Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Otázka z mykologickej poradne

Niektori hubari maju nazor, ze ak zacnu hojne rast rydziky koreniste - tzv. mliece, prestavaju rast "dubaky". Je to nejako vysledovane a zaklada sa to na pravde? alebo je to len neoverena skusenost hubarov ? dakujem za odpoved

Odpoveď

Je to neoverené, ale môže to mať logický základ, pretože rýdziky korenisté rastú aj vtedy, keď už ostatné druhy húb, vrátane dubákov rásť prstávajú.

dr. Ivona Kautmanová, 29. 06. 2007

Ďalšia zodpovedaná otázka >>