Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

možná Russula grisea, byly lupeny lámavé nebo špekovité?
Reagovať na správu

jakoby mastné, nelámavé, trochu pružné, ale jemné na dotyk - blbě se to vysvětluje 
Reagovať na správu

to si ze mě děláš srandu? Se tady snažím a nakonec jsou barvy mimo mísu a je to obyčejná Russula vesca - tak teď jsi mne dokonale dostal 
Reagovať na správu

Na první pohled si říkám, že to je vesca, a tys mi to pěkně potvrdil... 
Reagovať na správu

Slavo, bola takáto do sivozelenkava, len okraj ružovastý, mandľovú v tomto lese poznám, tie sú tam omnoho bledšie.
Reagovať na správu

Ružová na okraji klobúka je typická pre R.vesca tak isto ako aj žltnutie a následné hrdzavenie narušeného povrchu a to aj na mladých plodniciach. Prasklina na hlúbiku je zažltnutá a začína hrdzavieť a hrdzavé fľaky na kl. majú zbytky žltnutia na okraji /podobné druhy priamo hrdzavejú/. Každá plávka je farebne premenlivá a to aj v tom istom lese a R.vesca nie je výnimkou. Ovplyvňuje to svetelnosť, lokálne hydrologické podmienky a chemické zloženie pôdy...
Preto tento názor.
Reagovať na správu

Ďakujem za určenie a vysvetlenie.
Ohľadom plávok je to pre mňa španielska dedina. Orientujem sa podľa chute a vône len čisto z hubárkeho hľadiska, oškvarky z nich sú delikatesa. Je pravda, že Ľubo zohnal pre seba atlas o "holubinkách", aj ho začal čítať, ale hovorí, že je to veľmi zložité s týmto rodom. Vôbec o tom nepochybujem.
Reagovať na správu

Také nemám s Slavem a jeho určením jakýkoli problém
aspoň se tu člověk něčemu přiučí a o tom to má být především. Pro mne jsou plávky také španielská dedina a zde jsem to, myslím, dokonale předvedl 
Reagovať na správu

Zuzka pekná. 
Modrastej nestiahnež kožu
z klobúka, strakatej tak do tretiny. 
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.