Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

Už ani nepamätám, kedysom pridal fotku z aktuálneho dňa. Hádam je tomu aj pár rokov.
Nič to, takže táto plodnica OBR 375596 po dvoch týždňoch.
Už som ju zobral, na povrchu pôdy sa zjavne dejú rôzne pohyby.
Reagovať na správu

Paľo, sám som zvedavý, ako sa to celé vyvinie. Optimista nie som. Pred touto snehovou vlnou tam veľa plodníc nebolo, a mám pochybnosti, že sa tam ďalšie nové ešte toho roku objavia...
Reagovať na správu

To počasie ma tak naštvalo, že som vôbec nestihol pozrieť vytipované lokality na okolí.
Reagovať na správu

Na to máš ešte prípadne čas. Sám vidíš, že plodnice to prežili, podrástli, sneh im nejako neublížil. A nové lokality je najlepšie hľadať, osobné odporúčanie, keď sú plodnice "čo najväčšie". 
Reagovať na správu

pěkná je, gratuluji Vlado
Reagovať na správu

nádherná, nedarí sa mi ju nájsť 
Reagovať na správu

Ivka, teraz tam u vás "pôjdu" lužné lesy, tak si treba nastaviť zrak aj na čiernu farbu. 
Reagovať na správu

Pekne si odsledoval. 
Reagovať na správu

Je krásna.
Vladko, jej výskyt je podmienený prítomnosťou hrabu ?
Reagovať na správu

Marti, myslím, že nie, ale je to určite jeden z vhodných substrátov. Určite však v takomto prípade odporúčam mladé hrabiny. 
Reagovať na správu

Pekne sa drží. 
Vyčkám ešte zo 1-2 týždne, dovtedy sa snáď počasie aspoň trochu umúdri a pôjdem sa na ne pozrieť aj ja.
Reagovať na správu

Peknú lokalitku máš.Aspoň,že Ti ju nezničil tento návrat zimy.U nás som tieto hubky ešte nevidel.Myslíš,že by sa mohli nájsť?
Reagovať na správu

Vyzerá to tak, že urničky znesú veľa.
Takto, normálne by som povedal, že u vás by som ich určite nehľadal. Ale vzhľadom na to, ako sa to všetko mení, a že tam máte aj veľmi teplé lokality, a keď sa hľuzovka letná našla aj na Orave... 
Reagovať na správu

Poznám veľmi teplé lokality hrabových lieštín s vtrúseným bukom,topoľom smrekom a borovicou.Tieto lokality sú orientované väščinou na JZ.Našiel som na nich dokonca hríby brondzové.
Reagovať na správu

Pekne prečkala tie dva týždne.
Reagovať na správu

Je krásna a foto tiež. Dnes som ju hľadala v lužnom lese, ale nenašla. Ohnivce však rástli na každom kroku. 
Reagovať na správu

Ohnivce by nemali byť na "škodu". Veď ešte pridám jedno zaujímavé foto... 
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Vladimír Kunca
Kvalita:
Vzácna huba
Čas a miesto:
01. 04. 2013, Kremnické vrchy, pri ZV
Popis:
Šesť plodníc som našiel na známej lokalite, "vzácny" malý, teplý fliačik pôdy bez snehu (po týždni konečne aj slnko...), v zmiešanom lese s prevahou hraba.
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Vladimír Kunca (vlado(ZV))
Exsikát existuje
Herbár: PVKU
Ďalšie informácie:
ID: 376816; Zverejnené: 01. 04. 2013
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie