Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134632 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134632Strana: |< << ... 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 ... >> >|
portret

16. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, starosta65

Lehota pod Vtáčnikom vydala svoje kapitalne kusky!


portret

16. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, bibana2

rastu dubaky a vela plavok


portret

16. 08. v roku 2010, Lučenec - huby rástli, RADOSLAV

Dnes v Lucenskej hore 50 hribov dubovych...


portret

16. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Palinkáč

len jeden dubák, dva suchohríby, zo 10 masliakov, bedle, muchotrávky červenkasté a veeeeeľa veľľľľa plávok. okolie nad Svätým Jurom, pekné počasie zrána, len o 13 hod. nas v lese zastihla menšia búrka.Hubačka nekončí, práve je v plnom prúde...


portret

16. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, virtue205

Tak dnes sme boli spokojní,prečkali sme dážď a vyplatilo sa...asi 85 dubákov, suchohríby, modráky,bedle, kuriatka...no proste krásny zážitok


portret

16. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, žaludˇ

Dnes Janík - pre mňa dosť neznáma lokalita. Išiel som takpovediac na blint.

Plávky sa dali kosiť, muchotrávky červenkasté a lieviky takisto. Objavujú sa "letné podpňovky" občas kuriatka.

Čo ma prekvapilo? Hríby len 2 a žiadne kozáky. Nepoznám miestne pomery, ale držal som sa osvedčeného tj. okolo ciest a okraje lesa. Najväčšiu radosť mi spôsobilo pár bedlí, no škoda ,že len pár - tie mám radšej, ako dubáky.

Nebyť toho, že mám poobednú počúvnem rady miestného hubára - " až tam dozadu treba ísť."


portret

16. 08. v roku 2010, Čadca - huby rástli, Slavius

Huby stále rastú,troška menej je mladých ale stále je to výborné.Ich kvalita sa mierne zlepšila,najmä vo vyšších polohách sú smrekové už tvrdé.


portret

16. 08. v roku 2010, Lučenec - huby rástli, Hríbok

...a aj kuriatka sa lepšie rozrástli.


portret

16. 08. v roku 2010, Stropkov - huby rástli, hanzo

Domaša - okolie Novej Kelče a Mrázoviec, rástli pekné baranie hlavy, znovu sa to rozbehlo...


portret

16. 08. v roku 2010, Ružomberok - huby rástli, Vlk39

Bol som s bratom a s dedom isli sme uz dost neskoro ale aj tak peknych 115 hribov. Lipt.Štiavnica


portret

16. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, igor71

ešte rastú


portret

16. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, maja_m

po vystúpení z auta som hneď zbadala dubák. Krásny začiatok, no po dvoch hodinách chodenia bol jediný. Cestou naspäť (z auta za jazdy) sme našli krásne bedle a sírovec. Vyskúšam recept z tejto stránky.


portret

16. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, makozz

ja a manzelka kazdy plny koš.za 3hod.sulovce


portret

16. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, jelen

Krásne dubáčiky, mladé a zdravé. Lesy nad Kuchyňou.


portret

16. 08. v roku 2010, Oravská Lesná - huby rástli, vlabaj

Malým hřibům asi odzvonilo,ale přesto i ty velké červivé nebyly.


portret

16. 08. v roku 2010, Brezno - huby rástli, medvedka

Čierny Balog - "komprdy" rastú, ale bolo ich veľmi veľa červavých /cca 2/3 sme nezobrali z lesa).


portret

16. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Jarka

Borinka - Košarisko

V lese rastie neúrekom húb - bedle, plávky, suchohríby, kuriatka, šampiony, kozáky a najmä muchotrávky červenkasté! V lese je vlhko a nové sa tlačia, takže les vonia hubami!


portret

16. 08. v roku 2010, Revúca - huby rástli, lubošš83

Na prechádzke lesom sme našli tento opustený dubáčik.


portret

16. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby nerástli, martinius

len kuriatka


portret

16. 08. v roku 2009, Zlaté Moravce - huby nerástli, francesco400

Sucho Hronský Beňadik. Nová Baňa trošku lepšie ale žiadny hríb iba hadovka smradľavá a psovka obyčajná.


portret

16. 08. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, slash

Za posledne tyzdne som presiel par lokalit Vazec Kokava Jakubovany Ziar nasiel som troska bielych a modrakou a kuriat...tento rok je po hribacke o nicom zdochol pes


portret

16. 08. v roku 2009, Hanušovce nad Topľou - huby rástli, pepe69

breziny,okraje lesa...objavuju sa kozaky,vcera 20,dnes 10,aj bedle i masliaky...hadam sa to rozbehne


portret

16. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, dano74

včera poobede som si zopakoval prechádzku lesom - 12 hríbov, 30 kozákov, 10 l vedro kuriatka, dnes ráno 10 hríbov cca 80 kozákov


portret

16. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, wakro

Dnes rano som sa vybral skoro rano do lesa pri Plavnici a bolo to uz po sobote prezbierane. 3 hriby smrekove, jeden dubak, 2 modraky a nejake plavky, takze zase nic moc..


portret

16. 08. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15

Smerom na Slasku,jeden stary hrib smrekovy,1 kozak osikovy,1 kozak hrabovy,zopar kozakov topolovych a zltoporovych,nejake kuriatka,surovienky,1 bedlu vysoku a zopar hribov priveskatych.


portret

16. 08. v roku 2009, Nitra - huby nerástli, Bobor1

Len zopár Prášnic bradavičnatých a Tanečníc poľných. Inak na zaplakanie...

Bedle , kde ste ?


portret

16. 08. v roku 2009, Medzilaborce - huby nerástli, tonicek

dve bedle a jedna plavka , vela som sice nenachodil, ale osvedčene miesta prázdne.


portret

16. 08. v roku 2009, Rožňava - huby rástli, piar11

Rejdová,6 košíkov kuriatok,20 kozákov žltooranžových a 20 hríbov smrekových,aj mladé.

Rastú zatiaľ po jednom


portret

16. 08. v roku 2009, Sabinov - huby rástli, marianzosabinova

Asi 20 kusov kozáka topoľového. Niektoré nádherné.


portret

16. 08. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, danok

Hubačka na perlovke včera 20 min. večer po kraji lesa 7 hríbov smrekových, dnes na tvrdo na huby a skoro nič, okrem toho že ma ptredbehlo pár chtivých košičanov som po nich našiel 3 hríby ale z toho 2 total chrobačlive a pár kuriatok. Tak som sa vybral do oblubenej lokality nad vodarnou a hěa les nikde, totalne hrozné celá dubina je preč..........velka prevelka škoda, aby sme hěadali nové miesta.


portret

16. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, johny

Hríbov smrekových neskutočne veľa, ale skoro všetko prerastené semenáče.Nálezy nad 1000mnm a použiteľných zhruba 30 kusov aj s bačovými. V hore je neskutočne sucho.Našli sme niekoľko suchohríbov, hríbov zrnitohlúbikových a kuriatka.


portret

16. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, mravčiar

rano som vybehol na sulín a . . .23 hríbov smrekových, za misku kuriatok a 3 suchohríby, je to po sobote dost vyzbierane, je sucho


portret

16. 08. v roku 2009, Zlaté Moravce - huby nerástli, kalio

nerastu ziadne, ani jedného - sucho


portret

16. 08. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, jrk

okolie Čergova,košik hribov smrekovych a dubovych a bedle


portret

16. 08. v roku 2009, Modra - huby rástli, chříbek

Panský dom: Žiadna žatva sa nekonala, ale rozmanitost hub ktoré rástli ma až prekvapila, cez muchotravky, plavky, hadovky, podhríby žlčové a všeličoho iného, aj také čo som prvý krát videl sa mi podarilo nájst jeden krasny mladý dubák, jden hríb zrnitohlúbikový, jeden hríbnik modrejúci, jeden sucháč žltomäsový, dva suchohríby hnedé a slušnú kopu lieviku trubkovitého.


portret

16. 08. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby nerástli, siral

v Novoveskej Hute asi za 2 hodiny zopar masliakov, 2 plávky, 4 kuriatka a 2 bedle nič moc. Minulý rok to bolo lepšie.


portret

16. 08. v roku 2009, Rajec - huby rástli, jurik

sem-tam hríbik,kuriatka,sliziaky,suchace.Na to ake je sucho som ostal prekvapeny rozmanitostou hub.Pysny som na nalez rôsolovca(vid.foto)


portret

16. 08. v roku 2009, Poprad - huby rástli, mameluk

Vysoko nad Vernárom od šiestej do tretej,ale stálo to za to.110 smrekáčov,zopár kozákov a suchohríby som už nemal ani do čoho zbierať.


portret

16. 08. v roku 2009, Banská Štiavnica - huby nerástli, sanchez

strasne sucho


portret

16. 08. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, jethro

Ja s Ferkom v Klenove: jeden hrib s.,suchohríby, rýdziky s., plávky i bedľa a godola. Nic moc, stále sucho


portret

16. 08. v roku 2009, Stropkov - huby nerástli, flyki

V oblasti Bystrá som našiel jeden kozak hrabovy,rozpadajuci sa masliak smrekovcovy a jednu mladu plavku . Ešte dosť sucho.


portret

16. 08. v roku 2008, Spišská Nová Ves - huby rástli, 1marta4

nasla ,som ,hriba zrnitohlubikovy teho ,velmi pekneho v oblasti richnava ale nevedela som ci je to jedla huba ,tak som ho tam nechala


portret

16. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, kota333

Asi som prelomil šnúru hladania baraniaviek /trúdnik klobúčnatý

som tu-šTVRTý rok no pre mna nájsť už


portret

16. 08. v roku 2008, Brezno - huby rástli, bolek

Dobrý večer Vám chodenia chtivým,

bol som 2 týždnev Hronci a chodil som od Tálov po Sihlu.

Húb bolo veľa.

Hríby smrekové, zrnitohlúbikové, kozáky brezové aj osikové.

Suchohríby hnedé aj žltomasové.

Ale VŠETKY boli deravé, ako rešeto.

Čo s nimi robíte ?

Ako som videl tak ich sušíte aj s hmyzom.

Tak dobrú chuť.

Aj v Jakarte si možete dať sušený hmaz.

Nazdravie.


portret

16. 08. v roku 2008, Banská Bystrica - huby nerástli, joky999

Hrochoť, nerastú, musíme si počkať na jesenné.


portret

16. 08. v roku 2008, Veľký Krtíš - huby nerástli, Palo70+

V podstate nerastú, aj keď nejaké to kura alebo kozák sa sem tam nájde.


portret

16. 08. v roku 2008, Košice - huby rástli, motik

Oblast Nizneho Klatova, mnozstvo starych nadhernych hribov,ale prederavene takze ostali na okrasu, ale z troch sa podarilo vybrat. Suchaciky, mnozstvo kuriatok, a mikrofony - bedle vysoke, ranna hubovica-prazenica bola vynikajuca, za dazda sa v lese super zbieralo,paradny vzduch. t-m.


portret

16. 08. v roku 2008, Spišská Nová Ves - huby rástli, rebrick

Hrabusice v piatok a sobotu rýdziky a kuriatka, sináky a bedle, hríby pomenej, teda tých nečervivých. jedno miesto cca 15 na 20 stvorakov a bolo v nom 52 zhnitých starých hríbov, byt tam tak pred tyzdnom


portret

16. 08. v roku 2008, Levice - huby rástli, edko

Jabloňovce-plný košík kuriatok.


portret

16. 08. v roku 2008, Senica - huby nerástli, tomibubo

Skoro nic nerastlo, prazdny les, iba asi 30 kuriatok a nist. Potom presun na Studienku pri Malackach a tam par starsich suchohribov, strasna bieda, dufajme ze sa to polepsi, ze Marinka, cmuk.


Počet: 134632Strana: |< << ... 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 ... >> >|