masliak smrekovcový, záhradkový
Diskusia k fotografii

posli mi stvrtkove foto, please
Reagovať na správu

Vídíš masliaky u nás boli ráno ako peniažteky a večer paráda.
Na druhý deň boli staré a premocené. To isté suchohríby no večer už boli
zasa nové a pekné. Mali ideálne podmienky čo nie je pravidlo.
Nesmie do nich vśak zapršať. Potom zhnijú ako dnes na Bytčiansku.
Mladé nešli. pôjdu zajtra po vycasení. Rastú tesne po daždi a trochu tepla.
Reagovať na správu

Fuha, akosi Ti nerozumiem. Manželka objavila masliaky v nedeľu poobede, keď som otľkal orechy a zberali sme. Trs bol ledva viditeľný. Na medzi som nevidel nič. Dnes, po dvoch dňoch sú masliaky vo výbornej kondícii, pár krát väčšie než boli v nedeľu. Na medzi je niekoľko skutočne pekných kúskov tak okolo 5-6cm. Klobúky zatvorené, "sukne hore". Ak to vydrží do štvrtka, samozrejme odfotím.
Reagovať na správu

súhlas so všetkým čo si napísal , ale myslím že masliaky rastú rýchlo v daždi (podľa mojich skúseností/ tak to neprešvihni lebo staršie niesu bohviečo . Dobrú chuť prajem , a zajtra po obede pôjdem aj ja pozrieť naše záhradky na masliaky joj takú chuť si mi narobil ...
Reagovať na správu

ešte jedna reakcia , pozeral som tvoju galeriu a presne pred rokom si ich tam mal tiež ... Gute appetit ...
Reagovať na správu

Super ulovok,ta tvoja zahrada je nejaka urodna na huby

Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Ľubo Šušlík
Čas a miesto:
24. 09. 2013, Žilina
Popis:
miro543.
Bytča okolie mesta. Záhradka. Masliaky som objavil pred dvoma dňami, boli ako lentilky. Dnes, po dvoch dňoch sú už pomerne súce na panvicu, počkám do štvrtka, keď zasa pôjdem ku kurkám.
Identifikácia:
Exsikát neexistuje
Huba nemusí byť spoľahlivo identifikovaná. Pomôžte s jej identifikáciou a napíšte do diskusie k obrázku svoj názor.
Ďalšie informácie:
ID: 415556; Zverejnené: 24. 09. 2013
Zaradené:
Ďalšie fotografie