Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134647 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
12. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
Dubáky a modráky rastú stále. Potešil prvý tohtoročný kozák.
12. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, celiton
Zopár dubáčikov sa nájsť dalo, avšak, ak ste milovníci much. červenkastých, tak sa na svoje prísť môžete.
12. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Rad0
Nechal som sa navnadit Vladovym ulovkom z utorka a vybehol som dnes aj s manzelkou na chvilu na Babu. Dva modraky a dva pouzitelne dubaciky (jeden komplet prezraty) pokladam sice v tomto suchu za uspech, ale na Vlada teda nemam
12. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Juli
Tieto ma už nepočkali....
Po včerajších úspešných štátniciach - dnes šupho do hory. Už mi to chýbalo.
Výsledok:
3 krasne dubáky (z 9tich nájdených - ostatné zostali v lese),
2 zrnitohlúbikové (zo 7 nájdených),
niekoľko trsov hlivy bukovej,
2 rýdziky zelené,
2 plávky a stop.
No ale veľká radosť. Ani som toľko neočakávala. Pár fotiek v galérii.
12. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, taxikar
Pezinok-okolie: ešte stále vela suchohríbov a začínajú zasa modraky (galéria)
12. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - osvedčené miesto na kozáky (brezy a hraby v mokrinách) - ale nič. Nakoniec som pri potoku na starom zvalenom buku našiel zopár hlív akurát na polievku.
12. 06. v roku 2011, Bratislava - huby nerástli, fonzi
Wolfsthal: Pri Pottensteine 5 kuriatok a 3 dubáky.
12. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, towdie
Pezinska Baba boli preteky ale mna to neodradilo a po 4hodinach chodenia 3dubaky 5modrakov 2 plavky fialove a asi 15muchotravok foto doda v pondelok je starsne sucho potrebujeme tichy a husty dazd
12. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, MiroSKPK
Pezinok 10 dubákov, modrák, bedla. chcelo by to trochu ochladenie a sem tam dážď.
12. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - Vidlárka. Boli sme tam pozrieť s Towdiem, ale i tam je sucho. Ja som našiel 4 modráky, krásny trs hlivy bukovej a možno 15 - 20 muchotrávok červenkastých.
12. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, towdie
dnes som bol s ucovcom pozriet co nam priroda nadelila ale bola celokm skkromna terba viac vlahy,je to super clovek a skvely hubar.clovek sa uci cely zivot.
12. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, uchovec
Limbach - 43 modrákov, pár ks muchotrávky červenkastej a masliaka smrekovcového.
Dubáky sa nechcú rozbehnúť, naposledy som mal 2 kusy pred týždňom.
12. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, peter3
1,5kg hliva buková , 8ks modrákov ,5ks dubákov a 4ks pekných kuriatok - Limbach .
13. 06. v roku 2025, Bratislava - huby nerástli, peto.g
hribovite nerastu, iba za hrst hlivy. (ak to hliva je? vdaka za odpoved)
13. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Kali
Zdravíme všetkých 👋. Syn bol s kamarátom pozrieť či niečo narástlo. Našli pečiarky, hríby siné, zopár plávok a sírovec. Bonus boli lesné jahody🙂. Napriek dažďom tam húb menej ako po iné roky, teda zatiaľ. Uvidíme 🤷🏼♂️. Nech sa darí. P. S. Vďaka Rado 💪🙂
13. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
... dnes som bola skontrolovat lievikove miestečko ako za pár dní podrastli. Cestou som vybehla ešte na 2 kopce. Pekne to raší. Veeeela mini pidi dubacikov vykuka spod zeme. Ešte sa mame na čo tešiť. Rastú už aj horkace. Par dni ich už nachádzam. Ja osobne sa z nich teším, lebo ich zbieram a nie je ich veľa. Ale v jedle asi nič moc 🤔
13. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, skratotriasok
Pekne i ked len kde tu a stale aj mlade.
13. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, dedo55
Dúfam, že 7 takýchto znamená dobrý začiatok sezóny.
13. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Ludmilag
Aj ja dnes pekne modraky, niektore takto vysvietene ![]()
13. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Ďakujem lesu za nádherné dary prírody ???????? Stále je to o dlhoročnej znalosti miestnych hôr a vytrvalosti. Niektoré svahy sú stále bez akýchkoľvek húb. Ak človek ale prejde väčší kus lesa a viacero biotopov, tak je vidieť ako pekne sa rozbieha mykodiverzita. Hríbiky sú zo včera, boli aj smrekové, dubové, sosnové a zrnitohlúbikové. Z jedlých húb sme videli aj plávky modrasté, m. červenkasté, kozáky hrabové, masliaky smrekovcové, stále čerstvý sírovec (neuveriteľné) a suchohríbiky. Veľa hubárskych zážitkov všetkým!
13. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, štalo
Cca 20 ks mladých hríbov dubových, podstatná časť však ostala v lese. Okrem toho zhruba rovnako početné modráky a 1 mladý hríb sosnový. Stále treba pár dní čakať ...
13. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, IB
Žiadna sláva - ale predsa.
Okrem hríba na fotke aj zopár plávok a oneskorený mladý sírovec.
13. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Slavo 123
v lese je už dosť sucho, hríby rástli len lokálne na mikromiestach, treba troška poznať terén, aby niečo pribudlo v košíku. ?
13. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Malé Karpaty, cca 1 hodinka v lese tak ako včera
13. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, uchovec
...Úžasná hubačka, najviac dubové, potom modráky, hliva a sírovec... Nerastú však všade, je to lokálne...
13. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, dedo55
Samé dubáky, dosť prestarnutých, väčšina prisušených, ake veeeeľa zdravých - paráda
13. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, uchovec
Bol som som s Ivanom a jeho mamou, chodili sme len pri potoku v hrabinách: ...asi 50 hrabákov, 4 dubové, zopár hríbov modrejúcich a plávky...
13. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, IB
Trochu v tieni na padnutom bukovom kmeni - hlivy. Tipujem, že bukové. Väčšinou už poschnuté, ale zopár k svetu. Tie sme zobrali....Foto urobené dodatočne, ale ešte v lese...
13. 06. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
Hlavne veľmi veľa hlivy bukovej (viď galéria), ale aj dubáky a modráky.
13. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
najde sa niekto, kto pojde so nou na hriby?!?! auto mam a aj dialnicnu. som z BA. najlepsie na zahorie. bohuzial nemam orientacny zmysel.
13. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
najde sa niekto kto ma vezme na hriby- mam auto a aj diaľničnú. odvezjem a aj dovezjem
najlepšie hliva a kuriatka. ĎAKUJEM
13. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Dnes prechadzka so psom hore nad Krasnanmi, par krasavcov sa naslo na rizoto a na polievku
13. 06. v roku 2014, Bratislava - huby nerástli, Robo
Okrem pár vysušených mladých suchohríbov plsnatých, 1 polosušeného dubáka a 6 zdravých modrákov som stretol túto krasavicu, ktorá na mňa dokonca aj zaútočila























