Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Otázka z mykologickej poradne

Dobry den

jedna moja pribuzna mi tvrdila, ze v mediach (?) bola sprava, ze mrazene huby su nebezpecne a
tymto sposobom sa nemaju huby konzervovat. Ja si myslim opak, ale pre istotu by som rad
dostal odpoved od odbornika. Tuto jesen sme si nazbierali huby s ludovym nazvom "vacvalky",
bolo ich vela a dali sme si ich do mraznicky (samotnu hubu poznam a konzumujeme ju dost casto).

Dakujem a prajem pekny den

S.Sabo

Odpoveď

Ano, nieco take vraj odznelo, ale islo skor o to, ze sa nemaju zbierat huby, ktore uz taz zmrzli, ked bol v noci teplota pod nulou. Mrazit huby sa samozrejme moze a je to vyborny sposob konzervovania.

dr. Ivona Kautmanová, 06. 11. 2013

Ďalšia zodpovedaná otázka >>