Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

Peknučké snehulienky. 
Reagovať na správu

Ivo díky.
Tieto sa mi daria, som dnes skúšal iné
druhy hľadať, zasa týchto boli desiatky.
možno aj stovky.Ešte boli aj skupinky
s krémovými klobúkami, skúsim sa tam
ešte vrátiť. 
Reagovať na správu

Vladino díky. 
Sranda ako sa mi tieto daria...
Hneď prvá lúka si vravím,
to je ona, podľa porastu
a horný okraj že prebehnem
a tam bolo plno, inde bolo
pár, ale predsa pomenej,
potom ešte na jednej lúke
bolo pár a na ostatných nič. 
Reagovať na správu

u nás už skončili,pekné sú
Reagovať na správu

Palino tu tiež a
dnes boli buď premočené,
alebo znovu plno mladých.
To oteplenie a sucho ich
zastavilo a mráz, ale včera
a dnes mrholí a zasa je
dosť nad nulou 4-5 stupňov.
Reagovať na správu

pekné snehulienky si našiel
Reagovať na správu

Pekné, huby to nevzdávajú-neboja sa mrazu a snehu...
Reagovať na správu

Anička práve že
už je asi po mrazoch. 
Dnes išlo plno drobulinkých
plodničiek, ale boli aj
staré, úplne rozmočené,
prejdeté mrazom čo sa
rozsypali pri dotyku,
ale asi nebol všade mráz,
lebo pár starších bolo
zasa oschnutých na okrajoch
v hlbšom poraste od sucha
čo bolo predtým. 
Reagovať na správu

...aj predpoveď počasia je na noc plusová, možno ozaj budú čerstvé aj na Vianoce.
Reagovať na správu

Tak musia byť,
lebo u nás je sucho,
stačí len trošku vlhkejšie
a slnko trochu, že juh. 
Reagovať na správu

Pekne sa im tam darí 
Reagovať na správu

Lacino díky.
Trošku som vycestoval
a hneď prvá lúka čo
ma zaujala. 
Boli všetky štádiá a
aj čo zažili sucho, mráz,
sneh a tieto boli krásne
a plno drobcov sa tlačilo
dnes. 
Reagovať na správu

Marek díky,
akonáhle je tak nad
nulou tak to znovu
ožíva, pomohlo mrholenie,
predtým bolo moc teplo,
potom sekom mrazy a sneh,
zasa to vyzerá do Silvestra
nádejne s hubami. 
Teda myslím s lupeňovitými
a s hríbovitými. 
Stačí takéto počasie ako dnes,
vysoká vlhkosť vzduchu,
ale trošku viac slnka.
Reagovať na správu

Veľmi pekné. Na týchto si sa s určením nemohol pomýliť 
Reagovať na správu

Luboš díky,
sranda nanovo
to ožíva ak sú
teploty nad nulou
a mrholilo trošku. 
Reagovať na správu

Mne sa lúky od Terchovej zdajú zaujímavejšie, máme tam podstatne viac vápencov. 
Reagovať na správu

Igor mňa lákajú to
čo si Ty spomínal,
smer Stráňavy. 
To je super nápad. 
Tak s tou Terchovskou
stranou máš pravdu
ja viem aj Šipková
by mohla byť zaujímavá,
Horná Tižina a Kubíková
smer Lutiše.
Reagovať na správu

Miki si videl tie ušiaky
predvčerom?. 
Včera sa prudko oteplilo,
lebo začalo mrholiť,
tak mrazy prešli aj sneh,
len hore na Fatre boli
slabé biele čapice, lebo
bolo zasa málo zrážok.
Reagovať na správu

Paradne si našiel..... ideš jak píla.
Reagovať na správu

Mirko díky.
Toto je tiež sila, staré
boli buď snehom poznačené,
alebo suchom a je tretí deň
vlhký vzduch a bolo plno mladých,
som aj varil polievku. 
Reagovať na správu

Krásna ukážka Vlado.
Reagovať na správu

oj joj, krása; ja nemám na nich ešte šťastie
Reagovať na správu

Riško ja na tieto
mám úplne čuch. 
Kde prídem rastú,
ale iné druhy málo,
akurát lúčnice statné
na Kysuciach, rátam
iba moje lokality...
Jáj na Bytčiansku som
pár druhov našiel iné
roky, ale nič moc. 
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Sioux Sediaci Býk
Kvalita:
Jedlá huba
Čas a miesto:
21. 11. 2018, Trusalová.
Popis:
Na kosenej nehnojenej lúke.
Dnes zasa už bez snehu
a bez mrazu, trošku mrholilo.
Niekoľko desiatok plodničiek
aj starých prejdených
asi mrazom, snehom, ale
išlo veľké množstvo mladých.
Môj prvonález v oblasti.
Nadmorská výška 500 m.n.m
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Ing. Vladimír Kuderavý (TATANKA)
Exsikát existuje
Ďalšie informácie:
ID: 689048; Zverejnené: 21. 11. 2018, Model:S31; Clona:f/2.3; Čas:1/128s; Blesk:Nie; Ohnisková vzdialenosť:79/25mm
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie