Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134645 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
02. 06. v roku 2022, Bratislava - huby rástli, Potulky prírodou
Našiel som pár zrnutohlúbikových. Sucho je.
Video z hubačky.
https://m.youtube.com/watch?v=qwyX7qEi6g...
02. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, PetoZ
Prvý tohtoročný úlovok.
Tie 4 navrchu sú modráky? Zatiaľ som och nezbieral, tak sa pre istotu pýtam. Spodné 2 sú suchohríby. Tie poznám.
Vopred ďakujem.
Peter
02. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, ivušo
Ahojte vsetci. Dnes som spravil prieskum na Kacine. Nic nerastie, len tato dvojicka hriba duboveho. Este treba pockat na dazd a teplo. Ale spomienka na prechadzku, opekacku a prijemnu spolocnost zostane.
02. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Dobrodruh37
Trocha uz rastli, moj odhad ze su to plávky a ake? Uplne vpravo je to suchohrib alebo hrib zrnitohlubikovy? Dakujem.
02. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, dedo55
Dneska za 45 minút osem kúskov, sosňáky a dubáky.
Supeeer.
02. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, lumpy
Rastu stale krasne kusky,tesme sa,uz to dlho nepotrva.
02. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, Dzonku
Tak som sa este hecol, ale dochadza mi para...
Rastu pekne dubove, par smrekovych a modraky. Dufam ze naprsi...
02. 06. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, Jarott
trebalo uz v stredu nieco natrhat,dost ostalo aj na semeno
02. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
Modrákom začínajú dosť vážne konkurovať dubáky.
02. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, gubnobog
zacina sa ukazovat muchotravka cervenkasta,nasiel som aj zopar plavok a hriby zrnitohlubikove,ktore ludia zvyknu aj modrakmi volat
02. 06. v roku 2016, Bratislava - huby rástli, Dr.Lievik
Pri venčení psa za humnami v malej dubinke na cca 10 m2 päť druhov.
02. 06. v roku 2014, Bratislava - huby nerástli, therad1s
absolutne nič, ani len plavku alebo muchotravku , prechadzka po kopcoch 2,5 hodiny , neviem odkial berete tie fotky ... -_-
02. 06. v roku 2014, Bratislava - huby nerástli, petterko
Nemal som veľa času, iba cca 20 minút. Za ten čas jedno obhryzené a presušené kuriatko. Les polámaný a suchý.
02. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, vilika
Dnes sme boli so švagrom ráno nad Limbachom,poprchalo ale išli sme a oplatilo sa ,našli sme každý asi po 50-60ks suchohríbov,ja som zobral aj muchotrávku červenkastú,lebo bola parádna.Ale začínajú aj ostatné muchotrávky,čiže začnú aj dubáky.Boli sme obaja spokojní
02. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, slando
Dubina nad krematóriom. Zvyšných cca 90% mi nedali šancu zobrať červy.
02. 06. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - popoludní: bol som s "Bobrom" na miestach, kde sa mi nedávno tak darilo a oplatilo sa, aj keď už nebolo také ľahké nazbierať plný kôš ako prednedávnom.
Rástli modráky a suchohríby, Väčšina modrákov bolo obžraných od šedých "húseníc?", ktorých bolo dosť pod klobúkmi a nechávali po sebe akési bobky. Aké sú to húsenice (larvy)? Tento rok som ich videl asi prvý krát v živote.
Suchohríby boli na počudovanie väčšinou zdravé, hlavne tie menšie.
02. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, towdie
Pez.baba rybnicek 1modracik a hliva bukova Permek druhy modracik a hliva bukova je toho dost malo
02. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - pomerne veľa malých kuriatok,veľa hlivy bukovej (na viacerých miestach), 1 zrnitohlúbikový (viac bolo starých) a 3 krásne siniaky.
02. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, kuzmic
areal volkswagenu: hnojniky viac druhov, supinovka menliva, a este zo dva druhy co nepoznam
02. 06. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, ferok
krátky prieskum lesa nad račou- 2ks modrákov, sírovec,hlivy. Rastu aj plávky ale tie zatial nezbieram.Dosť sucho.
02. 06. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, besipky
Prvy dubacik tejto sezony, asi 7cm, nadherny, zdravy. K nemu este jeden malicky, ale ten nevyrastol, lebo ho stihli spapkat cerviky. Les v okoli Lamaca - Zahorskej Bystrice. Pekny den. ![]()
03. 06. v roku 2025, Bratislava - huby nerástli, Mr. Steven Seagal
Čas je najvzácnejšia komodita.
Konečne sa mi zadarilo vybehnúť.
Modráky a Rompy.
Ale drina.
Veľa svahov, moje TOP záhradky.
Takže bída.
Ale snáď sa to rozbehne.
03. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Potulky prírodou
Vybehol som na prieskum inej lokality v okolí Pezinka a podaril sa nazbierať krásny farebný košík. Tiež ma prekvapil suchohríb hnedý. Krátke video z hubačky nesmie chýbať.🍄🍄🙂
https://m.youtube.com/watch?v=AGj9K8PK7v...
03. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, hupkar
Za mňa je to už eldorádo….myslím, že už by mal nájsť takmer každý aspoň niekoľko kusov ….
03. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Dnes som si dal poriadne do tela. Krásne túlačky, cez 24 tisíc krokov. Veľa námahy, ale ešte oveľa viac hubárskych radostí.
03. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Mousik
Dnes cca 2 hodky v lese pred búrkou fajný vzduch a zopár hribikov a húb sa našlo. Cca 5km a rýchly prieskum 2 kopcov. Zrnkáče, menšie dubáky, mega kuriatka, 1 bedla a zopár suchačov.. Všetko v TOP kvalite, veľmi málo odpadu.
03. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, uchovec
V "mojom chotári" začína rásť hliva buková, modráky žiadne, je tam sucho.😒😒😒
03. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, PetoZ
Dnes som bol na Kajaku na Dunaji a keď som videl ten sírovec neodolal som. ![]()
03. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Tarzan
OBR 792994 Včerajšia výprava za sírovcom do odľahlých zakutí Malých Karpát nakoniec bola odmenená úspechom. Napriek viacerým nálezom, ku ktorým som prišiel po funuse, to bola krásna podvečerná šlapačka a dve miestečka dosť vzdialené od seba mi urobili veľkú radosť.
Krásna sírovcová sezóna, rád som zavítal na moje málo navštevované miestečká. Pozriem ich znovu na prelome aug/sept. Vyrušil som aj štyri diviačice a 12 malých prasiatok, jedna z nich, čo ma prvá zbadala, vyzívavo na mňa pozrela, ale keď som slušne pomalým hlasom pozdravil, asi to akceptovali a odcupitali preč ![]()
03. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Cyklo dedo
Rozbieha sa to akoby do kopca a ešte aj proti vetru 😃
03. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
Našla som jeden "modrak", ktorý ostal v lese, veľa húb, ktoré nepoznám tiež ostali v lese, domov so mnou odišlo zopár masliacikov, z ktorých idem spraviť polievku. Čo ma mrzí, veľa masliakov bolo vykopnutych ![]()
03. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Dr.Lievik
Skoro uz pri zapade slnka sedem takychto fesakov



























