Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134655 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
15. 08. v roku 2006, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Kappo
Konecne som sa dockal aj ja .. Liptov parada .... 134 Dubakov 10 Modrakov a par kuriatok !!!! Dubaky od malickych po krasne velike bola to radost zbierat naprsane je pozehnane a maju ist teploty vyssie to znamena ze hub bude este viac v Stvrtok idem znovu a dufam ze zase donesiem plnu kos ako dnes !
15. 08. v roku 2006, Prievidza - huby rástli, aknaj
Vcera som bola nad Bojnicami vyskúšať, či sa príroda nado mnou konečne zľutovala, lebo už namôžem čítať tie správy, že huby rastú, keď dlho NIČ. Konečne to začína aj u nás! Síce iba 20 pekných zdravých kozáčikov, 5 nádherných dubčekov,10 zdravých muchotrávok ružovkastých- mňam, boli vynikajúce,a zopár bedlí. Keby som ešte tak vedela, čirastú aj v okolí Budiša...Neporadí niekto?
15. 08. v roku 2006, Banská Štiavnica - huby nerástli, jarokan
No, Kačiak. Ja chodím na huby s troma Ukrajincami, tí majú pod pazuchou 3 brokovnice a av tých brokovniciach 3 náboje s výbuškami. A strieľame divokých poľovníkov. Tak choď do Kauflandu a kúp si hovädzie na divoko. HA HA.
15. 08. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby rástli, bubu
Dubáky rastú, no je tam toľko ľudí ako na jarmoku. Takže sa dosť nachodíte kým niečo nájdete
15. 08. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby rástli, grofik
Velčice dnes s kolegom cca po 25 kozáčikov,Jelenec nejaké bedle,zaujímavá oblasť sa javia Obyce.
15. 08. v roku 2006, Lučenec - huby rástli, škorpiónka
Huby stale rastu.Dnes sme nasli za 1 hodinu 60 dubakov, kozakov a par kuriatok.
15. 08. v roku 2006, Námestovo - huby rástli, timosenko
zacinaju vo velkom, 15 hribov smrekovych, bedle kozaky. Klin
15. 08. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, Kormorán
Nemšovská dolina je plná dubákov a hlavne hubárov.Dnes popršalo tak rast vypadá nadlho.Prajem pekné vychádzky.
15. 08. v roku 2006, Michalovce - huby rástli, Jožo
Sobranceko - Ruská bystrá - do pol košíka dubákov a kozákov.
15. 08. v roku 2006, Banská Bystrica - huby rástli, jozef19
Ano rastúúúúúúúúúúúúúú a veru poriadne pre úžitok, ale aj radosť a potešenie. Dnes sme nazbierali dvaja 3 koše húb hlavne dubákov. Ale úmerne pribúda aj hubárov, ale každý niečo nájde
15. 08. v roku 2006, Čadca - huby rástli, doctoor
Vcera sme boli v okoli zakopcia, 4 krasne velke dubaky, par malych a niekolko masliakov. Ale cely les bol posiaty zarodkami kuriatok takze cez vikend sa je na co tesit!!
15. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, Ero
Od 18.00 do 19.00 dnes po práci som vybehol do brezového hája a som nafotil aj nazbieral pekné kozáky.
15. 08. v roku 2006, Snina - huby rástli, kasig
Rastu kozaky osikove i brezove a aj dubaky. Dubaky sa vo velkom pocte ukazuju v mladych dubinach (Ulic). A samozrejme rastu aj bedle.
15. 08. v roku 2006, Košice - huby rástli, jozefj
V okolí Bankova som nazbieral kozáky osikové,hrabové,suchohríby,bedle.
15. 08. v roku 2005, Žilina - huby nerástli, Maroško
13-14.8. v oblasti Bytča - Makov rástli len plávky
15. 08. v roku 2005, Prešov - huby rástli, Ivs
Dnes ráno v borovicovom lese - v tráve krásne malinké masliačiky, je ich dosť, ale
rastú s červíkmi. Dosť malých plávok je vidno tiež. Teritórium výskytu - Kvašná voda pri Prešove.
15. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby nerástli, Bobes
V ihlicnatom lese prazdno, rovnako aj v listnatom a zmiesanom. Zachranili to luky a pasienky, kde sa vo velkom vyskytoval rozpadavec dlabany - mlade, pevne, biele plodnice. Inak bieda.
15. 08. v roku 2005, Prievidza - huby nerástli, yxo
Rudnianska Lehota, 2 dubaky 4 suchohriby a masliak, bieda...
15. 08. v roku 2005, Prešov - huby nerástli, Ivs
Prešiel som časť Zlatej Bani - nič - tlačia sa plávky, sem tam v našej predajni prebleskujú informácie - našiel som malé dubáčiky - 5 ks aôebo 8 ks - no neviem, ale podľa vône lesa je to otázka 2 dní a malo by to prepuknúť. Východniari - ozvite sa .
15. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, lc_lubko
nad Boksanskymi rybnikmi dnes poobede slabsie dva male dubaciky, nejake jelienky, plavky asi bol predo mnou saky ![]()
15. 08. v roku 2005, Považská Bystrica - huby rástli, bobineta
Veru žiadna sláva na to ako je mokro, ale i tak sa nachadzali nad Nimnicou aj suchohríby aj plavky, strmuľka anízová a tým je výpočet u konca.
15. 08. v roku 2005, Považská Bystrica - huby rástli, Piber
Co sa stazujete ludia? Za par dni to vypukne pri tychto podmienkach. Vcera som bol z lahka kuk a osikovcov miliony (ale take male, ze treba pockat nech dorastu). Aj male Hribiky smrekove sa tlacili, aj bedle...
15. 08. v roku 2005, Trenčín - huby nerástli, FeroTN
Bol som tak na rýchlo pozrieť do lesa v okoli Hornej Súče. Zatiaľ len kopec prášnic bradavičnatých. V lese je už cítiť vôňu húb a je vidieť aj vatovité chumáčiki mycélia za chvíľu to vypukne pokiaľ príde ešte nejaký udržovací dáždik.
15. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, joxer
presli sme vazecke luky. kazdy sme nasli po 15 dubakov a strasne vela kuriatok.. Na toto chladne pocasie celkom dobry uspech
16. 08. v roku 2025, Poprad - huby rástli, skarb
V lese je už pomerne sucho a tak sa hríby pobrali na pauzu modrakom sa ešte celkom darilo 😉
16. 08. v roku 2025, Banská Bystrica - huby nerástli, Ryso
Sucho, 🥵 horúco, húb skoro niet, za to iného by sa našlo 👿
16. 08. v roku 2025, Sabinov - huby rástli, Amatér
Po hodinke sme nazbierali dvaja 15 účinkov a 6 kozákov.
16. 08. v roku 2025, Trebišov - huby rástli, astrodi
Pod svahom na okraji lesnej cesty v listnatom lese rástli plávky a muchotrávky červenkasté (väčšina malé alebo potrhané suchom). Našli sme zopár kozákov hrabových, suchohríby a hríby (aj staršie aj mladý, zdravé ale poznačené suchom).
16. 08. v roku 2025, Prievidza - huby rástli, cyril
Dávam, že rástli -cca 10 dní. Nález je ešte z pondelka.
Odpad tak 1/4-ina.
16. 08. v roku 2025, Prievidza - huby rástli, cyril
V košíkoch ich bolo celkom 105 ks - moje tohtoročné maximum.
16. 08. v roku 2025, Humenné - huby nerástli, Lessy
... Milí kolegovia, veľmi rád by som počul Váš názor, aký hríb je na snímke ... 🧐🤔
16. 08. v roku 2025, Čadca - huby rástli, rb6
Hríbov veľa ale skoro všetko staré a červavé. Dalo sa povyberať, hlavne zrnitohlúbikové a kozáky...
16. 08. v roku 2025, Tvrdošín - huby rástli, rudolf
A čo" mladé zutekalo a čo staré nevládalo" hríby sa v tomto teple rozpadajú, o červoch škoda hovoriť, veľký rozdiel teplôt prispieva k pliesňam. Nejaký ten kozáka a masliak by bol možno na tom lepšie. Nakonie jeden klobúk plávky vínovočervenej, hovoria, že bola výborná.
16. 08. v roku 2025, Čadca - huby rástli, Rico
Huby v hore na každom kroku. Prevažne však červivé, prestarlé alebo vysušené. Dalo sa povyberať z hríbov zrnitohlúbykových a veľmi ma potešila hojnosť plávok zelenkastých a muchotrávok červenkastých. Z tých sa dalo tiež dačo povyberať.
16. 08. v roku 2024, Nitra - huby rástli, fero666
Sírovce rôznych vekových skupín, hliva buková a mladý pečeňovec dubový....
16. 08. v roku 2024, Humenné - huby nerástli, Dzeny
Nic ani ziadna huba sucho strasne ked nezaprsi nebudu
16. 08. v roku 2024, Poprad - huby rástli, hoara
Prekvapenie dňa, jediný smrekáč, nenájdený predátormi, červíkmi áno. Hojne rástli hlavne plávky, pár rýdzikov, kuriatok a starých, obhryzených modrákov.
16. 08. v roku 2024, Humenné - huby rástli, Cepcek
Včera som bol. Nefotil som. No našiel som bedle, a asi za 10 mladších topolovych. Známy našiel hrabove, no treba sa nachodiť. Nôžky cervive väčšinou
16. 08. v roku 2023, Nitra - huby rástli, Bubak Dubak
Stále sa niečo v lese nájde ale treba už poriadne hľadať . Skúsenejší ešte možno niečo nájdu ale už sa mi zdá že je viacej hubárov v lese ako húb ![]()
16. 08. v roku 2023, Prievidza - huby rástli, pluckar
Hríbov je dosť, na prekvapenie bez červíkov.. česť výnimkám.. 😃
Veľmi veľa ľudí.


















