to krásna, výhľady úžasné.
17. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, martin-9091
rastli huby ako hliva bukova,supinacka menliva,zopar suchohribov a plavok zelenkastych
17. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby nerástli, jozef19
Okolo Seliec...... stav pretrvava nic nerastie. Kedy nam konecne poriadne naprsi a budeme spokojni aj my - hubari ....a nielen celebrity z TV
17. 08. v roku 2009, Dolný Kubín - huby rástli, smulus
na Kubínskej holi rastú, ale nie hríby. plávok na mraky. sem-tam muchotrávky. kuriatok tak na 2 fľaštičky. 5 hríbov pravých, ale všetky v ťahu. 3 zdravé modráky. v piatok sme boli v Malatinej, tam bol les o čosi štedrejší na modráky, ale takisto žiadna sláva...
17. 08. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby rástli, Jakutin
Novoveská Huta- po obede 6 hríbov smrekových, 4 rýdziky pravé, 20 hríbov zrnitohlúbikových, 20 muchotrávok červenkastých, zopár masliakov a množstvo plávok. Myslím, že keď poprší, bude to lepšie...
17. 08. v roku 2009, Martin - huby rástli, dunčo
Turany - Trusalová 3 hríby smreková, 4 povabnice fialové
17. 08. v roku 2009, Nové Zámky - huby rástli, vrutcan
Poľničky topoľové pri kmeni topoľa a na pni.
Zajtra ich odfotím,ak tam ešte budú.
17. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Dneska v Lutile 16 kozakov zltoporovych,6 kozakov topolovych,3 kozaky dubove,1 suchohrib a 1 bedla vysoka.
17. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, greenhorn
dnes poobede na Zlatej Bani - 3 cervenaky, par kozarov a bedli. Vsetko starsie a pomerne cervive. Cernice zacinaju dozrievat :D
17. 08. v roku 2009, Humenné - huby rástli, python
Sokolej-celá rodina sme našli za košík kozákov hnedých a osikových.Hlúbiky na 50 % červivé.
17. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, MEGY2005
Bikoš.Huby rastli.Plávky,kuriatka,suchohríbky aj ked postaršie,sem tam dubáčik a kozáky .Ale po daždi možno ešte porastú.
17. 08. v roku 2008, Prievidza - huby rástli, platan
Dnes v Nitrianskom Pravne 18 kozákov topoľových. Asi 10 starých som tam nechal.
17. 08. v roku 2008, Žilina - huby nerástli, johny
Boletusy ešte nerastú, ale kuriatok a plávok je dosť.Ešte stále sa dajú nájsť zrnitohlúbikové a momentálne rastie more žlčákov.
17. 08. v roku 2008, Košice - huby rástli, pukes
par kozakov, par suchohribov, par bedli, lieviky trubkovite ci jak sa to vola...nic moc.
17. 08. v roku 2008, Trebišov - huby rástli, tomike
Malo, ale rastli. Opat na Cervenej osikove a topolove + kuriatka a jelenki, ktorych je velmi vela.
17. 08. v roku 2008, Bratislava - huby nerástli, Potulko
Svätý Jur - nič použiteľné v kuchyni som v lese nenašiel, všetko je vysušené alebo zhnité. Ale v lese je po daždi celkom vlhko.
17. 08. v roku 2008, Brezno - huby rástli, mushroompeter
Pod Kráľovou hoľou krásny dubák sedí,
nožík si brúsim, už ho v koši nosím....
Viac info na foto....
Mushroompeter
17. 08. v roku 2008, Malacky - huby nerástli, bbandee
Vojenske lesy pri Perneku: Napriek tomu, ze po dazdoch uz nebolo az tak sucho, ani jeden jedly hrib sme nenasli. Asi treba pockat este par dni...

