Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134645 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
05. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Dnes nad Krasnanmi nad rybnikom pri prechadzke so psom 6 suchohribov, ale dva som rovno vyhodila, lebo boli cervave a vysusene, ostatne boli pekne.. Tak bolo aspon na polievocku aj so susenymi hubami z minulej sezony v lese inak velmi sucho, trebalo by trochu aby poprsalo
05. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, uchovec
...málo modrákov + neskutočné množstvá hlivy bukovej na spadnutých starých bukoch, nabrali sme s vladomz koľko sa nám zmestilo (len malý zlomok), ostalo tam ešte cca 30 - 50 kg hlivy (od mladých po stredne staré).
05. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, celiton
dosť veľa hlivy, ale taktiež pár modrákov, muchotrávok červenkastých a masliakov smrekovcových - foto viď galéria.
05. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, Emil_1
"kozák topoľový f.robustná" (= šampion=pečiarka poľná!)
asi 10 ks.
05. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, MiroSKPK
Pezinok - boli sme s Taxikarom: po jednom modráku, každy kilo hlivy bukovej a tento krásny sírovec - asi to začína
05. 06. v roku 2011, Bratislava - huby nerástli, uchovec
Pezinok (z Perneckej strany) - nie veľa, len 3 "modráky" a 1 "dubák".
05. 06. v roku 2010, Bratislava - huby nerástli, francesco400
Dnes len dva dubáky a dva modráky a tento uchovec bazový je nejaký bledý. Zbieram ich už dlhšie ale takýto bledučký sa mi nezdá. Stretol sa už niekto s takýmto bledým? Ďakujem
05. 06. v roku 2009, Bratislava - huby nerástli, vladoz
Dnes večer sa u nás miesto praženice varí bazový sirup... Za pezinským kameňolomom len zopár obžratých plávok.
05. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, dudel
Po dazdi osmsiel pozret do lesa na jedno miestecko a co som nevidel 15 krasnych dubacikov s krasnimy cerstvymi hlavickami hnedymi neco prekrasne dufam ze ot bdue pokracovat hubam zdar
05. 06. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, Plepo
Prešiel som zo Záhorskej Bystrice do Bratislavy cez Karpaty, ale okrem veľkého množstva "judášových uší" som žiadne "hríbovité" huby nenašiel. V lese to však hubami vonia. Bolo dosť mokro, hádam sa to pri oteplení rozbehne.
05. 06. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, gasparovicm
V neďelu , smerob od koliby k bobovej dráhe, veľmi pekné mladé uchovce bazové, a priamo pro bobovej dráhe hliva ...
06. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Dnes veľmi pekná prechádzka: rastú hojne napospol zdravé plávky (najmä modrasté), začínajú hríby dubové, našlo sa aj niekoľko suchohríbov žltomäsových, meďovcov korenistých, tanečníc poľných, ba aj po jednej plodnici sírovca obyčajného a prášnice bradavičnatej. Poľničky včasné už boli všetky po záruke.
06. 06. v roku 2025, Bratislava - huby nerástli, Mr. Steven Seagal
Nevím prečo?
Ale nerastú.
Čo dávam, tak to je drina.
Najlepšie záhradky
Desiatky kopcov a kilometrov.
Že som s Božou pomocou niečo našiel, tak to je odmakané.
Inak to je bída.
Rompy
Plávky
Masliaky
Kuriatka
Modráky
Dubáky
a jeden Sosnák.
06. 06. v roku 2025, Bratislava - huby nerástli, Mr. Steven Seagal
Iná lokalita.
Čiastočný prierez zberu.
06. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Mousik
Ranná prechádzka lesom po daždi priniesla aj zopár klenotov všeho druhu. 😎👌
06. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som mal málo času tak som vybral menší košík prebehol 3 lokality a super …
06. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, skratotriasok
Hlivy bolo dosť. Na jednom pni dubová aj ustricová . Čaká sa na dubaky.
06. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, otec
Zdravím priatelia😉🍀Bol som na prieskum a už aj na mojich miestach začali rásť kozáky topoľové😉🍀👌
06. 06. v roku 2021, Bratislava - huby nerástli, panasonic1
V lesoch je skvelo, pokoj, no bez hribov
začina byť nedostatok vlahy
egocentrici su na scene opať ![]()
no stojí to za výlet
06. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Spaceman
Od piatka do nedele takto vyrastol .nezabudnite na repelent ![]()
06. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, uchovec
Dnes len modráky a sírovec, parádne sme zmokli...
06. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, pablo555
Bol som na prieskum na mojej hubárskej cestičke, ale ešte nieje zem v lese dostatočne prehriata, ani taká "letná" spara ranná ešte nieje a vôňa podhubia...teda žiadne hubky som moc nevidel až na pár trsov hnojníkov, nejaké stromové, 1 muchotrávku tigrovanú, tento rozpadavec a cca 15 modráčikov kde-tu sa ukázalo...
06. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Cpt. Power
Dnes s bratom Marekom sme našli asi 15 kilo pečiarok polnych za asi 2 hodiny a 3 masliaky v okoli bratislavského krematoria.
06. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, lesos
Prvé dva som našiel v tomto roku nič extra, ale už nebola úplná nula.
Nech sa aj vám darí?
06. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Denissa
Za cca. hodinku v lese sme nasli styri krasne mlade zrnitohlubikove, takze za nas - zacinaju pomaly rast.
06. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Denissa
Viete mi, prosim, pomoct s identifikaciou danych kusov? Rastli na jednom pni (na poslednej foto vidno, ze su priamo na pni) po jednom kuse, ale kusok od seba.
06. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, štalo
Niekoľko prevažne mladých plodníc rástlo na vrchololovej plošine kopca v starej bučine.
06. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, uchovec
Modráky a hlivy pribúda, i dubových a vždy poteší mladý sírovec...
06. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, taxikar
Dnes: rodinka úžasných! Dnes to bude aj s komentárom, zmenil som lokalitu a výsledok sa okamžite dostavil, za jednu hodinu som nazbieral toľko dubákov že som musel ísť domov. Nemal som už kam dávať! (galéria)
06. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, pablo555
V lese kľud a pokoj, hubárska túrička bola super, kozáky, dubáky, modráky, 1 smrekáč, pár sucháčikov, 1 kuriatko, hlivy a baranie hlavy... ![]()
06. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, pablo555
Na tom istom mieste ako minulý rok 3 takéto krásne "baranice" ![]()
06. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, lumpy
Modraky vo velkom ale potesili prve dva letnaky.
06. 06. v roku 2017, Bratislava - huby nerástli, Dzonku
Ahojte, viete prosim urcit o aky hrib ide? Je cely v zltej farbe a pri odrezani malickeho kusku z klobuku mierne modravie. Pre istotu som ho nechal a netrhal. Mlade plodnoce boli este zltsie. Diky a pekny den
06. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
Po víkendovom dôkladnom "vypucovaní" hory sa zopár húb dalo nájsť aj dnes. Potešil nález hlivy bukovej.
06. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Zalesak
Obrovský sírovec bol rozožratý červíkmi, ale uchovce krásne a v neskutočnom množstve.
06. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Pekná prechádzka odmenená suchohríbmi hnedými aj žltomäsovými, krásnymi masívnymi muchotrávkami červenkastými, dvoma druhmi plávok a uchovcom.
06. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Emil_1
5.06. Pia, horúčava 30 oC a konštatujem, že pod lianama a medzí "betonivým vrakoviskom", vedľa parkoviska som našiel parádne kusky: "Pečiarka poľná a Májovky"?
Teraz idem na prehliadku Malého Dunaja , smer Bernolákovo.
06. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, uchovec
Tam kde včera - plný kôš a 2 plátené tašky hlivy. Po modrákoch a dubákoch som nepozeral (i keď tam rastú), i keby boli, nebolo by ich kam dávať.



















