Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134646 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
11. 06. v roku 2021, Bratislava - huby nerástli, Mr. Steven Seagal
Toho sosnáka,
by som premenoval,
na Valibuk.
11. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, erik12
Dnes sa oplatilo vybehnut na cerstvy vzduch. Okrem 3/4 kosika peknych modrakov aj na kopci leziace male srna co pozeralo na mna. Nieco mu muselo byt,bud noha zlomena,alebo sa stratilo,alebo bolo chore lebo ani sa nehybalo,ani neknucalo len sa na mna pozeralo. Take smutne z dnesnej prechadzky.
11. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Rad0
Bol som dnes na vzdialenej lokalite, kde som bol len raz pred dvomi rokmi - už len prísť tam bola makačka. Ale našiel som zopár modrákov a k tomu potešili dva sosnáky. Nie je to ako @hupkar aké ja som spokojný.
11. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Palcek
Rastú u nás na sídlisku. Pomôžete prosím s identifikáciou?
11. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, ivanBa
Dva kopce skoro nic a na novom, vyhliadnutom, aspon modraky. Smrekace sa uz troska rozbiehaju ale tiez len na jednej lokalite..
11. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, Ebro
pár modráčikov,dubáčiky,trochu hlivy
komplet tak na praženičku
a aj horkače nejaké boli
je strašné sucho
11. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, taxikar
dnes: nič nové, modráky, červenkasté muchotrávky a hliva.! PS: zatiaľ stále bez dubáka, ale nevzdávam sa.
11. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, IB
Zopár mladých hríbov, rôzne suchohríby, muchotrávky červenkasté. Po časeoprávnená radosť a spokojnosť!! Menšie foto k tomu.
11. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, ivann
Paradna sobotnajsia poobedna prechadzka zacala dazdom a skoncila sirovcom (pozdravujem Vladaz a Pikesa). Takto to mam rad. Medzitym bolo 24 dubacikov, 1 modrak, kopa hlivy (vacsina ale starej) a cervenkastych muchiniek a trochu kuriatok. Vlastne na tie sme dnes chceli povodne ist....
11. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
Podobný scenár ako v utorok, len v menšom množstve. Okrem toho pár kuriatok, ktoré nie a nie podrásť a nejaký ten suchohríb.
11. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Dany238
pri nedostatku času som to pri venčení psa zobral skratkou kade nechodíme a títo 2ja fešáci nás tam čakali v dubovom lesíku zmiešanom + nejaká hliva, ale teda ani presne neviem o aký suchohríb tu ide, ale také pekné som v tejto lokalite ešte nenašiel..
11. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, janiel
Jednoducho rastú, miestami vo väčšom množstve, najmä suchohríby žltomäsové a hnedé. Ale sú aj muchotrávky červenkaste, modráky a dva dubáčiky. Pri nich som zasejvoval GPS súradnice.
11. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Potulko
Rača - hríb dubový, hríb sosnový, muchotrávka červenkastá. Čo nezožrali slimáky, to dorazili larvy múch. Doniesol som pol košíka a z toho som ešte polovicu vyhodil doma.
11. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Ančulka
Dnes ráno som vybehla nad Raču a výsledok - tri dubáky (stopky boli na dvoch čiastočne červivé), dva modráky (jeden starý), dva suchohríby a zopár kuriatok. Síce to nie je veľa, ale sme si pochutili.
11. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, vladoz
To uchovec,
tá bedľa vedľa asfaltovej cesty bola skutočne veľmi pekná....
Skončil som včera Za kameňolomom rovnako ako uchovec. Skôr som sa ale orientoval na muchotrávku červenkastú (ešteže ju zbiera len málo ľudí). Dosť rastú žlčáky. Dubáky sú na 70% červivé (väčšie modráky je úplne zbytočné trhať).
11. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, vladoz
To Hupkár, a Ty si si nevšimol, že boli pekne okopané, ohrnuté a poliate? Vidíš, netáral som, že rastú. Dnes som sa zoznámil s Taxikárom a beťár, voľajačosik mal v tej taške (asi je ozaj dobrý). Cestou z Baby som stretol chlapa (zobral som ho ako stopára a volá sa Imro), no páni a čo ten niesol, to bol úžas. Kopcom kôš a tri tašky (len dubáky). Keď so sa pozrel do svojho košíka (ešteže som tam mal nejaké muchtrávky a pod.), ticho som sa hanbil. Kto umí, umí... Ale, stále sa oplatí ísť do hory. Vážne, rastú.
11. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, Máčik
Za Borinkou na 1/2 ha zo 20 hríbov dubových,
žiaľ len 4 mladé,ostatok"na semeno".Na ďaľšie revíry som nemal čas,lebo som ho preplemperoval
na jalovom Záhorí.
11. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, Juraj Sestrienka
Svaty Jur: Uz len dorastaju stare dubaky a zrnitohlubikace. Nasiel som asi 3 dubaky ale za to velke na prazenicu pre 4roch. Inak je to slabe... Tesim sa na novu vlnu.
11. 06. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, ssissa
svokor nasiel v lese nad Racou 1 kozak, 1 dubak, kuriatka a hrib cerveny
11. 06. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, rony1977
V sobotu a nedelu som pobehal Dolanske kopce s vysledkom : 3 dubaky, 12 kozakov osikovych , 5 suchohribov a asi kilo kuriatok. Mnam
12. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som chcel Willymu urobiť radosť a nazbieral som mu za malý košík húb …Willko dnes máš šancu do 21:00 si prísť po huby budem v okoli vrutockej ulice, čiže stačí prísť k rádiu Expres. Stačí napísať či prídeš alebo nie ostatné tvoje odpovede označím ako nerelevantné. Prepáč už naozaj nebudem strácať čas s tebou, viem ho využiť lepšie.
12. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Po 6-7 týždňoch konečne opäť v slovenských lesoch. Bolo krásne sa dnes túlať po mojich obľúbených končinách a chodníčkoch v Malých Karpatoch. Aj keď sa košík podarilo naplniť hríbmi dubovými, modrákmi kuriatkami a hlivou lievikovitou - väčšina miest bola úplne bez húb. Ešte aj muchotrávky červenkasté a plávky som videl veľmi poriedko. Chcelo by to v noci o 2 st. viac a cez deň o 2 st. menej a do toho aspoň dvojdňové mrholenie. A ešte bezvetrie. Ale to by som už moc chcel od matky prírody. Ale teším sa ako to dnes dopadlo, po prvých 2 h to vyzeralo na debakel. Nech sa darí všetkým!
12. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Potulky prírodou
V lese je parádne i keď tentokrát to bol zaslúžene východný košík, ale podarilo sa nájsť rôzne druhy húb. Viac vo videu 🍄🍄🙂
https://m.youtube.com/watch?v=L2TVwZjuk3...
12. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, taxikar
Ešte stále dorastajú nové, ale už nachádzam horčáky🤔
12. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... stále sa dá nájsť od mladých po statne kusy. Dnes má potešil nalez kuriatka sivého. To tak často nestretavam tak to bolo prijemne a vzacne stretnutie pre mňa ❤️
12. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Dnes ma viackrát pokropilo, ale tak akurát na osvieženie. V lese bolo ozaj čerstvo a chladivo. Dubáčiky rastú krásne, ale pravdaže len na určitých miestach. Je to krásna sezóna. Som prírode vďačný za jej poklady a rodine za to, že majú pochopenie, keď sa 2x do týždňa vytratím do hory. V lese som videl samozrejme kopu plávok, muchotrávok červenkastých, kuriatka jedlé, oranžové aj bledé a tiež jeden podhríb žlčový. Nádherná hubačka.
12. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Mr. Steven Seagal
Kamarát Julko.
Vynikajúci hríbar.
Dobrý človek.
Dnes ráno nás opustil.
Tento úlovok venujem na jeho počesť.
Ako výborný hríbar sa bol ešte včera rozlúčiť,
no a ako inak,
košík dubákov.
Nech si ho Náš Pán Ježiš
zoberie do
Kráľovstva Nebeského.
12. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, otec
Ahoj priatelia😉
Dnes som si zobral voľno,tak som sa trosku túlal po Karpatoch a našiel som naozaj všeličo..Len sosnák nikde🙏Asi som zle pozeral.😉Ale zato rástli hríby zrnitohľúbikové,muchotrávky červenkasté,uchovec bazový,rôzne druhy plávok,hliva buková,sirovec a našiel som aj pekný veľký hríb červený..Ten pokoj, kľud,štebot vtákov a pohľad na vysokú zver je na nezaplatenie 🙏😉👍🍀
12. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... dnes mi lesík vykompenzoval včerajšok ☺️ zo zeme sa to pomaličky ale isto derie na povrch zemský, aj keď nie všade. Sú miesta kde to pekne začína, ale aj vela takých kde to ešte "spí".
12. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, taxikar
Dnes som sa vybral na malý prieskum a toto je malá ukážka toho čo som dnes našiel ! 🤔
12. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Norka
len na jednom mieste 9 suchohribov, bude sviatocna prazenicova vecera ![]()
12. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Úradník Ľuboš
Ani neviem či dať nerástli, ale už začali rásť. Nikto neodišiel naprázdno.
12. 06. v roku 2019, Bratislava - huby nerástli, sali2
Mate niekto sajnu, co tento slizko zelatinovo posobiaci jasno farebny zazrak predstavuje? Tri taketo plodnice, rozmiestnene v okoli odumierajuceho listnateho pna v listnatom lese, vykukali spod silnej vrstvy sucheho listia. Dakujem.
12. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
Rastú, ale čo som našla zrnitohlubikove boli obzrate. Okrem "modrakov" som natrafila ešte na hlivu, muchotravky, masliaky a huby ktoré nepoznám.






















