Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134646 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
17. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, erik12
Dnes som si riadne privstal a oplatilo sa. Takychto podobnych za pol kosika.
17. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, tthom
Na tohtoročnú prvú vychádzku za hubami spokojnosť.
17. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Rad0
Nie je to množstvo ako @hupkar aké ja som spokojný. Boli dubové, smrekové, modráky, nejaké masliaky aj suchohríby a hliva. Paráda.
17. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, sten88
No konečne som sa dostal aj ja a rastú krásne hríby dubové a zrnitohlubikové .
17. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, pablo555
Trošku sme vybehli večer po práci, veľa hubárov a už dosť vybrakované ale našli sme niečo.../dubáky, modráky, sucháče, plávky, hlivu, kozáčiky/
17. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, uchovec
Začali dosť rásť kozáky hrabové (žiaľ od hlúbika dosť červavé), hríby dubové stále rastú, ale sú každým dňom viac červavejšie, ale podstatné je, že konečne začína rásť trúdnik klobúčkatý (našiel som malé na 2 miestach)...
17. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, uchovec
Po vyše týždni som sa dnes konečne dostal do lesa: hríby zrnitohlúbikové, 1 hríb dubový, trošku hlivy bukovej, mladé trúdniky šupinaté a zopár muchotrávok červenkastých.
17. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, towdie
Dnes na nasich miestach nasiel som len 6 modrakov Palo je lepsi no bude aspon na polievku
17. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, Dzonku
Tak vcera som myslim vyzbieral moju horu a nateraz asi koniec...Nove sa neukazuju. Snad neskor ak poprsi
17. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
Rastú dubáky, modráky, kozáky, suchohríby a v hojnom množstve muchotrávky červenkasté.
17. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, uchovec
Vladoz bol dnes pozrieť na mojich (našich) flekoch na trúdnik klobúčkatý - a zadarilo sa...
Našiel tušim 7 kusov a polovicu mi prinesol, ďakujem...
17. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, sojka14
Suchohriby sa objavuju uz aj v nizsich polohach, dnes skoro 2 kg v oboch lokalitach. Uf, ale nohy si necitim
17. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - (ako pod lampou, kde je najväčšia tma) - za hodinu a štvrť 35 dubákov, nejaké kuriatka a 1 hríb príveskatý. Okrem toho som videl aj viac druhov plávok a muchutrávok.
17. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, jajahana
Senec-veru už nám huby rastú a je ich dost,dnes za hodinku,trištvrte koša dubakov a trištvrte koša modrakov a v lese ludí ako na vaclavaku
17. 06. v roku 2010, Bratislava - huby nerástli, PeterRet
Limbach - Slnečné údolie. Dnes na prechádzke 3 hríby dubové, 1 muchotrávka červenkastá a 1 plávka trávovozelená... bohužiaľ, všetky plodnice boli postaršie a komplet rozožraté larvami múch
17. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, Hron55
Na prechádzke lesom som našiel 4ks bedľa, 5 ks plávka , 1 ks asi 20 cm trs trúdnik klobúčkatý, 3 ks muchotrávka červenkastá.
Inak je v lese veľmi sucho tých zrážok nad Bratislavou bolo málo.
17. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, paloH
vcera po nočnej t.j.16.VI. pod Pezinskou Babou 4 pekné dubáky, pár masliakov,2 modráky, a videl som aj 3 bedle,ale staršieho dáta ,už boli dosť suché.aj sa na mna smiala muchotrávka ružová,ale nechal som ju tak.
tie dubáky boli síce krásne,ale kedže som úspešne stratil nožík,až doma som zistil,že mali v sebe návštevníkov - boli červavé.Ale aj tak to bol fajn výlet urobil som viac než 100 fotografií.Karpaty sú nádherné.
17. 06. v roku 2007, Bratislava - huby nerástli, Tonuzaba
Vcera /16.6.07/ sme boli aj s detmi v Castej, pri Cervenom kameni - okrem troch Judasovych usi (bazovec) a dvoch odkopnutych suchych bedli sme nenasli nic.
17. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, Wascho
Dnes som trochu zmokol. Ale len okolo Malého Dunaja. Pár pečiarok a trs mladých hlív. Keď zlacnie benzín, zajdem ďalej.
17. 06. v roku 2007, Bratislava - huby nerástli, erin11
2x maslaik, stara plavka a nic viac.Sucho, sucho, sucho.Okolie peknej cesty
18. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, maria66
Nemusím karpaty, ale nemôžem sa nato kukať čo nosíte....len som si omrkla terén, no teda pôjdem ako náhle budem mať čas....
18. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Fifo_hubár
Rastú, ale naozaj lokálne. Je sucho. Za hodinku a pol po práci som nazbieral niečo cez pol košíka dubáčikov. Videl som aj dosť plávok, ale tie som tentoraz nebral. V mojej obľúbenej lokalite prebieha výrub 😔
18. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Mousik
Dnes som vybehol ráno na dve hodky do lesa na zdravotnú prechádzku. Zopár pekných kúskov sa mi podarilo nájsť. 😉👍🍀
18. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... dnešný podvecerno- večerný relax 😍Bola som skontrolovať ako sa darí "modracikovym" dvojičkam. Od štvrtka riadne podrastli, vítali ma už z diaľky 🤭 Lesík ma obdaril opäť z každého rozka aspoň troska. Spokojnosť 👍
18. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Išiel som pozrieť na dubákové svahy a namiesto toho som zvláštnou súhrou okolností navštívil Saharu, Kalahari, Gobi, Mohavskú púšť a Atacamu. Je zázrak, z akého betónu dokážu tie huby vyrásť. Ryhy kade zvážali bukové kmene, sa zmenili zo zeme na piesok. Asi trikrát sa mi priplietol do cesty muflóní drobizg. Na jednom svahu ma privítalo veselé muflónčie békanie, bolo to milé.
18. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Aj dnes mi les daroval viacero svojich nádherných darov. Videl som aj veľa dubákov veľkosti taniera. Sucho a červíčky ale hríbikom dávajú zabrať. Dnes tvorili odkrojky dobrých 40% a myslím, že tá minulotýždňová vlna pomaly, ale iste ustupuje.
18. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, Slavo 123
Po dlhých a krásnych hubárskych týždňoch to v M. Karpatoch vyzerá na hubársky “ramadán”. Bol som na dve hodinky nad BA a totálne nič, zopár plávok a sucho ako na Sahare.
18. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, uchovec
Dnes som trošku zmenil trasu a bolo to podstatne slabšie ako včera.
18. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, towdie
Len doplnim spravu od Pala boli sme spolu 4 a spolu sme nasli asi 35 modrakov 3 dubaky cca 5 kg sirovca a muchotravky cervenkaste neratame potrebuje dazd
18. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, januelik
mozete mi niekto poradit kde v Bratislave mozem ist na hriby?Dakujem
18. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, IB
Len na krátko som išiel pozrie "svoje" miesto. Okrem odfoteného, ešte ďalších 10 dubákov aj nejaká rúžovka a suchohríb.
18. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, ivann
Vsehochut. Boli sme v sobotu poobede nakuknut na jeden nas a jeden "pozicany" flek a zaujimavo bolo na pozicanom. A sirovec ani kozaky sa nepodarili. Vraj ma byt cez tyzden cez 30 stupnov, no mohlo to este pockat do prazdnin.




























