Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134645 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
16. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, ondonkm
Poprosím o identifikáciu plávok. Predpoklad je taký, že sú to modrasté, ale možno niekto kto má viac vedomostí o plávkach by mi mohol pomôcť. Horkú, ani štiplavú chuť nemá ani jedna. Ďakujem
16. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Spaceman
Pomaly to ožíva zatiaľ predvoj ,nechal som keďže majú dosť duté hlubiky....
16. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, hupkar
Poobedná prechádzka síce v daždi ale pekná........rastie všetko
16. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
Z dnešnej daždivej vychádzky po hore. Už to vyzerá slušne a to som bola len z kraja. Hore v kopcoch to musí vyzerať ako v raji ![]()
16. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Čongi
prosim o identifikaciu huby, rastla v zmiesanom lese, dakujem pekne
16. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Tak dám aj ja jednu z dnešného dňa a dám si pohov
Že rastú je asi zbytočné písať, aj keď stále si myslím, že je to vo veľkej miere o vytrvalosti, ale aj o hubárskej intuícii a dlhoročnej znalosti hôr.
So synom Miškom (14) sme si dnešnú hubačku parádne užili a musím povedať, že mi je absolútne rovnocenným parťákom, s veľkým hubárskym čuchom a talentom. Verím, že mnohí si v týchto dňoch urobia v lese radosť. Veľa hubárskych radostí všetkým!
16. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, taxikar
Ja zostanem pri svojom spôsobe prezentovania, dnes 45 min a bolo nazbierane vrchovate, kto neverí, nech tam beží!
16. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Malé Karpaty, človeku sa ani z lesa nechce domov
16. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Tarzan
V piatok (14.06.) hubársky raj pokračoval. Samé atlasovky, samé dokonalé plodnice. Príroda nám dáva v týchto dňoch neskutočné dary a poklady. Verím, že veľké množstvo ľudí v týchto dňoch zažíva výnimočnú radosť.
Na 1.fotke dubáčiky hneď z prvého čarovného kruhu (48 ks), košík sa veru veľmi rýchlo naplnil. OBR 707822
16. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, PeterRet
V lese už dosť sucho, čo vidno aj na plodniciach, ale stále sa našli pekné hríby dubové aj zrnitoholúbikové, pár plávok a dosť muchotrávok červenkastých. Potešil aj mladý trúdnik šupinatý.
16. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, Dzonku
Nasiel som dubaky v roznych stadiach: od uplne vysusenych a starych po mlade a cervive. Par ich bolo aj pouzitelnych...vid.galerka. A s tym dazdom v okoli Ba to bol dnes dobry zart...par kvapiek to uz nezachrani...
16. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Justin
Vcera som vybehol na Kacin, presiel som jeho okolie a neraslo vobec nic.
16. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Dr.Lievik
V bukovej hore množstvo krásnej muchotrávky červenkastej, nejaký sírovec, ale aj zopár zrnitohlubikáčov z toho jeden rekordér, viac fotogaléria.
16. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, uchovec
Bol som v ten deň 2x, spolu 3 hrabáky, 6 dubových, 12 modrákov a plný kôš muchotrávok červenkastých.
16. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Dzonku
V celej hore nic a potom na jednom mieste asi 20 kusov hriba. 90% stare a vysusene, ale naslo sa aj nieco zdrave a pouzitelne. Chce to dazd teraz..
16. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
2 dubáky, 2 modráky, 1 tmavohríb obyčajný (?)...v hore je už veľmi sucho...
16. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Krasnany, asi za tristvrte hodinku... Velmi sucho, treba dazd, vacsinou trochu obzrate od slimakov, inak fajn necervive...
16. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, hubolienka
Za 1,5h spolu 110ks + 1 bedla. Skoda, ze 80% bolo cervivych. A na mieste ostalo vela plesnivych. Ale bolo ich pozehnane, uz sa nam ich ani nechcelo zbierat
16. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, uchovec
Okolie Pezinku:dopoludnia - Karpaty - 3 hríby zrnitohlúbikové, 3 muchotrávky červenkasté a zopár hlív.
Popoludní - pri rybníku - 29 kozákov topoľových a nejaké suchohríby karmínové.
16. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, uchovec
Limbach -Medvedie údolie: asi 2,5 hod. chodenia. Našiel som dosť kuriatok, 1 hríb príveskatý, 1 hríb zrnitohlúbikový (málo, ako keby mali pauzu) a 15 hríbov dubových.
16. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, vladoz
To Pepe a KbdH, neviem, kade ste behali, ale ja som sa tam bol dnes na tri hodiny pozrieť a na výsledok sa pozrite v galérii. Je pravda, že na dubáky je už sucho a sú popráskané, ale modráky idú "jak šlak". A to je po víkende, keď tam bolo veľa ľudí. Takže, rastú, no hľadajte na severných stranách kopcov!!! Nech sa darí.
P.s.: A nehovorte nám machri, je treba len vedieť kam ísť a to je všetko.
16. 06. v roku 2007, Bratislava - huby nerástli, ENERGIA
Bola som včera v Borinke jeden masliak a dva modráky a aj to boli staré....velké sucho.
16. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Zochova chata: Konečne som si našiel čas pozrieť na dubáky a bol som odmeneny. 24 dubákov - ako z atlasu - jeden krajší ako druhý - úžasný hubársky zážitok. Našiel som aj 1 hríb zrnitoh., rástli tiež lupeňopórovce, muchotrávky tigrované, kuriatka, povraznice ... atď.
17. 06. v roku 2026, Bratislava - huby rástli, IanB
Preveril som 5 takých priemerných svahov, kde sa skoro vždy dá niečo nájsť. Na 3 absolútne nič, na jednom 1 mladý obžratý modrák, a len jeden totálne severný kde nezasvieti slnko sa akosi prebudil - bolo viac muchotrávok a 2 modráky
17. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som chcel zabiť 2 muchy jednou ranou ísť na huby a nájsť do Akvaria nejaké pekné drievka v potoku, huby na parádu ale to drevo bieda ….
17. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, IanB
Dnes som sa vybral s kamarátom, ja špeciálne na bedle, on plnil košík dubákmi, modrákmi, kuriatkami...
17. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... z dnesnej prechadzky v kopcoch. V miestach kde neprazi slnko a drzi sa vlaha sa daju najst uplne zdrave kusy.
17. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Kali
Zdravím, dnes sme išli pozrieť lesy v Čunove, našli sme hríby siné. Tento rok je to slabšie, ale potešilo nás aj zopár kusov🙂. Rástli aj plávky a sírovec
17. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Mr. Steven Seagal
V nedeľu, po hodine,
ma kamarát stiahol z Baby.
Tak som to šiel dneska dokončiť.
No a dubáky sú mi roduverné.
Dočkali na mňa.
17. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Cpt. Power
Davam že rástli. Zrnkáče doslova ukážkové. K dubakom vačšina skončila v koši aj struhadlo na syr má menej dier ako tuto narobili červíky. Asi 2 zdravé zbytok letel do koša. Jediný suchohríb tiež deravý ako sito od červíkov. Za 3 hodiny chôdze spokojnosť.
17. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, hupkar
Poobedná prechádzka …aj som pekne zmokol nad PK to v lese bolo veselé …
17. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, uchovec
Je to slabé, iba zopár modrákov, 1 dubový a 4 hríby červené.
17. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, lesos
🌿No..dnes to už konečne bolo o hladanì aj ked je pravda, že ràd nàjdem na kope pàr pekných kusov. Vela som nehal v lese v stave aky uz nezbieram, ale stàle idu maličkè dalšie a dalšie..Na kopcoch ktorè su neni vyslnenè su v celkom dobrom stave inak kalamita každý jeden na slnku..Nech sa darì🌿
17. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... stále sa dajú nájsť aj "jednohubky", ale väčšina kopcov na ktoré som sa dnes vystverala bolo spiacich, bez hub.
17. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, Potulky prírodou
Niečo našlo ale treba veľa chodiť. Pod lístim je vlhko ale nejako sa im nechce rásť. Všetko vo videu, pekné pozeranie.
https://m.youtube.com/watch?v=o1QIeOE1pm...
17. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, maťko
Slizniaky ich šrotovali jedna radosť, niekde trčali len korene hlúbikov a okolo nich kopec slizu, ale napodiv boli menej červivé ako doteraz. Bedľa ako bonus, škoda že len jedna. Inak je to slabota, hríbom sa nechce von..






















