Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134646 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
06. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, taxikar
Pezinok-okolie:dnes modráky,masliaky a suchohríby !
06. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - trocha hlivy bukovej, včera takisto hliva buková (plná taška).
06. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - po 2 hodinách iba 1 väčší modrák, zopár kuriatok, mladý sírovec a trochu uchovca. Je to slabé.
06. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, pepe
Dnes som bol pozrieť v Lamači. Spočiatku to bolo dosť slabé, ale výborne bolo cítiť naokolo hríbovú vôňu. Neskôr som našiel 1 dubáka, trošku staršieho a malinko naplesniveného, ale nečervavého a 1 suchohríb plstnatý. Keď som sa vracal objavil som na jednom mieste, asi v okruhu 5 m, ďalších 7 pekných čerstvo narastených, tak 1-2 dňových nečervavých, neobžratých dubákov roznej veľkosti a to mi hneď zlepšilo pohľad na moju hubársku prechádzku.
07. 06. v roku 2026, Bratislava - huby nerástli, PeterRet
Dnes veľmi sucho, z hríbovitých na tradičných miestach nič; našla sa iba jedna nejedlá plávka a na pni jedna plodnica štítovky.
07. 06. v roku 2026, Bratislava - huby rástli, Erik111
Len pre istotu našiel som ju prvý krát. Ide o hlivu bukovú však?
07. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, IanB
Dal som si väčší okruh 9 svahov, 14 km, ale je to bieda.
Zarodil rovnako ako minule jeden svah, tentoraz severný. Romp bolo plno, ale les vôbec nevoňal.
07. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Veľmi pekne hríby dubové všetkých štádií, niekoľko plodníc hríbov zrnitohlúbikových a suchohríbov žltomäsových. Začínajú kozáky hrabové a osikové. Hojne kuriatka jedlé a oranžové, ako aj jelenky ryšavé. Našlo sa aj po niekoľko kusov meďovca korenistého, poľničky včasnej, lakovky ametystovej a muchotrávok plavohnedých a pošvatých. Rastie tiež množstvo plávok a muchotrávok červenkastých.
07. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Konečne som sa dostal do lesa na hríby, aj keď žiaľ až večer, našťastie bolo dlho svetlo. (Košík som odfotil až dnes ráno pred domom). Na miestach kde som ja chodil, rástli veľmi, ale naozaj veľmi poriedko. Nájdenie každého hríba bolo malým sviatkom
Aj tak som si ale zažil veľa radosti pri nájdení niektorých atlasových kúskov. OBR 825220
07. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Tarzan
OBR 793419 Výlet za modrákmi v nedeľu popoludní sa vydaril. Potvorky boli nádherne poschovávané v lístí. Viaceré boli krásne atlasové kúsky, nádherné diela prírody. V strede jedného dubákového svahu som videl páriť sa úžovky stromové. A chvíľku som z diaľky pozoroval malé danielča, ktoré robilo prvé krôčky. Všeličo sa v tom lese deje ![]()
07. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Tanni
Ahojte, hladam skúseného hubára/rku na spolocnu hubacku v okoli Bratislavy. Som v Ba nová, nepoznam miesta. Podelíš sa so mnou o info? Odveziem, doveziem Ťa.
07. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Miminka
Ahojte, dobry den. Mozem vas poprosit o info k tejto hubke. Nasli sme ju s dcerou v rozhrabanej zemine pri starom pni. Bola krasne biela a takto zcernala. Mala taku sladkastu vonu. Dakujem za info
07. 06. v roku 2020, Bratislava - huby nerástli, panasonic1
prehlásiť, že nerastie vôbec nič - ani len plieseň....
Tie modráčiky to je skutočne len na ozdobu
07. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Matvej
Dnes to bolo lepšie. V mojej záhradke nič, ale asi som natrafil na niekoho záhradku kto sa stará lepšie ako ja ?
07. 06. v roku 2020, Bratislava - huby nerástli, panasonic1
môžem zodpovedne prehlásiť, že nerastie vôbec nič - ani len plieseň....
Tých pár modráčikov to je skutočne len na ozdobu
nechce mi zobrať fotku tak aspoň píšem
07. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, pablo555
Rástú rôzne druhy muchotrávok, plávok, zopár modrákov, prvý suchohríbik a hliva za pol koša.
07. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Rad0
@hupkar ma svojimi fotkami vyprovokoval natolko, ze som dnes rano isiel aj ja. Nie som taky sikovny ako on, ale potesilo. Rastli mladsie aj starsie modraky, zopar masliacikov, hliva bukova a najvaic potesilo 9 malych dubacikov.
07. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, lumpy
Tiez som po robote vybehol,nedalo mi to a nedostal som sa ani na posledne miesto co som mal v plane, nemal som do coho zbierat uz.
07. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, Úradník Ľuboš
Chalani, dnes mi to nejak nešlo. Bol som len pod babou na chvíľku.
07. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, maťko
Dnes mali v obchode predčasne black friday, tak som už nestihol úplne zaplniť košík.. Podľa kuloárnych informácií zásoby dubákov sa už skoro minuli a budúci týždeň už nebudú mať takmer nič, teda určite už nie v merítku ako doteraz. Ešte som zahliadol v regáloch novonaskladnený tovar kozákov hrabových, tak pre tých, čo obľubujú tento druh - šupho do hrabín!
07. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, taxikar
dnes:modráky a červenkasté muchotrávky, zatial ani jeden dubák , no ja sa nevzdávam a budem hladať dalej a raz to určite príde !
07. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, ivann
OBR 523649 Horúčava nás vyhnala na pol dňa do lesa kde bolo skvele sklimatizovane a ako bonus sme vyfasovali 12 modrakov, z ktorych sme 2 uz nezachranili a 2 boli hrozne obzrane a nefotogeneicke. Modraky cuduj sa svete rastli na jar na letnych flekoch severnych strani v blizkosti vody, ale len tych kde bol blizko aj teren prehriaty slnkom. Jo a 2 hniezda malych kuriatok. Jedno sme chceli nechat dorast, ale ho ktosi hned po nas zobral tak som zobral to druhe ked nemali nadej dorast. Na karpatsky les proste nic nema. To vam potvrdia 3 z 3 karpatskych lokalpatriotov.
07. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
Hríbov 6, bikerov "100", ale hubárov 0 (teda okrem mňa). Potešili ma moje prvé tohtoročné dubáčiky.
07. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Pekna prechadzka priniesla za kosicek suchohribov plstnatych a hnedych, plus par plavok.
07. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, Emil_1
6.6.: prechádzka po sídlisku (od ortopéda) PB-Vrakuňa-Ružinov plno šampiónov (pečiarka polná, pečiarka ovčia, pečiarka obrovská 2ks, hnojník atramentový) zopar hubarov čo ich zobrali a inak ľudia ich vyberú zo zeme a dávajú na kôpku.
Sú pekné ale tvrdé (treba ích dlho dusiť, 30 min. nestačí) . Ale rastú aj na Kramároch a sídlisko Dúbravka!
07. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, uchovec
Limbach - pomerne dosť sírovca a máličko hlivy.
07. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, Danielka
pekna prechadzka na kolibu trochu hlivy krdel kuriatok 6 ksa za odmenu 1 hrib ale peknucky potesil
07. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, peter3
Jeden dubák,kozák osikový,modrák a zopár kuriatok. Limbach
07. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, svako krisot
Dobry den pani hubari.Tak bol som na prvej tohtorocnej pol dnovej hubacke a hriby rastli{2 nadherne zdrave dubaky s priemerom 12 cm a 1ks hrib zrnitohlubikovy,1ks bedla a par suchohribov,pekna hubacka nadherny cas len keby trochu poprsalo tak to uz aj zacne.
07. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, Potulko
Limbach - takmer plný košík dubákov, zopár hríbov zrnitohlúbikovitých, 2 hríby siné, plávky, muchotrávky červenkasté, hlivy bukové a maličké kuriatka.
07. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, vladoz
Dnes som si bol zobrať na jednom mieste (v galérii popis miesta) hlivu ustricovú aj bukovú. Naplnil som si košík a určite ešte na jeden tam zostalo. Neviem, prvý krát som dával fotky do galérie, možno vyjdú. Ale fotograf so mňa nebude. Vo veľkom rastú modráky, muchotrávky červenkasté a dokonca som našiel aj dva hríby horké, ale ozaj nádherné kusy. Som zvedavý, kto sa na ne ulakomí (dobrú chuť). Žiaľ, veľa modrákov, ktoré sú už väčšie sú červavé. Ale naozaj, dá sa nájsť, najmä na severných stranách kopcov. Veľa šťastia priatelia.
07. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, Glida
nasla som plny kos hlivy ustricovej,niekolko modrakov a jednu plavku,,sv.jur trasa pod krizom,trosky,,inak paradna prechadzka,v lese je mokro ale este by mohlo sprchnut
07. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, uchovec
Potvrdzujem - modrákov je dosť, dubákov málo.
Hodne je i hríbov horkých a začínajú aj kuriatka.
07. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, ferok
páni,závidím vám tie modráky.z rače nosím tak 2-3kusy
07. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, Wascho
Tak čo chlapci a dievčatá? Súťažíme? Súťažíme? Potrápila Vás dnešná otázka? Mnohí ste šikovní. Za pár minút odpovedať-"dolu klobúkom". Nebojte sa, nič neprezradím. Venujme sa radšej výskytu. Rozbieha sa to. Oblúbil som si Pezinok-Limbach. Až pod Babu. Včera aj niekoľko dubákov, ale samé modráky. Do soboty bude aj tých dubákov viac.
07. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, fonzi
Pezinska Baba: pol tasky zrnitohlubovych, 1 dubak, 2 kg hlivy bukovej.
08. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som trošku zmokol ale aj tak bolo v lese super ….
08. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, sten88
Rastú krásne dubové, zrnitohlúbikové a masliaky. Radosť chodiť po lese, aj keď dnes to bolo aj s poriadnym ľadovcom🫣
08. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... dnes som vzala aj pomocníkov. Veľa sme toho neprešli ale čo to sa našlo 🥰 Najviac ma dnes potešil aj prekvapil nález lievika trubkoviteho. Väčšinou ho nachádzam na jeseň 🤔
08. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, KapEr
V Bratislavských lesoch rastli ale je tu viac hubarov ako hub. Napriek tomu som neco nasiel. Určite je ten les ale plienený 24/7. Takze rozhodne necakajte priamo v BA niekde plny košík
08. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, otec
Dnes som našiel na mojich kozákových miestach prvý kozák topoľový😉Aj keď bol taký deformovaný a ,,pukanec",tak potešil 😉🍀👍
Bol zdravý,ale už trochu po zenite,tak som ho na mieste rozmrvil do zeme😉🍀👍
08. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Pepo2
Dnes som prijal pozvanku od karpatskeho kamzika Rada a trochu sme pobehali po kopcoch. Dubaky, modraky, hliva a kuriatka. Krasny den v lese. Dik kamarade!







