Úvodná stránka » Diskusné fóra » Stretnutia a vychádzky do prírody »

II. ročník výstavy húb v Pezinku "Pezinský modrák".portret

Tarzan pokročilý 6.10.2021 13:18

Program na výstavu húb v PK 2021[808010] OBR 808011
Priatelia hubári, milí milovníci prírody, lesa a húb, kamaráti!
09. októbra 2021 (v sobotu) sa v Pezinku uskutoční II. ročník regionálnej výstavy húb: "Pezinský Modrák". Túto akciu organizujeme v spolupráci s Geoparkom Malé Karpaty, PKC a mestom Pezinok. Tešíme sa na pekné a podnetné osobné stretnutia a kto by mal chuť priniesť huby a obohatiť expozíciu výstavy, tak 07.-08. 10. je ideálny termín na návštevu lesa. Huby môžete prinášať do KC na Holubyho ulici v piatok popoludní. Účasť prisľúbila aj nestorka slovenskej mykológie Ivona Kautmanová a tiež Janko Červenka a Zora Janíčková. Detailné informácie v programe na obr.
Krásnu jesenné hubárske dni všetkým a tešíme sa na stretnutia na Pezinskom Modráku

Reagovať na správu

portret

Jarott atlasár 8.10.2021 18:23

Organizačný team sa pekne snaží. Bude toho za 🚚.👍

Reagovať na správu

portret

Tarzan pokročilý 10.10.2021 12:48

🍄🌲🍁🍂🌳🍄
Chcel by som sa ešte VEĽMI PEKNE POĎAKOVAŤ !!!

Všetkým, čo túto akciu podporovali, aj na tejto stránke - svojimi správičkami, príspevkami a povzbudzujúcimi slovami.

Menovite chcem veľmi pekne poďakovať Jarkovi a Ľubke Kuriplachovcom za zhromaždenie fotiek, ktoré spolu s tými mojimi tvorili fotovýstavu "Huby Pezinských Karpát" na "Pezinskom Modráku" 2021. Bolo to dokopy krásnych 320 fotografií.
Tiež im patrí veľká vďaka za prinesené položky, medzi ktorými bolo aj pár výnimočných raritiek. Ďalej ďakujem Canisovi Lupusovi za jeho mimoriadny kúsok, ktorý bol ozdobou výstavy a úprimne nadchol aj skúsených mykológov. Veľká vďaka patrí ďalej Zrzulke, Stevenovi Seagalovi a Jurajovi Ficekovi za štedré a druhovo pestré príspevky na výstavu a obetavému Otcovi (Petrovi Mášikovi) za to, že sa zhostil role kuriéra.
Veliká vďaka patrí Martinovi Štefúnekovi (Stepho) s manželkou - za mimoriadne príspevky k výstave! Jeho profesionálna mikrovýstava podzemných druhov bola ozdobou a výnimočným spestrením výstavy! A vďaka aj za nezištné poskytnutie hľuzovky letnej pre ochutnávanie návštevníkom. Martin, si skveloň!
Aj vďaka Vám spomínaným (a tiež mne a Jirkovi Vitálošovi) sa nám podarilo dať dokopy expozíciu, ktorá tvorila dokopy úžasných 150 druhov!

Ďakujeme srdečne doktorke Ivone Kautmanovej zo SNM a tiež Zore Janíčkovej a Jankovi Červenkovi, ich prítomnosť a vedomosti boli pre nás neoceniteľnou pomocou!

No a pravdaže veľká vďaka všetkým Vám, ktorí ste prišli, bolo vás viac ako 300 a boli to parádne stretnutia a skvelé debaty.

Moc sa tešíme na III. ročník 08. októbra 2022.
🍄🌲🍁🍂🌳🍄

Reagovať na správu

portret

Zora Janickova 11.10.2021 11:33

Bola to skvelá výstava, už sa teším na ďalšiu na budúci rok..

Reagovať na správu

portret

Tarzan pokročilý 11.10.2021 18:57

Ďakujeme Zorka. Aj vďaka Tebe. Teším sa opäť niekedy na osobné stretnutie.
Ešte krásnu hubársku jeseň!

Reagovať na správu

portret

Radko2006 11.10.2021 18:40

Rýchlo som len pozrel, ale musím povedať, že to bolo výborné! Najviac ma asi potešil ten zubček a podzemky, ale všetky huby boli pekne naskladané aj identifikované. Vydarená akcia. 👍

Reagovať na správu

portret

Tarzan pokročilý 11.10.2021 18:57

Veľká vďaka za reakciu Radko!

Reagovať na správu