Úvodná stránka » Diskusné fóra » Správy z iných médií »

nelegálne zákazy pre turistov v Necpalskej Doline


Diskusia je uzamknutá. Ďalšie pridávanie diskusných príspevkov do tejto diskusie nie je možné.

portret

m.gabris pokročilý 1.1.2020 15:24

https://www.ta3.com/clanok/1167756/rakus...

portret

maco53 pokročilý 1.1.2020 16:19

Čia je to vina,keď majiteľmi našej rodnej zeme sa stávajú cudzinci,ktorý potom drancujú naše hmotné i kultúrne dedičstvo?! Ktorý štát si rozpredáva zeme,pôdu a všetko za čo naši dedovia a otcovia bojovali ba v nejednom prípade položili aj život?Hanba,hanba,hanba všetkým kompetentným.

portret

m.gabris pokročilý 1.1.2020 17:54

v Číne vlastizradcov vešajú, tu ich ľudia volia..nech si spytujú svedomie tí čo im dali vo voľbách právomoc

portret

maco53 pokročilý 3.1.2020 11:01

Ako som sa dočítal že zodpovedný je biskup Baláž citujem Dušana Meška: Nie tak davno biskup Baláž “scelil” cirkevne lesy od svojich farnikov v Necpalskej doline, nasledne predal 12 km dolinu Rakúšanom. Aktualny rakusky majitel zakazal, skoro univerzalne, vstup do doliny (okrem tazkej tazobnej techniky, lebo mu patria lesy). Mimochodom dolina je vyrabovana a je v nej velmi silny pramen uzasnej pitnej vody (je to jeden z najvýdatnejších vodných prameňov v strednej Európe, 400-1300 litrov/sekunda; nesprivatizovany...zatial). Ma to s...., a to ze fest! biskup Baláž “scelil” cirkevne lesy od svojich farnikov v Necpalskej doline, nasledne predal 12 km dolinu Rakúšanom. Aktualny rakusky majitel zakazal, skoro univerzalne, vstup do doliny (okrem tazkej tazobnej techniky, lebo mu patria lesy). Mimochodom dolina je vyrabovana a je v nej velmi silny pramen uzasnej pitnej vody (je to jeden z najvýdatnejších vodných prameňov v strednej Európe, 400-1300 litrov/sekunda; nesprivatizovany...zatial). Ma to s...., a to ze fest!

portret

slavo sp. 3.1.2020 11:42

...kto predal Necpalskú dolinu je jedna vec, ale kto nevyužil predkupné právo a povolil devastáciu NP Veľká Fatra s ohrozením vodného zdroja mesta Martin, je druhá trestuhodná vec.

portret

Igor atlasár 4.1.2020 10:42

Drancujeme, ničíme, špiníme si my. Nepotrebujeme sa vyhovárať na rakušana, rusa, či naša vláda na nejakého cudzieho Šöröša 🥴
Kým budeme chyby hľadať u tých druhých, furt budeme mať všade bordel.

portret

Ešli atlasár, mykológ 5.1.2020 19:47

Takže je vlastne všetko v poriadku.
Pochopil som to tak, že keď ja mám doma špinu z rôznych dôvodov, alebo si niečo, ako hovoríš "drancujem" na svojom, tak to znamená, že hocikto cudzí môže do mňa prísť a špiniť, či drancovať môže u mňa tiež.

Zaujímalo by ma či by sa takto masochisticky a ponížene správali aj Rakúšania, keby si niečo podobné dovolil nejaký Slovák v ich Alpách.

Na tému "drancovenie" by som vedel napísať aj niekoľko strán, ale keďže ja mám na to iný názor ako Vy, tak to by ste zase museli vymazať celé vlákno

portret

Igor atlasár 6.1.2020 21:13

Trochu divne si to pochopil 😉

portret

Ešli atlasár, mykológ 8.1.2020 12:02

Podľa laikov vidím, že už ste sa zmobilizovali

Ako sa to má chápať?
Na Slavov komentár: „...kto predal Necpalskú dolinu je jedna vec, ale kto nevyužil predkupné právo a povolil devastáciu NP Veľká Fatra s ohrozením vodného zdroja mesta Martin, je druhá trestuhodná vec.“
Si reagoval, že Necpalckú dolinu „Drancujeme, ničíme, špiníme si my. Nepotrebujeme sa vyhovárať na rakušana, rusa, či naša vláda na nejakého cudzieho Šöröša“ .

Keď si za niečo môžeme sami, tak predovšetkým za to, že sme v područí štvrtej nemeckej ríše, že postupne strácame možnosť rozhodovať o svojich záležitostiach, že im pokorne otročíme v ich montovniach, že sme dovolili rozkradnúť Slovensko a že v tom neúnavne pokračujeme a každého komu sa to nepáči nazývame trebárs fašistom.

Ináč je to osvedčená taktika.
Netvrdím, že to bol Tvoj zámer a neber to osobne, ale prvým krokom pri takýchto lúpežiach alebo slušnejšie povedané privatizáciách je potrebné vzbudiť u okradnutého pocit viny, malosti a nekompetentnosti, že to čo vlastní je v hroznom stave, že sa o to nevie starať, že nevie hospodáriť, že všetko len špiní, ničí a drancuje, že to nevie dobre spravovať a tak ďalej. Potom skôr pochopí že bude najlepšie keď sa všetkého vzdá, alebo predá a z toho bude slušne žiť, solventnému záujemcovi. Ešte mu treba nahovorť, že ten rozprávkový deduško Soros ani nevie kde je Slovensko a chyby má hľadať len a len u seba.
Časom prídeme na to, že sme prišli aj o to posledné čoho sme sa doteraz ešte nezbavili a to sú: pôda, lesy a v nich vodné zdroje. https://www.youtube.com/watch?v =SdmM7nSJ...
Nemusím nikomu vysvetľovať, že voda sa stáva tou najstrategickejšou surovinou. https://www.topky.sk/cl/11/1349 433/Byval...
http://www.chelemendik.sk/Sef_N estle_Vod...
https://zajimej.se/nestle/
https://www.niejetotak.sk/neslt e-ceo-lud...
https://www.youtube.com/watch?v =ZEldJhJw...

Teraz prečo si sami „drancujeme, ničíme, špiníme a nepotrebujeme sa vyhovárať na Rakúšana, Rusa, či na nejakého cudzieho Šöröša“.
Každé štyri roky sa u nás uchádzajú o zamestnanie ľudia, ktorých my budeme dobre platiť zato, že nás budú chrániť, starať sa o nás, zveľaďovať náš spoločný majetok, chrániť naše záujmy, zdravie, zvyšovať životnú úroveň, atď.
Niektorí sľubujú nové riešenia, ale nemajú podporu médií, nemajú dosť prostriedkov pretože nemajú za sebou oligarchov ani finančné skupiny a hovoria im „Nacionalisti“.
Niektorí riešenia síce nemajú, ale zato vedia poukazovať na zlodejov, majú neobmedzené množstvo prostriedkov, lebo sú za nimi rôzne finančné skupiny, neustále sú v médiách (veď patria ich pasákom), potrebujú len prevziať moc a sami si hovoria „Slušní“.
Keďže my máme svoje takzvané „chlieb a hry“ tak charaktery či iné odborné kvality týchto budúcich zamestnancov nás nezaujímajú, neriešime to.
Tesne pred voľbami sa rozhodujeme (a pritom viac než polovica sa ani neunúva veci meniť) koho budeme štyri roky platiť. Rozhodneme sa podľa toho, koho média hlavného prúdu chváli a koho zatracujú, kto je aký sympatický, ako pekne rozpráva, ako sa oblieka, prosto väčšinou nás zaujíma forma, obsah je nám ľahostajný
Väčšina z nás naletí rétorike sobášneho podvodníka a tak naši zamestnanci ktorých my tak dobre platíme, aby pracovali pre nás, pracujú pre iných, okrádajú nás a to je príčina našej zlej životnej úrovne, celkovej zadlženosti aj odpoveď na to prečo sa u nás všetko ničí, drancuje, nič nové sa nebuduje a všade našpinené.

Takto to vidím ja.

portret

Peško 8.1.2020 13:22

Ahoj Pali
Napísal si, ako to vidíš, máš na to právo (preto nepalcujem).
Ale že "...sa u nás všetko ničí, drancuje, nič nové sa nebuduje..." asi nie je celkom objektívny pohľad. Nie žeby som si myslel, že ja mám iba objektívne pohľady, ale predsa to nevidím tak jednoznačne a jednoducho. Však prvého marca uvidíme, čo si myslia iní. Každý živí vlastné nádeje. A tí, čo nebudú voliť, tým je všetko jedno. Verím, že nahubári takí nie sú.

portret

Ešli atlasár, mykológ 8.1.2020 13:39

Ahoj Pavel
Pravdu máš, trocha som to (na prebudenie) nafúkol

PS
A v ktorom kúte Slovenska bývaš?
Ja bývam tam, kde nič nieje.

portret

Peško 8.1.2020 13:52

Som rodák zo stredu, ale bývam na západe.

portret

Ešli atlasár, mykológ 8.1.2020 13:56

Myslím, že to všetko vysvetľuje.
Každý z nás vidí niečo iné.

Len na vysvetlenie: Ale tie slová o drancovaní to som nepovedal ja, povedal to Igor - citujem "Drancujeme, ničíme, špiníme si my.)
Ja som sa len nad tým zamyslel.

portret

Jarott atlasár 3.1.2020 22:03

Vytvaranie a podielanie sa na ekonomickej genocide naroda je vlastne regularne trhove hospodarstvo. Ono dnes asi aj tazko definovat,ze co to je vlastne vlastizrada?

portret

m.gabris pokročilý 3.1.2020 23:03

predaj častí našej krajiny zahraničným subjektom podľa mňa vlastizrada určite je..naši dedovia a pradedovia sa musia v hroboch obracať keď toto vidia.. týmto morálnym témam sa cirkev očividne nevenuje, prachy majú prednosť... Slovensko pomaličky ale isto mizne, nakoniec nám zostane len názov republiky a hrdá hymna

portret

Igor atlasár 3.1.2020 16:42

By som sa nezvrušoval. Zákaz ak je tam neoprávnene netreba komentovať ale predvolať si správcu, zdrbať ho, dať mu pokutu a na jeho náklady značku odstrániť a basta.

portret

maco53 pokročilý 3.1.2020 18:08

To je síce pekné,ale naše lesy budú drancovať aj ďalej cudzinci ktorí si svoje lesy doma chránia.Na Slovensku už úplne vymizla NÁRODNÁ HRDOSŤ !

portret

Igor atlasár 3.1.2020 18:39

Naše lesy si drbeme my sami.

Nepotrebujeme na to ani zahraničných vlastníkov. Ak by som xcel, nahrám tu takú fotkovú spúšť ako dokumentáciu nivočenia, že až. Neviňme z toho nejakých rakušanov.

portret

Jarott atlasár 3.1.2020 21:44

Rakusan nerobi nic horsie ako domaci,tak potom je vsetko v poriadku.
A ak sa niekde deje nepravost,tak predsa v kazdej demokratickej krajine sa da obratit na
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2...
Vypisy z "tremy" ukazuju ako to tu hore vsade funguje.

portret

Jarott atlasár 3.1.2020 21:43

Mame tu uzemny utvar,statnu prislusnost ale s narodom to uz nema nic spolocne.

portret

slavo sp. 14.1.2020 19:10

...tu je o nás všecko aj s obrazovú prílohú
http://slovania.czweb.org/Emailovky.htm

portret

hrbik 15.1.2020 13:14

O nás by som pridal len toľko, že genetické výskumy nenaznačujú odlišnosť Slovákov od iných ľudí

portret

Peško 16.1.2020 12:09

Moja reč, nie sme (v princípe) ani horší ani lepší.

portret

maco53 pokročilý 16.1.2020 13:12

Veď ja nehovorím,že sme lepší či horší.Ja len poukazujem na to,že rakušania si svoje hory si chránia a naše drancujú aj v chránených územiach.A my kvôli ziskom a chamtivosti predávame zem pod nohami a nie sme schopný či ochotný ju chrániť pre naše deti a zo skúsenosti viem,že tí čo sa majú o faunu a flóru starať a zveľaďovať ju tak ju najviac drancujú.Vravia,že nemajú na to peniaze.Tak jedna rada máme premnožených medveďov tak povoľme odstrel na prijateľnú mieru a za získané peniaze sa o faunu a flóru postarajme.Všade v okolitých štátoch,keď sa objaví v extraviláne divé zviera je utratené,lebo po premiestnení je len otázka času kedy sa znova vráti.Tu sa túlajú v intraviláne - tak zakážu vysýpať smeti,že im zaberáme ich územie,ale to už robili jaskynný ľudia.Tak teda chráňme,ale s rozumom, keď už sme ten homo sapiens tak sa teda aj tak správajme!

portret

rudolf2 pokročilý 16.1.2020 17:11

Ahoj, bez toho aby som hodnotil ostatné časti Tvojho príspevku prosím o relevantné informácie na tvrdenie: "Tak jedna rada máme premnožených medveďov..."

portret

maco53 pokročilý 16.1.2020 18:17

Tak si pozri relevantné údaje https://dennikn.sk/355857/ko necne-vieme-...
ešte si myslíš,že je to na územie nášho malého Slovenska málo?

portret

rudolf2 pokročilý 16.1.2020 21:18

Ale "Tvoj" článok hovorí: "...Odborníci už vedia, koľko je na Slovensku medveďov, aj v akom sú pomere. Zhodne tvrdia, že medvede nie sú premnožené. ...".
Ty ale tvrdíš: "...Tak jedna rada máme premnožených medveďov tak povoľme odstrel na prijateľnú mieru a za získané peniaze sa o faunu a flóru postarajme. ..."
Pýtal som sa odkiaľ čerpáš informácie, že medvede sú premnožené a Tebou predložená odpoveď hovorí že nie sú premnožené...?

portret

maco53 pokročilý 17.1.2020 10:34

Nechcem polemizovať o Tvojich argumentoch ale pozri si koľko medveďov je mimo ich teritória a tlačia sa stále viac a viac do obývaných oblastí pretože staré medvede vytláčajú mladé z ich teritória lebo sa nekontrolovateľne rádovo rozmnožujú pozri si čierne ikony medveďa na mape v obývaných oblastiach a porovnaj to so západnou Európou. Keby ich bolo toľko,že by sa uživili vo svojich teritóriách netlačili by sa do intravilánov mesta. Ochranári sú dovtedy ochranármi kým sa ich to osobne netýka,keby sa im po dvore poprechádzal a narobil skazu medveď rýchlo by zmenili názor a určite aj Ty. Vieme ako to dopadlo s kôrovcom či vretenicami v Terchovej. Ja sa tiež snažím ochraňovať prírodu a zbieram po hore bordel čo tam narobia iný,ale na druhej strane treba chápať aj tých čo sa s medveďmi stretávajú na uliciach a nemôžu už kvôli ním chodiť večer na prechádzky v meste a nie po horách. Majme medvede,ale udržme ich na miestach kde nebudú ohrozovať ľudí.Žiadny človek by sa za nimi neterigal do hôr aby ich tam vyrušoval.Ochranári majú byť a sú potrebný, ale nemali by posudzovať stav od stola s klapkami na očiach. Tým končím a nemienim o tom viac diskutovať.

portret

rudolf2 pokročilý 17.1.2020 20:03

„Nechcem polemizovať o Tvojich argumentoch...“ – o mojich argumentoch polemizovať nemôžeš, lebo ja som žiadne neposkytol, ani som nevyslovil svoj názor na danú problematiku.
Ja som ťa len požiadal o zdroj informácií, s ktorého si sa dozvedel, že sú medvede premnožené a Ty si poskytol zdroj, ktorý hovorí že premnožené nie sú. Takže sám seba si poprel.
Ale rád by som sa dozvedel od Teba ešte dve veci:
1. „Ochranári majú byť a sú potrebný, ale nemali by posudzovať stav od stola s klapkami na očiach.“ – hlavne z akých zdrojov čerpáš, že jednajú od stola s klapkami na očiach.
2. Aký okruh ľudí je zaradený v množine, ktorú nazývaš „ochranári“.

portret

Peško 17.1.2020 11:46

Zaujímavý článok, ale spred 4 rokov. Teraz je medvedíkov asi viac, ale chcelo by to zase odborníkov, aby ich sčítali. A k tomu, či sme lepší, horší, iní a podobne som reagoval preto, že dosť často sa stretávam s názorom, že my Slováci sme hlúpi, neschopní a neviem čo ešte. Jednoducho nie sme, sme v princípe rovnakí ako ostatní ľudia.

portret

maco53 pokročilý 17.1.2020 12:22

Nechcel som reagovať,ale nedá mi to tu sú ďalšie relevantné dôkazy.Ktoré si každý môže overiť. Podľa novej Zelenej správy agrorezortu k marcu 2016 žilo na Slovensku 2 235 medveďov a 2 540 vlkov. Tieto údaje pochádzajú zo zdrojov Národného lesníckeho centra a pre agrorezort znamenajú dôvod na reguláciu týchto šeliem. "Reguláciu početnosti si vyžaduje aj medveď a vlk, nielen z dôvodu zvyšujúcich sa škôd spôsobovaných týmito šelmami najmä v živočíšnej výrobe, ale aj pre ich vysoký počet na malom území a strate plachosti," uvádza MPRV v správe.
Medvede sa pária od mája do júla. Mláďatá sa rodia v zime, keď je medvedica v brlohu. Po narodení vážia menej ako 0,5 kg. Medvieďatá ostávajú s matkou až do veku 2,5 roka, hoci aj tohoročné osirotené mláďa dokázalo prežiť. Dospelé samice mávajú 1-3 mladé (zriedkavo 4-5) každé 2-3 roky.Toľko citát.
Teda ak len 1/3 z 2235 ks sú samice tak ich je 745 a to ich je určite viac, keď má jedna iba 2 mláďatá tak v r. 2018 ich bolo o 1490 viac ako v 2016, tak v r. 2020 ich je už o 2980 viac ako v roku 2016 a ak z 2980 len 1/3 sú opäť samice tak k 745 pribudlo ďalších 993 to znamená že v r.2022 bude už rodiť 1738 samíc po 2 mláďatá a to uvádzam len tie najmenšie prírastky.Chráňme hlucháňa,tetrova,vč elstvo,vtáctvo,mufló na či kamzíka a iné užitočné druhy, ktoré neohrozujú človeka na živote.Nechám to na uvážení každého.

portret

rudolf2 pokročilý 17.1.2020 20:22

Pre poriadok. Úplné znenie článku s ktorého čerpáš:
https://www.ta3.com/ clanok/1109128/kolko ...
A výňatok:
Koľko tu žije vlkov a medveďov? Údaje ministerstiev sa priepastne líšia
14.7.2017 14:39 | zdroj: TA3 SITA | zdroj foto: SITA/AP
Odhady počtu veľkých šeliem, ktoré zverejňuje ministerstvo životného prostredia a ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, sa dlhodobo diametrálne líšia.
Tlak na zvýšené usmrcovanie
V prípade medveďa hnedého vychádza envirorezort z viacerých zdrojov. Podľa oficiálnej správy pre Európsku komisiu (Správa o stave biotopov a druhov európskeho významu za obdobie 2007 – 2012 v Slovenskej republike) je na Slovensku 700 až 900 jedincov. Štátna ochrana prírody prostredníctvom Technickej univerzity vo Zvolene vypracovala komplexnú štúdiu odhadu početnosti populácie medveďa hnedého metódou rozboru DNA zo vzoriek trusu.
Podľa tohto genetického výskumu je na Slovensku 1 020 až 1 490 jedincov. „Tento výskum je možné považovať za najpresnejší odhad veľkosti populácie,“ konštatuje envirorezort. Podľa poľovníckej štatistiky počet medveďov rastie, pričom ich odhady hovoria o vyše 2 000 jedincoch. „Tieto údaje o početnosti považujeme za nadhodnotené,“ uvádza MŽP a dodáva, že v spoločnosti panuje názor o premnožení medveďa, čím sa zvyšuje neustály tlak na užívateľov poľovných revírov na jeho zvýšené usmrcovanie.
Viacnásobné započítanie vlkov
Pokiaľ ide o početnosť populácie vlka dravého, v súčasnosti podľa MŽP nie sú k dispozícii presné informácie, preto bolo potrebné aktualizovať expertný odhad veľkosti jeho populácie. „Na základe logického úsudku a vzájomným dohovorom zainteresovaných strán (MŽP, MPRV, mimovládne organizácie) bol odvodený interval minimálneho a maximálneho aktuálneho počtu,“ uvádza sa v pláne starostlivosti o vlka. Minimálna veľkosť populácie sa pritom odhadla na 300 a maximálna na 600 jedincov vlka.
Odhad vychádzal z údajov o veľkosti domovských okrskov, rozlohe areálu a populačnej hustote vlka. Aj podľa oficiálnej správy pre Európsku komisiu je na Slovensku 300 až 600 vlkov. Poľovnícke a lesnícke štatistiky uvádzajú počty nad 2 200 vlkov. Tieto údaje sú však podľa envirorezortu zaťažené chybou, a to z dôvodu viacnásobného započítavania tých istých jedincov vo viacerých, zvyčajne vzájomne susediacich poľovných revíroch.
A ešte: http://npmalafatra.s opsr.sk/monitoring_2 ...

portret

Balloo pokročilý, atlasár 17.1.2020 20:34

https://tinyurl.com/ yx4u7nhs nechapem, preco postavili skolku tak hlboko v lese...

portret

Ešli atlasár, mykológ 17.1.2020 20:58

Ja si myslím, že na vine je škôlka, lebo sa čoraz viac približuje medveďom.
Podľa tej istej logiky sa aj Ruská federácia čoraz viac približuje k americkým základniam.
Ak veci budeme chápať trendovo, teda tak ako sa to od nás žiada, tak prídeme na to, že premnožené sú škôlky.
... a to sme ich za posledné roky zlikvidovali už pomerne dosť.

portret

maco53 pokročilý 18.1.2020 08:50

Konečne niekto pochopil, že nie je podstatné nakoľko sú odhady presné či nie, ale o to, že stratili plachosť, tlačia sa čoraz bližšie k obydliam človeka, lebo staré vytláčajú mladé z území, kde by sa mali zdržiavať a ohrozujú ľudí čoraz viac. Nech sa postaví ochranár pred takého človeka ktorému medveď ublížil, či mu vo dvore narobil škodu, alebo pred takého čo medveďa stretol v dedine či na cintoríne a povedal mu, že si mal pred ním ľahnúť a hlavu si chrániť rukami. Chcel by som vidieť takého ochranára, ktorý by so strachom chodil naproti deťom, keď idú zo školy a presviedčal ich aj sám seba, že medvede tam patria a že ich je málo, nech sa postaví ku kontajnerom a odháňa medvede, aby ľudia mohli ísť vysypať smeti. Ľahko sa kompenzujú škody, ktoré spôsobia, zo štátneho čiže z nášho. Komu ani tieto argumenty nie sú relevantné, nech si uvedomí, že dravá zver do intravilánu dedín a miest nepatrí. Nech ochranári chránia prírodu pred pustošením chránených oblastí, holo rubmi, používaním chemických postrekov, nech chránia vtáky pred vyhynutím, ale divá zver by nemala mať prednosť pred človekom. Čo potom, keď už nebude situácia udržateľná, potom sa ochranári od problému dištancujú, ako sa to už v mnohých prípadoch stalo. Po vojne je každý generál.

portret

Ešli atlasár, mykológ 18.1.2020 12:13

Je dôležité si povedať čo je príčinou takého nezdravého rozmýšľania a konania.
Podľa môjho názoru je to takzvaná „Indoktrinácia" a „subverzia".
Tieto dôležité nástroje na ovládanie mysle ľudí sa aplikujú hlavne prostredníctvom masmédií a školstva
Definície:
„Indoktrinácia (lat.) je snaha o prijatie určitej doktríny, úsilie, aby boli bez kritického uvažovania prijaté názory, hodnoty, postoje."

„Podvracení, podvratná činnost nebo subverze je úsilí zpochybnit nebo oslabit stávající moc nebo platné normy, ať zákonné, mravní, kulturní nebo společenské. Podvratná činnost může být nezákonná a dokonce násilná (např. formou sabotáží), může se však jednat i o kulturní subverzi např. pomocí experimentů s nekonvenční formou uměleckého projevu, jež se postupem času může sama stát novou kulturní normou. V diktátorských režimech bývají kriminalizovány i formy subverze jinde tolerované, např. vyprávění vtipů na adresu politiků. V zákoníku socialistického Československa tak byly trestné činy jako podvracení republiky a pobuřování, jež stíhaly i veřejné vyjádření negativního názoru na vládu."

Subverzia v Sovietskej terminológii znamená: " Vždy agresívnu deštrukčnú politiku zameranú na zničenie zemi, národa, alebo geografické oblasti nepriateľa "

Ideologická subverzia má štyri fázy:
1, Prvá fáza je takzvaná „Demoralizácia", (tá trvá desať až dvadsať rokov, ktorú si myslím, už máme úspešne za sebou).
„Ak vystavíte osoby skutočným informáciám, tak osobe ktorá bola demoralizovaná už nezáleží na tom posúdiť pravdu. Informácie a fakty jej nič nehovoria a aj keď ju budete sprchovať informáciami dokladovanými autentickými fotkami, videami, či štatistikami, odmietne uveriť." Jurij Bezmenov (Preklad titulky)
2, Druhá fáza je „Destabilizácia".
3, Tretia fáza je „Kríza“.
4, Štvrtá fáza je „Normalizácia".

Kto má záujem môže si pozrieť prednášku z roku 1983 (celú a s porozumením) na túto tému, veľa pochopí:
https://www.youtube. com/watch?v=QZk2WPC1 ...

portret

Peško 20.1.2020 13:07

Počas zdravého rozmýšľania som si uvedomil, že premnožená zver, ktorú priamo vnímam, je predovšetkým daniel. Chcelo by to zdravé konanie poľovníkov (na vlkov sa asi nemožno spoľahnúť), aby počty raticovej zveriny podstatne znížili.

portret

maco53 pokročilý 20.1.2020 14:00

Máš plnú pravdu,ale mne išlo hlavne o to aby znížili stavy takej zvery, ktorá ohrozuje priamo človeka na živote.

portret

rudolf2 pokročilý 20.1.2020 19:08

Koľko životov a ublížení na zdraví za posledných napr. 10 rokov zobrali vlci a medvede a koľko poľovná zver (hlavne vysoká a diviaky pri autonehodách)?
Ak to nájdeš, budeš musieť zmeniť názor.
A to som ešte nespomenul tých, ktorý boli zranený, alebo prišli o život na poľovačkách.

portret

Ešli atlasár, mykológ 20.1.2020 16:58

Začal si vtipne Pavel
Zdravé konanie poľovníkov znamená, že si budú strieľať čo chcú a koľko chcú podľa vlastného uváženia?
Niekto to predsa riadi aj o počtoch rozhoduje.
PS
Každé zdravé rozmýšľanie sa začína otázkou - Cui bono?

portret

rudolf2 pokročilý 20.1.2020 19:12

Ešli, veľmi ma to mrzí, ale musím konštatovať že Ty a zdravé rozmýšľanie sa v poslednej dobe úspešne vyhýbate.
Inak by si nemohol šíriť také nepodložené, jednostranné a kontraverzné veci aké šíriš.

portret

Ešli atlasár, mykológ 21.1.2020 10:26

Milý Rudo.
Tvojou úlohou v týchto diskusiách je dosiahnuť vymazanie celého vlákna a doteraz sa Ti to skoro vždy podarilo.
Bolo tu napísané veľa takých, povedzme myšlienok, ktoré by verejnosť podľa Teba nemala čítať, tak si sa rozhodol zasiahnuť.
V minulosti som Ti na tvoje háčiky skákal, a vždy to viedlo k vymazaniu celej diskusie.

portret

rudolf2 pokročilý 21.1.2020 11:44

Ešli,
vinný za zmazanie vlákna nie je ten, ktorí poukáže na to, že sú tam veci ktoré s tým vláknom nesúvisia, sú konšpiračné, kontroverzné a v niektorých prípadoch aj protiprávne, ale ten kto zverejňuje tieto veci.
Práve aj to, že Ty to vnímaš presne opačne ma viedlo k tvrdeniu, ktoré som uviedol v predchádzajúcom príspevku.
To že si v tých Tvojich konšpiráciách tak zapletený, že už ani s pomocou kompasu nevieš nájsť sever, nie je chyba vonkajšieho prostredia, ale Tvojho osobného narušeného vnímania, čo potvrdzuješ aj týmto príspevkom.

portret

m.gabris pokročilý 21.1.2020 13:21

nechcem rýpať, ale Rudolf, podľa mňa Ty si porušil pravidlá tým že v Tvojej predposlednej reakcii si sa prestal vyjadrovať k problematike, a miesto toho začal rozoberať iných diskutujúcich konkr. Ešliho.. predsa každý máme právo vyjadriť svoj názor, to je demokracia..i keď v poslednej dobe čím ďalej tým viac okliešťovaná.. Ešliho komenty nie sú rasovo,nábožensky ani sexuálne orientované.

portret

rudolf2 pokročilý 21.1.2020 18:42

Nechcem rýpať ani ja, ale diskusia sa začala zvrhávať zatiahnutím „medveďa“ do vlákna.
Príspevky Ešliho: Ešli atlasár, mykológ 17.1.2020 20:58 a hlavne: „Ešli atlasár, mykológ 18.1.2020 12:13“ Ti nevadia?
Reagoval som osobne preto, že zase sa do diskusie zaťahujú „temné sily“ a „nechápajúca väčšina“. Reagoval som aj pod dojmom predchádzajúcich diskusií, ktoré boli Ešlim zneužité na šírenie „svojho videnia“.
Ďalej sa odvoláva sa na to, že kvôli mne boli zmazané diskusie.
Nemal by mi náhodou poďakovať? Veď v tom vlákne „... o medveďoch...“ tvrdil že „Milan Mazurek“ je novodobý hrdina ktorého neprávom odsúdili a kto to nechápe je „užitočný idiot“...
Ak si dobre pamätám, za podobné tvrdenia bola podaná žaloba na p. Fica.
To Ti vtedy nevadilo, prečo si vtedy nenapísal: „nechcem rýpať, ale Ešli, podľa mňa Ty si porušil pravidlá tým...“.
Bol som osobný preto, že Ešliho už vnímam v kontexte jeho dlhodobejšieho pôsobenia...

portret

m.gabris pokročilý 21.1.2020 19:18

No, ja nečítam všetky vlákna, ale toto sledujem, keďže som ho začal tak sa mi objavujú nové príspevky na Vaša stránka..
Reagoval som práve preto lebo sa mi nezdá byť ok byť osobný a je to samozrejme proti pravidlám stránok..nech sa Ti radšej k tomuto ďalej vyjadrí Ešli alebo správca diskusií ak treba. drž sa

portret

rudolf2 pokročilý 21.1.2020 19:24

Toto mi trocha zaváňa alibizmom...
Ja som chcel počuť Tvoje vyjadrenie, lebo Ty si reagoval na mňa.

portret

m.gabris pokročilý 21.1.2020 19:45

Ano, dobre cítiš alibizmus neviem kto je novodobý hrdina p. Mazurek a ani som nečítal danú diskusiu takže sa neviem vyjadriť..
K regulácii divej zveri sa takisto neviem fundovane vyjadriť, ale aby som už nebol alibistický môže Ti povedať svoj laický názor - nemám prečo neveriť že poľovníci si radi strelia do hocčoho čo sa v lese hýbe. A ďalej, prečo teda nadhodnocujú štatistiky početnosti medveďa, vlka? Športové poľovníctvo je biznis. Takisto poľovníkov je na Slovensku až až, takže raticovej zveri musí byť dostatok pre všetkých..aby boli mrazáky plné predsa. Potom diviaky a srny spôsobujú dopravné nehody a neverím že medvede spôsobujú veľa nehôd..

portret

rudolf2 pokročilý 21.1.2020 21:08

Ja som ale hlavne chcel vedieť, či sa Ti zdajú "košér" tieto príspevky: Ešli atlasár, mykológ 17.1.2020 20:58 a hlavne: „Ešli atlasár, mykológ 18.1.2020 12:13“. Lebo hlavne na tie som reagoval.

portret

m.gabris pokročilý 21.1.2020 23:56

Rudo: to že Ešli častejšie uletí z kontextu som si všimol, je asi najskôr preto lebo častorazy je k pochopeniu vecí nutné vidieť aj širšie súvislosti každý s ním môže a nemusí súhlasiť..a berúc do úvahy že pravda väčšinou nie je 100% biela a čierna, je lepšie vidieť veci z viac než jedného uhla.. ale ja som sa pozastavil nad osobnými narážkami od Teba..
Ešli: to nebolo osobné z mojej strany

portret

Ešli atlasár, mykológ 21.1.2020 21:38

Rudo, žiaľ musím konštatovať, že som mal pravdu o Tvojej funkcii "Benčíka" na týchto stránkach.
Účelovo ma špiníš, ohováraš a vyberáš ani nie vety, ale slová z kontextu.
Vôbec som to takto netvrdil. Vieš to dokázať? Veď celá diskusia bola vymazaná.

Viem to dokázať a na svoju obhajobu môžem sem pridať celé to vymazané vlákno ak bude záujem.

Michal Tebe ďakujem, že si sa ma zastal. To sa mi na týchto stránkach ešte nestalo.

portret

Ešli atlasár, mykológ 21.1.2020 21:54

Tu je ten príspevok:
"Ešli atlasár, mykológ dnes 18:16
Možno neviete, ale už tu bolo vymazaných niekoľko diskusii toho typu a minimálne jedna bola ukončená. Ukončená, znamená že už nikto nemôžel reagovať a po niekoľkých dňoch odide do zabudnutia. Taká to diskusia sa už nedá nijako oživiť, je akoby vymazaná.
Boli to diskusie v ktorých som poukazoval na ekoterorizmus a pseudoochranárstvo riadené a sponzorované spoza hraníc. Teraz keď pridám linku na jednu lesnícku reláciu, https://www.youtube. com/watch?v=vvWddRxj ... - možno vymažú aj túto. Vypočujte si aj druhú stranu, stranu ktorá nedostáva priestor v hlavnom prúde, lebo má objektívnu pravdu a nieje žiadúce, aby o nej verejnosť bola informovaná. Zadanie je iné.

Sloboda slova je veľmi relatívny fenomén. Ináč ju vníma človek ktorý je spokojný s pomermi a ináč človek ktorý pomery kritizuje. Ak je človek lojálny k režimu ničoho sa báť nemusí a porušovanie ľudských práv si ani nevšimne. Nemusí sa báť, že mu v skorých ranných hodinách do domu vrhne ozbrojená NAKA, prevráti byt hore nohami, zatiaľ čo vy s manželkou a deťmi stojíte v pyžamách na mraze a niekoľko ozbrojencov mieri samopalmi na vaše malé deti len zato, že ste citoval z nejakej knihy, ktorá je dokonca voľne v predaji. Z knihy Ľudovíta Štúra „Klin židov medzi slovanmi“. Toho Štúra, ktorého rádom vyznamenal prezident tých najväčších odporcov slovenskej štátnosti.
Tých politických procesov s nepohodlnými, už bolo niekoľko, spomeniem len niektoré: Tibor Eliot Rostas, Milan Mazurek, Stanislav Mizík, Marek Baláž a iní. Josef Urválek by mal radosť zo svojich pokračovateľov.

Slovenskí poslanci odhlasovali zákon, že rasistické a xenofóbne komentáre spáchané prostredníctvom počítačových systémov by mali byť trestné. To v praxi znamená, že za váš názor napr. na facebooku vás už nielen zablokujú, ale riskujete aj obžalobou z trestného činu.
Máš pocit Jozef že tieto skutočnosti, citujem: "potvrdzujú, že nežijeme (aspoň teraz) v totalite"??
Anton Selecký, ktorý je disidentom aj v tomto režime, jeden z organizátorov takzvanej sviečkovej demonštrácie povedal, že dnešná totalita je tisíckrát horšia ako bola pred novembrom 1989. Tu je s ním rozhovor: https://www.youtube. com/watch?v=Il0-ZU4B ...
Bude to asi tak ako vo všetkých režimoch: Niekto v totalite žije a niekto tú totalitu, možno nepriamo, ale svojím postojom, napríklad aj tým že ju nevidí, podporuje."

Vtedy sa písal deň 3.11.2019

portret

rudolf2 pokročilý 21.1.2020 22:03

Ano Ešli, toto (a nielen toto) ma utvrdilo že si tam, kde racionálne uvažujúci slušný ľudia nevstupujú.

portret

Ešli atlasár, mykológ 21.1.2020 22:12

Podobne ako "demokracia" aj to slovo "slušný" ste tak sprofanovali, že vo vašom podaní vo mne vyvoláva opačný efekt.