Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134647 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
25. 06. v roku 2015, Bratislava - huby nerástli, sojka14
Pocas prechadzky v okolitych lesoch bolo vidno vselico, len hriby nie ....
25. 06. v roku 2014, Bratislava - huby nerástli, Emil_1
Nerastie žiadna, použiteľná huba
Na kúpalisku v Dunajskej Strede som našiel 6 ks pečiarok. Zájazd z Moravy, to odhalili - veď tu každý deň polievajú!!
25. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, tereza28
Pezinok: za hodinu a pol 10 dubákov. Veľmi sucho.
25. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, andypk
Pezinská baba - 4 dubáky dnes nájdené. Slušné, väčšie kusy obžraté. Vlhkosť zeme vynikajúca. Idem ešte cez weekend :D
25. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, fonzi
Devinska Kobyla: pol tasky dubakov. Asi 15 obrovskych starych cervavych kusov som nechal v lese.
25. 06. v roku 2007, Bratislava - huby nerástli, erin11
Stale sucho, okolie Peknej cesty.2 masliaky, jeden uplne obzrany a druhy bol kresny a zdravy
25. 06. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, fonzi
Nález: 1 x strasne vysuseny dubák, 1 x cerstvy suchohrib hnedy, 1 x masliak, 2 x plavka, 5x muchotravka ruzova. Na prazenicu to stacilo, ale na dvojhodinove hladanie to bolo malo. SUCHO!!!
26. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Dnes sa mi po dvoch týždňoch konečne podarilo nájsť si trochu času a urobiť si radosť túlaním po mojich milovaných lesných chodníčkoch. Aj keď bol nakoniec pohľad do košíčka uspokojivý a radostný, celkove (tam kde som sa ja túlal) bola v lese slabota.
26. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... "u mňa " už hribova vlna končí. Nevadí boli to príjemné chvíle, ktoré som si v lese užila kým to teplo bolo ako tak znesitelne. Tieto tepla nerobia dobre už ani mne tak sa hribikom vôbec nečudujem. Aj tie co sa snažili na povrch zemský vytlačiť majú už popukane klobúky. Aj toto sú Malé Karpaty, kým na jednom konci hojno na druhom ... košík zíva prázdnotou 😊 Na čas poslúžil na prepravu malého vtacatka, ale hribom sa v ňom paci viac 🤭
26. 06. v roku 2022, Bratislava - huby nerástli, uchovec
Okrem zopár škaredých plávok a muchtrávok nebolo nič. Kamoš našiel horko-ťažko 4 zrnkáče.
26. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, KarolHek
bol som prekvapený z veľkosti hríbov ktoré som našiel, žial z 10ks bolo 7 na vyhodenie. prekvapil ma aj namosúrený diviak
26. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Denissa
Dobry den, viete mi poradit s presnou identifikaciu oboch kusov? Nalavo nas dedko volal zabak a napravo nejaky druh suchohriba (zlta plodna cast, po reze nemodravie). Dakujem vopred.
26. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, otec
Dnes 1 a pol hodiny po kopcoch..A výsledok,..veľa hlivy bunkovej,kučierka,pár suchohribov a mladý sirovec ..Dubáky sa mi vyhybali???
26. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Denissa
Dobry den, poradite prosim, na foto hrib zrnitohlubikovy alebo siny? Rastli v jednej hore, nie vsak pri sebe. Dakujem vopred.
26. 06. v roku 2020, Bratislava - huby nerástli, panasonic1
Som na rozpakoch či rástli alebo nerástli. Teraz podvečer som našiel týchto zopár kúskov na tých samých dvoch miestach ako v stredu. Maličké a po záruke ostali v lese, ďalšia hodina peknej makačky po skvelých kopcoch ale hríby nikde, čudné
26. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, erik12
Poobede o 16:00 som vbehol do lesa a 3,5hod.som relaxoval. Maximalna spokojnost. Neratal som,ze tolko najdem. Do 40ks som to pocital a potom som sa v tom uz stratil. Dnesny podvecer ma nabil pozitivnou energiou aspon na tyzden.
26. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, IB
Poobede sme pre istotu vybehli. Keď máme teraz dlhé dni. Za cca 3 hod pekná hubačka. Na fotke je časť z nazbieranej zmesky..?
26. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, uchovec
Dnes v hrabine - množstvo hrabákov, zopár plávok a hríbov dubových a 3 trúdniky klobúčkaté. Napodiv od nedele zmizli muchotrávky červenkasté...
26. 06. v roku 2017, Bratislava - huby nerástli, uchovec
...spolu s "ivannom" - 1 hrabák, 2 much. červenkasté a 2 sucháče - všetko pri potoku - aj tam je sucho...
26. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, towdie
Boli sme spolu s kamaratom na potulkach lesom a co nam naskakalo do kosika 50 modrakov 10 dubakov 5 suchohribov nadherny sirovec koralovec a vela kuriatok nase prekvapenie bolo velke nakolko sme isli v nedelu
26. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, uchovec
Boli sme - ja, ivann, Hugo a ešte jeden známy. Nad Limbachom - zopár hrabákov, 1 malý trs trúdnika klobúčkatého, zopár hríbov zrnitohlúbikových, aj odfarbených (tam rastú bežne) a pri konci Hugo našiel 1 plnú plechovku Staropramena. Potom sme prešli nad Pezinok, kde sme našli v podstate len dubáky a 1 hupkara.
26. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, romans
Pridávam nález zo soboty, fantastické dvojičky Celkovo 13 dubakov. Spokojnosť.
26. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, IB
Nič veľké som neočakával. Ale v lese (pravdaže nie všade) bolo prekvapko. Sympatické zloženie (dubáky, rúžovky, suchohríby) dokladáme fotkou.
26. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, HomerSimpson
Ani neviem ci napisat ze rastu, moze to byt nahodny nalez.. Ide o to, ze sme sa len vosli s detvakmi do lesa nadychat cerstveho vzduchu, boli sme tam asi len zo 5 minut a hned sme nasli jeden krasny zrnitohlubkac a 2 suchohribky. Vsetky 3 uplne zdrave, a nevysusene.
Mozno za hodinku hladania co by bolo... Kto vie..
26. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, pumpa
Hriby zrnitohlubikove+dubaky rastu slabsie, muchotravka cervenkasta vo velkom pocte, aj mlade jedince.
26. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, vitacit
bol som behat v lese nad dlhymi dielmi, na zaciatku kralovej hory ako konci luka nad dlhacmi som nasiel jedneho maleho suchohriba karminoveho na mieste kde vzdy rastu. vcera dva male suchohriby plsnate zo svabskho vrchu som doniesol z behania. ale v lese sucho a ziada sa poriadny dazd.
26. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
dnes jeden dubák a o niečo viac hlivy ako v pondelok...v Bratislave včera podvečer chvíľu slušne popršalo, ale nad Karpatami stále "visela tma", neskôr mi volal kamarát-poľovník z posedu v Borinke, že tam dlhšie prudko leje, tak nám nezostáva nič iné, len byť trpezliví v očakávaní, že o pár dní v hore zasa niečo porastie, ale samozrejme, pršať by ešte malo...
26. 06. v roku 2013, Bratislava - huby nerástli, netoneto
Včera poobede som vybehol na známe miesto v Rači.
Našiel som staré červivé sucháče, kozáky a dubáky.
Sused bol tiež, ale na inom mieste a dopadol podobne. Takže nerastú avšak les správne vonia!
26. 06. v roku 2012, Bratislava - huby nerástli, moni
Bratislava , Železná studnicka, stále miesta nič , nič, a do tretice nič, a ked píšem nič tak ani bedle, muchotrávky , kuriatka plávky modráky dubáky a ani len ziadne pnové huby . prázdny les dokonca ani vona po hubách
26. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, fonzi
Devinska kobyla: zo 12 dub8kov, za hrst kuriatok a dve igelitove tasky (pozdravujem Mistraal) rydzika korenisteho.
26. 06. v roku 2011, Bratislava - huby nerástli, adrianos
Svätý Jur: Po dvoch hodinách 1 dubák a nič viac. Ale inak to bola pekná prechádzka po lese...
26. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, towdie
Pezinska Baba 10dubakov 2 modraky 2 plavky a par kuriatok poctivo vyslapane je strasne sucho
26. 06. v roku 2009, Bratislava - huby nerástli, pepe
Bol som pozrieť v lese okolo Lamača, zatiaľ nič, ešte to ani tak správne hríbovo nevoňalo, aj keď napršané bolo, snáď neskôr.
26. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, uchovec
Oproti minulému týždňu veľmi slabé.
Modra - zopár "modrákov", 3 dubáky, 1 kozák dubový, zopár kuriatok a muchotrávky červenkasté.
26. 06. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, pepe
Za sobotu a nedelu: 5 dukákov, a cca 170 mladých kozákov (a dosť veľa asi 100 starých a červivých kozákov)
27. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Bol som včera, tentokrát aj so synom Miškom. Prešli sme poriadny kus hory, hádam aj cez 20 km. Väčšina svahov poriadne suchých, tak v priemere 2-3 hríby/na 1 svah. Z niektorých miest totálne zmizli modráky, niekde sa naopak ukázali dubáčiky, žiaľ poriadne červivé, museli sme riadne vykrajovať. Miznú už pomaly aj plávky a muchotrávky červenkasté tiež začínajú červivieť, ale dá sa čo to povyberať. Vďaka za Miškovu húževnatosť a trpezlivosť. Ja by som to otočil už v polovici. Keďže sme prišli k autu až za úplnej tmy, hríbiky som odfotil až dnes v meste. Chcelo by to aspoň 24 h mrholenie ![]()
27. 06. v roku 2020, Bratislava - huby nerástli, palokm
bol som predvcerom a nasiel som asi 3 ks,aj to nejake gumene ,cervive.....
27. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, uchovec
...okrem tohto ešte zopár smrekáčov, hliva, sírovec, muchotrávok červenkastých a 2 hrabáky.




















