Úvodná stránka » Diskusné fóra » Správy z iných médií »

pravda


portret

Peško 20.11.2020 12:12

Prečítal som v jednom kuse a so "zatajeným dychom"
https://zurnal.pravda.sk/reportaz/clanok...

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 20.11.2020 19:42

Toto chápe každý, kto vníma prírodu komplexne, žiaľ plné vrecká sú zatiaľ mocnejšie...

Reagovať na správu

portret

Peško 21.11.2020 18:39

Čakal som, že sa čosi zmení, ale bum ho, 50 vlkov odstreliť.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 23.11.2020 21:49

Len ešte k tým čo tvrdia niečo iné, ako to vnímam ja: som „chlapec z dediny“ a v prírode som sa samostatne pohyboval už v predškolskom veku a celé dni tam trávim i dnes a zvyčajne prejdem aj dosť kilometrov v teréne.
Do dnešného dňa som vo voľnej prírode nevidel medveďa, vlka, rysa ani mačku divú (treba však spresniť, že sa prevažne pohybujem v trojuholníku B. Karpaty, M. Karpaty, Borská nížina, ale nielen tam).
Nie som teda odkázaný na referencie iných, vidím, počujem, cítim, vnímam a posudzujem...
Do nedávnych časov sa neťažilo počas vegetácie. Nestretol som sa zo 100 hlavými stádami jelenej a srnčej zveri, či desiatkami kusov muflonej zveri, nebol som obkolesený asi 40 diviakmi troch generácií ktorých som musel plašiť búchaním palice o strom a samozrejme som nevidel 1000 hlavé stáda danielov.
Do lesa sme sa išli nadýchať čerstvého vzduchu, poležať si na okraji na deke, alebo len tak, na lúke sme zberali kvety...
Teraz ak je nízky tlak, v lese je smrad ako v maštali, okraje sú otlčené a plošne zasypané výkalmi, na lúkach nie sú kvety (aj v lese je to podobné).
Kto zrátal škody na poľnohospodárskych kultúrach, lesnom a lúčnom biotope (vrátane vzácnych a chránených druhov, z ktorých pravdepodobne niektoré nenávratne zaniknú).
Kto zráta ľudské životy, poškodenia zdravia a majetku pri strete s premnoženou a podotýkam s PREMNOŽENOU raticovou zverou. Lebo aj tá raticová zver tam patrí a nie je to ich vina že sú premnožené a spôsobujú tie škody ktoré spôsobujú.
Ale medveď, vlk, rys, mačka... Komu to prospieva...
Ja nepotrebujem ani vedecké štúdie, ani akékoľvek média (ale samozrejme ich sledujem a posudzujem), ja vidím, počujem, cítim, vnímam a posudzujem...

Reagovať na správu