Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134632 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
16. 08. v roku 2011, Nové Zámky - huby rástli, fero666
šurany,ranna prechadzka so psami -plny menši košik pečiarok
16. 08. v roku 2011, Bardejov - huby rástli, adamuscin
Livov - krásne velké a zdravé dubáky v počte 32 kusov, mladých poskromne a ešte niekoľko kozákov.
16. 08. v roku 2011, Topoľčany - huby rástli, cako12
dnes som bol na huby v oblasti kolačno, huby rástli staršie dubaky, muchotravky červenskasté, v oblasti veľké kršteňany , muchotrávky červenkasté a zopár kuriatok. celkom slušna úroda, dakujem hory lesy z hlbokej duše za tieto dary...
16. 08. v roku 2011, Prievidza - huby rástli, cevrik
reastie vsetko a mlade jedince dorastaju. Aspon teda nad Velkou lehotkou
16. 08. v roku 2011, Turčianske Teplice - huby rástli, mushroom master
z nevinnej prechadzky na dubovom sme za cca 3 hodky traja nasli asi 100 dubakov.rastu aj mlade,aj velke kusy,ale najam velmi zdrave.myslim ze aj dalsie dni budu plodne
16. 08. v roku 2011, Skalica - huby rástli, jumar1
Košík suchohríbov plstnatých, 3 malé dubáčky, jedna barania hlava(bedlí asi 5, ale tie som nebral). Toto všetko za 2 hodiny medzi Kútami a Gbelami.
16. 08. v roku 2011, Piešťany - huby rástli, SEMKO22
OPAT KOSIK, DUBAKY, TROSKU KRIATOK, SUCHOHRIBOV A HLIVA BUKOVA, ALE NACHADZAL SOM UZ DOST STARYCH A CERVIVYCH
16. 08. v roku 2011, Nitra - huby nerástli, valky
V Žiranoch nič,tri staršie ale zdrave dubáčiky,pár starších suchohríbov a m.červenkastých.Vlahy je dosť,uvidíme...
16. 08. v roku 2011, Zvolen - huby rástli, stevo96
Za dve hoďky plný košík prevažne hríbov dubových. Našiel som ale aj kozáky osikové, hríb siný a 3 hríby kráľovské...tých bolo dosť aj starých. Tiež potešila hliva, myslím že to bola hliva buková. Na konci v smrečine pár suchohríbov, kuriatok a masliakov. Výsledok plný kôš a spokojnosť.
16. 08. v roku 2011, Skalica - huby nerástli, misi
Koválovec,nové nerástli,všetko iba velké a staré a červivé.
16. 08. v roku 2011, Levice - huby nerástli, trnky
V Cajkove je to velmi slabe, 2 hriby bronzove, 3 plavky zelenkaste, opat zacinaju kuriatka, ale nic moc. V lese vlhko, no ani naznak ozivenia.
16. 08. v roku 2011, Poprad - huby rástli, 99lacike99
Okolie Kvetnice: Kozáky, kuriatka (každým dňom menej), hríby smrekové (žiadne prevratné množstvo, ale rastú), modrákov je nezvyčajne málo a väčšinou len staré plodnice, zopár hríbov dubových, a aj zopár prvých bediel. Na huby chodievam cca 3-4 krát do týždňa. Úlovky sa podobajú.
16. 08. v roku 2011, Dolný Kubín - huby rástli, huby,hubky,hubičky
Včera na Hutách : rástli kuriatka a rôzne nejedlé, hríby nerástli, len také ojedinelé samotare...Hora ešte neprebudená...
Traja sme chodili asi 4 hodiny.
16. 08. v roku 2011, Detva - huby rástli, mirpa
V smrečinách hríby smrekové, ale tiež kozáky smrekové, pritom značný počet hubárov. S manželkou každý za košík. Mnohé boli aj prerastené. Kuriatka už veľmi slabo.
16. 08. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, Devil.desing
Tam kde som bol to bolo prechodene ale predsa som za 2 hodinky nazbieral plny kos dubakov a troska dost zmokol
16. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, tulinka
Vcera Horna Ves 56 dubakov vela muchotravok cervenkastych a co je zaujimave-nebol v lese ziaden hubar.
16. 08. v roku 2010, Brezno - huby rástli, špion
Rastú,včera ma odohnala búrka.Je potešujúce,že tlačí aj nové plodnice.Ak to pôjde tak ďalej je na čo sa ešte tešíť
16. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, Gabri
Včera sme boli na huby,trikrát sme zmokli ale stálo to za to.Náš úlovok bol tri plné koše a tri tašky dubákov,kozákov a suchohríbov.Fajn prechádzka.
16. 08. v roku 2010, Čadca - huby rástli, SecuritykBA
Turzovka - rástli..veľký košík + polovica tašky
hríby dubové, smrekové , sosnové a zrnitohlúbikové , suchohríby, modráky, kozáky osíkové...dosť veľa húb..najmä pšokovcov.. a dnes ráno som na svojej záhrade , ked som sa vyberal na huby našiel vatovca obrovského.rastie nám tam už asi 5 rokov. Tento rok opäť nesklamal.
16. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, trevis
Včera Jabloňovce - väčšinou vyzbierané, keď sme si našli miestečko vyhnal nás dážď. Druhýkrát nás z lesa vyhnali krúpy. No aj tak jeden košík, ale dvaja???.
16. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, pakito13
Ľubietová - dnes, modráky, rýdziky, osičníky, kuriatka, smrekáče(väčšinou s návštevníkmi)sem tam nejaká bedľa, keď sme naplnili dva koše nechali sme zvyšok aj ostatným
16. 08. v roku 2010, Nitra - huby rástli, kovsoft
Po vcerajsich plavkach dnes este viac ale peciarky lesnej a par kusov peciarka obrovska ,suchohrib ,uchovec a peciarka ovcia.
16. 08. v roku 2010, Banská Štiavnica - huby rástli, kalimero
Včera sme navštívili naše oblúbené miesta hore nad Hodrušou. Počasie nám moc neprialo ale bol to cez to všetko nádherný i keď mokrý hubársky zážitok.Kto si chce užiť hubačku myslím že v týchto noch je ten správny čas.Zostáva len poďakovať prírode za zážitok.
16. 08. v roku 2010, Vranov nad Topľou - huby rástli, brehy77
Dnes nad Zamutovom zasa plny košík dubákov. Hub je veľa ale z toho veľa červivých a starych. Mladu uz rastu poslabšie. No da sa z toho velkeho množstva stale vybrat dost zdravych.
16. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, pindjak roman
Dneská sme sa vybrali s rodičmi o 9tej. O 10tej sme boli v lese, chodíme len na Huty. Vošli sme do hory a asi 30 kusov bedlí, veľmi pekné kúsky.
Bilancia je niečo okolo 120 hríbov, plný kôš modrákov, čo to kuriatok, vyše 30 bedlí, pol koša suchohríbov.
16. 08. v roku 2010, Senica - huby rástli, otrubi
Sajdikove humence letisko
Huby rastu dnes po 2hodinach som nazbieral plny kos dubakov a strasne moc som zahodil cervavych,
16. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, dusan14888
pekne baranie hlavy par dubakov kozaky a hliva bukova
16. 08. v roku 2010, Lučenec - huby rástli, kukopas
Dnes som bol pozriet na lazoch a nasiel som z kazdeho trocha, ale vsetko starsie plodnice, mlade ziadne.
16. 08. v roku 2010, Detva - huby rástli, palci
V sobotu som si vyšiel na prechádzku na Látky a po návrate domov som musel moju malú vyhnať von z vaničky. Škoda tých akože hubárov ktorí prevracajú tie plávky, aby sa uistili, že tam nenechali nejaký ten hríb navyše.
16. 08. v roku 2010, Vranov nad Topľou - huby rástli, vladino
Podvečerná prechádzka s nazbieraním podpňovky a cca 800 g pečeňovca dubového ( žiaľ bez fota).
16. 08. v roku 2010, Košice - huby rástli, likero
Ahoj , dnes som bol po dlhšej dobe na svojom mieste a oplatilo sa , našiel som nejaké kozáre ,bedle a aj suchohríby .V nedelu toho bude dúfam trocha viacej .
16. 08. v roku 2010, Nitra - huby rástli, miloslav1
Na Jelenci rastie vsetko dubaky kozaky a aj taketo siamske dvojicky.
16. 08. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - po víkende trochu slabšie, ale i tak - takmer plný kôš modrákov a dubákov.
16. 08. v roku 2010, Zvolen - huby rástli, Dushan
Dnes som sa vybral do Sekierskej doliny, kde sa dali nájsť rôzne druhy húb. Dubáky, kozáky, rozbiehajú sa kuriatka a dajú sa nájsť aj pekné ešte nepremoknuté bedle. A pri troche šťastia a tichej chôdzi aj jelenice, srnec a srnka s mladým.
16. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, lisiakvuk1
Stále je veľa húb aj napriek veľkej invázií hubárov.Okolie Lučivnej
16. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, Milos a deti
ratnovce železny vrch plny koš dubaky a suchohriby
16. 08. v roku 2010, Veľký Krtíš - huby rástli, pigi
Kuriatka za misu,zopár dubáčikov, ale stále to nie je ono. Na moje obrovské prekvapenie v hustom tmavšom lesíku bedle!!! Až 11 kusov. Bude perfektné na vyprážanie, na večeru. Bohužiaľ nemal som foťák pri sebe.......... Lokalita Bukovec.
16. 08. v roku 2010, Poprad - huby rástli, skarb
cez vikend na podbanskom zbohom zdravy rozum dva dni po sebe tie iste miesta a problem bol odniest sa z lesa
16. 08. v roku 2010, Ružomberok - huby rástli, igi2150
rástli, normálne šprinty pred hubármi do kopca...stálo to za to...
16. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, jana61
Dnes sme boli v Žemberovciach piati a všetci sme niesli plné koše dubáčikov, ešte stále vhodných na zaváranie. Okrem nás tam bolo veľa ďalších hubárov a každý si prišiel na svoje. Čo ma najviac potešilo, že záhadne zmizli z lesa plastové fľaše, niekoľko aj našou zásluhou.
16. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, novak
Dnes som bol v Solčanoch pekny ulovok 105 kusov dubákov.
16. 08. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, rumko 1
Spisske Vlachy-Zahura hrib dubovy 9ks hrib smrekoy 14ks hrib zrnitohlubikovy 22ks Po sobote a nedeli je to dost vyzbierane V lese je vlhko tak mozno este porastu
16. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Tonuzaba
Skocili sme s kolegom a kolegynou najprv do Perneku, kde nebolo jedinej huby, ziadnej... Zato sme vsak zazili najvacsie cernicove hody, ake pamatame...
Potom nasledovala Studienka, kde po 2-2 suchohriboch, ktore nasli kolegovci, to vyzeralo, ze nic viac nebude - a v tom som nadabil na "stado" kuriatok, pri nich asi 6 krasnych suchohribov a este 2 bedle ako bonus. Jemny dazd neuskodil...
16. 08. v roku 2010, Komárno - huby rástli, janiba
pred pár dňami rástli pekne masliaky a suchohríby /foto/,dnes na inom tutti mieste,len zopár suchohríbov a bedlí vysokých











