Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134647 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
16. 08. v roku 2014, Dolný Kubín - huby nerástli, lapiduch
Sice nieco malo sme nasli ale dal som že nerastli... zdalo sa mi ze neboli dorastene ani ine druhy hub... vsetko to bolo uz narastene dlsie .... isiel som po tej istej trase uz 3 krat za tyzden tak sa mi zda ze to nerastie... a vsimol som si absolutnu absenciu muchotraviek cervených...
16. 08. v roku 2014, Nitra - huby nerástli, skratotriasok
No jeden suchac 2 rompy a toto som mal kontrolovať pred týždňom
16. 08. v roku 2014, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, Margot
Dnes bolo ešte prekvapivo čo zbierať po množstve hubárov,akurátne a zdravé najmä hríby dubové,bronzové a kozáky hrabové.Vlna však pomaly ale isto končí.Na mraky rastie muchotrávok červenkastých,ktoré som zatial nemal odvahu zobrať.
16. 08. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Martina
No dnes to bolo také slabšie, suchohríby akoby už nové nerástli, väčšina plesnivých a červavých. Hojne bolo pestrecov, sem-tam modrák a jeden masliačik do praženice. Dubák žiadny, ale zato kopec podhríbov. Oko potešil šiškovec a hadovky.
16. 08. v roku 2014, Modra - huby rástli, MH
Rástli, ale málo - modráky, 2 hríby, hliva, pár kuriatok a suchohríbov hnedých
16. 08. v roku 2014, Hlohovec - huby rástli, baribal
kde som pozrel tam bol suchohríb hríbová dieta mi už uberá kilečka a sušit už neny de.Ešte fotečka rodinky muchotrávky červenkastej
16. 08. v roku 2014, Bytča - huby rástli, Medveď
3 Hodiny a 3 plné koše, no hora bol plná prestarlých hríbov, no dali sa nájsť aj mladé, tak 50 na 50, k tomu 4 bedle a plno kuriatok, bolo ich až toľko, že sa nám ich ani nechcelo zbierať, taktiež boli z časti prestarlé a premočené, no zatiaľ naj hubačka toho roku.
16. 08. v roku 2014, Topoľčany - huby rástli, Roberto
Huby rástli ale už po menej .. nájsť dubák bola náhoda, suchohríbov ešte stále celkom dosť
16. 08. v roku 2014, Hlohovec - huby rástli, curiacik
Huby rastli, kopec suchohribov, 2 dubaky, muchotravky cervenkaste je ich vela ale vela je ich aj chytenych plesnou.
16. 08. v roku 2014, Košice - huby rástli, bujanov
plno kuriatok a rastli aj hriby dubove ale uz postarsie
16. 08. v roku 2014, Banská Bystrica - huby rástli, Nameless
V BB uz aj v Mestskom parku pri Ekonomickej fakulte rastu
16. 08. v roku 2014, Bytča - huby rástli, Lubek
Poobede, trošku kropilo. Na strane od Makova hríby hlavne v ihličí - hrabanke. Krajom hory v tráve a kríkoch nič. Veľké "plazáky" neboli, zato neraz som z miesta doslova "vycúval po prstoch", koľko sa tlačilo malých, aby som ich nezašliapol. Nemám rád počítanie húb, ale jedno miesto som predsa spočítal. Iba ako som opatrne stál, videl som 14 hríbikov od veľkosti klobúka ako čerešňa po veľkosť ako vlašský orech. Nechal som pravdaže všetky tam. Čo s nimi bolo,či bude ďalej už nie je môj problém. Nabral som môj redukovaný košík plný, bral som iba stredné plodnice. Aj z tých bolo veľa chrobavých.
16. 08. v roku 2014, Zvolen - huby rástli, Ďuďo
Rastú dubáky, kozáky, kuriatka, plávky, skoro všetky druhy hub, v lese veľmi mokro po dažďoch.
16. 08. v roku 2014, Topoľčany - huby rástli, twinga
Rástli, rástli, rástli ... 4 hubári = 4 plné košíky, kozáky sme si mohli vyberať podľa ich kvality a krásy...
16. 08. v roku 2014, Považská Bystrica - huby rástli, stormtrooper
prevažne bukový les, cca. 700m n.m.
Boletus ???
16. 08. v roku 2013, Žilina - huby nerástli, JOAM1
V lese sucho ani ťuk ,ešte že sa mi o niečom takomto sníva.
16. 08. v roku 2013, Poprad - huby rástli, Horal
Dnes som sa vybral ,len tak do prírody a podarilo sa mi najsť zopár plávok a nejake tie kuriatka i keď som nemal v úmysle hladať huby tak potešili.Bude perkelt.
No je ozaj už velmi,velmi sucho,ten hore sa na nás pre voľačo asi hneva a nedopraje nám osvieženie.
16. 08. v roku 2013, Žilina - huby rástli, Klaudius
Tlacia sa mlade osikace dva som nasiel hned pri ceste. Plus pekny kruh obrovskych kuriatok bledych. V lese cisto pusto.
16. 08. v roku 2013, Martin - huby nerástli, babrli
po dvoch dažďoch nám to nedalo a zašli sme na Bystričku. Cesty sú povymielané po prudkom lejaku, stromy polámané, ale po hubách ani stopy, dokonca ani uschnuté
16. 08. v roku 2012, Košice - huby nerástli, Ludevít
Šaca - poskromne... 1-červeňák, podpňoviek málo.
16. 08. v roku 2012, Detva - huby rástli, Hunter
Busmen má pravdu.Huby rastú. Išiel som bez košíka, viacmenej fotiť a nazbieral som krásne kozáky, rôzne druhy, aj hríb smrekový a zopár kuriatok. Za necelú hodinku. Ešte že nosím v aute od príhody to vedro .
16. 08. v roku 2012, Košice - huby nerástli, daniel76
Bohužial nerastli , prešiel som miešany les bukovina, hrabovina, breza a smrečina Košická bela, dal som si námahu a prešiel som vybrané lesy na každej strane a bohužial až na pár plávok aj to väčša chrobačlivých som nič ineho nenašiel. Tak uvidíme či sa nebude opakovať minulý rok, len DUFAM že NIE!!!!!
16. 08. v roku 2012, Prešov - huby nerástli, kota333
Zatial som našiel len malinkú baraniavku - trúdnika, a aj to usušené, čo som včera videl v tele novinách, nález na východe slovenska - nie je to kučierka? a že vraj barania hlava- ľudový názov trúdnika - podla atlasu je to trošku rozdiel, a až média budú naďalej zverejňovať nesprávne názvy, tak sa nečudujme čo sa tu objavuje na foto - a potom hybaj, odrežme mu hlavu............... a čo tak požiadať televíziu, čo to takto zverejnila, aby upresnila svoj príspevok - no kto sa na to podujme ?
16. 08. v roku 2012, Zlaté Moravce - huby nerástli, MMMMMMMMMM
Hostianska dolina, vyše hodiny chodenia a nenašiel som absolútne žiadny hríb až na jeden príveskatý či čo to bolo. A ešte jeden vyschnutý stvrdnutý na kameň nepoužiteľný čierny ako uhoľ hríb hrabový.
16. 08. v roku 2012, Zlaté Moravce - huby nerástli, MMMMMMMMMM
kozák hrabový som chcel napísať. A ešte som videl nejaké červené plávky alebo čo to bolo, ale naozaj neviem o čo sa jednalo, vôbec sa o tieto huby nezaujímam
16. 08. v roku 2012, Martin - huby nerástli, sons
Sučany dlhšia prechádzka. Sucho, našli sme jeden a pol modráka, nejaka plávka ináč nič.
16. 08. v roku 2012, Detva - huby rástli, Vepor
Látky. Vďaka dostatočnej vlahe v tejto oblasti, od začiatku júla takmer 300mm, huby rastú jedna radosť. Pomerne veľa je všetkých druhov plávok, muchotrávok, rýdziky, kuriatka ako aj suchohríby. Útlm majú smrekovce, kozáky, bedle, prášnice a pod.
16. 08. v roku 2012, Banská Bystrica - huby rástli, Ondro29
V hore je sucho. Sú ale miesta kde je mach, tráva a vhlhko. A nájdu sa tam aj veľké hríby. Bez červíkov, lebo v noci je chladno. Kopce nad Ľubietovou.
16. 08. v roku 2012, Prešov - huby rástli, kamkamaj
na Zlatej Bani pár hríbov,červenákov a kozakov a perfektný relax
16. 08. v roku 2011, Malacky - huby nerástli, babahubabuba
Studienka, čo to tu vykladáte, žiadne huby čo by stáli za reč nerastú, dokonca ani na strelnici!
16. 08. v roku 2011, Čadca - huby rástli, Rasto D
Včera 15.08 huby rástli, ale niektoré miesta boli totálne vyhladené od predchádzajúcich náletov hubárov. Veľa suchohríbov, hríby ustupujú a sú veľmi červivé.
16. 08. v roku 2011, Rožňava - huby rástli, Lóri
Drnava: huby rástli, ale nieje to ako za minulý rok, za necelé 2 hodiny asi 20 dubákov,
16. 08. v roku 2011, Trebišov - huby rástli, hento M.
tradicne backovska dolina kozak osikovy dubovy a borovicovi -cervenaky hriby bronzove dubove suchohriky slabsie
16. 08. v roku 2011, Senica - huby rástli, Joacquin
V Šaštíne rastú aj keď najviac je asi kuriatok. ale po peknej prechádzke je aj košík plný.
16. 08. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, vilika
Asihodinku v lese nad Limbachom -kopec muchotrávok červenkastých-bral som,asi 8 dubákov,2 modráky,hliva buková-málinko,za dve hrste kuriatok
16. 08. v roku 2011, Košice - huby rástli, likero
Ahoj , dnes som sa prešiel okolo Zeleného Dvora asi 1 a 1/2 hod. , a našiel som kuriatka , "kozáre" a nejaké bedle , bude trocha na sušenie a čosi do mrazáku.





















