Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134645 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
13. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, uchovec
Limbach - zasa som "skúšal" kozáky hrabové, myslel som si, že snáď za 3 dni niečo narastie, ale nič. Iba 1, ale strašne malý. Ale našiel som na tých istých miestech ako naposledy 19 dubákov, ale malých a každý bol "chytený" od červíkov. Okrem toho - celkom dosť muchotrávok červenkastých.
13. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, dušan koniar
Bedľa vysoká ,24 cm vysoká ,16 cm priemer klobúčika,6.hod 30 min. ráno 13.6.09 v lese nad Dlhými Dielmi.Nebol som na hubách asi 30 rokov.
13. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, blekota
Bol som dnes opekat pri kamziku a ked som zbieral nejake drevo na ohen tak som nasiel niekolko Plavok modrastych a jednu Muchotravku cervenkastu, potom som isiel k zeleznej studienke a este som nasiel asi styri Povraznice sirokolupenove, skoda ze som nenasiel aj nejake ine huby, ale som spokojny, ze uz rastu
13. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, dudel
Svaty Jur:Nadherne kusy dubaky velke a aj male..a nechal som tam vela cervavych ale naozaj krasnek usky som nasiel rastu rastu len treba vediet kde
13. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, fonzi
Na Pezinskej Babe nad Pernekom krásne dubáky a zrnitohlúbovce, hliva buková a ruzové muchotrávky.
13. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, Gabeš
1 KS majovka,15 KS suchohrib žltomesovi,6 KS bedel červenych,1,5 KG hlivi bukovej bilo by teho aj vacej ale mnoho ich bolo červavych PANONSKY HAJ
13. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, peter3
34dubákov, 27kozákov dubových, 11modrákov a pár kuriatok - Limbach.
13. 06. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, Plepo
Počas splavu Malého Dunaja som našiel veľké množstvo sírovca. Plodnice boli ale bohuzial starsie... Ale vonali!P
13. 06. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, pepe
V sobotu som behal asi 2,5 hod v Karlovke, ale bola to bieda, okrem 4 plávok, ktoré aj tak neberiem, nič lepšie som nenasiel. Na ušlachtilejšie hríby je to v Bratislave asi skoro.
14. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Mr. Steven Seagal
Hon ko...
Chvála Bohu
už ho admin vymazal.
Preto som tento príspevok nezverejnil, lebo zber bol pred 3 dňami.
Aby som nemusel,
tomu čo si ho hon ko...,
tomu honičovi nadávať.
Lebo v desiatkach rokov sa admin prvý krát v histórii zastal hríbarov,
tých, ktorí pravdivo ukazujú,
kde a ako rastú.
Lebo doteraz,
keď takýto závistlivci,
útočili do nás,
tak admin vždy podržal tých chudákov.
Mne osobne admin rušil účty.
Nie tým smradom,
ale mne.
Všetci viete moje meno.
Musel som sa prihlasovať ako sa dalo.
Moje meno Jozef Ferenčík,
ktoré admin vkuse zmazal.
Tak som sa musel prihlásiť,
ako môj libling.
Prvý krát v histórii,
je admin na strane rozumu.
Admin mi zmazal môj nik 4x.
Ba dokonca šli tak ďaleko,
že ma zrušili cez IP adresu.
Hugo, jeden top hríbar,
tiež sa im tu na to vysral.
Snáď už to bude Okey.
14. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Dnes pekne plávky všetkých štádií (najmä modrasté), našlo sa aj niekoľko mladých hríbov dubových, pár suchohríbov žltomäsových a jeden hríb zrnitohlúbikový, plus okrem toho ešte jedna muchotrávka červenkastá. Dubáky a žltomäsové ale pravdepodobne kvôli postupujúcemu suchu s výrazne rozpukanou pokožkou hlúbika.
14. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Hela
nasli sme hribiky, hlivu a trudnik supinaty, hriby len na jednom mieste, inak les hubovo prazdny....🙂
14. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Rybár Vladko
Čágo Bélo Hubári
Po úraze s kolenom som musel zvoliť oddychový režim pri jazerách, ale aj tam som počul denne to volanie z našich Karpát. Napriek tomu sa chcem s vami podeliť o svoj 1.výlet po vyše 2 mesiacoch na mojej Babe.
Hríbikov utrápených suchom bolo vcelku dosť,zrnkáčik ani jediný, rompičky,nejaké plávky ale najväčšim zážitkom a odmenou mi bol obrovský nádherný biely hríb o priemere klobúka iste cez 35 cm,ktorý rástol tesne pri potoku na padnutom hnilom buku. Nevedel som sa vynadívať,nádhera! Podľa katalógu sa podobá na vzácnu Muchotrávku končistú ale naozaj netuším.
Záverom opät poďakovania za tie vaše úžasné príspevky. Radkovi, patria našim skvelým hubárskym Radkovi, Pablovi,Mirkovi za tie odmakané zrnkáče nad Pezinkom,nezabudnúc na Juraja, obrovský môj obdiv patrí našemu Pištinkovi za tú poctivú hubačku s Tanečnicami a jeho oblúbenými kuriatkami!
Vela radosti zo života a hlavne pevného zdravia praje Vladimír
14. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Dnes na tradičných miestach veľmi hojne mladučké kuriatka (jedlé aj oranžové) a jelenky ryšavé. Okrem toho prekvapivo len zopár mladých plávok, hríbov dubových a suchohríbov žltomäsových. Po muchotrávkach červenkastých akoby sa zľahla zem.
14. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Dnes som si dal peknú rekognoskačnú vychádzku po miestach, kde som bol nedávno ale aj po takých kde som nebol už asi rok. Vyzeralo to tak, že krásna dubáková vlna končí. Hoci sa tlačilo ešte pár malých plodníc, už boli v zlom stave, často červavé a ohryzené, akoby koniec tejto vlny chceli červíky, lajniaky a sliziaky čo najrýchlejšie ukončiť. Možno začína to obdobie, kedy dubáky skončia a neskôr ich nahradia smrekáče. Uvidíme. Kto máte fleky na kozáčiky hrabové a masliaky smrekovcové - odporúčam návštevu. Stále pekne rastú kuriatka, z bledých som mal najväčšiu radosť, sú krásne statné a mäsité. Pekne rastú aj plávky a suchohríby žltomäsové, tie som ale nebral. Všetkým veľa zdaru!
14. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, taxikar
Stále veľmi skromne, ale verím, že sa to rozbehne!🤔
14. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... z hub na juzne orientovaných slnecnych svahoch sa stávajú "pukance". Na svahoch , kde sa este udrzala vlaha začínajú rast muchotravky cervenkaste. Hribovitych je zatiaľ stale málo.
14. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, Matvej
Nie je to este ono, ale zacina taka mykologicka vsehochut...
14. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, otec
Výsledok dnešnej predbežnej prechádzky po kopci..??
14. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, xantia
Dnešná vychádzka bola nádherná, aj svoje hríbiky som konečne našla.
14. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, ivušo
Ahojte vsetci. Vcera asi hodinka v okoli Kacina. Najskor jedna vonava cirovka majova, potom 7 x hrib dubovy a dva masliaky. Napriek tomu davam, ze este nerastu... treba pockat na dazd a teplo.
14. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Malé Karpaty, je ich stále viac a viac
14. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, sali2
Nasa spolocna hubarska premiera so synom so skusenejsim sprievodom dopadla nadpozemsky, zopar exponatov na nase pomery exkluzivych, na obrazku posledny nalez cestou spat k autu. Objavili sme novu krasnu vasen.
14. 06. v roku 2019, Bratislava - huby nerástli, panasonic1
5 dubakov a 5 modrakov, ale staršie , už suchom poznamenane
zato komárov hojne
14. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, infinite
Malý - veľký hubár
, všetko skoro na jednom mieste, zvyšok lesa už vysušený.
14. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, uchovec
Aj dnes sa ešte dalo, ale sucho sa už začína prejavovať...
14. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Úlovok zo stredy 12.06. (až teraz som prišiel k PC po 5 dňoch). Zažil som hubačku o ktorej sníva každý hubár a na ktorú sa čaká niekedy niekoľko mesiacov, ba až rokov. Konečne začali rásť aj na mojich obľúbených miestach. Akoby chcela príroda dobehnúť čo zameškala. Čarovné kruhy po 20 ks, 2x sa zadarilo aj po 50 ks. Na obr. vyselektované dubáčiky len 1.trieda. Rástli úžasne aj hlivy lievikovité a aj absolútne čerstvý sírovec. Zrnitohlúbikáče mali prekrásnu zamatovú, čokoládovo-semišovú farbu klobúkov a dubáčiky sa krásne skrývali v lístí a so svojimi odtieňmi bledohnedej a bielej nadobúdali dokonalé kryptické sfarbenia. Toľko atlasoviek za jeden deň, toľko krásy! Zažil som hubársky raj ![]()
14. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, xantia
V lese je sucho,sem tam nejaký hríb aj to s podnájomníkmi.
14. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, taxikar
dnes:modráky,červenkasté muchotrávky a moje prvé 3dubáčiky ! Normálne sa teším.
14. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
pomenej rástli dubáky, modráky, kozáky, suchohríby...
14. 06. v roku 2014, Bratislava - huby nerástli, ivann
poobede krasna prechadzka ale predsa rastli 1ks hrib cerveny a 1ks mikrosuchohrib plstnaty.. sucho jak hrom
14. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, peter3
11dubákov 3 modráky 4 masliaky a za hrsť kuriatok - Limbach.
14. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, fonzi
Nad Wolfsthalom som navstivil rovnake miesta ako minule, 13 mladuckych dubakov a nejake plavky.























