Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134647 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
18. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, fonzi
Wolfthal-Berg: za trištvrte hodiny plná taška dubákov, staré som nezbieral. Potom som šiel domov, lebo som ich nemal kam dávať.
18. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - 15 dubákov, 1"siniak" a veľa muchotrávok červenkastých (budú z nich výborné oškvarky).
Včera - Limbach - do 20 "siniakov"a takisto veľa muchotrávok.
18. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, peter3
6-dubákov,10-kozákov,modráky,plávky,muchotrávky ružovkasté a hlivy .Limbach
18. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - 74 dubákov, 60 percent malo popraskanú hlavu od sucha a asi 80 percent červivé stopky, tie som musel na mieste odrezať. Okrem toho pár suchohríbov a 2 modráky. Dnes už nestíham doložiť foto, asi zajtra.
18. 06. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, dalo1
Dnes 3 dubáky a 1 suchohríb žltomäsový. V lese je už veľmi sucho. Prvá vlna hríbov zrejme končí. Odkaz pre Tarzana: nie som ten Dalo čo chodí na FSH
.
19. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, IanB
S priateľom na známe miesto, ktoré sklamalo - pár modrákov a dubákov. Na druhom trochu lepšie, ale lese už sucho prevláda.
19. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Už to je náročné, dnes som musel prejsť 5 kopcov …ale niečo som predsa len našiel
19. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Tentokrát len dubáčky. Čistá pravá, nefalšovaná, puncovaná - radosť 🌳💚
19. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes opäť malý okruh ale ešte som ho zkrátil o 1/3 lebo bolo veľa …
19. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... juzne svahy sú už riadne presusene, čo sa podpisuje aj na hriboch, ale tam kde sa drží vlaha sa dajú nájsť ešte pekne mladé kúsky aj keď ich bolo málo. Krasne sa rozbiehaju 🐣🐣🐣 v Karpatoch.
19. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, ivušo
Za necelu hodinku cca 30 dubacikov a 2 masliaky, vsetko cervive a obzrate od slimakov. Ak nezaprsi..., nebude rast nic.
19. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, maťko
V nedeľu poobede sme už ani nečakali že po víkende niečo nájdeme, takže nás hríby veľmi potešili.
19. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, sali2
Dnes som prilis nefotil, vacsinou prsalo. Dva statocne dubove, cca 15 masliakov, jedna pekna mlada bedla a fura suchacov po zaruke ale zopar zltych ukazkovych.
Veru sme aj daco pojedli na obed, bedla zmizla v bruskach ani neviem ako.
19. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Matvej
Síce nie ukážkové, ale potešili dubáky, sosnáky, kozáky hrabové a dosť hlivy.
19. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, lesos
Rastú asi tak že 30 minut pomaly pol koša..Vela starych uplne KO..Vela zvierat od srniek cez muflona az po diviakov..takže pánsky vylet.
Šup do lesa.
19. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, uchovec
Už to je slabšie ako pred týždňom, aj červavosť je väčšia, ale ešte stále sa dá...
19. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, uchovec
Dnes to bol cielený pokus nájsť prvé hrabáky a trúdnik klobúčkatý na osvedčených miestach. Podaril sa len ten trúdnik.
19. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, dedo55
Rastie všetko možné, dubáky, modráky, suchohríby, dosť kuriatok, m.červenkasté, iné...proste paráda.
19. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, vaso1
Svaty Jur,šur,pri rybniku,stale miesto 15 kozakov a vela malickych,treba nechat dorast 2,3 dni.
19. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, uchovec
Okolie Pezinku - od soboty dorástlo ďalších 32 kozákov topoľových.
19. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, jossi
Dnes v okolí Dunajskej Stredy som nazbieral tieto kozáky za dvadsat minút.Zaujímavé - hoci sú velmi mladé, všetky boli červavé.
19. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, uchovec
Limbach - 30 kozákov hrabových (už začínajú rásť), 13 dubákov, veľa hlivy bukovej a uchovca, nejaké muchotrávky červenkasté
19. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, MiroSKPK
Limbach: 11 dubákov, modráky, hlíva buková, uchovec
19. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, vokupma53
Pezinok: za hodinu a pol takmer plný kôš dubákov a zopár modrákov
19. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, mirec666
Dybáky, modráky, uchovec, hliva, plávky, muchotrávka červenkastá a bedľe veľmi červavé
19. 06. v roku 2006, Bratislava - huby nerástli, pepe
V piatok som bol pozrieť v Lamači,a veru bieba, žiadny druh hríbov čo zbieram som nenašiel, v sobotu som aj skrz piatkajšej biedy išiel až k Borinke, kde som sice našiel 3 dubákov, ale to bolo absolutne všetko. Takže nato ako som sa nachodil bola to bieda a navyše, mali byť už aspoň 3-4 dni odtrhntý skôr(2 z nich boli červivý)
19. 06. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, besipky
Smerom na Kačín dve muchotrávky červenkasté, dva suchohríby žltomäsové a jedna malá prašivka. Nič moc, ale krásna prechádzka a jahôdky sa dali kosiť. Bolo aj na polievku, aj na koláčik ![]()
20. 06. v roku 2026, Bratislava - huby rástli, IanB
Po strede iná lokalita, 7 svahov iba 2 západné sa prebudili (alebo posledný výstrel, fakt neviem). Na jednom modráky a na druhom dubáky a aj špendlíkové kuriatka. Na inak orientovaných svahov som nachádzal len muchotrávky a plávky v malom množstve.
20. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, IanB
Prieskum nového miesta (pre mňa, dnes tam hovoril 1 hubár, že pred týždňom plný košík), vydal 8 dubáčikov
20. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, pablo555
Hlboko, ďaleko, za horami, za dolami a piatimi vyschnutými potôčikmi boli schované kozlátka, hríbiky, hlivy a baranice 3ks, ale tie červivé úplne na padrť a celkovo všetky hubky nemilosrdne bojujú zo suchom...Ďakujem lesík ![]()
20. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, pablo555
Je to asi on že?
https://www.nahuby.sk/atlas-hub/Neobolet...
Zo spodu komplet žltý, ihned modrie po odtlačení a narezaní, krásne vonia podobne ako modrák, rástol v bukovom lese na rovnkaom kopci neďaleko som našiel aj dubáky a zrnitáče...
20. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, taxikar
Dnes to bolo úplne super stále dorastajú nové!😉
20. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Rybár Vladko
Tak všetkým vám veliká gratulka, krásne úlovky a nádherné fotky! Stále vás všetkých vnímam, čítam, počúvam....ale keď zavesí fotky p.Ilavský....to je pre mňa vždy zdravý vrchol provokácie a reálny obraz o výskyte húb v Karpatoch. Som bol tak po tých mojich prvých Sírovcoch s priateľkou 1.krát v tomto roku na potulkách po Pezinskej Babe a verte mi aspoň jedno, nie je to nikdy o malom obedňajšom okruhu😥
20. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, IanB
Moje TOP dva viac svahové kopce ma dnes prekvapili (aj na druhom som našiel dubáky, doteraz len zrnkáče). Škoda len, že kvalita dubákov sa nerovná kráse.
20. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... este stále sa toho dá nájsť dosť na naplnenie košíka. Dnes ma prekvapil svah kde rástlo veľa "sinakov" . Asi ich málokto zbiera. 🤔
20. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Cpt. Power
Dubaky, suchorhiby a kuriatka.
Doslova hribovy masaker ale kopce ako na horolezecky vystup. Po 3 hodinach v lese upoteny ako prasa pred zabijačkou, nohy ťažké ako olovo ale výsledok stál za to.
20. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, hupkar
Niektoré miesta ani ťuk a na niektorých krása …
20. 06. v roku 2023, Bratislava - huby nerástli, Mr. Steven Seagal
Tak ako napísal
Radko.
Je to náročné.
Utiekol som z hôr na stretnutie.
Takže až doma pri Seagalovi


















