Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134652 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
15. 08. v roku 2010, Brezno - huby rástli, janospeter049
Boli sme na Zbojskej - smer Kučelach , no a rástli ako besné , ale trochu sú červavé.
15. 08. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, svecky
plny kos hrybov, kozakov a kuriatok,. hriby 50% cervive..
15. 08. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, rydzicek
Okolie Štósu (len na ynámzch miestach): 120 hribov smrekových, 50 hnedých suchohribov, kremenáče, kuriatka - veľa červikov. Letna vlna, ale nasušili sme.
15. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Matelko2003
Lakšárska Nová Ves 15.08.2010 - 4 plné koše pri strej horárni trošku sme zmokli aj sme sa stratili ale hubačka bola super
15. 08. v roku 2009, Nové Zámky - huby rástli, Delta
2 krasne zdrave peciarky obycajne len tak popri ceste pocas prechadzky. Foto je na ceste do galerie. Trosicku prsalo kazdy den od stredy, asi im to pomohlo. Malo by ich byt viac, ale este stale len hladam dobre naleziska ...
15. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, poison 1
Rastúúú.
V Hertníku v utorok plný veľký košik. 25 Hríbov smrekových a dubových, hríby zrnitohlubikovité, kozáky osíkové, kuriatka, plávky.
V štvrtok a piatok cca 50 hríbov smrekových a dubových, cca 60 kozákov osíkových , kuriatka, plávky, rýdziky pravé.
Dubáky sú aj pekné veľké kusy a len niektoré sú dosť červivé.
V lese je momentálne po dažďoch dosť vlahy, podhubia sa postúpne prebúdzajú.
Aj hubárov je už v lese viacej a nosia...
15. 08. v roku 2009, Námestovo - huby rástli, lettro
stále rastú, no uvidíme čo sa stane po dnešnej chladnej noci
15. 08. v roku 2009, Nové Zámky - huby rástli, vrutcan
Les v Bajči pečiarky trsovité,sírovec obyčajný,
pečeňovec dubovy,suchoríby žltomäsité.........
15. 08. v roku 2009, Košice - huby nerástli, Rasto
Okolie Malej Lodiny, iba stare plavky, v lese je este sucho (ale uz nie tak, ako bolo v juli), no na prebudenie podhubia je tej vlhkosti este malo, taky dvoj-trojdnovy vytrvaly dazd by tomu riadne pomohol
15. 08. v roku 2009, Dolný Kubín - huby rástli, sarina1
Dnes Matiasovce a Huty - velmi vela plavok, niekolko mordrakov, kuriatka a 4 hriby.
15. 08. v roku 2009, Prešov - huby nerástli, hanulka
Presov smer Zaborske kuriatka, ale malo, plavok bolo viac, ale nechali sme chrobacikom, trojity pečeňovec ale ten nezbieram, a jeden rozbity sirovec ach ti vandali.
Tak prajem uspesnejší zber kto pôjde zajtra.
15. 08. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban
Zopár kuriatok,dva pečiarky lesné,jedna bedľa a plný veľký košík rýdzikov surovičkových.
15. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, kukulienka
Ja som dnes bola v lese a nazbierala som plny kosik roznych druhov hub...
15. 08. v roku 2009, Martin - huby rástli, kuzmic
karvasa blahovca: velmi pekne plavky modraste, tak na taku riadnu polievku
15. 08. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, 5 element
Dnes, oblasť Ľubietová-nejaké kuriatka, zopár rýdzikov surovičkovitých, asi dva kozáky brezové a plávky...ale celkovo bieda....
15. 08. v roku 2009, Prešov - huby rástli, lugo
Prešov - Stará Dúbrava. Síce málo, ale rástli. Zopár plávok, 1 mladý sírovec, zopár trsov lievika trubkovitého, 2 pekné bedle, hodne pekných pečenovcov dubových... Hríbovité síce absentovali,ale prechádzka bola super...
15. 08. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby rástli, akaosli
Oblast jaloveckej doliny, velmi vela peknych kuriatok, hriby 2 starsieho data, v hore pomerne sucho.
15. 08. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, icevan
Žiar-bol som na 2 hodiny poobede,vela malych kuriatok,par plavok,1modrak(bieda).Vela muchotravok a satanov.
15. 08. v roku 2009, Malacky - huby rástli, fták netopír
Strelnica, oblasť Bílkove Humence, dubiny. Miestami kuriatka, aj keď niektoré napoly suché. Jeden jediný dubák. Rastie aj zopár plávok. Nie je sucho, ale na väčšiu žatvu ešte nenastal vhodný termín. Treba počkať, ono to príde.
15. 08. v roku 2009, Martin - huby nerástli, cabakova
Prešli sme naše osvedčené miesta na Karvaša-Bláhovca. Okrem 1 rýdzika surovničkového sme nenašli nič - ak nepočítam odhodené plechovice od piva.
15. 08. v roku 2009, Poprad - huby nerástli, tatr_medved
Tatranska Štrba konkretne za Sosnou nič ani nakrajane.
15. 08. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl
Nazbieral som niekoľko hríbov smrekových,suchohríbov,rýdziky,jedna bedľa,a veľa kuriatok.Okrem toho som videl aj dosť rýdzikov surovičkových,korenistých a lososovoružových,niekoľko muchotrávok červenkastých a plávok, a na jednom mieste veľa rôsolovcov červených.
15. 08. v roku 2009, Detva - huby rástli, busmen
Rastú veľmi dobre kuriatka,kozáky a veľmi ojedinele to strihne smrekáč
15. 08. v roku 2009, Sabinov - huby rástli, Rados3berny
Blažov - kurčatá, plávky, pestrec, prilbičky, bedličky, hlivy. Všetko v malom množstve.
15. 08. v roku 2009, Stropkov - huby nerástli, voloďa
10 ks bedlí vysokých, 2 ks kozák osikový, a jedno kuriatko. Proste bieda!
15. 08. v roku 2009, Žilina - huby rástli, felčo
Počas prechádzky v okolí Pekliny som našiel krásny trs hlivy ustricovej.
15. 08. v roku 2009, Brezno - huby rástli, lienka496
dva košíky hríbov smrekových - je to poslabšie, ale kto hľadá nájde...
15. 08. v roku 2009, Oravská Lesná - huby rástli, Hribko
Rástli ako píše Karoľka pri Novoti, ale Oravská Lesná nič moc. Musel som makať skoro 5 hodín, aby som bol ako tak spokojný.
15. 08. v roku 2008, Poprad - huby rástli, marek_NE?
dnes na lok bôrik 20dubakov cistih,ale asi 50 cervavich,no pekne kusi ale malo casu a vela cervov.boli aj male a aj velke no nic hlavne ze rastu,a ze su!!!!!!!!!!!
15. 08. v roku 2008, Brezno - huby nerástli, snežienka
Na huby som bol v Čiernom Balogu a všade som nachádzal len staré dubáky, ale žiadne mladé. Jediné čo rastlo boli kuriatka. Tých bolo dosť, inak slabota a všetky ostatné huby boli staré. Takže som nazbieral aspoň pol tašky kuriatok.
15. 08. v roku 2008, Senica - huby rástli, tomibubo
Hurrraaaaaa, na zapade prsi, zajtra dufam budu hriby, co poviete?
15. 08. v roku 2008, Prievidza - huby rástli, džordžo8
Okolie Velkej Lehôtky-kozák osikový 15ks,kozák dubový 5ks,kozák žltoporový 20ks+polkoša kuriatok.Treba popršať a bude celkom fajn hríbačka.
15. 08. v roku 2008, Stará Ľubovňa - huby rástli, HugoSL
Lokalita: Vabec. V lese je vlhko. Za 2 hodiny 30 hríbov smrekových a 30 hríbov zrnitohlúbikových.
15. 08. v roku 2008, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban
Granč Petrovce-rastú rôzne druhy plávok,hríby smrekové ,kozáky,kuriatka,rýdziky a rôzne iné jedlé huby.Veľa húb rastie mne zatiaľ neznámych
15. 08. v roku 2008, Prešov - huby rástli, poison 1
Dnes v Hetníku 2 plné veľké košiky a 1 malý košík Hríbov , Hríbov zrnitohlubkovýtých, Kozákov osikových, Jeleniek poprehýbaných, Lievikov trubkovytých a 1 barania hlava.
V hrubom lese je už podstatne menej mladých hríbov. Aj po včerajšom krátkom daždi v lese vlaha rýchlo ubúda.
15. 08. v roku 2008, Liptovský Mikuláš - huby rástli, M a r o š
Hríbov veľmi veľa, kozákov som ešte tohoroku také veľké množstvo nenašiel. Hríby všetky takmer celé červivé,
skoro nič sa znich nedalo spracovať. Rastú aj jelenkovce, modráky a hojne krásnopórovec ovčí.
15. 08. v roku 2008, Žiar nad Hronom - huby rástli, chatpall
Kozaky hrabove, osikove a aj brezove. Hriby smrekove a jeden dubovy, ale male a pod listim, uplne cervive. Niekolko starych a asi jeden ukazkovy smrekovy. Kopernica - Slaska
15. 08. v roku 2008, Spišská Nová Ves - huby rástli, josko
bol som na Branisku nasiel som asi 35 hribov smrekovych a vela hribov zrnitohlubikovitych dost su cervive rastie strasne vela rydzikov a nejake bedle tesim sa uz na jesenny rast teraz je to uz slabsie ale aj tak potesi
15. 08. v roku 2007, Liptovský Mikuláš - huby rástli, ciky LATIBOR
Vcera lokalita Podbanske zial bohu iba kurence po dubakoch ani stopy bol vyskyt este par druhou nejakych jedou a to jest vsio mozno je uz po hubach inac poprsane je do krasy.Este pocitam,ze rasek najde plny kos
.Lovu zdar
15. 08. v roku 2007, Košice - huby rástli, adam
Inšpiroval som sa boco007 z 11.8.2007. Prešli sme z Myslavy cez Mašu na chatu Klatovianka. V lese po niekoľkých hodinách 3 staré bedle,zopár prášnic bradavičnatých, nejaké červavé suchohríby, strapačka zlatožltá.Možno sme išli inou cestou. Ale vážne. Hovorili sme s tamojšími chatármi, vraj ešte nerastú.Bolo aj viac hubárov, ale bez nálezov jedlých húb. Nyvylučujem možnosť, že rastú, no my to asi nevieme. Veľa úspechov ostatným hubárom
15. 08. v roku 2007, Žilina - huby nerástli, carlos
Zilina - Strecno ,,,zasa nic a nic je slabe slovo. Ani naznak nejakych hribov. Ale zajtra idem skusit do uplne inej hory,tak som zvedavy.








