Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

Martuška díky.
Tak boli parádne
a šupinačky menlivé
prekrásne, ale už
som nefotil, ale zaváram,
tie sú fantastické v náleve,
ešte lepšie ako podpňovky. 
Reagovať na správu

Dúfam, že sa ešte ukážu aj u nás. V Košiciach konečne popršalo, ale veľmi slabo.
Reagovať na správu

Tak tu po dlhej dobe
opačne popršalo parádne,
ale do hĺbky nič moc,
lebo pramene sú kaput....
Tak to silné žiarenie z roka
na rok vytráca podzemné
vody, do 4 m hĺbky
už je sucho veľké, práve
sa dnes o tom bavili
aj chatári, sa to zhoršuje
z roka na rok výrazne.
Reagovať na správu

Super
. Včera som mal hlivovo podpňovkový perkelt 
Reagovať na správu

Lacino super.
Ja som zaváral podpňovky
spolu so šupinovkami,
tak tie mali prekrásne trsy,
obrovské a v dobrej kondícii,
potom bolo pár suchohríbov
žltomäsových a bedľu som
našiel parádnu tak som vysmažil. 
Díky za kuk. 
Reagovať na správu

akurát na polievku
Reagovať na správu

Kámoško, tak ja mám
pred podpňovkami rešpekt,
jedine do nálevu ich dávam. 
Reagovať na správu

Kámoško díky.
Tak fantázia včera,
som išiel v inú stranu ako chatári,
logicky k západu na jeseň. 
Oni našli veľký prd na východ. 
Na jar je to presne opačne,
lebo vychádzajúce slnko zmenšuje
vplyv mrazov preto mám rekordy
v smrčkovcoch, je to vysoko a slnečno. 
Posledné roky je také silné žiarenie,
že hore na Poludňovom Grúni kvitli
kvety a lietali včely, motýle a dole
bola ešte kosa, nikdy predtým
to tak nebolo, jar išla zdola. 
Má to logiku, lebo hore je dlhá
dráha slnka, v dolinách krátka,
globálnym otepľovaním sa to
bude výrazne zhoršovať.
V podstate ak by došlo k najhoršiemu,
tak v roklinách život isto prežije
to ja viem...
Ľudstvu neverím,
si podpísalo vlastný ortieľ smrti....
Vlastne vďaka arogancii mocných...
Verím že 90% ľudí je slušných,
ale Tí neriadia osud tejto Zeme...
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Sioux Sediaci Býk
Kvalita:
Jedlá huba
Čas a miesto:
29. 10. 2018, Radoľa - Veľké Ostré
Popis:
Okolo smrekových pňov
na čerstvej rúbani.
Nadmorská výška 650 m.n.m
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Ing. Vladimír Kuderavý (TATANKA)
Exsikát existuje
Ďalšie informácie:
ID: 686276; Zverejnené: 29. 10. 2018, Model:S31; Clona:f/2.3; Čas:1/40s; Blesk:Nie; Ohnisková vzdialenosť:79/25mm
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie